Автор Тема: Новолуние 04.02.2019г.  (Прочетена 11970 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2019, 08:47:55 am »
7 дни за конюктивит? Максимум 3 дни с отвара от лайка и го няма (+ може и сребърна вода). И без капки става.
Използвам и етерични масла, профилактично и за всякакви "градински" проблеми.
Извинявам се, че не съм по темата. Просто видях поста и реших да пиша, ако с нещо ще бъде полезно.
Има много видове конюнктивит бактериален, вирусен, алергичен и т.н. И тъй като, ако не се вземе секрет от очето, се лекува плътно 7 дни, за да не остане недоизлекуван. То може нещата да са О.К. още на 3тия ден, но това не означава че инфекцията не е там.
Извинявам се че и аз не пиша по темата.
Определено има нещо, което си вирее в УНГ системата при детенце, така че е нормално да има проблеми с очи, нос, гърло и т.н.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #31 -: Февруари 07, 2019, 10:26:20 am »
Определено има нещо, което си вирее в УНГ системата при детенце, така че е нормално да има проблеми с очи, нос, гърло и т.н.

Да, да... И как няма, то в тези развъдници какво ли не им вирее на тази възраст. Но всичко е точно - ще оцелеят. :012: Изследване по-добре наистина, поне да знаеш с какво се бориш, вместо да се експериментира с какви да е капки и да хронифицира.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2019, 11:26:54 am »
Първа четвърт на 10.02.Точки в 21* са активирани.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2019, 11:50:56 am »
Ще броим 16 * във фиксиран знак на Новолунието, макар да е по тропическия зодиак като важно знамение ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2019, 01:06:43 am »
7 дни за конюктивит? Максимум 3 дни с отвара от лайка и го няма (+ може и сребърна вода). И без капки става.
Използвам и етерични масла, профилактично и за всякакви "градински" проблеми.
Извинявам се, че не съм по темата. Просто видях поста и реших да пиша, ако с нещо ще бъде полезно.
Да, точно за три дни се оправи с отвара от лайка- с тампонче му обтривах внимателно оченцата, сложихме му няколко пъти и капки, които са с лайка

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2019, 01:13:38 am »
Да, точно за три дни се оправи с отвара от лайка- с тампонче му обтривах внимателно оченцата, сложихме му няколко пъти и капки, които са с лайка

Лайката е антисептик, противовъзпалително. Каквото ни е дала природата е най-доброто. Търпение се иска и постоянство. Лекарства се ползват при много тежки случаи, изпуснати. И пак зависи, както е написла fortunades.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2019, 01:33:45 pm »
Лайката е антисептик, противовъзпалително. Каквото ни е дала природата е най-доброто. Търпение се иска и постоянство. Лекарства се ползват при много тежки случаи, изпуснати. И пак зависи, както е написла fortunades.
За съжаление в България се прави следното: майката с детето отива на лекар и той пита за симптоми майката. Така не се сваля много правилна анамнеза, защото ако това дете е било в яслата или градината, тя няма как да знае какво, що и как е пипало и до какво се е докосвало. И уж се сваля анамнеза и доктора за да е 100% сигурен изписва капки за очи с 3 вида съставки, които стават и за 7-те вида конюнктивит за да се "застрахова". Нито се взима секрет, нито се изледва допълнително за причините. И така става един кръговрат. Аз съм много голям фен на хомеопатията и фитотерапията. Вкъщи имам един трансдермален спрей, с който си лекувам всичко, той е с наночастици. Даже и силни менструални болки си лекувам, защото понякога не мога да стана от леглото.
Както казва maimunka365, ако човечеството продължава да си прави шеги, химията ще спре да действа и ще трябва да се използват "съставките" на природата!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2019, 01:40:24 pm »
Както казва maimunka365, ако човечеството продължава да си прави шеги, химията ще спре да действа и ще трябва да се използват "съставките" на природата!

 :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2019, 02:38:13 pm »
За съжаление в България се прави следното: майката с детето отива на лекар и той пита за симптоми майката. Така не се сваля много правилна анамнеза, защото ако това дете е било в яслата или градината, тя няма как да знае какво, що и как е пипало и до какво се е докосвало. И уж се сваля анамнеза и доктора за да е 100% сигурен изписва капки за очи с 3 вида съставки, които стават и за 7-те вида конюнктивит за да се "застрахова". Нито се взима секрет, нито се изледва допълнително за причините. И така става един кръговрат.
Детето е родено и живее в Австрия, в курортно село в Тиролските Алпи, майката не го е водила на лекар, ползвахме капки на таткото, които е купил в Хърватска, когато е бил по работа там миналата година, че той ползва лещи ( 6 диоптъра късогледство) . Факт е, че по Коледа градината не работи 10 дни и внукът ми се оправи от хремата, беше си здрав, а щом тръгна на градина и след няколко дни му потече нослето, последва температура, цяла седмица у дома, пак тръгна- здрав, и хайде конюнктивит. Дъщерята е видяла един обяд, като е ходила да го вземе, че в стаята на платнище имало пясък, с който децата си играят. Аз пък един обяд като отидох да го прибера и видях децата на пързалката как ядат сняг с лопатките за пясък и се черпят взаимно  :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #39 -: Февруари 08, 2019, 09:05:30 pm »
:012:
maimunka365, малко преувеличих, ли?

Детето е родено и живее в Австрия, в курортно село в Тиролските Алпи, майката не го е водила на лекар, ползвахме капки на таткото, които е купил в Хърватска, когато е бил по работа там миналата година, че той ползва лещи ( 6 диоптъра късогледство) . Факт е, че по Коледа градината не работи 10 дни и внукът ми се оправи от хремата, беше си здрав, а щом тръгна на градина и след няколко дни му потече нослето, последва температура, цяла седмица у дома, пак тръгна- здрав, и хайде конюнктивит. Дъщерята е видяла един обяд, като е ходила да го вземе, че в стаята на платнище имало пясък, с който децата си играят. Аз пък един обяд като отидох да го прибера и видях децата на пързалката как ядат сняг с лопатките за пясък и се черпят взаимно  :)
akruks,
Значи е неинфекциозен конюнктивит който е в резултат от механично дразнене - попадане на чуждо тяло (в случая пясък) в окото дразни силно и предизвиква възпаление на конюнктивата. Това е един от най-леките.  Ще мине :)
« Последна редакция: Февруари 08, 2019, 09:08:23 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2019, 06:02:39 am »
Първа четвърт на 10.02.Точки в 21* са активирани.
В градуса на нат.Луна в 1ви дом.Болки,ужасни ,в коремната област и кръста.........все едно ще раждам. :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 04.02.2019г.
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2019, 03:55:50 pm »
Значи е неинфекциозен конюнктивит който е в резултат от механично дразнене - попадане на чуждо тяло (в случая пясък) в окото дразни силно и предизвиква възпаление на конюнктивата. Това е един от най-леките.  Ще мине :)
инфекциозен е, щом и таткото го лепна, а не си е играл с пясък, но както и да е... достатъчно писахме по въпроса- отминалото ЛЗ му квадратира Марс У12, съУ6 в 12д на бебо, тр Юпитер квадрат Луна и други.