Автор Тема: Депресия  (Прочетена 57179 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Депресия
« Отговор #15 -: Декември 30, 2017, 07:05:48 pm »
Веско, докато не се почувстваш ОК сам със себе си, няма кой да ти помогне.
Изобщо имаш ли конкретна цел, към която да се стремиш?
Естествено, че имам, но не мога да да споделям във форума такива неща, понеже не се знае освен потребителите, кой още го чете (а всички помним какви неща Марая правеше в предишния форум).
И при мен идват да общуват много хора, на работата най-вече, дори не и да купуват, колкото да разговарят, но предимно възрастни, аз не съм пенсионер обаче. От младите много рядко, а аз предпочитам с такива да общувам най-вече. Гледам с всеки да се държа добре, не нахално, опитвам се да не говоря излишни неща, с някои леко дистанцирано, за да не ми се качват на главата (особено хора, които не харесвам).
А при теб в какво се изразява силно социалното ежедневие - в мероприятия и излизания с близки, познати, с приятели, с любимия човек, с децата си и т.н. ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Депресия
« Отговор #16 -: Декември 30, 2017, 09:09:52 pm »
Веско, докато не се почувстваш ОК сам със себе си, няма кой да ти помогне.

.

Това е най-големият капан на съвременното постмодерно разбиране за живота. Това че, си успял да живееш във връзка сам със себе си, не е задължително да се чувстваш ОК, а че си приел, че и липсата на ОК, не пречи да  съществуваш, според своето разбиране индивидуално и сам, и в група, и в близка връзка. Имаш Марс съвпад Сатурн в нощна карта под хоризонта в знакът Рак- отникъде не е ОК, но разбираш с времето, че амбициите и стремежите да имаш постижения в /със семейство не са ОК и ако спреш да се бъхтиш в тази посока, ти става леко даже и да си : сам, разведен или със семейство. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Депресия
« Отговор #17 -: Декември 31, 2017, 12:07:04 am »
Веско, когато тълкуваме картата ти не го правим с цел да ти вменим да станеш шеф на будката за вестници, а да се събудиш с очаквания към аебе си.За тълкуващия не е важно какъв искаш да станеш, а колко можеш да бъдеш-ти можеш малко, такива са фактите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Депресия
« Отговор #18 -: Декември 31, 2017, 01:48:04 am »
Веско, виртуални приятелю,

Другите много хубави неща са ти написали.

Аз имам въпрос към теб. Ти, как виждаш да се случи промяната в твоя живот? Помисли си добре.

А това е моето послание за теб:

"Пукнатината от мъката в душата ти
е и твоят прозорец към радостта.
Радост не е липсата на мъка, а Моето присъствие.
Отвори прозореца широко и извикай името Ми."


Стрелец си, нали? А къде е вярата ти, Веско...?!

Прочети и тук какво ти писах - http://astra.la/forum/index.php?topic=87.msg160857#msg160857

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Депресия
« Отговор #19 -: Декември 31, 2017, 10:11:39 am »
Не така .:)
Липса на радост- самота.
Загуба ба смисъл и вяра- егоист, алчен
Депресията е състояние, в което може да попадне и най-увереният човек и този който непрекъснато дава и обича- това е време на притискане, на смачкване на фасона, на желанията интересите, което понякога действа лековито, особено за силно експанзивните, навън обърнати личности. Позитивния прочит на депресията е способността да се реагира  при конфликтна ситиация, проблеми силно емоционално, с най-дълбоки чувства, но ако продължи дълго време става болестно състояние. Климата, годишните времена също оказват влияние върху това състояние, сега сме в сезона на депресиите, денят е къс, нощта дълга. Когато няколко тежки планети и Сатурн едновременно притискат  като преса свръхчувствителни точки в картата ни, като стелиум, връх на тао, планета със занижен статус и твърди аспекти, като това се повтаря в рамките на 2-3 години, е нормално да сме депресивно настроени към действаща планетна цикличност. Циклите на Юпитер дават повече подкрепа, на Меркурий повече  фактология и изграждане на нагласа  за ред в мислите и възприятията ни, така по-леко и рядко ще ни "боли " и "депресира' съответния цикъл. За някои тр. Сатурн може да действа ОК, за други-не, за други Плутон да им разруши връзката, за трети да оцелеят с проекта си.Но ако човек се задълбочи в наталните предпоставки, дадености, ще схване защо на него, защо сега или защо пак. Подвижният кръст  в картата винаги може да е в помощ при такива ситуации,защото когато "приемаме грешно света, сее сърдим, че не ни разбира(т)" и хоп- депресия след месец, и тогава започваме да обвиняваме, през призмата на Сатурн, всичко що активира картата ни, - не така ?  ;)

депресията е обща апатия,отпадналост, липса на мотивация и желание за всякаква дейност,двигателна активност,потиснатост,тъга,изпитват болезнена отчужденост от близките си и засилено чувство за вина,че не се справят с ежедневието с зачестяне на усещанията за безпомощност,безнадежност и безперспективност, провокирана от различни фактори — биологични, психични и социални (като раждане, загуба на близък човек, развод). Признаците са липса на енергия, липса на апетит, безсъние, апатия и мисли за самоубийство, но също повишена емоционалност, свръхактивност, раздразнителност, безпричинна еуфория
при по-тежки форми се появяват налудности и суицидни мисли,алкохола като бягство също е "депресант "и влошава допълнително положението
 
причинителите -транзити на сатурн и плутон в асп.към светилата,асц/ъгли,последния действа дълго
не си спомням,кой го беше написал,но го споделям като факт:"кой се депресира и кой не обикновено е лесно да се прецени: лунички, венерки, марсчета и юпитерчета се депресират от сатурнови транзити, сатурнчовци се депресират от уранови и нептунови транзити, уранчовци от сатурнови и нептунови транзити, нептунчета от сатурнови, уранови и плутонови транзити, а плутончовци почти от всичко, което не им върви по гайдата. "Депресията в общия случай е чувство на меланхолия, тъга, отчаяние, безпомощност и унилост, което може да трае от няколко часа до няколко дни. Ако е налице дълготрайно чувство на тъга и отчаяние[1], може да става въпрос за заболяване известно като клинична депресия.
Хора,които не вярват,сбъдват страховете си

ще цитирам едно изказване на Енигма:
" Де-прес-какво значи..."пресираш мЕ-освен луна.-сатурн, плутон, при мъже още-слънца-напрегнато спрямо плутон и сатурн, също и за мъжете-марс-сатурн...та, депересарите не можеш ги убеди да станат, да спортуват, да НАПРАВЯТ НЕЩО, да се борят, Ако те не искат, не са готови да се излекуват-а вие искате да им помогнете-не, не можете, ще ви въвлекат на тяхното дъно-кой печели-нито вие, нито те..Нелекуваните депрес-хора стават зависими от вашето внимание, това им е патеричката. Снощи четох Лиз Грийн. Според нея зле разположен и изразен Марс може да доведе до депресивни състояние. Аналогично, и тя разглежда депресията като усещане за липса на контрол върху събитията.Със сигурност няма как и Луната да ен е намесена. Всички знаем, че повтарящи се аспекти засилват и подчертават предразположеността към определено поведение.
Въпросът е дали към Луна, Сатурн не е налице и подтиснат Марс?На първа страница посочих моите аспекти. Както Смарта отбеляза, опозицията на Слънце/Сатурн, освен ограничаваща, точно заради тази си функция може да е много стимулираща"



Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Депресия
« Отговор #20 -: Декември 31, 2017, 10:19:49 am »
Веско, заради тао-квадратурите, които транзитен Сатурн на върха на 12-тия ти дом ще образува с наталните ти напрегнати аспекти на Луната, присъщата ти тревожност може да се изостри. Ако си знаеш начини, които помагат на ума ти да релаксира, задействай ги.

Знам много добре какво е по натал да ти е заложено да се тревожиш за много неща и да се страхуваш от най-лошото заради неблагоприятно положение на наталната Луна (било то знак, аспекти и т.н.). Не само моята Луна е способна на параноични мисли, но и покрай мен все такива хора се завъртат. Всеки има своите страхове, за да се бори с тях. Завиждам на хората, които имат някое тригонче на Юпитер към натални Луна или Венера, вместо квадратура от Сатурн.
« Последна редакция: Декември 31, 2017, 10:21:37 am от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Депресия
« Отговор #21 -: Декември 31, 2017, 11:37:41 am »
Депресията е симптом на 20 ви края на 19 в, в следствие  урбанизацията, техниката и интеграцията. Всяко време/цивилизация си носи своите заболявания. И не "откриването" на Плутон е факторът "преса", а движението на вътрешните планети Меркурий, Венера, Марс, с акцент върху първия . Депресията е състояние, което отразява философията на западния свят, който пък е под патронажа на Меркурий и всеки път, когато Меркурий е достатъчно близо до Земята в комбинация с  лунация/ затъмнение се усилва симптомите на депресията. Ние живеем във "времето на Меркурий". Венера не е така активно близо до Земята, както пр. н.е. , когато освен разрушения е носела смирна, красота, благодат, тогава никой не е бил депресиран, поне до 10 в. Тежките планети, когато са близо, уж, до Земята маркират общото състояние на дадената цивилизация, като я обновяват според това как с  свързват със социалните планети, а отделния индивид може да отрази в съвремието общата депресия, както това се е е случило в началото на 20 в, когато има натални предпоставки за това: акцент Въздух, Подвижност, Сатурн към Светилата/АСЦ с твърди аспекти, нощна карта със Светилата там, без мъжка планета над хоризонта, акцент върху една стихия или стелиум, липса на Земя, силен Сатурн. Когато натива е  зает, няма как да го лови депресия повече от 3 дни. Същото е и с аутизма, сега всеки втори родител, здравна институция се оправдават с тази , уж ,масова диагноза, пак поради засиленото влияние на Меркурий-техниката, в Африка,колко  души имат депресия и аутизъм ? Това са "болести" на /за интелектуалци и мързеливци.
Аз съм родена депресивна-Луна/Сатурн, нощна карта, Слънце в Риби, Подвижност, Светила под хоризонта, липса на Земя, Сатурн е хайз ( благодаря Стреличка, за което), малко бонус и въпреки, че нямам апатия, не ми липсва мотивация и всички изброени симптоми, след 30 г си имам своите периодични депресивни състояния и си имам, и своите 'розови хапчета"- приех тази си страна, без да ме вълнува как хората ще реагират на това. Ако ме приемат с това-ОК, ако не ме приемат- пак ОК. Да си вечно усмихнат, можещ, знаещ, развълнуван, въодушевен, също е депресивно ?!? :)
Астрологията прави опит да обясни първоначалното възникване на конфликтите, а различните психологически терапия целят разбирането  на човека в актуална житейска ситуация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Депресия
« Отговор #22 -: Януари 06, 2018, 11:27:09 pm »
Лекувала съм се от депресия не един път чрез намаляване на месото. Дори тази година го спрях тотално за месеци, с изключение на риба и морски деликатеси, чувствах се повече от прекрасно. Много е важно как се храни човек и да намери за себе си правилния режим. За мен е това, за друг ще е друго, но се иска действие в тази насока. Храненето е основна част от нашето ежедневие и основна грижа за самите нас.
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:27:23 am от wind »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Депресия
« Отговор #23 -: Януари 06, 2018, 11:51:19 pm »
Ами, маймунка, прочети за серотонина по-издълбоко, накратко казано-белтъците са важни. А това значи месо. За да ти помага такава диета, вероятно е налице смущение в усвояването на веществата, храносмилателни ензими и ред неща, които понякога и най-добрите гастроентеролози не хващат. С една дума-не обработваш месото и заради това то те трови, но пък като го спреш, заместваш белтъците с други (които и без това преди не си получавала), и подобрението е налице.
Аз не съм лекар, просто изказвам предположение, а ми се е налагало да ровя именно заради неглижиращи или незнаещи лекари.
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:27:44 am от wind »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Депресия
« Отговор #24 -: Януари 07, 2018, 12:02:38 am »
Спирането на месото и увеличаването на тестото доведе до болестта на XXI век - ракът. Защото раковите клетки се хранят със захари, което е доказано с лабораторни изследвания преди повече от 100 години, като е доказано и как да НЕ си причините рак. Т. нар. съвременна "американска диета", утвърдена от СЗО обаче залага точно на тях като надвишават 50% от макросите в менюто. Но това е дълга тема и много се ядосвам, защото хората сами се разболяват. Но те не са виновни, просто много мощно ги облъчват с глупости и псевдонаука.
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:28:09 am от wind »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Депресия
« Отговор #25 -: Януари 07, 2018, 12:09:34 am »
Лекувала съм се от депресия не един път чрез намаляване на месото.

Маймунка, извинявам се и не целя да се заяждам, но как се лекуваш от нещо не един път? Тоест, не си се излекувала, но продължаваш да правиш едно и също без траен ефект, което да потиска симптомите?
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:28:30 am от wind »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Депресия
« Отговор #26 -: Януари 07, 2018, 12:14:43 am »
На подрастващо дете е тъпотия да спреш месото, но при вече възрастен човек е различно. Има храни, които не са месо и са достатъчно богати на протеини, желязо и много повече минерали и витаамини от месото. Не е важно само с какво се храниш, а и как се храниш. Всичко е много комплексно. Затова си мисля, че малко осъзнат режим като спорт и правилно хранене, ще увеличат виталността. Акъли не обичам да раздавам, споделям и аз като Све. Това е друг поглед, незнам има ли общо с остта 6-12, която при него е в началните градуси на знака.
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:28:53 am от wind »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Депресия
« Отговор #27 -: Януари 07, 2018, 12:19:52 am »
Маймунка, извинявам се и не целя да се заяждам, но как се лекуваш от нещо не един път? Тоест, не си се излекувала, но продължаваш да правиш едно и също без траен ефект, което да потиска симптомите?

Веднага отговарям.  :012: Всичко се натрупва в организма, когато е прекалено. Балансът, още работя за него, не съм казала че съм успяла да го задържа. След правилен режим, обикновено успявам да наваксам с всичко вредно 3-но след това за много по- дълъг период. Това си е мой проблем, че обичам да си угаждам.
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:29:16 am от wind »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Депресия
« Отговор #28 -: Януари 07, 2018, 12:20:22 am »
За подрастващото дете-единствената разлика е при млякото-малките го обработват, големите-не. Другата голяма заблуда-за фибрите, които прочиствали червата. Дълга е темата
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:29:41 am от wind »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Депресия
« Отговор #29 -: Януари 07, 2018, 12:23:13 am »
В месото има незаменими аминокиселини. Животинските продукти - жълтъкът на яйцето и животинските вътрешни органи, са храните най-богати на минерали и витамини. Поне на нашата планета. Това сочи биохимията. Можеш да направиш справка в която си избереш база данни за веществата в храните. Заповядай сайт, ако не ти се търси www.fda.gov.
Сега...кой от коя страна го грее слънцето и как ги усеща нещата е друга тема. Аз докато съм в телесното си обиталище на Земята не бих пренебрегнала законите на физиката и биологията с лека ръка.

Папи, за фибрите - само ще допълня, че те всъщност извеждат доста от минералите в организма. Роля за редовната и нормална дефекация имат мазнините, не фибрите.

Малко пооспамих, но спирам до тук.
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:30:02 am от wind »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.