Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 61572 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #210 -: Юни 13, 2017, 02:33:43 pm »
Какво е това легинси, звучи като вид потури. Ако е шалвар- не ми трябва, въпреки че моите отесняха със Сатурн в 1  ;D

А шалварите са много подходящи за юпитеровите периоди, там може да се скрие всичко.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #211 -: Юни 13, 2017, 02:42:00 pm »
Ами относително е, не е нужно тъпчене и Юпитер за качване на килограми ,ако се прецака нещо щитовидната или пък хормонален проблем забрави -нямаш енергия, защото приетата храна не се използва за такава, а тялото директно я складира. Тъй ,че когато се случи примерно при мен е ясно ,че въпреки шегите не съм бременна от хладилника ,а търся някакво заболяване, примерно хроничен стрес. Та и от гърч се дебелее, не само от чревоугоднически кеф  :012:
Много правилно казано, но Юпито в напрегнат аспект може да ти създаде обстоятелствата. То при мен точно това се случи, септември 2016-та като влезе във Везни- сключи ми квадратурата и последствие имах тежък натоварен период, работа, стрес - твърде много и оттам спиране на цикъла, падане на Т хормоните на Щ.Ж. и запасяване с мазнини... Сега нали прилагаме уж наученото, та да видим до есента доколко ще овладея последния му трети тигел. Забелязах, че преди нулевия градус на аспекта точно олабя и си видя нормалната физиономия и в следващия момент при точния аспект ... всичко се замазва. Та това как се избягва? От миналата година се боря с него, но уви успех няма. Ако има, то той е временен. Вече я намразвам тая планета.  :lol_hitting:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #212 -: Юни 13, 2017, 02:44:41 pm »
Аз обожавам шалварите, като изкльощавея, ми придават чуден обем. Особено шарении.
Но сега си го имам и нося само слим модели.Но пак ги подбирам с разни петна и варени, да има обем, едноцветните визуално отъняват.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #213 -: Юни 15, 2017, 03:16:24 pm »
когато Юпито тръгне отново, характерните влияния през ретро периода, ще се повторят ли отново или не? Въобще има ли някаква характерна разлика на това второ движение, след ретро фазата? Нещо, което да го отличава от първото?


Юпитер носи смисъла да обещава.
Когато Юпитер спре  стационарен преди да тръгне ретрограден върху натална или прогресивна точка и в съответния дом, той може да ангажира същите с по-подходяща перспектива по аналогиите им и в активираните сфери, като посочи къде може да се рискува, къде да имаме очаквания и увереност за растеж, къде може да изгубим мярка в действията си и чак, когато е готов за тригон със Слънце, малко преди отново да спре,за да тръгне в права посока, показва реално кое е променено и по кое реално ще ни "носи късмет".
Когато Юпитер спре стационарен преди да тръгне отново директен върху натална или прогресивна точка, се връщаш около 7 месеца назад, когато пак е бил в същия градус и можеш сега да видиш възможност по аналогиите на същите, какво тук вече е свободно и обещава да бъде в процес на развитие, узряло е да има бъдеще и когато Юпитер достигне до  градуса, в който е спрял ретро, започваш уверено да действаш по това бъдеще.
Тази година Юпитер е във Везни, значи всичко , свързано с архетипа на знака следва да го въведем по нов начин за следващите 12 г , освен в дома, през който транзитира Юпитер и/или аспектира точки, но и във всички домове на взаимоотношенията, както и да се поосвободим от  някои предразсъдъци около персонална Венера и 7-ми дом. Следва тригон между Венера и Юпитер в средата на юли, който ще помогне на по-горе казаното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #214 -: Юни 15, 2017, 04:20:45 pm »
 Рени, единственото, което виждам е, че като тръгне Ретро започнах усилено да погасявам един заем, а като се спря сега и се обърна директно, получих помощ в погасяването на заема. Това, което искренно ме вълнува, обаче е кога по дяволите ще ми остави тялото на спокойствие, ще спре да ме раздува, да ме налива с течности и да ме разширява по Юпитерски  :91: Надявах си силно, сега в тези последни месеци мъка да е по-добре, но не е. Какво ли не пробвах по линия на втори дом, на десети дом, на Венера е т.н., но не дава си ми отражение в килата, тежест, умора, че дори и мързел. Само волята ме спаси прези тези месеци да не се търкалям и да си върша ежедневните дейности....

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #215 -: Юни 15, 2017, 04:36:54 pm »
Юпитер вече е в градуса, в който ще е стационарен-усещате ли , че онова, което е "свило" ретро фазата, дали във физически, материален или психически план, почва да се пропуква и да търси нанякъде да се "раздува", но среща стопиране ? Морал срещу справедливост ?Някакви корекции по личния етичен кпдекс? Тялото да реагира с подуване, особено на корема, спазми, стягане в гърдите, бъбреци, дихатели проблеми, бедрата!
Нуждата да се претеглят всички страни на нещата, да възпира решителността ?
Всичко, онова, което сме потискали, там където е бил ретро Юпитер и то по неговия начин  сега предстои в следващите 3 седмици да избухне-обаче как, е интересно при всеки? Юпитер SR във Везни може до последно да иска да задържи добрия тон, за да се хареса ,и на тези  които не харесава ,и  на тези, които не го харесват, както и да си остане с чувството на обиден/-а , че има твърде малко и не заслужава полагащото му се благосъстояние. Как и какво, наблюдавате особено при нативите с точки : 23 °, 18 °, 13° в кардиналния кръст (+/- 1° ) , 29°  25°, 20°  в подвижния кръст?

По време на ретроградието имаше свиване по темите на 6 дом - всичко беше в "задъдена" улица, особено в ретропериодите на Венера и Мерка. Разширяването стана по коремчето, дупето и бедрата :) - наложи се в рамките на 1 месец (май) да купувам 2 пъти нови панталони :) . Не се забелязва на вид, но по дрехите си пролича. Килограмите се запазиха, но обема се увеличи :).
В работата средата на май беше екстремно натоварваща (но тогава действаше и Уран, и Сатурн). И целия екшън продължи до 9 юни - като отсечено се получи. Последния напън беше вчера. И от днес всичко си е "по местата", в нормалното количество и ритъм.
За капак, на 9-ти тръгнах на кратка почивка в чужбина :) - е, тя стана съвсем кратка, защото още на следващия ден след пристигането стана ясно, че няма да има почивка :).
И понеже се случва във Везни - всички проблеми бяха, защото се опитвам да "балансирам" - оказах се "между чука и наковалнята". Резултата - много висок емоционален стрес, а оттам и физически. Днес ми е толкова спокойно, че чак ме е страх да повярвам и ми се струва, че всеки момент някоя служба ще звънне, че някъде/нещо  е за корекция, или пък липсва и т.н. :)
Като цяло, напрежението започна март и приключва днес :) - дано де :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #216 -: Юни 15, 2017, 04:47:54 pm »
rodopis,опитай се да замениш "кога" със "защо " и "тяло " с "начало". Оправи малко настройките по персоналния си Меркурий, така по-лесно ще стигнеш до Юпитер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #217 -: Юни 15, 2017, 05:33:21 pm »
Юпитер вече е в градуса, в който ще е стационарен-усещате ли , че онова, което е "свило" ретро фазата, дали във физически, материален или психически план, почва да се пропуква и да търси нанякъде да се "раздува", но среща стопиране ? Морал срещу справедливост ?Някакви корекции по личния етичен кпдекс? Тялото да реагира с подуване, особено на корема, спазми, стягане в гърдите, бъбреци, дихатели проблеми, бедрата!
Нуждата да се претеглят всички страни на нещата, да възпира решителността ?
Всичко, онова, което сме потискали, там където е бил ретро Юпитер и то по неговия начин  сега предстои в следващите 3 седмици да избухне-обаче как, е интересно при всеки? Юпитер SR във Везни може до последно да иска да задържи добрия тон, за да се хареса ,и на тези  които не харесава ,и  на тези, които не го харесват, както и да си остане с чувството на обиден/-а , че има твърде малко и не заслужава полагащото му се благосъстояние. Как и какво, наблюдавате особено при нативите с точки : 23 °, 18 °, 13° в кардиналния кръст (+/- 1° ) , 29°  25°, 20°  в подвижния кръст?
на 18гр везни е моята Венерка, а на 13гр везни е средната точка на двата ми Йода

Обикновено по Пълнолуние ми е празен стомаха, а сега на 9-ти и 10-ти юни така се беше надул, червата ми пукаха, издаваха кофти звуци , а пътувах с много хора в автобус, банския не ме побра, добре, че бях пъхнала в куфара три чифта, та с единия успях да се цопна в морето  :)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #218 -: Юни 16, 2017, 12:14:40 am »
... червата ми пукаха, издаваха кофти звуци , а пътувах с много хора в автобус, банския не ме побра, добре, че бях пъхнала в куфара три чифта, та с единия успях да се цопна в морето  :)

Днес, за първи път в живота ми, ми се случи спонтанно да се оригна на служебна среща, без да мога да притъпя звук и пр., ама вобще! :-\
Това за мен е нечувано и недопустимо. А стомашният ми тракт е все така разстроен и вече не го издържам тоз Юпитер връз Марса, Сатурна и Asc-та ми.
То не беше ленено семе, то не беше тахан, то не бяха разхлабителни - все таз. Чак не вярвам, че пак ще съм си същата някога... И подут корем и прочее екстри - всичко ме е връхлетяло със страшна сила  :(, а докога?!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #219 -: Юни 16, 2017, 10:50:05 am »
Рени, благодаря ти за насоките! Разсъждавам от снощи по темата, ще се опитам да погледна нещата в посоката, която си написала  :)
lina, абсолютно те разбирам. Диета, въздържание и много внимание. Мина по-голямата част, остана малко. Но и това, което мина толкова ме изтощи, че това, което остава дори  ималко ми се вижда много. На въпроса докога- аз си гледам по аспектите и съм си отбелязала на базата на първия му тигел, градусите, в които ме е мъчил най-много и отсега се "готвя" психически да издържа, да не се поддавам на негативни емоции и да внимавам какво ям, за да избегна поне докато съм на работа неудобните моменти. За работната обстановка те разбирам напълно, защото ноември 2016-та ми разказа играта на стомаха- подуване, звуци - всякакви, дори на гладно пак симфонии, пощурях. Само линекс и нексиум ми помогна поне за шума. И строга диета (но от нея не съм свалила).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #220 -: Юни 16, 2017, 10:59:13 am »
Родопис, тр.Сатурн в 4-ти ли е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #221 -: Юни 16, 2017, 02:32:14 pm »
Да, върви към точен съвпад към IC

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #222 -: Юни 16, 2017, 02:40:54 pm »
Да, върви към точен съвпад към IC

...значи Сатурн в продължение на 3 г  назад, в дома на у на АСЦ,  ти е държал АСЦ с квадратура, оттам идва изтощението за което споделяш. Ако качиш карта ще е по-лесно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #223 -: Юни 16, 2017, 03:36:11 pm »
Рени, качвам карта, но не е от това, според мен. Спомням си много добре като направи квадратурата с АЦ-то, имах си енергия бол, бях на две работи и държах тежка защита на магистратура и то с диплома от чужбина. Бях слаба, без диети, но изключително концентрирана, неуморна и енергична. В личен план прекратих дълга връзка, която си беше без перспектива и моментът си дойде от само себе си. Много се харесвах в онзи период, защото бях силно мотивирана, дисциплинирана и нямах здравословни проблеми.
Това, което аз си мисля е, че по рождение имам много квадратури и сега Юпито като ги прави към светилата още повече ги усещам. Като върна мислено 12 години назад, си спомням пак че ми беше много тежка 2005-та, тогава си мислех, че е мързел, сега осъзнавам, че е умора. Това, което съм усещала е, че Сатурн сякаш ми действа по-добре от Юпитер, но и Сатурн (натално) има по-хубави аспекти от Юпитер и може би затова.  Ти какво мислиш по въпроса? Възможно ли е от натрупването на квадратурите (а и Юпитер все пак разширява, докато Сатурн ограничава) да ми даде такъв ефект? Другата ми хипотеза е, че докато Юпитер ме квадратира, Сатурн ми лази по IC това е все пак дъното (може ли да се свърже с неразположение на червата?). А преди 12 години, когато Юпито е квадратирал отново, Сатурн тъкмо е разпадал съвпади със стелиума... Та може и от двете да е. Знам ли и аз. Само времето показва най-добре.  :)
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 03:47:42 pm от rodopis »

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #224 -: Юни 16, 2017, 10:03:56 pm »
Тази карта е интересна .... :) - но ми прави впечатление - Слънце в/у СЛВ, Упр СЛВ на МС, и заедно с това - Марсов възврат :)

За мен проблемът е в пълната активация на 4 дом - планета в него, куспида, управител, Луна, 2 тежки тр планети там ... на фона на натален стелиум в Рак в 10 дом.