Автор Тема: Новолуние 1 август 2019г.  (Прочетена 10107 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Новолуние 1 август 2019г.
« -: Юли 21, 2019, 12:02:46 pm »
Новолунието в Лъв на 8гр. 37' , което по българско време се случва в 6 сутринта на 1-ви август.

При мен попада в 11-ти дом и е в хармония със светилата- секстил със Слънцето и тригон с Луната ми.

Самата лунация мунданно съвпада с Венера на АС, с по-голям орбис и с Марс в 1д, но спуска квадрат към Уран в 10д. , по отпускарско време може да има неочаквани промени във властта и законите.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #1 -: Юли 21, 2019, 01:52:46 pm »
Мунданно и аз очаквам промени по върховете на властта, на първи август и меркурий става директен в градуса на последното лунно затъмнение.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #2 -: Юли 21, 2019, 07:04:15 pm »
Новолунието при мен е на к4,секстил нат.Уран в 5 дом.Майка иска да ми прехвърля един имот/земя,вече е подготвила всички документи.К8 от картата на лунацията е съвпад със Слънцето ми у4 дом.При мъжа ми е в 8 дом, квадрат Юпитер у1, у4 в 11 дом.
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 02:32:19 pm от Сафо »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #3 -: Юли 23, 2019, 04:35:00 pm »
В 10ти дом ми е, но е в куинконс с Меркурия ми. Понеже Мерка ми отговаря за 9д и за 11д, а трябва на 31ви вечерта да пътувам за 10 дни в чужбина, може нещо да кривне от пътя. Май няма да стана част от групата :))))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #4 -: Юли 24, 2019, 10:27:57 am »
При мен е на 17' след К4... май, май ще си купим апартамент и така с 200, ще си изнеса багажа  :043:. Притеснява ме квадратурата с Плутон, но поне Скорпи не е У на никой дом, а е вмъкнат в 6ти дом.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #5 -: Юли 24, 2019, 03:49:28 pm »
Това новолуние при мен е в 11 дом, странно ми е, че е в точен съвпад с прогресивната ми Луна,
при  някой  дали се е случвало?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #6 -: Юли 24, 2019, 09:21:29 pm »
При мен е на 17' след К4... май, май ще си купим апартамент и така с 200, ще си изнеса багажа  :043:. Притеснява ме квадратурата с Плутон, но поне Скорпи не е У на никой дом, а е вмъкнат в 6ти дом.
Фортунадес,задействан ли е 4 дом по прогресия/дирекция,или управителя,тоест Слънцето по дирекция прави ли аспект с нещо?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #7 -: Юли 25, 2019, 03:31:13 pm »
Основната тема през август, е новолуние с характеристиката на Уран или ключът към промяна на личния "курс", мотивация, в зависимост от рожденото Слънце, е в ръцете на хора и обстоятелства, които представляват начин, по който това да се случи.

Тъй като важна тема на новолунието през август, е синодичният цикъл Слънце - Уран, то обръщаме внимание и на това, че той стартира в полуквадрат с Марс в Близнаци. Комуникацията и свръзката, информационният обмен, преносът на информация, знания, идеи, данни,  със света, по един по един налагащ се начин, в стил надприказване, може да заема важна роля в това, с какви способи си служи урановата енергия. Или как разкриването на информация, съдържание, може да доведе до някакъв тип промени.

Телец символизира осъществяването, реализирането, изграждането, акумулиране и влагане на ресурси, способностите, построяването на нещо. Уран в Телец може да символизира промяна в начинът на "строителство", "поставяне на основи", в установени правила и то още в последните дни на юли - 27, 28, 29, когато Венера прави ингрес в Лъв, което навежда на мисълта, че е възможно още тогава да има някакви промени, темата на Венера на бъде поставена на една друга плоскост, тази на Лъва. Предпочитанията може да са насочени към всичко що свети, блести, топло и горещо е и може да служи за украса, разкрасяване.

11 август може да е ден за преоткриване и неочаквани възможности. Средата на август може да доведе и до рокади във властта, стачки, протести, агресия, насилие, екскалиране на напрежение.

От астрометеорологична гледна точка, около периодът на новолунието и предхождащите го дни, а също и в дните от 8 до 10 август и от 16 до 18 включително, на някои локации, а една от тях е и България, са възможни екстремни метеорологични условия - силни ветрове, гръмотевични бури, тайфуни, урагани, торнадо, силни бури, градушки, необичайни за сезона застудявания, пожари, големи горещини, експлозии на запалими течности, заради акцента на зодиакален знак Лъв, които евентуално могат да доведат до материални щети.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #8 -: Юли 25, 2019, 06:28:48 pm »
Благодаря Стар за анализа! :) :38:

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #9 -: Юли 26, 2019, 02:45:55 pm »
Фортунадес,задействан ли е 4 дом по прогресия/дирекция,или управителя,тоест Слънцето по дирекция прави ли аспект с нещо?

Сафо, ако можех щях да кажа, ама не знам как да го направя  :012:
Ако ме насочиш в астрото как да построя картата, за да видя... ще ти бъда благодарна.
Знам, че има карта natal, progressions and solar arc-това ли е?
Ако е това към днешна дата имам следните аспекти:
Pr. и Dir. Слънце секстил с nat. Меркурий У1.
Kачвам и картата, за да видим дали съм улучила.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #10 -: Юли 26, 2019, 06:10:44 pm »
Да, това е. Новолуние то е на к 4 и при теб, тригон слънце/Юпитер и квадрат Плутон. После ще огледам.... Фортунадес,ама ти качваше преди някаква друга карта ,с друга домофикация.Прогресивна Венера съвпад нат.Слънце/Юпитер.Марс като диспозитор е слаб,та не знам.По 11 дом нещо да има,приятели,здравосл.проблеми при родители,твои,или на съпруга ти.Пари  за жилище е възможно да теглиш с Уран на к8.Сол.ац в 9 дом,договори,сделки,пътувания в чужбина,обучения някакви,по 9 дом и то в козирог напълно е възможно да сключиш имотна сделка/договор.Все пак трябва да изчакаш ,Меркурий да тръгне директен,но ако заем ще теглиш по-добре на намаляваща Луна ,както е сега.
« Последна редакция: Юли 26, 2019, 07:55:06 pm от Сафо »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #11 -: Юли 26, 2019, 09:15:05 pm »
Да, това е. Новолуние то е на к 4 и при теб, тригон слънце/Юпитер и квадрат Плутон. После ще огледам.... Фортунадес,ама ти качваше преди някаква друга карта ,с друга домофикация.Прогресивна Венера съвпад нат.Слънце/Юпитер.Марс като диспозитор е слаб,та не знам.По 11 дом нещо да има,приятели,здравосл.проблеми при родители,твои,или на съпруга ти.Пари  за жилище е възможно да теглиш с Уран на к8.Сол.ац в 9 дом,договори,сделки,пътувания в чужбина,обучения някакви,по 9 дом и то в козирог напълно е възможно да сключиш имотна сделка/договор.Все пак трябва да изчакаш ,Меркурий да тръгне директен,но ако заем ще теглиш по-добре на намаляваща Луна ,както е сега.
Сафо,
Да, ректифициран ми е часът. Този е нормалния.
Иначе, разбира се че ще чакам ретро Мерка да мине. А иначе кредит ще тегли мъжът ми. На път сме да сключим сделката, само чакам Меркурия. За сега не съм чула неговите родители да имат здравословни проблеми-аз с тях не си говоря от 1 месец, нито съм ги виждала, въпреки че живеем в един дом. Моите правят ремонт в един друг апартамент в момента в София.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #12 -: Юли 28, 2019, 12:19:37 pm »
Новолунието маркира растящия квадрат от цикъла Слънце- Уран в Телец започнал месец април и от цикъла Венера-Уран в Телец от месец май. Каквото тогава е посято, сега има нужда да се полива, така че да  се реализира новото при кулминацията от техните цикли. Сега   е желателно да се премести  фокуса на вниманието от материалното към по-творчески и индивидуализирани цели и интереси. Добре е да  се сетим, че доста артистичен елемент,  има в обмена Лъв-Телец, не само пари и . Ако в началото на цикъла някой е започнал проект, сега същия ще го принуди да се фиксира още по-силно в него, да вложи цялото си сърце и ако се наложи ще задържи момента, но няма да се втурни с импулса на новолунието да се перчи с него, може и да внесе някои промени, ако усети че нещата са в застой и да пробва с модерни методи. Ако е започнал взаимоотношения фокуса  пада върху Аз, ще се забелязва монопол върху чувствата, сега да се разбере, дали възнамерява да инвестира в тази връзка или тя ще приключи януари, или още сега приключат. И в личен, и в обществен план някои хора ще изглеждат като недостижими или ще са далеч от ежедневните проблеми на живота, да са въвлечени в ситуации, които може да не са законово установени или да не са наясно със законите. Ускорява се сърдечния ритъм и хората, които имат сърдечни заболявания може да установят, че е време да слезнат от "бързата писта " на живота и да започнат да го карат по-спокойно. Може да установим, че сме преследвали цел, която е била силно ориентирана към сигурност, стабилност, материално, но сърцето не е било вложено в нея. Може да има доста хора огорчени от (не)случващото се или защото вече не са под прожекторите въпреки наметната кралска мантия. Темите за бащата излизат на дневен ред, майката малко ще я поизбутат на заден план . Много театър,  много публика. Много културни мероприятия, свързани с обичаи и традиции. Ще има битки да се запазват същите, макар и под други нестандартни форми.Ще се изразходи много енергия да се запази онова, което всеки притежава без значение дали е материално или емоционално.Дава се възможност човек да си тръгне и да освободи доброволно позиция, длъжност, взаимоотношения.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #13 -: Юли 30, 2019, 07:30:25 pm »
В 4 дом,на к4........съвпад Лилит.Утре влизам в болница.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Новолуние 1 август 2019г.
« Отговор #14 -: Юли 30, 2019, 10:43:49 pm »
Сафо, нека всичко премине безпроблемно :-*