Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166111 пъти)

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Прогресии
« Отговор #675 -: Юли 12, 2016, 04:03:38 pm »
Към Satin: наблюдения и опит в периода на прогресивна Луна в Козирог: да подчертая, човек в никакъв случай не става емоционално студен, даже при мен се случи точно обратно - станах някак си свръхчувствиетелна, същувстваща и емпатична- рева когато разбера за  всякакъв вид трагедии, които научавам ( по телевизия, радио,вестници , познати и тн.). Възможно е поради опозицията с Марс и квадрата с Плутон. Другите аспекти бяха тригони с Девешкия ми стелиум в 6 дом- това го свързвам с преместването ми в дома на партньора ми (в друг град) и шанса ми за работа тук ( и то работа, която работя в дома си). За това, че не се чувствам удовлетворена в емоционалните връзки виня квадратурата на Луната с натален Плутон на Дсц, и опозиция с Марс У1 в 4 дом. И още други неща де, но те са за другите теми, това е по Луната.
P.s. Станах по безкомпромисна, рязка и изискваща.
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #676 -: Юли 13, 2016, 06:12:16 pm »
Сатин,  предполагам това би могло да се приложи и за аспект на  пр. Луна съвпад Сатурн, а? На един познат му предстои.  На К2 вероятно би довело до конкретизиране на ценностна система и изчистване на излишните разсейвания. В опозиция на Уран това ще стане добре премислено и ще промени отношения с друг човек - опозицията на Луната става срещу съвпад уран-Плутон-Слънце в 7д. Макар и в друг дом, броя опозицията на стелиума със Сатурн, защото е с около 5-8 градусова орбиса.
« Последна редакция: Юли 13, 2016, 06:15:37 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #677 -: Юли 14, 2016, 08:15:58 pm »
Да се включа и аз, с про Луна в Козирог.
Наистина има обиране на емоциите, но аз и при Стрелешката не бях толкова емоционална, или всъщност изразявах и наблягах само на позитивните такива.
Сега , в редките случаи, когато съм си позволявала да се издам, после горчиво съм съжалявала и установих , че терминът " made of stone" ми е най- удобен за периода.
Докато беше в 6- ти дом , ми се наложи по- отговорна работа, тенденцията се запази и ще продължи, откак е в 7-ми, на дневен ред са едни взаимоотношения.
Мислех, че като натално съм с противоположна Луна , ще ми е трудно, но не, даже ми харесва да мога да се владея.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Прогресии
« Отговор #678 -: Юли 20, 2016, 01:56:40 pm »
Предстои ми ингрес на прогр ос К2/К8. К2-от стрелец в козирог и К8 от близнаци в рак.Някой имали предположения какво мога да очаквам?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #679 -: Юли 20, 2016, 04:34:27 pm »
Предстои ми ингрес на прогр ос К2/К8. К2-от стрелец в козирог и К8 от близнаци в рак.Някой имали предположения какво мога да очаквам?
  промени по тези домове- твоите и чуждите пари
К2 в козирог може да те направи по-пестелива

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1868
Re: Прогресии
« Отговор #680 -: Август 03, 2016, 10:07:59 pm »
В момента имам съвпад на прогресивни Луна и Венера (същият аспект го имам и в нат. карта). Съвпадът е в овен, 1 дом, на 2 градуса от нат. Юпитер и Слънце.
Някакви идеи да ми дадете за успешна преработка?
Благодаря :49:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #681 -: Август 03, 2016, 10:16:46 pm »
Романтика, погрижи се за късмета си, така  че да бъдеш удовлетворена твоя лична инициатива. Каквото и да ти "подари" съдбата/ обстоятелствата, се възползвай колкото може повече, без угризения и чувство на срам. Има ли транзит, лунация към прогресията ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1868
Re: Прогресии
« Отговор #682 -: Август 04, 2016, 12:54:33 am »
Рени, благодаря :-*

Тр. Сатурн прави тригони, както и тр. Хирон широк съвпад към прогресивните Луна/Венера.
В самата прогресия Луна и Венера получават квадрати от Уран и Нептун.

Не знам какво ще ми подари съдбата, но аз имам постоянно желание да давам на познати и непознати... И виждам как, давайки - получавам! Уникално е :)


Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Прогресии
« Отговор #683 -: Септември 14, 2016, 01:32:11 pm »
Когато дадена прогресивна планета смени посоката,т.е. стане ретроградна имаме някакво събитие.От какъв характер ще е събитието?По дома в който се намира планетата или по дома,който управлява?Или и по двата?И по характера на планетата може би?За Плутон става на въпрос...

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #684 -: Септември 14, 2016, 01:38:55 pm »
Когато дадена прогресивна планета смени посоката,т.е. стане ретроградна имаме някакво събитие.От какъв характер ще е събитието?По дома в който се намира планетата или по дома,който управлява?Или и по двата?И по характера на планетата може би?За Плутон става на въпрос...

събитието е в областта на дома, където върви. Ще е предизвикано от нещо по дома, където е натално и ще се отрази на дома, който управлява.

Не очаквай някакво кой знае какво конкретно събитие - по-скоро се видоизменя начина на изразяване на архетипа на планетата - насочва се навътре. Ти определено ще започнеш "да дълбаеш"

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #685 -: Септември 14, 2016, 01:41:51 pm »
Когато дадена прогресивна планета смени посоката,т.е. стане ретроградна имаме някакво събитие.От какъв характер ще е събитието?По дома в който се намира планетата или по дома,който управлява?Или и по двата?И по характера на планетата може би?За Плутон става на въпрос...

По дома, който управлява, но като е плутон въобще не го брой.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #686 -: Септември 14, 2016, 02:09:24 pm »
Когато прогресивна планета смени фаза, според това, коя е планетата, в период от 2 до 6 г. , човек трудно борави с природата и принципите  на същата, както и със знака, в който е съответно. Събитията идват после, поне видимите и очакваните. По желание и за да получи полезна информация , човек може да разгледа ретроградния цикъл на съответната бърза или бавна планета, чиято фаза се сменя  по прогресия, така вероятността да премине по-леко и смислено в периода е завишена.
Магика,  тук във форума, има достъпна и добре обяснена информация за ретро циклите на планетите от различни съфорумци, чийто мнения и коментари могат да ти бъдат полезни; има и  посочена литература.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #687 -: Септември 17, 2016, 05:47:44 pm »
Прогресивната ми Луна У1,2 е на градус и нещо до Венера У5 в 7 дом .
Изведнъж се нароиха ухажори- стари, млади, свободни, не, с лопата да ги ринеш, истински рог на изобилието.
Сега ако не попадна на мъжа на живота си , няма кога да е. :85:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #688 -: Септември 17, 2016, 05:54:36 pm »
При мен тригонът на пр. Луна с нат. Венера в 5 дом не донесе ухажори и забавления, но периодът беше наситен с положителни емоции като цяло, отвориха се нови възможности, има и подкрепа /не от външни лица, а от най-близките/. Интересното е, че в рамките на тези 2-3 месеца сякаш се бяха наговорили да ми помагат, всеки с какъвто жест може.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #689 -: Септември 17, 2016, 06:09:07 pm »
Определено ми е много наситен с хубави емоции период, то сега са сума ти нови запознанства покрай новите деца, разни събития по приятни поводи, времето е лятно, изобщо, леко ми е на душата.
Ще гледам да му се насладя на макс.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...