Автор Тема: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.  (Прочетена 17239 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #30 -: Юли 03, 2019, 01:30:27 pm »
Рени,
Подходящ ли е периодът за стартиране на нещо ново (много важно обучение), въпреки R Меркурий? Щото, ако трябва да се чака да премине и последната фаза на Меркурий отива чак към 15.08?

Романтика, в общ план не толкова, но разгледай К9. Ретро Меркурий не пречи на стартирането, просто ще дава забавяне и изисква повишено внимание, планиране. Сега ще е ангажирал два знака, огнен и воден, заедно с Марс, ще форсираш нещата. Може да се подготвиш, че ще си зависима от действията и реакцията на хората. Да, обикновено в коридора на затъмнения и ретро Меркурий там, не е всичко ще бъде ОК и готова за старт, но това плаши ли един Овен ?!? Защо пък да не ползваш растящата Луна в Лъв, Стрелец до 16.07.  / :) И се колебаеш  защото Марс вече едва ли може да се види, завършва цикъла си и бърза да започне нов такъв. След 09.07 е кулминацията Слънце-Сатурн, напрежението около важните решения, избори спада. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #31 -: Юли 03, 2019, 01:44:37 pm »
Четох статия от Вотей за затъмнението и там тя споменава, че планетните възли на Юпитер са в съвпад със затъмнението, а това може да се разчете, все едно, че Юпитер е в лек съвпад с лунацията. Провери и за лунното затъмнение, то пък е опозиция с възлите на Сатурн. Интересно ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #32 -: Юли 03, 2019, 05:44:07 pm »
Тя акруск в една от темите е писала, че е при мен е в седми дом затъмнението, ама кой да помни! :)
по тази карта е в 6ти дом, но е в съвпад с ДС, тъй че темите по 7д също ще са активни

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #33 -: Юли 03, 2019, 05:50:23 pm »
по тази карта е в 6ти дом, но е в съвпад с ДС, тъй че темите по 7д също ще са активни

Даа, наистина са активни. :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #34 -: Юли 04, 2019, 10:23:17 am »
Ретроградният Меркурий е идеален за започване на ново обучение, изучаване на нещо. Най-доброто време, винаги се случва да изучавам нещо при ретро Меркуриий и вече дори и умишлено избирам тези периоди .Най-умните  :) събрани в главата за изследване на нещо :012:  Смърт на клишетата -ретрото е моментът .

О, чакам с нетърпение ретро фазите му, тогава съм най-продуктивна, дори ставам общителна  :) Ама Ребека, това щото са ни ретро по прогресия.
Ретроградията на Венера как ти се отразяват?
Докато ретроградията на Марс са ми кошмар, посленото едва го издържах, мислех че ще пукна, беше и доста разрушително с негативни последици

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #35 -: Юли 04, 2019, 10:38:19 am »
И при мен заради ретро прогресивен меркурий няма проблеми при ретроградията му.

 Виж венера горката....не знам да се смея ли, да плача ли. Всъщност при мен по прогресия е пред стационарно директна фаза, след около 3 години трябва да е вече директна.
Но в момента е толкова умряла - наскоро имах в един ден едновременно двоен съвпад слънце венера (тр. слънце съвпад натална венера и тр. венера съвпад натално слънце), никакво събитие вкл. плюс минус 3 дни от точния съвпад.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #36 -: Юли 04, 2019, 10:42:53 am »
И при мен заради ретро прогресивен меркурий няма проблеми при ретроградията му.

 Виж венера горката....не знам да се смея ли, да плача ли. Всъщност при мен по прогресия е пред стационарно директна фаза, след около 3 години трябва да е вече директна.
Но в момента е толкова умряла - наскоро имах в един ден едновременно двоен съвпад слънце венера (тр. слънце съвпад натална венера и тр. венера съвпад натално слънце), никакво събитие вкл. плюс минус 3 дни от точния съвпад.

И с Ребека го имахме тоя двоен съвпад. Мислех, че поне някакво дребно приятно преживяване, ма и това нЕмаше, може би заради тр Сатурн, който ме мъчи.
Ребеко поне при тебе нещо?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #37 -: Юли 04, 2019, 10:49:45 am »
Тери, при обръщането съвсем нищо ли нямаше?
При стационарната фаза, планетата все едно е в кома, щом тръгне би трябвало да има промяна. В кой дом е и с какви аспекти? В овен е било ретроградието, нали. В кои градуси

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #38 -: Юли 04, 2019, 11:14:55 am »
При мен всички са в кома с изключение на Сатурн и Плутон, с тях сме в неотмена садо/мазо връзка-те ме мъчат, пък аз търпя  :012: При мен Венера не е нито пари ,нито любов, нито добро преживяване, все едно нямам такава. Ако трябва да съм откровенна, ще трябва да се оплача, но истината е ,че никога не съм била в по-голям стоп време, емоционален и събитиен нокаут и за първи път се чувствам грозна, гледам се в огледалото и не мога да се позная-нищо не е останало от мен.  Кожа ,нокти, коса ,излишни килограми -съсипах се.. Млъквам  :-X По-добре да не ме питат ,че се чувствам длъжна да кажа истината  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #39 -: Юли 04, 2019, 11:29:20 am »
Ребеко, май сте в едно и също блато сме, в което и жаби няма, такава тиня е   :D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #40 -: Юли 04, 2019, 11:56:46 am »
Няма жаби ,само омагьосани принцове  :012: Иначе често водя разговори с Бога и за щастие понякога показва, че ме чува  ;D Не ми е отговорил с глас, за щастие ,само чрез символични събития ,показва ,че чува страдалческият ми монолог. И онодената ми от Нептун глава се заблуждава за пореден път ,че тъй е речено, да потърпя още малко или незнайно много.. Но на фона на безкомпромисната нетърпимост към лошо придружаване от страна на фалшиви приятелства и нескопосани полумъже, възстанових Божествените беседи  ;D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #41 -: Юли 04, 2019, 12:05:29 pm »
Няма жаби ,само омагьосани принцове  :012: Иначе често водя разговори с Бога и за щастие понякога показва, че ме чува  ;D

С принцовете малко, като в тоя виц  ;D
Един цар имал три дъщери. Когато най-голямата дъщеря станала за женене той я извикал, подал й една пръчка и й казал:
- Дъще, хвърли тази пръчка с все сила и където падне пръчката, там ще се омъжиш!
Хвърлила дъщерята пръчката и тя паднала при най-красивия момък.
След време и средната дъщеря станала за женене и тя хвърлила една пръчка и така се омъжила за най-богатия момък.
Дошло време третата дъщеря да се жени. Хвърлила тя пръчката с все сила, но не щеш ли паднала в едно блато. Отишла дъщерята да види и гледа един жабок държи пръчката в уста.
“Е! -казала си най-малката дъщеря – Такъв ми бил късмета!”
Сетила, че в приказките като целунеш жаба и тя се превръща в красив принц. Отишла, целунала жабока … но нищо! Целунала го втори път … но жабока си оставал жабок! Целунала го трети път и тогава жабокът казал с дрезгав глас:
- Много съм омагьосан, май ще трябва и да духаш!


Къде ти се пада Нептуна, в 3-ти или 4-ти?
Моя е на МС откъм 9-ти, че и У12, ма "Бог е мъртъв", само Марс ме изкарва от време на време за малко въздух  ;D
« Последна редакция: Юли 04, 2019, 12:07:09 pm от Satin »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #42 -: Юли 04, 2019, 12:54:12 pm »
Плувам в пари  :012: може би някой ден блатото ще стане петролен кладенец -Нептун във втори  :012:Парите са мираж но и оазис сред  пустинни жеги пък може и духовен гуру да стана и да спечеля много пари като Ошо примерно  :D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #43 -: Юли 04, 2019, 02:43:04 pm »
За затъмнението. Кой какво му душа пълни - есенциално Луна по знак, през такъв филтър ще гледа затъмнението в Рак. А дали ще попаднем на принц или жаба -   управителят на рождената Луна по транзит.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #44 -: Юли 06, 2019, 08:27:20 pm »
Тери, при обръщането съвсем нищо ли нямаше?
При стационарната фаза, планетата все едно е в кома, щом тръгне би трябвало да има промяна. В кой дом е и с какви аспекти? В овен е било ретроградието, нали. В кои градуси

Не се е обърнала директна още. От 2016 е на 8 овен и на този градус ще стои до 2022, когато ще стане директна. Цял живот съм и ще бъда с прогресивна венера в овен.
Ако съм жива, като стана на около 55 ще имам прогресивен съвпад венера марс, тогава ще почне секса сигурно :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.