Автор Тема: Венера  (Прочетена 165066 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #525 -: Май 01, 2018, 10:14:38 pm »
Венера не дава, а получава- Искам да имам, защо по нея търсите щедростта. Това е женска планета, мъжете са щедри, като под щедри се разбира не само да си бъркат в портфейла, а като подкрепа, размах, жестове. Ако Марс на мъжа е блокиран в знак, дом, с аспекти, няма как той естествено да раздава мъжкото в себе си, а жена с женски планети в мъжки знаци подарява, защото е изкривена  природата и трябва да се научи как да приема дарове.
Афродита какво е подарила на Парис ?!?  ;)
Все си мислех,че желанията са по Луна...........Искам да пътувам,искам да общувам,искам да зная...луна в близнаци

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #526 -: Май 01, 2018, 10:27:58 pm »
Сафо, по Луна- нуждая се от ..изброеното теб, за да се чувствам добре в кожата си, това е стилът ми на удобство. По Венера- искам да получа/да имам...изброеното от теб, за да се чувствам радостна, удовлетворена, обичана, желана, харесвана.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #527 -: Май 01, 2018, 10:47:15 pm »
Все си мислех,че желанията са по Луна...........Искам да пътувам,искам да общувам,искам да зная...луна в близнаци
желанията са по 8д, девиз на скорпиона - Аз искам
по Луна са нуждите- нещата, които карат човек да се чувства защитен като в утроба,
 Венера задоволява емоционалните потребности откъм любов, естетическа наслада, взаимоотношения с другите

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #528 -: Май 01, 2018, 10:58:03 pm »
Сафо, по Луна- нуждая се от ..изброеното теб, за да се чувствам добре в кожата си, това е стилът ми на удобство. По Венера- искам да получа/да имам...изброеното от теб, за да се чувствам радостна, удовлетворена, обичана, желана, харесвана.  :)

и

Венера не дава, а получава- Искам да имам, защо по нея търсите щедростта. Това е женска планета, мъжете са щедри, като под щедри се разбира не само да си бъркат в портфейла, а като подкрепа, размах, жестове. Ако Марс на мъжа е блокиран в знак, дом, с аспекти, няма как той естествено да раздава мъжкото в себе си, а жена с женски планети в мъжки знаци подарява, защото е изкривена  природата и трябва да се научи как да приема дарове.
Афродита какво е подарила на Парис ?!?  ;)

Рени - как се вписва Марс при Венера и Луната? Луната - от какво имаме нужда, Венера какво желаем да получим и да се научим да получаваме, а Марс?
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #529 -: Май 01, 2018, 11:07:42 pm »
Марс- как получаваме желаното, към какво се стремим, колко силно искаме/ желаем .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #530 -: Май 01, 2018, 11:44:12 pm »
Благодаря ти  :-*
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Венера
« Отговор #531 -: Май 02, 2018, 12:16:00 am »
Аспект с Юпитер?
А Слънцето как е?
Няма аспекти с Юпитер.
Самият Юпитер У2 е в съвпад с Марс У6 в Рак, 8-ми дом.
10-тодомно Слънце в Дева, единствен аспект квадрат с Нептун на К2.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #532 -: Май 02, 2018, 08:25:40 am »
Благодаря, Рени,Акрукс!Бъркам желанията с нуждите и не зная защо. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #533 -: Май 02, 2018, 11:30:17 am »
Благодаря, Рени,Акрукс!Бъркам желанията с нуждите и не зная защо. :)

Сафо, много хора ги бъркат/ бъркаме, защото никой никъде не ни учи да ги разпознаваме или да познаваме себе си, иначе ни учат на гражданска отбрана и  възпитават да си мием редовно зъбите ? :)
 Астрологически трудно разпознаваеми се като отделни категории, когато Луна, Венера, Марс участват в стелиум, помежду си са в твърди аспекти, към тях има твърди аспекти от Сатурн, Уран, Нептун, Плутон, попадат в знаци и домове, където не се чувстват добре.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #534 -: Юни 30, 2018, 01:04:27 pm »
Венера в Лъв няма да направи сходящи аспекти, докато не смени знака и не влезе в Дева. Това може да постави под въпрос лоялността във взаимоотношенията или ако търсим признание в същите да не го получим. Няма така охотно да ни се възхищават, както и ние към другите. Но понеже това се случа на сцената, докато Марс е ретрограден във Водолей, може да се озовем в ситуация на двоен стандарт или да разберем за такъв.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #535 -: Юни 30, 2018, 05:25:20 pm »
Венера в Лъв няма да направи сходящи аспекти, докато не смени знака и не влезе в Дева. Това може да постави под въпрос лоялността във взаимоотношенията или ако търсим признание в същите да не го получим. Няма така охотно да ни се възхищават, както и ние към другите. Но понеже това се случа на сцената, докато Марс е ретрограден във Водолей, може да се озовем в ситуация на двоен стандарт или да разберем за такъв.
Рени,това важи ли за хората,които по натал имат планети в огнени знаци?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #536 -: Юни 30, 2018, 06:01:35 pm »
Сафо, за всички важи, Венера е една, знака  показва само как или защо това ще се случва. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #537 -: Юни 30, 2018, 06:11:32 pm »
Сафо, за всички важи, Венера е една, знака  показва само как или защо това ще се случва. :)
Рени,благодаря! :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #538 -: Юли 01, 2018, 10:37:19 am »
Венера в Лъв няма да направи сходящи аспекти,


Мажорни, но ще направи квадрат и половина със Сатурн и куинкокс с Плутон. На 27-ия градус ще са в антисия с Уран.
« Последна редакция: Юли 02, 2018, 02:39:00 pm от starinthenightsky »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Венера
« Отговор #539 -: Юли 01, 2018, 01:13:28 pm »
След няколко дена, когато Луната бъде в Овен, ще направи тригон с Луната в Лъв.