Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194277 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #975 -: Май 25, 2018, 12:54:22 pm »
При мен смяната е от Рак в Лъв, случва се във втори дом, тогава започнах първата си работа и скорострелно свалих 20 кг.
Станах много по- уверена, общителна, пораснах с една дума.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #976 -: Май 25, 2018, 03:09:39 pm »
Благодаря Ви, че се включвате по въпроса ми :) Общите ми впечатления до момента бяха, че дирекциите указват, че през годината на действието им, е време да се случи нещо - моментът е дошъл. Фонът по прогресии указва - как ще приемем тази промяна, събитие - как ще го преживеем емоционално - откликът в нашия вътрешен свят. И по транзити следва да се вижда - кога точно ще се случи. Затова попитах Сафо за картинката по прогресии и транзити, тъй като сподели за конкретни събития.
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #977 -: Май 27, 2018, 04:22:44 am »
Хм, можем ли да предположим, че часът на раждане не е съвсем точен? При теб по транзити и Сатурн е преминал през Дц. Би следвало да се усети  ::)
да точен е , сатурн през десц даде събитие но не и дирекциите :(

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #978 -: Май 27, 2018, 10:10:53 am »
Greg07, дирекциите би следвало да укажат, че е дошло времето нещо да се случи в рамките на периода им на действие. А по транзити да се види кога ще се случи. Вероятно е възможно, ако по транзити няма какво да дръпне спусъка - събитие да няма. До сега не съм разглеждала такъв вариант, след споделеното от теб се замислих дали е възможно ?!?! Това е предположение. По прогресии следва да се вижда емоционално как ще преживеем събитията от този период - наличието им или липсата им...
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #979 -: Май 27, 2018, 10:37:28 am »
Аз съм била 14-15 годишна при първата смяна - отидох в ново училище и започнах да излизам с момчета.

Следващата смяна е след 3 години (асцедента минава във везни), точно когато дир. слънце и луна ще аспектират натален МЦ, явно ще се женя, бляк. :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #980 -: Май 27, 2018, 12:40:49 pm »
Greg07, дирекциите би следвало да укажат, че е дошло времето нещо да се случи в рамките на периода им на действие. А по транзити да се види кога ще се случи. Вероятно е възможно, ако по транзити няма какво да дръпне спусъка - събитие да няма. До сега не съм разглеждала такъв вариант, след споделеното от теб се замислих дали е възможно ?!?! Това е предположение. По прогресии следва да се вижда емоционално как ще преживеем събитията от този период - наличието им или липсата им...
Така е вапълно си права обаче. Дир Дсц върху Юпитер е силен аспект би трябвало да даде човек в живота а при мен даде просто смяна на колектива на работата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #981 -: Май 27, 2018, 01:30:29 pm »
  Дир Дсц върху Юпитер  би трябвало да даде човек в живота.

Защо точно това трябва да даде ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #982 -: Май 27, 2018, 01:56:57 pm »
Защо точно това трябва да даде ?

Юпитер е управител 7 ми в натала

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #983 -: Май 27, 2018, 02:31:27 pm »
7ми дом са и бизнес отношенията така, че именно така се е проявил. Още повече, че юпитер не е лична планета, ако дирекцията беше върху лична планета в 7ми можеше да даде някакви по-интимни отношения.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #984 -: Май 27, 2018, 03:15:56 pm »
Дир Дсц върху Юпитер е силен аспект би трябвало да даде човек в живота а при мен даде просто смяна на колектива на работата.
За дир. Юпитер на ДС дават брак, а и при теб дир ДС е бил на Юпитер по време на транзитен Сатурн на ДС- последният може да узакони съществуваща отдавна връзка, не и да донесе нова такава. Юпитер при теб е не само У7, а и У10, имал си промяна на работа, колектива, който също  е по 7-ми. При мен дир. Венера на IC преди 2г. също не ми донесе ново жилище, както е едно от тълкуването, нито пари от имоти, нали Венера е У2 , а само ядове и загуби покрай тях, може да е заради транзита на Сатурн през 4д по това време, а когато дир. венера е била точно на IC, транзитен Сатурн е бил също на IC.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #985 -: Май 27, 2018, 06:48:58 pm »
Съгласен съм, прави сте за упр 10 също и проявата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #986 -: Май 27, 2018, 07:20:19 pm »
Юпитер е управител 7 ми в натала

Този управител как е поставен в натала ?
Първо се проявява принципа на планетата (експанзия, преувеличаване,значимост, убеждения, вяра, лакомия),  после нейния принцип/ функции( да сбъднеш, да разшириш, да си уверен, да уловиш късмета) и какво сигнифицира( покровителят, гуруто, големия шеф, закона, богатството, славата,духовни лица ). Не може в периода посочен от теб Юпитер да ни ти е дал нещо в материален и емоционален план щом е у7 -ми. Юпитер не дава задълбоченост във връзките , но същите по-леко се случват, но не задължително на интимно ниво, запознанствата обикновено са с хора много различни от съществуващата ти среда; дава широта във взаимоотношенията. При заложен брак в натала, да това е годината подходяща за сключване на такъв. За да не е имало близка връзка разгледай натала, Юпитер как е поставен, Венера, Марс, Меркурий.
Благодаря, за споделеното, това е полезна информация. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #987 -: Май 28, 2018, 06:29:02 pm »
Все повече се убеждавам , че Юпитер ,не е голямото щастие , а раздуващ нещата просто

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #988 -: Май 28, 2018, 09:22:48 pm »
Точно така - надува балона - а той може да е пълен с тъга, щастие, надежда ... очакване ...мъка ...
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #989 -: Май 29, 2018, 10:30:16 am »
Все повече се убеждавам , че Юпитер ,не е голямото щастие , а раздуващ нещата просто

Внеси промяна в убежденията си, за да видиш цялата картина. Юпитер не е по детайлите, това е Меркурий, а Юпитер е един прогресирал Меркурий. Транзитите , прогресии, дирекции не причиняват нищо. Те съответстват на периоди, когато сме готови да влезем във връзка с нещо, към дълго време сме се настройвали. Те подтикват да случване нещата, но за някои нативи е необходим шут, за да се усетят, че е дошло времето и ако няма такъв, реагират така, че си обясняват периода с негативните прояви на планетите.Всяка планета има двойнствена природа, ти защо не развиваш положителната страна на Юпитер , в случая ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“