Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 842194 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #900 -: Юли 27, 2014, 03:53:33 pm »
Специално за Антарес искам да попитам - не се ли разглежда успоредно с Алдебаран(нали са една ос). И дали съвпадът с едната няма да е повлиян от опозицията с другата(естествно тук не говорим за оси АЦ/ДЦ, ИЦ/МЦ). Аз имам Луна в съвпад с Алдебаран и ми е интересно дали няма и оттенък от Антарес, който да наранява Луната.
не, влиянието на звездите е само при съвпад, а не при опозиция
Антарес и Алдеберан когато са на една ос- на МЦ/ИЦ например, се разглеждат поотделно като съвпад на Алдебаран с Мц и съвпад на Антарес с Иц или обратно.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #901 -: Юли 27, 2014, 04:01:08 pm »
не, влиянието на звездите е само при съвпад, а не при опозиция
Антарес и Алдеберан когато са на една ос- на МЦ/ИЦ например, се разглеждат поотделно като съвпад на Алдебаран с Мц и съвпад на Антарес с Иц или обратно.
Моите наблюдения потвърждават едно към едно.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #902 -: Юли 27, 2014, 06:06:31 pm »
При мен всички тежки планети са направили съвпад с Антарес ,която е точен съвпад с Марс в 1-ви дом ,като последният е бил с Плутон стационарен на 1* от Марс/Антарес преди 15 г.-не съм се замисляла ,че бурните събития през този период  ,може да са имали и от този аспект влияние.
Сега преди месец пр.Луна беше там и имаше прояви,но аз ги свързвам с Марс ,не съм запозната толкова с действието на Неподвижните звезди.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #903 -: Юли 27, 2014, 06:41:08 pm »
При мен всички тежки планети са направили съвпад с Антарес ,която е точен съвпад с Марс в 1-ви дом ,като последният е бил с Плутон стационарен на 1* от Марс/Антарес преди 15 г.-не съм се замисляла ,че бурните събития през този период  ,може да са имали и от този аспект влияние.
Сега преди месец пр.Луна беше там и имаше прояви,но аз ги свързвам с Марс ,не съм запозната толкова с действието на Неподвижните звезди.
Антарес има марсова природа (и цвят, понякога ги бъркам на небето), в съвпад с Марс засилва разрушителната му сила. При транзит въздействието е по-силно. По-разрушитлно, така да се изразя. Според моя опит. Плутон и на мен ми омаза пейзажа на Антаресчо. И Акрукс беше казала такова нещо в друга тема.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #904 -: Юли 27, 2014, 06:46:38 pm »
Плутон и на мен ми омаза пейзажа на Антаресчо. И Акрукс беше казала такова нещо в друга тема.
Аз не съм казвала нищо за Плутон и натарес, за звездата бщх копнала част от тълкуването, конкретно за съвпадът с Иц

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #905 -: Юли 27, 2014, 06:50:19 pm »
Akruks,имаш ли аспект Марс/Сатурн в натала ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #906 -: Юли 27, 2014, 07:21:09 pm »
Аз не съм казвала нищо за Плутон и натарес, за звездата бщх копнала част от тълкуването, конкретно за съвпадът с Иц
Не сега, преди повече време беше. Коментирахме транзита на Плутон през ИЦ, съответно е бил и през Антарес. Ти разказа какво ти се е случило тогава.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #907 -: Юли 27, 2014, 10:05:15 pm »

 С какъв орбис са ти съвпадите на Слънцето и ИЦ със звездата?

Антарес /9,15/- К4/ 9,17/- Слънце /9,46 Стрелец/
и при мен всички тежкари са минали през К4,време на промени и борба за оцеляване и адаптация към нов начин на живот

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #908 -: Юли 28, 2014, 03:21:16 am »
Akruks,имаш ли аспект Марс/Сатурн в натала ?
В квадрат са, защо?
Но пр Марс отдавна е в секстил с нат. и пр Сатурн  :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #909 -: Юли 28, 2014, 09:46:50 am »
В квадрат са, защо?
Но пр Марс отдавна е в секстил с нат. и пр Сатурн  :29:

...заради мотивацията и утвърждаването като начин.Благодаря,за споделеното . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #910 -: Юли 28, 2014, 04:31:42 pm »
Безкурсен Меркурий. И безкурсна Луна. Няма такава документална клизма по прехвърляне на автомобил!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #911 -: Юли 28, 2014, 04:35:48 pm »
Щом като Марс вече е в Скорпион, мога да отида да обера банката :)

До по-късно :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #912 -: Юли 28, 2014, 04:44:23 pm »
Специално за Антарес искам да попитам - не се ли разглежда успоредно с Алдебаран(нали са една ос). И дали съвпадът с едната няма да е повлиян от опозицията с другата(естествно тук не говорим за оси АЦ/ДЦ, ИЦ/МЦ). Аз имам Луна в съвпад с Алдебаран и ми е интересно дали няма и оттенък от Антарес, който да наранява Луната.
В чист вид без планети в съвпад, линята -Алдебаран-Антарес се нарича "линия на катастрофите". Нека не се приема буквално, може да е символичен крах на нещата, символизирани от 2-та опозиторни дома. И дотолкова, доколкото всяка опозиция си е двете страни на медала в един носител двете значение трябва да работят заедно, не в антагонизъм, нали опозето е двата края на една ос.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #913 -: Юли 28, 2014, 04:56:37 pm »
Щом като Марс вече е в Скорпион, мога да отида да обера банката :)

До по-късно :)
ами дръпни едно чувалче с пари и за мен
аз си имам Марс в скорпион вече 50г, а съм все без банкноти, но Духовно богата  :29:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #914 -: Юли 28, 2014, 07:10:22 pm »
Безкурсен Меркурий. И безкурсна Луна. Няма такава документална клизма по прехвърляне на автомобил!

Извинявам се, не чета цялата дискусия. За вече осъществено прехвърляне ли става въпрос или говориш хипотетично?

Ако се изчака Луна в Дева, ще има взаимна рецепция с Меркурий в Рак.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui