Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 331905 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1455 -: Юни 05, 2018, 10:54:27 pm »
Вчера бях на второ интервю с подговен проект-задача, след срещата зададох хорар днес имам отговор -избран е друг кандидат.  Ако някой му е интересно с учебна цел-отговорът е- НЕ.
В случая техният диспозитор явно си е Нептун, не Юпите.р Има каре между аз-Меркурий и тях.
То карето предстои с Нептун, но Луната е безкурсна, за последно е извършила квадрат с Юпитер У7

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1456 -: Юни 05, 2018, 11:02:17 pm »
Днес разбрах, че бюджетът на учреждението, в което работя е намален с не малка сума. Нямам възможността да проверя за кой параграф се отнася, но реших да пусна хорар как ще повлияе това на работата ми.

Въпрос: "Ще продължа ли да работя на същата позиция и на същото място до края на годината?"

Благодаря!
По параграф творчески занимания, спорт, дейностите по 5д. ще имат промени, ако е училище може да има промени в броя на децата/паралелките. Теб лично тези промени няма да засегнат, ще си запазиш работата, ще имаш заплата.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Хорари за работа
« Отговор #1457 -: Юни 06, 2018, 12:43:28 pm »
Привет. Станаха някои не много благоприятни промени в работата, в която работя. Въпросът е аз ще бъда ли доволна ако остана на това място? Мерси предварително.
Не и Според очакванията ти.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1458 -: Юни 06, 2018, 02:53:35 pm »
Привет. Станаха някои не много благоприятни промени в работата, в която работя. Въпросът е аз ще бъда ли доволна ако остана на това място? Мерси предварително.
финансово няма да си удовлетворена, може да те бавят с пари, да дават по-малко, да те лъжат

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Хорари за работа
« Отговор #1459 -: Юни 23, 2018, 05:02:20 pm »
Ще ме извините,ако въпросът ми не е много точно зададен,или е извън темата,но Ще се задържа ли по - дълго време в настоящата ми работа?От месец имма колежка ,която тотално изнервя обстановката около мен,и незнам колко време ще я издържа..Ще остана ли на работата си,и ще изгладим ли отношенията си с нея..?
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1460 -: Юни 23, 2018, 06:01:30 pm »
С колежката на този етап трудно ще се спогодите. Но вероятно ще останеш на работа, заради парите най-вече.
Струва ми се, че малко преекспонираш нещата, но изглежда, че колежката е в по-изгодна позиция от теб. Така че гледай твоите интереси във фирмата да са адекватно представени, колежката не я мисли - ще се оправи.
« Последна редакция: Юни 23, 2018, 06:03:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1461 -: Юни 28, 2018, 10:16:59 pm »
Ще помоля за коментар по следния въпрос:

Възложиха ми да работя по един проект в кратък срок. Общо взето написах важните неща, но останаха много неизвестни... Как ще се развият нещата с разработката, ще бъде ли одобрена? Мога ли да се надявам да получа някаква сума за това, че аз я направих?

Благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Хорари за работа
« Отговор #1462 -: Юни 29, 2018, 09:42:40 am »
Ще помоля за коментар по следния въпрос:

Възложиха ми да работя по един проект в кратък срок. Общо взето написах важните неща, но останаха много неизвестни... Как ще се развият нещата с разработката, ще бъде ли одобрена? Мога ли да се надявам да получа някаква сума за това, че аз я направих?

Благодаря!
Луната у8 дом (чужди пари) в сход.секстил с твоя упр.Юпитер,така че парични постъпления може да очакваш,въпреки,че няма да са много.Венера у 6,у 10домове в разх.квадрат с твоя управител,Луната сход.квинконс с нея,вероятно няма да одобрат разработката,или ще искат да я допълниш.
« Последна редакция: Юни 29, 2018, 09:45:43 am от Сафо »

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за работа
« Отговор #1463 -: Юни 29, 2018, 12:37:02 pm »
След изтичането на изпитателния ми срок (изтича след 2 месеца) ще продължа ли да работя на настоящата ми работа?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1464 -: Юни 29, 2018, 02:51:03 pm »
Дори ако останеш, нещо ще ти разваля комфорта на работното място.
Имаш ли някакви притеснения в службата? Извън въпроса какво ще стане след края на изпитателния срок.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1465 -: Юни 29, 2018, 05:45:26 pm »
Луната у8 дом (чужди пари) в сход.секстил с твоя упр.Юпитер,така че парични постъпления може да очакваш,въпреки,че няма да са много.Венера у 6,у 10домове в разх.квадрат с твоя управител,Луната сход.квинконс с нея,вероятно няма да одобрат разработката,или ще искат да я допълниш.

Няколко часа по-късно реших да взема нещата в свои ръце и да звъня до няколко институции, за да разбера как стоят точно нещата. Оказа се, че аз няма да получа абсолютно нищо, даже и пакет копирна хартия. А средствата ще бъдат пренасочени по разни външни лектори и фирми, по преценка на шефа...
Това в крайна сметка доведе до следното - премахнах идеите си, като оставих една незначителна, а останалите неща започна да съчинява една алчна колежка, която обърка и замота всичко.
Силно се надявам, че съдбата ще е на моя страна и проекта няма да бъде одобрен :)
« Последна редакция: Юни 29, 2018, 05:49:54 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1466 -: Юни 29, 2018, 06:52:38 pm »
Очаквала си щатното работно магаре да получи някой лев бонус за свършена допълнителна работа? Няма такъв филм. Те затова го пренасочват за външни специалисти, които може и да са свои хора.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1467 -: Юни 29, 2018, 06:55:56 pm »
След изтичането на изпитателния ми срок (изтича след 2 месеца) ще продължа ли да работя на настоящата ми работа?
бъдещето ти е свързано с нова работа- по-престижна и по-добре платена

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Хорари за работа
« Отговор #1468 -: Юни 29, 2018, 09:01:50 pm »
След изтичането на изпитателния ми срок (изтича след 2 месеца) ще продължа ли да работя на настоящата ми работа?
Да.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1469 -: Юни 29, 2018, 11:11:49 pm »
Очаквала си щатното работно магаре да получи някой лев бонус за свършена допълнителна работа? Няма такъв филм. Те затова го пренасочват за външни специалисти, които може и да са свои хора.  :)

Мдаа, очаквах малко пари поне, за да си закупя материали за работата, че да не бъдат за пореден път от моя джоб. Но кражбата е голяма. Вярвам, че рано или късно всеки плаща за постъпките си...