Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58718 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #180 -: Май 29, 2017, 02:55:12 pm »
Така, при мен това, което ме притесняваше бяха покачване на кг-мите, защото ми прави квадратура към стелиума и действително на два пъти за по 2-3 седмици едва си удължах апетита. Когато не се случваше да успея, буквално от едно преяждане или угаждане за един ден качвах 2-3 кила, които свалям по месец! От време на време коремът ми е изпъчен, дори и празен. Интересно е, че точно се отърва от качените кг-ми и водите и буквално за два дни нещата могат да се оплескат страшно от един бонбон на почерка- отваря лакомията. За последно такава лакомия ме тресе на 5-6 Май, а преди това имаше едно освинване на 25-26 Ноември. От две седмици апетитът ми е намалял, дори свалям и задържам много по-малко вода. Подозирам, че последен риск от угояване ме чака около 25 Юли или Август в началото и от сега кроя планове как да го избегна.  :( :( Откъм отношения мога да бележа само положителни, но от към психическо рухване- имах го на два пъти, точно малко след угояванията  :( Явно защото по рождение са ми много квадратурите и като се натрупат и тези вече се смазвам. Добре, че Сатурн прави тригон с натална Венера, че поне маааалко помага. Броя дните до септември....  ::) :(
Натален е У на 3-ти, транзитира във втори, но в момента се върна към първи.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #181 -: Юни 06, 2017, 09:39:15 am »
Може ли някой да ми каже, сега от 9-ти, когато Юпито тръгне отново, характерните влияния през ретро периода, които описа Рени, ще се повторят ли отново или не? Въобще има ли някаква характерна разлика на това второ движение, след ретро фазата? Нещо, което да го отличава от първото?
Това, което открих за себе си по време на ретро фазата е съзнателно връщане към себе си, преоткриване и достигане до яснота относно организъм и жизнени функции(акцентът е тук, защото транзита минава през 2-1 дом).

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #182 -: Юни 06, 2017, 12:05:25 pm »
Ако при движението назад получаваш уроци, то при движението напред в сянката правиш преговор на наученото и като излезе от сянката прилагаш усвоеното на практика.
Над силата е само умението да я владеем!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #183 -: Юни 06, 2017, 03:46:48 pm »
Много ти благодаря, Алена!  :58:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #184 -: Юни 07, 2017, 02:39:21 pm »
Чакам с нетърпение да влезе в правия път и да си мине в 5-ти дом.
Така хубаво вървяха нещата и си мислех, че съм открила любовта на живота си ..
Ретрото ми беше безкрайно тежък емоционално  период, но си давам сметка, че е било необходимо зло. Макар този застой и страх от вземане на окончателно решение как да продължа да ме побъркаха..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #185 -: Юни 08, 2017, 12:24:04 am »
Чакам с нетърпение да влезе в правия път и да си мине в 5-ти дом.
Така хубаво вървяха нещата и си мислех, че съм открила любовта на живота си ..
Ретрото ми беше безкрайно тежък емоционално  период, но си давам сметка, че е било необходимо зло. Макар този застой и страх от вземане на окончателно решение как да продължа да ме побъркаха..

Корея, а как като цяло го усети в 4ти дом?
И на мен там ми се мотае, но е многопластово повлияването - и в килограми и в дърпане все към домашните дела и в изисквания към АЗ-а, че нали там квадратира яко...
Ще ми се да вярвам, че в 5ти по-леко ще я караме.

П.П. стискам ти палци, да откриеш любовта на живота си!  :-*
« Последна редакция: Юни 08, 2017, 12:26:00 am от lina »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #186 -: Юни 08, 2017, 02:58:42 pm »
С килограмите проблем нямам, но мисля да стартирам основен ремонт този месец- - дразни ме вече всичко.
Любовта всеки ден ми напомня , че е до мен, но аз реших да отварям стари рани.
Дано търпението му е  по- силно..
Виждам , осъзнавам и тъпо и упорито отклонявам питомното, за да гоня дивото.
« Последна редакция: Юни 09, 2017, 11:02:32 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #187 -: Юни 09, 2017, 12:01:02 am »
И вкъщи всичко напоследък се чупи и разваля. Плаче за основен ремонт, но не се вижда кога ще е това...

Корея, радвам се, че Любовта ти си е там, където трябва  :)
« Последна редакция: Юни 09, 2017, 12:03:31 am от lina »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #188 -: Юни 09, 2017, 09:42:30 am »
 lina, това с килограмите зависи от аспектите. При мен има покачвне на теглото заради квадратурите, но и опозицията може да даде такъв резултат. По-трудно се удържа лакомията и по-лесно се качват мазнини и се задържа вода. В случай, че не ти прави напрегнати аспекти, не би следвало да качваш. Макар, че при някои хора съм наблюдавала Юпитерово разширение и при съвпад, но при мен никога не е давал напълняване при съвпад. Трябва да се гледа и Луната и Венера, Луната за стомаха и апетита, Венера за женското тяло. Ако транзитен Юпи, прави напрегнат аспект към тях(може и към Слънце), то тогава е вероятно да има разширение. Зависи и от Натала, разбира се. Ако има един първодомен Сатурн, почти няма да си проличи.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #189 -: Юни 09, 2017, 08:03:13 pm »
вече се обърна директен юпитер,честито на стрелешко -рибешките слънца,луни и асц.
тегаво беше днес пълнолуние в стрелец и диспозитор в директен ход

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #190 -: Юни 10, 2017, 07:04:24 pm »
Почина наш близък, след дълго, тежко и мъчително боледуване. Съвсем, като избавление.
Над силата е само умението да я владеем!

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #191 -: Юни 10, 2017, 07:37:13 pm »
Почина наш близък, след дълго, тежко и мъчително боледуване. Съвсем, като избавление.

Алена, съболезнования, нека душата му намери покой след земните мъки!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #192 -: Юни 10, 2017, 11:44:41 pm »
Почина наш близък, след дълго, тежко и мъчително боледуване. Съвсем, като избавление.

Алена, съжалявам за мъките на вашия близък и за вашата загуба, но защо го свързваш с Юпитер?

Преживявали сме 2 пъти същото, но все е било или по Плутон или по Уран.
« Последна редакция: Юни 11, 2017, 10:13:39 pm от lina »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #193 -: Юни 11, 2017, 07:43:12 am »
съболезнования,Бог да го прости...

юпитер освобождава от мъките...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #194 -: Юни 11, 2017, 10:17:17 am »
защо го свързваш с директния вече Юпитер?



До 14.06. все още е стационарен - директен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“