Автор Тема: Пълнолуние 15 август 2019г.  (Прочетена 8708 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Пълнолуние 15 август 2019г.
« -: Август 10, 2019, 03:45:32 pm »
Пълнолуние във Водолей 22*24'

 При мен в 6д тригон с Венера и съвпад със Сатурн в 5д, домашни задължения, свързани с децата, но също така развлечения и игри

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #1 -: Август 10, 2019, 08:30:28 pm »
При мен пълнолунието е в 10 дом сходящ съвпад Слънце(4*орбис),тригон Луна в 1 дом.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #2 -: Август 10, 2019, 10:05:04 pm »
При мен в 12 дом, в сходящ съвпад 6* с нат. Венера/У3,8. Тр. Марс/У2 в точна опозиция с нат. Венера.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #3 -: Август 11, 2019, 10:12:44 am »
В седми дом, в съвпад марс. Профекционният асцедент ми е в седми дом тази година...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #4 -: Август 11, 2019, 12:21:23 pm »
При мен, попада в 3-ти нат. дом,  съвпад ПР Луна и активира  секстила ПР Луна -Сатурн, като Сатурн е профекционен управител за годината. В солара Сатурн е у сол АСЦ(попада във 2-ри дом) и е  тригон с Луна. Луна е у8 нат., Сатурн у2 нат. , Луна съвпад Сатурн в 5-ти дом. Сатурн спря стационарен с квадрат към Луна месец април. Ще има дискомфорт на физическо ниво явно, но пък вероятността да общувам с авторитетна фигура, която отразява интересите ми в периода, може да се осъществи. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #5 -: Август 11, 2019, 12:30:12 pm »
Пълнолунието ми е на К8 в разхпдящи: секстил със Сатурн У6, куинконс с Плутон У5, квадрат Марс У10.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2097
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #6 -: Август 15, 2019, 08:26:40 am »
При мен в девети дом , точно върху Слънцето У3.
Огромно разочарование- днес трябваше да съм зад граница на един прекрасен остров, завчера ни отмениха пътуването.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #7 -: Август 15, 2019, 09:22:13 am »
При мен в девети дом , точно върху Слънцето У3.
Огромно разочарование- днес трябваше да съм зад граница на един прекрасен остров, завчера ни отмениха пътуването.

Уф много кофти. Странно при положение, че транзитни слънце и венера (бенефици) ти аспектират слънцето също.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2097
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #8 -: Август 15, 2019, 10:47:19 am »
Е, и аз това се чудя, как е възможно.
Доволно си потривах ръце къде ще ме свари пълнолунието.
Предложиха ни друга оферта в интерес на истината , но като се настрои човек за кон, трудно се съгласява на кокошка.
Иначе предходната седмица сме навъртели 1500 км из БГ, не е като без хич да е отразен У3.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #9 -: Август 15, 2019, 11:07:49 am »
В 4д, в секстил с Нептун във 2д. Надявам се тези дни да приключи период по договорки за нова работа, но с този Нептун вероятно совите няма да са това, което са. Ще наблюдавам и чета между редовете.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #10 -: Август 15, 2019, 11:15:02 am »
А новолунието в трети ли е ? И новолунието и пълнолунието са уранови. Тери спомена, че директната фаза на Юпитер я подминала.  Интересно се е получило на директен вече Юпитер и ретрограден Уран. Промяна в планове свързани с чужбина, пътувания.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #11 -: Август 15, 2019, 11:55:40 am »
Е, и аз това се чудя, как е възможно.
Доволно си потривах ръце къде ще ме свари пълнолунието.
Предложиха ни друга оферта в интерес на истината , но като се настрои човек за кон, трудно се съгласява на кокошка.
Иначе предходната седмица сме навъртели 1500 км из БГ, не е като без хич да е отразен У3.
Корея, а какви аспекти прави Слънцето? Все пак заточено по знак и диспозитор спря стационарен.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2097
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #12 -: Август 15, 2019, 11:57:34 am »
Предходното новолуние ми беше във втори, ако това имаш предвид.
Нищо, преживях го, тъкмо с прогресивна Луна в 9-ти ми се отвори парашута за задгранични пътувания, все нещо на въпреки трябва да има.
Качвам и транзити.
Като се загледах, опозиция Уранова, Юпитер върху нат Нептун .
« Последна редакция: Август 15, 2019, 12:03:34 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #13 -: Август 15, 2019, 01:25:43 pm »
Исках да кажа, че месецът е под мотото на Уран.
Новолунието забележи е в квадратура с Уран, а пълнолунието във Водолей попада в неговата контраантисия. Венера и Уран са в антисия. Сатурн е ретрограден. Уран мунданно е олицетворение на плановете... с ретро знак ...То всичко си говори да не си правиш много много планове. Та какво казваш за плановете ... ?

Това съм го писала на едно друго място

Цитат
Аспект квадрат с новолунието, което в случая представлява част от цикъла Слънце - Уран и може да е индикация, че уранов тип събития, хора, обстоятелства, може да станат причина за метафорично казано новолуние в Лъв. Аспектът отразява начин на връзка със средата. Квадратът изразява несъгласие, несъгласуваност, търкане т.е. ако човек иска да започне, осъществи нещо, по-скоро това ще е защото хора, среда и обстоятелства, внасят някакъв тип промяна в статуквото и обуславят нови пътеки, начини в творческото самоизразяване, същност, мотивация на човек.

За това новолуние от важно значение е комуникацията, свързването, меркуриевите тип активности, връзка със света, които целят да изровят, извадят наяве, разкрият някаква информация, която притежава емоционален заряд и касае чувството за принадлежност, комфорт. Всичко това изразено през призмата на Меркурий, който е стационарно-директен по време на новолунието. Ключовите думи като метафора за това новолуние са от типа "от главата за краката", изневиделица, "като гръм от ясно небе". Каквито и да са Ви желанията, има елемент на непредвидимост, изненада, неочакваност и е възможно да се наложи да се направят промени "в крачка" "в движение" т.е. да има и известен дискомфорт, напрежение, заради типът връзка със средата. Новолунието предполага развитието на такъв тип процеси, чиято кулминация ще е около октомври месец, когато е и кулминацията на цикъла Слънце - Уран.
« Последна редакция: Август 15, 2019, 01:28:51 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 15 август 2019г.
« Отговор #14 -: Август 15, 2019, 02:12:42 pm »
Корея, лунацията може би е задействала вече заложеното- тр. Марс срещу Слънце и ПР .Луна/сега може и да е марсовия ти период от годината/. Сатурн ти държи К9, Луна тази година, а той е управител на дома. Долният съвпад на Слънце./Меркурий е бил точно върху него  и срещу Меркурий, който също има отношение към К9.
Нищо де, ще (те) компенсираш(т) от друго място, може да не е толкова атрактивно, но пък ще е архивно и може на по-изгодна цена- Сатурн тази година ти е спрял към Венера и Юпитер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“