Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 303009 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #660 -: Юни 20, 2015, 10:49:00 am »
Но е вярно - шефски претенции нямам, не бих искала да ръководя хора. Вие си представете същите дебили, обаче под мое ръководство. Тогава наистина мога да получа инфаркт.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #661 -: Юни 20, 2015, 12:28:46 pm »
А, що ти да получиш инфаркт? Що не те? Я да се залавят за работа вместо да се занимават с клюки, интриги и др.
Малко със закъснение, но честито освобождение и от мен, Лили, и успех в намирането на по-добра работа (работен колектив)!
Ако решиш да поживееш у шопско, можеш да запишеш магистратура в СУ. ПУ също е добър вариант, но не знам дали в Пловдив се намира работа в твоята сфера. В Пловдив хората са по-културни, според мен.
« Последна редакция: Юни 20, 2015, 12:31:13 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #662 -: Юни 20, 2015, 12:31:13 pm »

Мирна и един ден не мога да седя, от вчера започнах да пращам сивита.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #663 -: Юни 20, 2015, 12:32:43 pm »
Именно. Тия транзити трябва да се използват! ;)
И аз искам нещо от Юпитер. Ще имам тригон на тр. Нептун към нат. Юпитер и едновременно с това тригон на тр. Юпитер към нат. Нептун. Па да видим...

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #664 -: Юни 20, 2015, 08:29:48 pm »
Лили, няколко души ти казаха, че може да отидеш и в с. София, може и в гр. София — вярно е. За кадърни хора винаги има работа, често хубава. Вече на какъв колектив ще попаднеш е въпрос на късмет, но се намират и фирми с преобладаващо готини колеги. Тъй че, не се колебай, търси си късмета :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #665 -: Юни 20, 2015, 08:35:56 pm »
А Варна отдавна е известна като "градът с ниските заплати" и е пълно с егоцентрични провинциални дебили. И ако в София има начин да минимизираш срещите с тях, тук не може, защото преобладаващо са се вградили навсякъде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #666 -: Юни 21, 2015, 03:13:48 am »
Лили, моят съвет пък е да стоиш по-далеч от София!

Първо, София си Е в България, какво толкова е по-различно има там, същите проблеми, в по-голям размер.
Второ, може да получаваш по-високо възнаграждение, но ще плащаш квартира.
Трето, и много субективно, живяла съм в няколко столици (европейски и не-европейски), по неуредена (откъм транспорт), мръсна и неприветлива столица, не съм посещавала. Ако свикнеш с грубото отношение и самочувствие без покритие, добре, мен това изключително много ме дразни! Ако един ден се завърна в България окончателно, бих стояла колкото се може по-далеч от столицата.
Четвърто, климатът е много по-лош, в сравнение с този в източна, югоизточна и южна България.
Пето, ако си решила все пак да се преместиш, опитай в Бургас.

Успех :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #667 -: Юни 21, 2015, 03:24:07 am »
За да живееш в София що-годе нормално (т.е. да не е пълна мизерия), и то на квартира, ще трябва да получаваш минимум 2000 лева месечно. В София е много скъпо, а там селянията е абсолютно същата като навсякъде другаде из България.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #668 -: Юни 21, 2015, 10:43:56 am »
Лили, мисля, че доходите ти ще са по домашному- соларен К2 в съвпад с ИЦ - свободна професия/творчество. Ако бившата ти работа може да бъде дефинирана по 7 дом (кантора), то това е отразено в солара като край/приключване.
В солара имаш три тронови планети, което е обнадеждаващо.  :) Имала ли си предложения за преподавателска дейност?

п.п.Знам какво е положението във Варна. :(
« Последна редакция: Юни 21, 2015, 10:46:00 am от Uran »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #669 -: Юни 21, 2015, 11:28:24 am »
Преди да започна работа там, явявах се на интервю за преподавателска дейност /курсове/, но не бях одобрена, а и на мен не ми харесва, заплащането е мизерно в сравнение с цената на курса. Не, в тази насока не мисля.

Доходи у дома винаги докарвам - досега работех на цял работен ден като наемен персонал и го съчетавах с ангажименти на свободна практика. Работа по 14-15 часа на ден. През уикендите също изпълняваш поръчки, ако има.

Вчера от любопитство потърсих какви са отзивите на персонала за тази фирма, попаднах на един известен сайт. Абсолютно същото впечатление, с каквото съм останала аз, се споделя от всички пишещи  - бивши и настоящи служители. И всеки казва "Когато се махнеш от там, те обзема огромно усещане за лекота и свобода". Също така се спомена за бързи и неоснователни уволнения на персонала и за огромни обещания в началото. Явно тази схема си върви. На фона на 10-15 коментара само в един имаше суперлативи.  :012:

Да не говорим за отзивите на измамени руснаци...

Това беше първото такова работно място в живота ми, където негативизмът е ежедневен, по тоя начин ти се упражнява психотормоз. Надявам се и последно. А не съм от хората, които не са свикнали да са под напрежение, през доста по-големи изпитания съм минала без да се пречупя.





« Последна редакция: Юни 21, 2015, 12:24:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #670 -: Юни 21, 2015, 11:35:36 am »
Трето, и много субективно, живяла съм в няколко столици (европейски и не-европейски), по неуредена (откъм транспорт), мръсна и неприветлива столица, не съм посещавала. Ако свикнеш с грубото отношение и самочувствие без покритие, добре, мен това изключително много ме дразни!

И аз имам същите впечатления за вашата столица. Иначе съм грандоман, обичам големи градове. Но ако говорим за София, не е моят голям град.

С неприветливо/надменно отношение и самочувствие без покритие отдавна съм свикнала, съчетано със селяния - добре дошли във Варна!  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #671 -: Юни 21, 2015, 12:15:02 pm »
Лили, честно казано, добре че е станало така. Вътрешното спокойствие и облекчението не могат да се купят с никакви пари. Предствям си как е било. Имах работа, която ме държеше като заложник месеци наред. Проблемът там не бяха колегите, а самата работа и клиентите, за които работихме( и там имаше една камара дразнещи идиоти). Наблючения от корпорации- никога не съм ги харесвала , а и  след като попаднах в една такава съвсем случайно, мнението ми стократно се потвърди. Обикновено тези напудрени големи фирми са една недобре оформена структура, която се крепи само на  шепа хора, които качествено си вършат работата. Повече от половината персонал там само прехвърля топката и отговорностите на някой друг. Процесите са бавни, хаосът цари навсякъде. И всеки е с претенции за компетентност. Колкото повече некадърност, толкова повече претенции. И не дай Боже да попадне там някой свестен служител с принципи, който има отговорност към работата си- следват планини от работа, срокове, допълнителни часове, понеже другите са качествена скатавка. Единственото нещо с което тези фирми/корпорации печелят, са парите и възнаграждението, което предлагат. Да оставим това , че човекът за тях е просто един номер в системата.

 
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #672 -: Юни 21, 2015, 12:20:53 pm »
Флора, беше точно така, както го описваш.
Голяма компания, голяма структура - с претенции за перфектна организация, а погледнато отвътре много неща в организацията куцат. Неопитни протежета си измиват ръцете с по-кадърни и опитни служители. Постоянно бягат от отговорност, принципът е "натопи другарчето". Много зависи и в кой отдел си попаднал/а, има и по-свестни. Бях назначена в отдела, към който изпитват непоносимост всички останали. Преди мен е имало две рускоезични служителки, всяка от които се е задържала там по 6-7 месеца и е напускала по собствено желание. Впоследствие бяха обвинявани, че "не можели да се интегрират". Ама то сред такава махленска простотия и негативизъм как да се интегрира по-интелигентен човек, особено чужденец!? Аз изкарах 7 месеца и половина. Всички ми се чудеха как издържам и докога ще издържа, то се знаеше какво е и какви са там.  ;)
« Последна редакция: Юни 21, 2015, 12:22:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #673 -: Юни 21, 2015, 12:26:05 pm »
Лили, в дългосрочен план това е техен проблем, не твой. Щом през цедката им минават само скатавки и натегачи — явно не си за там.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #674 -: Юни 21, 2015, 12:26:28 pm »
Аз мисля, че когато човек вече не издържа повече вътрешно на нещо  и му се съпротивлява, става така, че Вселената ни измъква от там по един или друг начин. При теб това е бил начинът да се самосъхраниш. Ако беше продължила с мазохизма, можеше да си довлечеш и  някоя болест( не дай боже).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name