Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327266 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Хорари за работа
« -: Септември 10, 2015, 05:55:47 pm »
Ето ви тема.  :012:

Очакваме вашите хорарни въпроси свързани с работа. Редно е като се пита да се поясни дали в момента сте безработни или сте ангажирани с нещо и търсите нова. Може и да поясните във въпроса си и какво точно ви вълнува - пари, работната обстановка и т.н. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1 -: Септември 10, 2015, 06:16:43 pm »
Ок, тук ще задаваме служебни и кариерни въпроси  :)

Мога да ви дам обратна връзка по изтекъл вече хорар, има окончателен резултат. И макар че Луната в хорара нямаше сходящи негативни аспекти, не съм особено доволна от развитието на ситуацията. Тя като че ли най-точно се описва от разходящия квадрат на Луната с Марс в 7 дом. Прави ми впечатление, че Луната е в градуса на Лунните възли, може и това да е повлияло по някакъв начин.

Въпросът беше "Ще се сработим ли с колегите в новия екип, ще ме приемат ли?".

Следва да се отбележи, че беше зададен доста преди започване на работа /започнах на 03.11.2014 г./. Разходящият квадрат на Луната с Марс може да е отразявал негативната ми опитност с предишния колектив /когато задавах въпроса, все още не бях напуснала/, а вероятно и не особено положителни впечатления от преминали вече интервюта при новия работодател /всъщност това бе една от причините да задам такъв въпрос и да се чудя дали ще се сработя с такива хора/.

В хорарите по кой дом разглеждате колегите? Наскоро от Дияна чух, че ги разглежда по 7ми. По 6 дом би трябвало да е работната среда, микроклиматът в колектива/отдела, а също така отношенията ни с по-нисшестоящи. За мен подчинени нямаше - с част от колежките в отдела бяхме равнопоставени, други бяха по-висшестоящи.

Освен това Венера е мой сигнификатор и някак не ми се връзва да дава указания за колегите, макар че се намира в 6 дом и го управлява. Силна есенциално, но в близост до Слънцето.
Що се отнася до работната среда - лъскаво и много претенциозно отвън, но с много скрити проблеми и конфликти вътре. Симулация на перфектна организация /наистина беше добре структурирана/, но същевременно хаос и безхаберие, погледнато отвътре.  Не е изключено разходящият квадрат на Луната с Марс в 7 дом да показва някакъв конфликт или конфликтен фон, който е съществувал там преди да се появя, преди да ме назначат на работа. Впоследствие разбрах, че предишната колежка е напуснала поради непоносимост, не е успяла да се "сработи" с този колектив, а според мен просто не е съумяла да ги изтърпи.

И ако трябва да тегля чертата, явни конфликти нямаше, но натрупващо се скрито напрежение - да. В крайна сметка въпросът се преобърна и фокусът се измести - не успях да приема и харесам хората от отдела и вече нямаше никакво значение дали приемат мен, просто не съзирах никаква дългосрочна перспектива на това работно място и в такава среда. Също така следва да се отчете, че по Луна в Риби имаше доста променливи настроения на работното ми място - имаше дни, в които клонях към силна симпатия, имаше и дни на абсолютна непоносимост. Вътре в отдела имаше много висок емоционален заряд, излишък от лични пристрастия, мрънкане - не толкова в холеричен тон, колкото във флегматично-меланхоличен. Всеки ден настроенията в отдела се меняха, бяха непредсказуеми. Като цяло нагнетена и твърде емоционална обстановка.

Последният аспект в хорара е тригон със Сатурн - когато се разделяхме, държаха да демонстрират, че се отнасят коректно с персонала. Не се разделихме с конфликт и неприязън, а по-скоро с формални любезности. Обещано ми беше по-нататъшно дистанционно сътрудничество, но както и предположих, беше си чиста проба куртоазия. Реално отношенията ми с този работодател и този колектив са окончателно приключили. Споменът за тях и за престоя ми там е неприятен, но се разделихме по цивилизован начин, без конфликти.



« Последна редакция: Септември 10, 2015, 07:41:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #2 -: Септември 11, 2015, 06:40:42 pm »
Ще успея ли да си намеря работа до края на годината?

Според мен би трябвало да можеш скоро да си намериш работа, не би трябвало да има много затруднения или да се проточи във времето.

Най-голямото забавяне, което тук бих могла да предположа, е да не започнеш до края на годината, а в близките 5-6 месеца.

« Последна редакция: Септември 11, 2015, 06:44:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #3 -: Септември 11, 2015, 06:48:14 pm »
Ти тепърва ли ще търсиш или вече от известно време полагаш усилия?

Интересното е, че Луната в хорара е в първия градус на знака, но същевременно е в балсамична фаза, невидима, скрита зад Слънцето. И попада в градуса на Лунните възли. Дотук изпитвала ли си някакви затруднения в тази посока?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #4 -: Септември 11, 2015, 06:50:38 pm »
Мога да ви дам обратна връзка по изтекъл вече хорар, има окончателен резултат. И макар че Луната в хорара нямаше сходящи негативни аспекти, не съм особено доволна от развитието на ситуацията.
Въпросът беше "Ще се сработим ли с колегите в новия екип, ще ме приемат ли?".
Луната има само един сходящ аспект и той е хармоничен, в случая между вашите У3, което ще рече, че ще намерите общ език, ако не друго- делово да общувате, но Венера У1 е в сходящ квадрат с Плутон У7 (колегите) и няма да си добре приета от тях.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #5 -: Септември 11, 2015, 07:01:06 pm »
И аз ги следя от няколко месеца, няма нищо интересно и мотивиращо. Тъй е в нашия град.  ???

Дано имаш успех!  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #6 -: Септември 11, 2015, 07:06:29 pm »
Ще успея ли да си намеря работа до края на годината?
Луната У6 предстои да извърши съвпад с Юпитер съУ1, У10 в 7д- може би ще тръгнеш с голямата кошница, но скоро след това ще се разочароваш, когато извърши опозиция с Нептун съУ1 в 1д. Следва секстил с Плутон У9 (може да се ориентираш към чужбина или работа, имаща връзка с чужбина, чужд език, после ще извърши съвпад със Слънцето У7- да не изгориш покрай някой колега или приятел, а чак накрая ще направи секстил със Сатурн У1 в 9д- в крайна сметка ще имаш работа, в чужбина или имаща връзка с 9д. Луната е в 1-ви градус, но в кардинален дом и близо до кардинална ос, така че може да стане по-бързо от планираното "до края на годината", например след месец. Ако не стане, причината може да е в това, че не си уточнила във въпроса до края на коя година питаш.  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #7 -: Септември 11, 2015, 10:48:43 pm »
Ще успея ли да си намеря работа до края на годината?
Според мен да, не се доверявай обаче на други хора и на техни предложения, желания да помогнат.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за работа
« Отговор #8 -: Септември 13, 2015, 01:40:37 am »
И аз да направя сефтето на темата   :012: Вчера ме поканиха на интервю за работа, което трябва да се проведе в края на месеца. Въпросът е:  ще ме одобрят ли ? И има ли по-особено значение, когато хорарите са зададени покрай лунации и затъмнения?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #9 -: Септември 13, 2015, 08:55:06 am »
И аз да направя сефтето на темата   :012: Вчера ме поканиха на интервю за работа, което трябва да се проведе в края на месеца. Въпросът е:  ще ме одобрят ли ?
Мисля, че не.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за работа
« Отговор #10 -: Септември 13, 2015, 12:47:08 pm »
Мисля, че не.

Мерси, Веско. А кое според теб го показва в хорара?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #11 -: Септември 13, 2015, 01:03:56 pm »
Хорарът на Флора е с изразено лунно влияние.

Кверентът е представен от АС Рак и респ. от Луната. Луната е много близо до Слънцето - невидима, изгорена, при това в сходящ съвпад. Това според някои автори отслабва позициите на питащото лице. Също така 4 дом не предполага ново начало, освен ако въпросът не е тематичен - свързан с дом, недвижима собственост, семейство, родители.

Последният аспект на Луната е секстил със Сатурн в 6 дом, при всички положения служебна среща/разговор би трябвало да има, но за одобряването не съм сигурна. Работодателят е представен от знака Риби на МС, неговият сигнификатор е в знак на заточение. Сатурн съвсем скоро сменя знак и ще направи квадратура с Юпитер /у10/. Сатурн може да представя и конкуренцията - кандидатите, които се борят за същата длъжност. В Стрелец той ще е подвластен на Юпитер, т.е. в синхрон с изискванията на фирмата работодател.

Според указанията в този хорар кверентът е силно зависим от обстоятелствата, някои от които остават скрити, неизвестни, т.е. при тези обстоятелства може да се каже, че няма контрол/влияние върху развитието на въпроса, други фактори определят динамиката.

И все пак дано имаш късмет!  :)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за работа
« Отговор #12 -: Септември 13, 2015, 01:15:54 pm »
Лили, благодаря много  :58:
Честно казано, вече не очаквам нищо. Дори бях предубедена преди задаването на хорара, че нещата май няма да се получат. Даже се учудих, че ме извикаха на интервю.  Ще видим, ще дам после обратна връзка.
Иначе въпросната работа отговаря на специлаността ми. Но така като гледам, в много скоро време ще се наложи да тръгна да търся нещо, което да ми покрива сметките.  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #13 -: Септември 13, 2015, 01:30:54 pm »
От една страна, Луната е в разходящ съвпад с Юпитер, при това в ъглов дом, което е благоприятен показател. Но, от друга страна, у10 е есенциално слаб, а сигнификаторът на клиента е "скрит" от Слънцето. Секстилът със Сатурн би могъл да предположи някакво забавяне или препятствия, но може да загатва и за това, че няма да спечелиш конкурса, все пак е малефик.

Като цяло трудно предсказуем хорар. Ще чакаме обратна връзка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #14 -: Септември 13, 2015, 02:09:20 pm »
Мерси, Веско. А кое според теб го показва в хорара?
Ами защото Луната У1 и У2 ще изгори от Слънцето У3. Възможно ли е на интервюто да си казала нещо, което да не се е харесало на работодателя, или пък да си поискала повече пари, отколкото е бил склонен да даде (не е задължително да е казал каква заплата плаща)?