Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58682 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #225 -: Юни 19, 2017, 10:30:32 am »
Марсовият възврат го усещам като по-голяма активност, към спортна насоченост. Може и от 4-ти дом да е... Има варианти. Да минават и да заминават и аспекти и чудо :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #226 -: Юни 19, 2017, 02:13:21 pm »
rodopis, по рождение имаш много Вода/ Рак, а не много квадрати, но един много важен и той е уАСЦ със Сатурн. Нормално е да си свръхчувствителна към всичко с изявен Рак и Луна/Марс. Стелиумът от 10ти е сескиквадрат Юпитер у 7-ми и 4-ти, като последния е домът на Рак. Когато тронови планети са в твърди аспекти, всяка външна намеса се усеща от натива като дразнител, конфронтация, все му мътят водата. Единствената ти планета в огнен знак е Юпитер, който е квадрат с единствената ти земна планета Венера. Ето това е квадратурата, която сега е или поне в периода февруари- юни е на дневен ред, иска разбиране, осмисляне, защото навън се случва(ше) подобното: Юпитер Везни- Венера Овен. Когато транзитна планета, която е ъглова в натала или държи ъглите, удари натални точки същите, според това как са поставени могат съответно леко или не леко да реагират на ъгловото отношение от същата, като искат на всяка цена промяната, даже без да се замислят дали са готови. Юпитер в Рак има достойнства, използвай това , Сатурн е спрял  стационарен секстил с натален и съвпад Нептун втори у 7-ми , ти имаш по натал Сатурн Везни и Юпитер /Уран Стрелец, а сега са в сила : Юпитер Везни секстил Сатурн Стрелец, Юпитер Везни опозиция Уран, Сатурн Стрелец тригон Уран Овен - това пак повтаря натални подобни. Плутон е на ъгъл и държи стелиума ти от няколко години с опозиция- всичко което привличаш може да ти действа разрушаващо или поне така да реагираш на същото, но все нещо или някой  си привлякла,което ти помага да оцеляваш и сега като се отдалечи Плутон през септември от стелиума, започваш да се успокояваш. Наклонила си везните в по-негативните прояви по Юпитер, сега се поуспокой- Сатурн/Марс и Слънце/Сатурн са ангажирали възлите ти 4/10-ти и ще можеш да съзреш фактите такива каквито са без да "обвиняваш" планетите. При теб по натал интересите не са в синхрон с очакванията/ размаха ти и се надяваш на точният момент, място, човек . Нямаш опозиции, по-трудно ти е да видиш къде бъркаш и да поправиш същото или пък по-лесното е да търсиш недостатъците в другите- Юпитер има връзка със 7ми дом и с Венера. Сега имаш възможност да решиш тези проблеми защото имаш опозиции : тр. Уран стационарен - Сатурн/Плутон и тр. Плутон опозиция Слънце/Меркурий.  Когато натива е с главни оси от Подвижния кръст , винаги си намира оправдания, извинения, обяснява надълго нашироко кое колко го мъчи и притеснява, но  се лута, губи посока, защото се страхува да вземе решение(то). Измисли си план, режим и ги следвай-това е най-лесното, но е казвам леко и се настрой да се адаптираш към случващото се, не тръгвай непременно с идеята, че трябва да (на)правиш нещо, подвижните знаци  карат човек да мисли, при тях събитията се случват на ментално ниво, стига юрка тоз стелиум в кардинални знаци- колкото повече се опъваш, толкова повече Плутон отсреща ще те мачка ?!? Когато се случат по едно и също време няколко транзита с твърди аспекти, наистина на човек му е трудно да
 схване от къде му е дошло и затова е добре да се сети, с кое от себе си може да се противопостави на същите. Виж кое е това нещо в картата ти и насърчавайки неговата природа ще се погрижеш за спокойствието си. Ракът обича да се грижи за някого, но и за него да също, ами намери  някой или нещо, за които да поемеш отговорност и виж какви ще са симптомите ,  с които сигнализира тялото ти.  Успех !  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #227 -: Юни 19, 2017, 02:39:22 pm »
Рени, направо ме разби .. страшно изчерпателен прочит, за което много ти благодаря! Ще го прочета на спокойствие след работа и ще помисля. Иначе си много права за водата- една девишка Венерка не ми стига да попие таз вода... Отново ти благодаря много! За позоциите съм абсолютно съгласна, липсват си ми по картата.  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #228 -: Юни 19, 2017, 02:45:20 pm »
rodopis, знаеш ли, какъв е големия бонус на нас, родените по новолуние -   раждаме се  с празни чаши и от нас зависи какво, колко, кога и с кого, питие(то) ще си пием. Направи си коктейл от транзитите и си пийвай на всеки 7 дни от него- не знам дали ще ти помогне този начин, но няма да ти навреди със сигурност. Наздраве !  :49:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #229 -: Юни 19, 2017, 03:18:51 pm »
Най- обичам да си правя коктейли със Сатурчу и после тъй ме болиии главата  :D Щото Нептуна ми е по-голям бее, то защо съм риба ако не личи по друго  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #230 -: Юни 19, 2017, 03:56:58 pm »
Рени, моята пълнолунна чаша е все пълна покрай съвпада на Луната с Юпитер, има и за приятелите, че нали Луната ми е У11  :49:

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #231 -: Юни 19, 2017, 04:08:45 pm »
rodopis, знаеш ли, какъв е големия бонус на нас, родените по новолуние -   раждаме се  с празни чаши и от нас зависи какво, колко, кога и с кого, питие(то) ще си пием. Направи си коктейл от транзитите и си пийвай на всеки 7 дни от него- не знам дали ще ти помогне този начин, но няма да ти навреди със сигурност. Наздраве !  :49:

прави ми впечатление, че не правите разлика между:

- 15 гр Луна, 17 гр Слънце , и
- 15 гр Слънце, 17 гр Луна

Какво Новолуние е първото? Това си е чиста балсамична Луна - последната фаза на Пълнолунието.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #232 -: Юни 19, 2017, 04:25:54 pm »
Happy58, да ти кажа и за много пъти съм си мислила дали не е балсамична.. Не се усещам наивна или там всичките описания на новолунието, но знам ли. Тя и балсамичната не е цвете за мирисане, ама...  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #233 -: Юни 19, 2017, 05:55:12 pm »
Акрукс, ти си родена с пълна чаша и винаги,  когато ожаднееш можеш да си наквасиш душата- това е много добра позиция за жена.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #234 -: Юни 19, 2017, 06:28:30 pm »
Хепи, права си да правим разлика между новолунна  и балсамична карта, но за целта разликата няма как да се види оттук. По зодиакална дължина е балсамична, 30 лунен ден, почти на крачка  от  Новолуние, а начинът,  по който реагира, в случая натива е, показателен за новолунен тип. Така или иначе Луната при раждането не се е виждала, но е растяща за дневно раждане- това е  бонусът. И аз това попитах преди време, при така поставени Светила, как тълкуваме картата, като за роден на последна четвърт или на новолуние. Така или иначе все е тъмно  два дни преди и ден и половина, понякога и два след новолуние ? !? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #235 -: Юни 19, 2017, 09:52:05 pm »
Рени, ами тя или Е или НЕ Е. И не мисля, че се определя от това, как реагира натива - БИ трябвало да е ясно дефинирано по книгите.

Когато се обявява новолуние и пълнолуние пак ли се гледат всички тези подробности? Или просто в даден час/минута Луната си застава на точното място и започва нов цикъл.

Е, бихте могли да си поиграете с комбинации от типа на Новолуние/дневна/вечерна/видима/невидима и т.н.

Или пък балсамична/видима/невидима/дневна/вечерна и т.н. и т.н.

Не че има някакво значение, ама все пак .... термини - има за какво да са измислени.

Сега видях и друго в поста ти .... "да видим разликата" - защо трябва да я виждаме? По-скоро гледаме положението преди/след съвпада и според него правим анализа. Иначе става много нагаждащо - "дали, ама май не, и въпреки това, все пак, да"
« Последна редакция: Юни 19, 2017, 09:53:56 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #236 -: Юни 19, 2017, 11:45:18 pm »
И аз това попитах преди време, при така поставени Светила, как тълкуваме картата, като за роден на последна четвърт или на новолуние. Така или иначе все е тъмно  два дни преди и ден и половина, понякога и два след новолуние ? !? :)
И аз тогава ти отговорих, че си родена в 3-ти лунен ден, и не се тълкуваш за новолунна, а родена през 1-ва четвърт на Луната.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #237 -: Юни 19, 2017, 11:55:30 pm »
И аз тогава ти отговорих, че си родена в 3-ти лунен ден, и не се тълкуваш за новолунна, а родена през 1-ва четвърт на Луната.

На теория е така, но на практика животът показва, че е новолунна

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #238 -: Юни 20, 2017, 01:51:06 am »
Хепи, защото астрологията е започнала с виждане/наблюдения и повторенията са донесли термините, защото след като се дефинира нещо хората започват да схващат заложеното по същото, което им дава възможност да материализират информацията.

Акрукс, родена съм на 2 л.д., защото същия започва на 19.03.1969 г между 06:07-06:20 ч и приключва на 20.03. към 06. сутринта, а аз съм родена на 19.03. в 23: 47 ч . Новолуние : 0*-45* пред Слънце, моята Луна е на 20 * пред Слънце.

Папи,  и на теория, и на практика съм родена на Слънчево затъмнение. Луната е в знак на възела.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #239 -: Юни 20, 2017, 08:37:47 am »
Луната е в знак на възела.  :)

За някои школи това не е голямата работа