Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297743 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #945 -: Август 20, 2016, 09:30:14 pm »
Значи е по любов, щом е добре охранен :012:  Аз искам пътешественик -Попай айляка :012:  имам само Хирон в 7ми -то е ясно, че с моя куц късмет ще е някой куцо парче :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #946 -: Август 20, 2016, 09:33:08 pm »
Вижте Леонардо, юпитер в 6-ти не му пречи особено

И кулминиращ ретрограден Сатурн извън хайз, какъвто е моят случай. Значи все пак имам поводи за оптимизъм, не е чак толкова размазващо положението.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #947 -: Август 22, 2016, 12:21:50 am »
Квадратите и полуквадратите му към Нептун, Плутон, Хирон... не се ли броят?
Ами ще го има ли това прибавяне на килограми или има аспекти, които ще уталожат това?
Квадратът с Венера е с близо 10гр орбис, с Нептун също орбисът е над 5гр. , а и по знак са в секстил. Когато тр Юпитер е на АСц, в същото време тр Сатурн У5 е в тригон с АСЦ, така че няма опасност да напълнееш.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #948 -: Август 22, 2016, 01:11:54 am »
Късметлии са тия, дето и по тропикал, и по сидерал им остава в ъглов дом или в тригонален спрямо изгряващия знак. С моя уж петодомен стелиум и ъглов Юпитер съм тотално прецакана като се отчете с прецесия.  :012:

     А ако по тропикал е ъглов, а по сидерал минава в 11ти дом? Нали при индийците 11ти е най- щастливия дом
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #949 -: Август 22, 2016, 09:06:20 am »
Най-материалния по-скоро. Там са всички облаги, които бихме могли да получим отвън.

Но и в 11 дом е добре поставен, според традиционната астрология там е "в радост", а и е доста близо до кулминация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #950 -: Август 22, 2016, 11:00:08 am »
Квадратът с Венера е с близо 10гр орбис, с Нептун също орбисът е над 5гр. , а и по знак са в секстил. Когато тр Юпитер е на АСц, в същото време тр Сатурн У5 е в тригон с АСЦ, така че няма опасност да напълнееш.
Благодаря за помощта!  :)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #951 -: Август 22, 2016, 11:54:40 am »
Да споделя и аз лични впечатления от Юпитер.
За мен основното проявление на Юпитер е че той дава разширение в дома и чрез аспектите които той прави.
Разширение без да прави разлика дали е за добро или за лошо.  :) :) :)
По правило Юпитер винаги дава, но според мен когато натално не е поставен добре, няма да донесе нищо добро при транзити с планети, с които в радикса е в опозиция или квадратура, тоест негативни аспекти. Освен разширение той може да даде и конкретни събития. Съвпада, тригона и секстила с венера ще дадат пари, но те нито ще бъдат прекалено много, но и в никакъв случай малко, за разлика с тригон съвпад секстил с уран при който винаги дават голяма сума пари. Разбира се това е материалното му проявление, а е твърде възможно да има духовно събитие при такъв транзит. Забелязва се в картите на много затворници, които са осъдени на смърт, че при транзит юпитер тригон венера се изпълняват смъртните им присъди и по този начин те получават своята свобода. Разбира се особено при транзитите към венера може и да предполагаме, че е възможно започване на любовна връзка или нещо подобно.  :) :) :) :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #952 -: Август 24, 2016, 09:59:00 am »
.................
А да Ви питам, винаги ли транзитен Юпитер квадрат натална Луна дава качване на кг? На няколко места го прочитам и отсега съм на тръни, че пак ще задържам вода  ::)

Всеки един от нас преживява на 6г този аспект - само че не всички хора качват килограми. Аз съм с натална опозиция между двете и няма такова нещо. Така че, зависи от натала и текущото положение на планетите.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #953 -: Август 24, 2016, 10:05:10 am »
.............. Съвпада, тригона и секстила с венера ще дадат пари, но те нито ще бъдат прекалено много, но и в никакъв случай малко, за разлика с тригон съвпад секстил с уран при който винаги дават голяма сума пари. Разбира се това е материалното му проявление, а е твърде възможно да има духовно събитие при такъв транзит. ............

това "винаги" не ми харесва :) - аз имам по натал съвпад Венера/Плутон/Уран в Дева. Тр Юпитер току-що мина върху тях, дирекционния Юпитер от 1-2 години също е върху тях ... въобще .... голямо струпване на късметлийски планети. Не съм останала без пари, но чак пък в такова количество ..... НО - Юпитер при мен е У6 и от 1-2 години си имам проблеми със здравето. Наталният Юпитер е най-силно поставената планета в картата ми. И се надявам, в крайна сметка нещата да приключат добре.

Нека да добавя и това - бях си отбелязала уж времето, когато тр Юпитер е върху стелиума, за да пусна поне тото :). Е, точно по това време си имах достатъчно мисли и ангажименти по здравето, че съвсем изключих за тотото  ???
« Последна редакция: Август 24, 2016, 10:10:34 am от Happy58 »

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #954 -: Август 24, 2016, 11:45:46 pm »
това "винаги" не ми харесва :) - аз имам по натал съвпад Венера/Плутон/Уран в Дева. Тр Юпитер току-що мина върху тях, дирекционния Юпитер от 1-2 години също е върху тях ... въобще .... голямо струпване на късметлийски планети. Не съм останала без пари, но чак пък в такова количество ..... НО - Юпитер при мен е У6 и от 1-2 години си имам проблеми със здравето. Наталният Юпитер е най-силно поставената планета в картата ми. И се надявам, в крайна сметка нещата да приключат добре.

Нека да добавя и това - бях си отбелязала уж времето, когато тр Юпитер е върху стелиума, за да пусна поне тото :). Е, точно по това време си имах достатъчно мисли и ангажименти по здравето, че съвсем изключих за тотото  ???
Здравей Хепи  :)
Грешката е моя. Юпитер тригон Уран и Уран тригон юпитер свързвам аз с пари. Само тригона.
Но като цяло основното свойство на юпитер е разширение особено в дома в който транзитира. При мен е управител осми дом.
Все още не мога да установя кой е най правилния алгоритъм и методика за точност при предсказателната астрология. Все още правя статистически експеримент с няколко карти за да мога да установя точен модел. Даже на едно приятелче съм събрал всички важни дати от определен тип събития от целия му живот и се опитвам да намеря някаква закономерност повтарящ се модел. Но за съжаление не съм намерил все още такъв.  :cheer:
Плутон съвпад венера по натал според учебниците дава огромно богатсво. Плутон съвпад Уран си е за цялото поколение. Девата е пестелива педантична. Транзита на юпитер през тези точки би трябвало да донесе пари но както съм сподял и аз преди транзитен плутон съвпад юпитер при мен не е донесъл бог знае какво.
« Последна редакция: Август 25, 2016, 12:02:41 am от odin »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #955 -: Август 25, 2016, 02:53:03 pm »
Трябва да му ги извадя от лаптопа. Иначе и трябвало да има пара много ама няма грам. Може пък в бъдеще да направи някой удар, но пък от друга страна не е алчен не гони материалното чак толкова за разлика от мен.  :P
Но има специфични заложби, които ако използва може и да направи доста, но чак пък милиони евра не мисля. А за мен по астро карта си ги има показателите за големи пари.  :clap:

а ти имаш ли си ги големите пари? - то това е по-интересното

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #956 -: Август 25, 2016, 03:10:28 pm »
а ти имаш ли си ги големите пари? - то това е по-интересното
Много или малко пари това си е доста абстрактен въпрос. За един 10000 са много за друг 100000 за трети милион, а за четвърти многото се върти около милярда.  :012: :012: :012:
Аз не съм интересен, но картата на приятелчето ми заинтересува доста. Като се има предвид, че в момента е падни стани пред мен представяш ли си в даден момент да стане милионер в долари.  :29: Но неведуми са пътищата божии. Една астроложка едно време ми каза, че съм бил визш военен командир и съм изпратил много хора на смърт, а аз и се усмихнах и и отговорих, дали не може и в тоя живот пак да съм такъв.  :29:
Имам добро чувство за хумор.  :08:
« Последна редакция: Август 25, 2016, 03:17:51 pm от odin »

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #957 -: Август 28, 2016, 05:43:37 pm »
Поствам една карта, в която юпитер е в доста интересна натална позиция. Въпреки че е в козирог тоест в падение е точно на МС и прави секстил с плутон, но и квадратура с луната. С моите скромни познания изтълкувах това като късно издигане в кариерата, тъй като козирога винаги дава закъснение. Управителя сатурн на десети дом е доста добре сложен в скорпион правейки секстил със меркурий.  :) :) :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #958 -: Август 28, 2016, 06:36:55 pm »
Юпитер е в 9д, а не в 10д на кариерата, въпреки това на МС дава добра репутация, дори от беден произход може да придобие положение и управленска служба. При лоши аспекти стремежа към издигане и почести може да се превърне в самоцел. Юпитер е в съвпад с Нептун, който е диспозитор на заключен знак риби в 12д- чувствителност в психически и емоционални преживявания, загуба на връзка с действителбността, живот в свой свят и фантазии, непрактичнст и ненадеждност-  обещава повече, отколкото може да даде. Юпитер е в тригон с Венера У2, У7 - може да има добра репутация и финансовото състояние покрай партньора.
Луната У4, У5 в 12д в тригон с Марс У1, У8 в 8д, това добре, но и в квадрат с Наптун съУ12 - нещо от миналото, скрито навътре в подсъзнанието, свързано с родители, фамилията, пречи на това да се чувства харесвана, обичана, да се радва на живота.

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #959 -: Август 28, 2016, 06:58:56 pm »
Юпитер е в 9д, а не в 10д на кариерата, въпреки това на МС дава добра репутация, дори от беден произход може да придобие положение и управленска служба. При лоши аспекти стремежа към издигане и почести може да се превърне в самоцел. Юпитер е в съвпад с Нептун, който е диспозитор на заключен знак риби в 12д- чувствителност в психически и емоционални преживявания, загуба на връзка с действителбността, живот в свой свят и фантазии, непрактичнст и ненадеждност-  обещава повече, отколкото може да даде. Юпитер е в тригон с Венера У2, У7 - може да има добра репутация и финансовото състояние покрай партньора.
Луната У4, У5 в 12д в тригон с Марс У1, У8 в 8д, това добре, но и в квадрат с Наптун съУ12 - нещо от миналото, скрито навътре в подсъзнанието, свързано с родители, фамилията, пречи на това да се чувства харесвана, обичана, да се радва на живота.

Невероятно точно описание на момичето си направила Аркус.  :) :) :)
Да добавя и аз нещичко. Прекалено много избира мъжете и постоянно им намира недостатъци. Търси мъж, който в реалността не съществува защото абсолютно бяло в природата просто не съществува.
Съвпада лилит луна в риби 12дом и квадратурата им към юпитер нептун са доста лоша позиция за психиката и емоциите според мен.
Според мен когато транзитен юпитер направи съвпада с МС 2020 година, тогава ще е върха в кариерата и.  :57:
Интересно е кога ще се ожени и ще има деца.  :) :) :) Прекалено много избира.  :)