Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304194 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #840 -: Февруари 12, 2016, 11:10:56 am »
Добре де, оставете Сатурн на мира, то ясно, че няма как да е ок /Скорпион 8-ми дом, макар, че е в добър аспект със Слънцето/
Въпросът е защо Юпитер не е добричък, а е такава подмолна гадина  ;D

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #841 -: Февруари 12, 2016, 11:17:33 am »
По прогресия, как ти е?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #842 -: Февруари 12, 2016, 11:21:40 am »
Добре де, оставете Сатурн на мира, то ясно, че няма как да е ок /Скорпион 8-ми дом, макар, че е в добър аспект със Слънцето/
Въпросът е защо Юпитер не е добричък, а е такава подмолна гадина  ;D

Перигрин е, в знак, триплицитет, деканат и градус на Сатурн, няма през кого да работи. Единствен Меркурий разнообразява с владение на терма, но е в 12-ти и през него не става. Сатурн също е в сектата, в марсов знак, ретро и в осми, зъл та зъл.
В западната карта Юпитер го брой просто скопен.

И джотиш - бенефици в 11-ти дом е зле, Юпитер в Козирог е силно дебилитиран.
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #843 -: Февруари 12, 2016, 11:26:12 am »
Кратко и ясно.  :)


Но нали да е в секта е хубаво? Нали малефиците е по-зле да не са в сектата си?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #844 -: Февруари 12, 2016, 11:33:59 am »
В дневна карта ефективният (по секта) малефик е Сатурн. Ако сравняваме Сатурн и Марс, в дневна карта по-активен е Сатурн, в нощна - Марс.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #845 -: Февруари 12, 2016, 11:38:11 am »
Сатин, обърни .местата на "причинителите"-първо постави Сатурн и след това Юпитер. Имаш  МЦ/ИЦ в Козирог/Рак, Луна квадрат Юпитер, Слънце тригон Сатурн. Разгледай кой какво управлява, как и къде са поставени "заподозрените" от теб по казуса и дали наистина малко не е "изкривена" при теб информацията при/от проявата на съответните транзитни периоди. А мислила ли си, че Юпитер в тези периоди, ти е  дал увереността да се справиш с тези така драматични за теб емоционални моменти, като ти е пращал възможности под формата на срещи с точните хора, ситуации, в точния момент на точното място ( имаш рецепция Юпитер/Уран ) ?!?

Вж. Луна/Плутон Скорпион квадрат Юпитер Водолей, като у 4-среда, от къде идваш, с какво ; квадратура Водолей/Скорпион, по отношение на какво/кой , които са не са общоприети ( сексуалност, смърт, окултни теми) имаш нетърпимост ; у4/8/12-ти домове ги държи Юпитер в знак на Сатурн ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #846 -: Февруари 12, 2016, 11:45:09 am »
В дневна карта ефективният (по секта) малефик е Сатурн. Ако сравняваме Сатурн и Марс, в дневна карта по-активен е Сатурн, в нощна - Марс.

От всичките ми планети само Марс си е в сектата. И макар да е ретро и в заточение в 11-ти, рядко са ме набеждавали за невидим/липсващ Марс във всичките му разнообразни сигнификации и проявления  :d030:. Вие си знаете ;D.
Юпитер е на четири градуса преди този на Сатен, но в нощна карта. Триплицитет и терма на Меркурий, владение и деканат на Сатурн, градус на Слънце. Не, че е цъфнал и вързал в осми дом, но Сатурн е в знака му на екзалтация в западната карта, това е второто ми първолично доказателство, че рецепциите доста оправят нещата. Първото е рецепцията Луна/Венера-Марс.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #847 -: Февруари 12, 2016, 11:59:26 am »
Перигрин е, в знак, триплицитет, деканат и градус на Сатурн, няма през кого да работи. Единствен Меркурий разнообразява с владение на терма, но е в 12-ти и през него не става. Сатурн също е в сектата, в марсов знак, ретро и в осми, зъл та зъл.
В западната карта Юпитер го брой просто скопен.

И джотиш - бенефици в 11-ти дом е зле, Юпитер в Козирог е силно дебилитиран.

Да, ясно и точно обяснение на фактите  :) Сатурн си има подмолен изпълнител  ;D И горката ми карта разчита на един гол Марс да я крепи.
Обаче нали Марс пък държи Сатурн, тоя не трябва ли да му се подчинява. Тронов Марс като У1 би трябвало да е бенефик  :017:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #848 -: Февруари 12, 2016, 12:07:26 pm »
Сатин, обърни .местата на "причинителите"-първо постави Сатурн и след това Юпитер. Имаш  МЦ/ИЦ в Козирог/Рак, Луна квадрат Юпитер, Слънце тригон Сатурн. Разгледай кой какво управлява, как и къде са поставени "заподозрените" от теб по казуса и дали наистина малко не е "изкривена" при теб информацията при/от проявата на съответните транзитни периоди. А мислила ли си, че Юпитер в тези периоди, ти е  дал увереността да се справиш с тези така драматични за теб емоционални моменти, като ти е пращал възможности под формата на срещи с точните хора, ситуации, в точния момент на точното място ( имаш рецепция Юпитер/Уран ) ?!?

Вж. Луна/Плутон Скорпион квадрат Юпитер Водолей, като у 4-среда, от къде идваш, с какво ; квадратура Водолей/Скорпион, по отношение на какво/кой , които са не са общоприети ( сексуалност, смърт, окултни теми) имаш нетърпимост ; у4/8/12-ти домове ги държи Юпитер в знак на Сатурн ?!? :)

Какво казах горе за оптимистите  ;D

Цитат
ти е  дал увереността да се справиш с тези така драматични за теб емоционални моменти

Не, подритва ме, че да е по-болезнено падането  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #849 -: Февруари 12, 2016, 12:19:00 pm »
Имате ли идеи защо Юпитер действа като малефик в картата ми, не е супер в натала, но не е и чак толкова зле  :017:

А не мислиш ли, че Юпитер е само фактор, който натиска спусъка. И когато аспектира планети с неблагоприятно влияние, ни спохождат кризи и някакви загуби? В твоята ведическа карта не бих класирала Юпитер като малефик - той хем е Лагнеш, хем управлява ъглов дом, 10ти.

Планета с негативно влияние е Слънцето - управлява в 6 дом, намира се в 12ти, в не особено благоприятна накшатра - Пурва Бхадра. Няма нищо чудно, че транзити на Сатурн, Лунните възли и даже бенефика Юпитер могат да довлекат някоя по-дълбока криза.

Луната също реагира като чувствителна точка - макар и да управлява благоприятен дом /5ти/, тя се намира в 8ми и в конфигурация с естествени малефици - Кету и Марс/Раху.

Няма нищо чудно, че транзити през планета в 8 дом и планета в 12 дом носят такава събитийност. Юпитер ти е Лагнеш, него съм го склонна да реабилитирам в твоята карта. Но ефектът на неговите транзити ще зависи от това, през кои планети в хороскопа преминава.

Всички неприятни събития, които си изброила, са свързани с транзит на Юпитер или към Слънцето, или към Луната. Виж транзитите му към други планети дали са носили негативни изживявания.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #850 -: Февруари 12, 2016, 12:21:30 pm »
Перигрин е, в знак, триплицитет, деканат и градус на Сатурн, няма през кого да работи. Единствен Меркурий разнообразява с владение на терма, но е в 12-ти и през него не става. Сатурн също е в сектата, в марсов знак, ретро и в осми, зъл та зъл.
В западната карта Юпитер го брой просто скопен.

Според Лили е в терма на Сатурн, та е сатурнясъл от всякъде  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #851 -: Февруари 12, 2016, 12:26:30 pm »
А не мислиш ли, че Юпитер е само фактор, който натиска спусъка. И когато аспектира планети с неблагоприятно влияние, ни спохождат кризи и някакви загуби? В твоята ведическа карта не бих класирала Юпитер като малефик - той хем е Лагнеш, хем управлява ъглов дом, 10ти.

Планета с негативно влияние е Слънцето - управлява в 6 дом, намира се в 12ти, в не особено благоприятна накшатра - Пурва Бхадра. Няма нищо чудно, че транзити на Сатурн, Лунните възли и даже бенефика Юпитер могат да довлекат някоя по-дълбока криза.

Луната също реагира като чувствителна точка - макар и да управлява благоприятен дом /5ти/, тя се намира в 8ми и в конфигурация с естествени малефици - Кету и Марс/Раху.

Няма нищо чудно, че транзити през планета в 8 дом и планета в 12 дом носят такава събитийност. Юпитер ти е Лагнеш, него съм го склонна да реабилитирам в твоята карта. Но ефектът на неговите транзити ще зависи от това, през кои планети в хороскопа преминава.

Всички неприятни събития, които си изброила, са свързани с транзит на Юпитер или към Слънцето, или към Луната. Виж транзитите му към други планети дали са носили негативни изживявания.

В западната ме интересуваше  :)
Във Ведическата познанията ми са почти никакви, но там Венера ми е мътна, щото наскоро гледах, че в нейните под периоди има събития свързани със смърт, та там тя уж е много добре, пък реално никак не е добра, щото управлява 8-ми. Ама да не спамя темата  :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #852 -: Февруари 12, 2016, 01:53:04 pm »
Перигрин е, в знак, триплицитет, деканат и градус на Сатурн, няма през кого да работи. Единствен Меркурий разнообразява с владение на терма, но е в 12-ти и през него не става. Сатурн също е в сектата, в марсов знак, ретро и в осми, зъл та зъл.
В западната карта Юпитер го брой просто скопен.

И джотиш - бенефици в 11-ти дом е зле, Юпитер в Козирог е силно дебилитиран.

Да, ясно и точно обяснение на фактите  :) Сатурн си има подмолен изпълнител  ;D И горката ми карта разчита на един гол Марс да я крепи.
Обаче нали Марс пък държи Сатурн, тоя не трябва ли да му се подчинява. Тронов Марс като У1 би трябвало да е бенефик  :017:

Без въобще да оспорвам анализа на Дияна - просто ми е интересно - какво следва, след като имаме информацията - дадена планета е в ужасно състояние в картата ни - и? какво правим после? посипваме си главата с пепел? И я обвиняваме, че е такава и затова всеки път, когато влезе в аспект ще очакваме нещастие .....
След тази информация би било добре да имаме и продължение - някакви насоки, как да боравим с планетата, как да сме подготвени, или може би да не тръгваме с голямата кошница ... знам ли - нещо, което да дава някакво развитие, някакво разрешение на ситуацията, и дали въобще това е нашата ситуация, или има нещо по-важно в картата ...

поне аз така възприемам нещата

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #853 -: Февруари 12, 2016, 02:16:48 pm »
Без въобще да оспорвам анализа на Дияна - просто ми е интересно - какво следва, след като имаме информацията - дадена планета е в ужасно състояние в картата ни - и? какво правим после? посипваме си главата с пепел? И я обвиняваме, че е такава и затова всеки път, когато влезе в аспект ще очакваме нещастие .....
След тази информация би било добре да имаме и продължение - някакви насоки, как да боравим с планетата, как да сме подготвени, или може би да не тръгваме с голямата кошница ... знам ли - нещо, което да дава някакво развитие, някакво разрешение на ситуацията, и дали въобще това е нашата ситуация, или има нещо по-важно в картата ...

поне аз така възприемам нещата

Ми бях му се ядосала, че уж е добър, пък той реално е лицемер и само мизерии прави. А хич не обичам лицемери  ;D Сатурн си е зъл та зъл /както се изрази Дияна/, ама той го е заявил в картата ми, без да се преструва, а Юпитер прикрито и подмолно го играе, а аз съм ти приятел, ама само чакам удобен момент да те бутна от ръба  ;D

И да я обвиняваме и да не я обвиняваме планетата, тя няма да стане по-добра. Приемаш, че не е ок и търсиш друго.
В моя случай е един, разлигавен от Венера, Марс, който държи цялата карта. Този Марс явно единствения начин да прокопса е да се подчинява на Сатурн и да приема и да се примирява, без много да роптае, случващото се, друго решение не виждам.

Скоро ще ме ударят и двамата със Сатурн по Слънцето, ще е голям купон ;D За едно събитие съм напълно сигурна, да видим дали ще е само то или ще има изненади.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #854 -: Февруари 12, 2016, 02:20:18 pm »
Хепи, не всеки може да  следва, след като следи  информацията. Има хора, които знаят, но не могат, има такива, които могат, но не знаят, има и такива, които знаят защо могат. А добрата новина е, че това го пише в картата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“