Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 61630 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #120 -: Януари 10, 2016, 06:25:46 pm »
Не знаех, че Слънцето е в началото на Стрелец. Веско, може ли да дадеш ОВ какво стана с ингреса на Юпитер в стрелец в края на миналото лято?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #121 -: Януари 10, 2016, 06:26:16 pm »
А относно статията, не прочетох нищо сериозно в нея, но ми се наби на очи накрая рекламата на книгата и откъде може да се поръча.  :-X :D :D
Извинявай, дала съм погрешен линк, ставаше дума за тази статия 2016 година- амбиция, предизвикателства, борба
И няма лошо човек да рекламира на собствения си сайт своята книга- млад си още, има време и книга да напишеш, пожелавам ти го!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #122 -: Януари 10, 2016, 06:40:19 pm »
Не знаех, че Слънцето е в началото на Стрелец. Веско, може ли да дадеш ОВ какво стана с ингреса на Юпитер в стрелец в края на миналото лято?
Юпитер миналото лято от лъв премина в дева, а в стрелец е наталния Юпитер на Весо, на 17гр в 10д и е У10, съУ1- споменатото тао ще го засегне по отношение на личностно израстване и кариера. Тр. Нептун съУ1 в 1д отдавна квадратира Уран У1 в 10д до МС, което показва вътрешните му противоречия, свързани с работа, кариера.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #123 -: Януари 10, 2016, 06:47:50 pm »
Знам коя планета къде транзитира, но ретро Мерка ми разказва играта. В първи дом ми е.  :012:

Хайде, дано стане от втория път.

Веско, разкажи какво стана миналото лято, когато Юпитер влезе в Дева?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #124 -: Януари 10, 2016, 10:19:22 pm »
Лятото бях без работа, търсех безуспешно и нищо. Но пък беше период, когато преоткрих музиката на Бийтълс, изгледах и изслушах всичко, свързано с тях.
А относно тао-то - надявам се да не се случва нищо, че да оставам без работа и въобще да нямам сериозни проблеми в работата, защото имам нужда от пари. Защото ако се случи, този път не съм сигурен в себе си дали няма да направя някоя глупост. Имам нужда от повече спокойствие.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #125 -: Януари 10, 2016, 10:29:50 pm »
И още нещо: миналото лято поради прекомерно къпане заради горещините и най-вече заради ежедневното миене на косата станах по-податлив на настинки и при най-малката промяна във времето се разболявам. И сега е така. Отделно, депресивните състояния подсилват това.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #126 -: Януари 10, 2016, 10:47:24 pm »
Веско, няма да те засегне толкова лично ретроградността на транзитен Юпитер, след като нямаш изявен социален живот или такива  изяви. Понеже си Слънчев Стрелец и стелиум в същия знак, перспективата за по-добро положение, благосъстояние, ще бъде занижена, както и това, че ще ти се налага да влагаш два пъти повече сили и умения от другите, за да те видят, за да очароваш някой, да уловиш възможност. Но пък това е времето, през което можеш да анализираш всичко онова,което те мъчи в посока (не)справедливост, (не)истина, (не)лоялност и въобще да си изясниш всички онези вътрешни проблеми, които ти пречат  на практикса да станеш външно успешен с повишение на заплата,  заслуги... Важното е да разбереш, че всеки ретро период на Юпитер (ще) ти дава възможност да бъдеш честен със себе си- това е. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #127 -: Януари 10, 2016, 11:16:23 pm »
Благодаря, Рени!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #128 -: Януари 11, 2016, 11:34:37 am »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #129 -: Февруари 06, 2017, 12:02:53 pm »
Честито-ретро Юпитер Везни от днес до 9.06.2017,време за преоценка на връзките-лични и делови

стационарно -ретроградната фаза,ако активира с градуса си  натална планета,ъгъл с мажорен асп.-засява семена ,по засегнатите теми,тече подготовка
стационарно -директната фаза- е време за развръзка,изясняване и разрешение на теми,който юпи е поставил още преди да стане ретро ,преминавайки през градуса на стационарно -директната фаза за първи път

Юпитер като сигнификатор на :

-образованието- въобновява прекратено,недовършено образование,изпити вуз или езиков

-пътуванията -чужбина- ако си отлагал дълго,но не си пътувал до мечтана дестинация,свързани с религия и духовно усъвършенстване ,ако ретро юпитер активира домовете или упр.им ,свързани с пътувания с харм.асп

-юридически въпроси-истината-ако сте несправедливо обвинен,осъден,жертва на задкулисие ,с цел сриване на имидж и соц.статус,всичко тайно излиза наяве,време за обжалване,но не и за започване на съдебни дела

-справедливост- ако си пропуснал възможности,но си работил упорито и дълготрайно,сега се появява втори шанс по същата тема,при  опозицията с наталните планети, няма  да се възползваш по най-добрия начин от предоставените  възможности

-възтановяване на  отнето право на собственост или продажба на  непродаваем недв.имот

-не се започва нов бизнес ,ако залагаш той да е дългосрочен и перспективен,особенно свързан с чужбина,експорт,импорт

-не се тегли голям кредит-трудно ще се върне, или може да доведе до  фалит,особенно когато предстоят квадратури юпитер-плутон-31.03 и 5.08.2017

- ако разчитате на  соц.контакти, връзки, ходатайства, протекции ,за социален успех, придобивки,в ретро периода те са краш   ;)

-дипломатични преговори,отстояване /зачитане на права,законотворчество,съглашения с двустранна изгода са в застой,протакане,отлагане,преосмисляне

-възтановява равновесието -компенсация за лишения в миналото или плащаш цена за излишествата и надскачане на възможности

-корегира,преразглежда взаимоотношения- възтановява прекъснати или прекъсва безперспективни,особенно когато диспозитора венера е в овен заедно с марс

-през ретроградието планирани отпуски и пътувания в чужбина носят елементи на съпротивления от разл.характер,незабравими заради фалове

- Юпи символизира покровителство и защита,тя може да се прояви в сънища,предсказателни

- планиране,обмисляне на бизнес проекти,които да се реализират при секстила между юпи и сатурн/28.08.2017/

- религия,духовност,вяра - преосмисляме вярвания,религиозна принадлежност


ако мислите,че ви поучавам или наставлявам-тцъ ,просто споделям мисли в думи,а делата са за всеки ..... който,както, късмета е в ретро фаза
« Последна редакция: Февруари 06, 2017, 12:51:44 pm от strelicka »

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #130 -: Февруари 06, 2017, 03:05:54 pm »
Ще обжалвам общинският акт, но знам ,че няма да спечеля с обжалване. С адвокат и заведено дело мога  спечеля ,защото проверката на нещастниците не беше извършена правилно и ще имам 3 свидетлства су мен от тяхна страна, но пък и аз мога да хвана 4-5 свидетеля, само че разходите по адвокат и времето загубено в дела ще ме спрат. Така, че не вярвам някой да обърне внимание на обжалването ми .m,f/ld;

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #131 -: Февруари 06, 2017, 03:13:13 pm »
Юпитерова справедливост ли търсиш? В нашето общество този аспект на Юпитер отдавна не функционира. По-добре се разбира езикът на дебелата тояга.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #132 -: Февруари 06, 2017, 03:26:29 pm »
Именно-въобще не вярвам в положителен ефект, но понеже Стреличка е написала ще обжалвам, но от сега съжалявам за изгубеното време.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #133 -: Февруари 07, 2017, 09:27:41 am »
Именно-въобще не вярвам в положителен ефект, но понеже Стреличка е написала ще обжалвам, но от сега съжалявам за изгубеното време.

виж си и в натала как стоят нещата с  дела и съд

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #134 -: Февруари 07, 2017, 10:26:38 am »
Чета какво вещае ретро Юпитер и се чудя следното: при мен Управлява 4 и 3 дом, транзитира през втори. Сега в ретро фазата всъщност тръгва към първи дом. В случая как е правилно да тълкувам влиянието му - нещо, което аз трябва да преосмисля за себе си- защото върви към първи дом или нещо, което ще се наложи да правя по 3 и 4 дом, които по натал управлява?
Имам и още един въпрос относно ретроградието: Когато Юпитер навлезе във Везни направи квадратура съм светилата ми. До вчера тази квадратура вече беше в разходящ аспект, от днес съответно става отново в сходящ аспект. Въпросът ми е дали сега като прави сходяща квадратура в ретроградие, то тя ще е по-силна от първия път?
В посоченото му влияние от strelicka, забелязвам, че по темите има едно голямо "Ако". Примерно: Ако си положил усилия ще си възнаграден, ако не си ще си плащаш.. Тук колко време назад връщаме, за да направим такъв извод? От както е влязъл във Везни ли?