Автор Тема: Новолуние 23.07.2017  (Прочетена 14846 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #15 -: Юли 15, 2017, 02:56:14 pm »
Стар, отбелязвай, каквото решиш, има нужда от всякакви хора- няма да ти върна жеста като те посоча, сгрешила съм, имам възможност да се поправя, аз така гледам на нещата.

Дай, сега да видим какво ще е новото по поредното Новолуние, нали затова сме се събрали тук ( във форума) ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #16 -: Юли 15, 2017, 04:06:29 pm »
Когато си успял да станеш това ,което си или трябва да си ,няма как да има конкуренция -просто светиш, като за Новолуние в Лъв, ако не можеш, продължаваш да  се напъваш да работиш  като главен надзирател, в банановата плантация, като за Марс съвпад Слънце Лъв, самоуверен в мислите си, че един ден ще станеш бананов Крал, като за Меркурий в Лъв в голям тригон с Уран и Сатурн., разчитайки  на интереса си към информационния поток и подкрепата на "интелИгенцията", като за Венера Близнаци- Юпитер Везни. Мираж и безперспективна драматургия, поднесена с много патос, но лишена от тръпка, чар, харизма. Хората се раждат слънчеви, Лъвове, лидери, разпознаваеми, видими, търсени- те не стават тепърва такива във времето, те не гледат (по) пътя, те (съ)творят какво ще се случи всеки път - Новолуние със синодичен цикъл Слънце-Марс и знаят коя е тяхната посока, когато са на кръстопът- Меркурий съвпад СЛВ .  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #17 -: Юли 17, 2017, 11:09:39 am »
starinthenightsky благодарим за разясненията!

Новолунието съвпада с чрд на мъжа на малката ми дъщеря, на който все още не му знаем часа на раждане- дъщерята е питала баща му пролетта, но е забравила да си запише, после я досрамяло да го пита отново  :) Но при всички положения е Лъв, не е Рак, с Луна в Овен и Марс на 3* Лъв, Меркурий 17* Лъв и Венера в Дева, като Венера и Юпитер на дъщерята. Неговата Венера е точен съвпад с моя Плутон в 12д. - карма  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #18 -: Юли 19, 2017, 09:36:41 am »
Аз правя малко по-елементарен прочит. Новолуние в 10 дом на първия градус в Лъв, в съвпад с Марс и квадрат с Уран в 7 дом. Конфликтът на светилата и Марс с Уран, предполага неудовлетвореност от партньорства и може да доведе до готовност за изява - излизане на яве, на показ, да заявиш себе си - ето аз съм това, мога това и това. Искам да се изявя и да реализирам свое голямо желание. Нямам предвид себе си, а Марс/Слънце/Луна, като У7/У10/У11 в лунацията и позиционирани на първия градус на Лъв в 10 дом. Първи крачи, пробив, изява. Донякъде ми напомнят на овенските новолуния, когато се дава тласък и пробивна сила на новото.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #19 -: Юли 19, 2017, 02:06:04 pm »
Да, Алена, там, където е Уран винаги има много " Аз,аз, аз. Слънце- Уран, Уран на АСЦ-винаги искат и имат какво да кажат, винаги заети със собствените си особи, драми, чувства, емоции, идеи. А, това че е разходяща квадратурата, според теб дали ще е толкова силно влиянието й ? Растящата Луна среща първо Марс, нощна планета,  а това не е така положително за  проявите по Новолунието ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #20 -: Юли 19, 2017, 09:53:14 pm »
След напрегнатото пълнолуние в Козирог на заточена Луна в съвпад с Плутон и опозиция на МАрс в падение, предстои едно също напрегнато новолуние в 10 дом - анаретно - на първия градус в Лъв - троново Слънце, в съвпад с Марс и квадрат с Уран от 7 дом. 

При мен ще бъде в 5 дом, в съвпад с нат.Сатурн. Тр.Венера в съвпад с нат.Марс на IC, заедно в опозиция натр.Сатурн на МС.  Подчертани Марс и Сатурн ..., дано Венера и светилата вливат живот.
Новолунието попада в 6 дом в тригон със Слънцето У7 и секстил с Марс У2 - на работата ни смениха рег. ни мениджър, новият от своя страна ни изнуди - или взимате обекта на франчайз, или оставате без работа, и с колегата, щем не щем, ще го вземем, за година напред, като през това време аз ще направя всичко възможно да намеря нещо по-добро и дълготрайно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #21 -: Юли 19, 2017, 11:50:18 pm »
Да, Алена, там, където е Уран винаги има много " Аз,аз, аз. Слънце- Уран, Уран на АСЦ-винаги искат и имат какво да кажат, винаги заети със собствените си особи, драми, чувства, емоции, идеи. А, това че е разходяща квадратурата, според теб дали ще е толкова силно влиянието й ? Растящата Луна среща първо Марс, нощна планета,  а това не е така положително за  проявите по Новолунието ? :)

Напрежението от квадрата Марс/Уран се усеща още от началото на тази седмица - споделят доста хора с мен (приятели) и търсят съвет в конкретни ситуаци. Двете Овнета у дома - реагираха също доста остро, болезнено. Много се усеща Марса в падение.

Моите очаквания са, че напрежението сега ще ескалира и когато настъпи новолунието, емоциионалните изблици ще затихват, както чезне Луната; и Марс в първия градус на Лъв, излязъл от падението - ще има устрем и хъс да се изяви, да блесне, да прободе с копието. Все едно с тежки доспехи да е бил потопен във вода и да излезе на сушата, освободен от водната тежест. Изтръсква се, поглежда нагоре и право напред.

При самото новолуние - квадратът отминава, а Марс вече не е в падение, емоциите са свити в невидимата луна и следва да има импулс за устрем. Ново начало и заради новолунието, като начало, и заради това, че е в първи градус и заради съвпада с Марс.
« Последна редакция: Юли 19, 2017, 11:52:39 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #22 -: Юли 20, 2017, 09:17:49 am »
Новолунието попада в 6 дом в тригон със Слънцето У7 и секстил с Марс У2 - на работата ни смениха рег. ни мениджър, новият от своя страна ни изнуди - или взимате обекта на франчайз, или оставате без работа, и с колегата, щем не щем, ще го вземем, за година напред, като през това време аз ще направя всичко възможно да намеря нещо по-добро и дълготрайно.

И в квадрат с Плутон, в Скорпион, в 8 дом ...... време е да промениш нещо .... вместо да търсиш междувременно друга работа, дай си усилие да разработиш самостоятелно обекта (Слънце), с някой друг (7 дом), за да придобиеш собствени средства и да си подсигуриш живота (2 дом). И за всичко това ще ти трябва и вяра, увереност (9 дом).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #23 -: Юли 20, 2017, 10:54:00 am »
И аз съм съгласна. Защо да не опиташ? Недей да се настройваш лузърски, преди да са се случили нещата. Така се заричаш никога нищо да не се случи, да не се промени в положителна посока.

Да видим сега как ще проработи предстоящото лунно затъмнение, което се пада близо до предполагаемия ти Асцендент. То има марсов оттенък, а Марс обича смелите и поощрява предприемаческата инициатива. И по принцип ако искаш да дадеш тласък на нещо, да инициираш нещо, което би желал да се случи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #24 -: Юли 20, 2017, 12:01:33 pm »
Нямам нищо против да направим да се развие обекта, стига малко да се попромени основният контингент (понеже 80 % са пенсионери, от тях печалба няма особена). А иначе, моята главна цел е да мога след време да замина от тук, и без това в собствената си страна се налага да "бърша лайната на другите", и без това тук нямам кой знае колко хора, които да ме задържат и които да ми липсват (за съжаление).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #25 -: Юли 20, 2017, 12:15:18 pm »
Весо, и аз ги бърша, макар и на едно по–високо ниво. Обслужвам чужди потребности. Напоследък се уча поне да го правя избирателно и само за тия, които го заслужават. Ама то такива хора липсват, в интерес на истината. Никой не е тръгнал да бърше след мен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #26 -: Юли 20, 2017, 12:47:54 pm »
Нямам нищо против да направим да се развие обекта, стига малко да се попромени основният контингент (понеже 80 % са пенсионери, от тях печалба няма особена). А иначе, моята главна цел е да мога след време да замина от тук, и без това в собствената си страна се налага да "бърша лайната на другите", и без това тук нямам кой знае колко хора, които да ме задържат и които да ми липсват (за съжаление).

Веско, ти да не си мислиш, че като отидеш в чужбина и някой ще бърше след теб?
Иначе, и на Луната да се качиш, от теб се иска инициативност, действие, "ти сам" - с цел подсигуряване на собствения живот, себе си - така че, чужбина въобще няма да ти реши проблема.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #27 -: Юли 20, 2017, 04:15:35 pm »
На 22.07.2009 г. в  5:34:32 e имало слз приблизително на близка по градус позиция - 29,26 в зодиакалния знак Рак.  В разходящ аспект с Уран в Риби.

В края на 6-ти дом, в тригон с MC/Луна (Луната ми е у6). Няколко дни по-късно подписах постоянен договор на настоящата ми месторабота (свързан с по-висока позиция от предишната). Тъкмо си бях свалила License to Wed от торента и бях почнала да го гледам (лека му пръст на Робин Уилямс), когато се обадиха от УЧР, че договорът ми е готов.
Предстоящото новолуние ще повтори горните аспекти с наталните планети, но не съм в очакване на служебни промени.


Веско, желая ти успех в новото начинание! Разбирам огорчението, което изпитваш към хората и живота изобщо, защото и аз често се чувствам по този начин. Обаче - горе главата и не бързай да се отчайваш (колкото и лесно да звучи като съвет и трудно да се направи в действителност)!
« Последна редакция: Юли 20, 2017, 06:19:41 pm от Mirabella »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #28 -: Юли 20, 2017, 05:44:40 pm »
Тези, които имат пари не търкат билетчета. Не знам колко хора купуват вестници в днешно време, при наличие на интернет. Ако искаш да проявиш инициатива като търговец на нещо и да имаш платежоспособни клиенти, не това е продукта и пазара.
те не продават само билетчета, а вестниците са между другото- основно на тези пунктове се залага, аз пък си вкарвам при тях ваучер на телефона, понеже не съм на абонамент, купувала съм си и цигари, а всеки път като съм им била клиент е имало поне двама, които залагат и зяпат в монитора дали ще излязат техните числа  :)

Веско, в чужбина си оставаш цял живот чужденец, както казваше дядо ми- емигантът си остава емигрант, но и той не е напуснал от хубаво родното си място, за да се засели с баба, майка и двамата ѝ брата в нашата България, избягал е от мизерията, но така и не я надбяга- в крайна сметка, каквото ти е драснато да преживееш, ще го живееш където и да отидеш, затова си стягай опинците и смело напред- голямо момче си вече!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Новолуние 23.07.2017
« Отговор #29 -: Юли 20, 2017, 09:58:06 pm »
те не продават само билетчета, а вестниците са между другото- основно на тези пунктове се залага, аз пък си вкарвам при тях ваучер на телефона, понеже не съм на абонамент, купувала съм си и цигари, а всеки път като съм им била клиент е имало поне двама, които залагат и зяпат в монитора дали ще излязат техните числа  :)
Така е, но не само лотария има на тези обекти. Вече на много от тях се продават витамини, хранителни добавки, дори и презервативи. Жалко само, че няма така хитовите сред децата спинери, поне докато са на мода - ако можеха и искаха от фирмата да привличат децата като техни редовни и лоялни клиенти, щяха да спечелят доста от това. А дори и на франчайз, нямаме право да определяме асортимента и количеството на доставяните продукти.
akruks, не само мизерията е причината да искам да замина от тук. Като се замисля, няма кой знае какво да ме задържа тук толкова.
Mirabella, Happy, благодаря за съветите и пожеланията! Не е толкова лесно да не се отчайвам и да не изпадам в депресия. Добре, че са уроците, защото ако ги нямаше, кой знае дали щях да имам особено желание за нови начинания.