Автор Тема: Сизигия  (Прочетена 17602 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Сизигия
« -: Юни 03, 2013, 11:48:22 pm »
Обикновено с този термин се означава последното пълнолуние или новолуние преди раждането
(иначе значи просто съюз).

Някой с повече наблюдения има ли желание да сподели, колко важна е на пркатика тази точка, какво става при транзити върху нея, прогресии, дирекции

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сизигия
« Отговор #1 -: Юни 04, 2013, 04:13:34 pm »
Знам само, че ги използват в някакъв метод за ректификация на часа на раждане - http://www.skyscript.co.uk/gl/animodar.html. Нямам никакъв опит с тях.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сизигия
« Отговор #2 -: Юни 04, 2013, 04:45:21 pm »
Не съм експериментирала да използвам сизигиите в прогностиката.

Според Античната астрология преднаталната сизигия е едно от хилегиалните места в хороскопа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #3 -: Юни 04, 2013, 05:00:05 pm »
Знам само, че ги използват в някакъв метод за ректификация на часа на раждане - http://www.skyscript.co.uk/gl/animodar.html. Нямам никакъв опит с тях.

Ето-сега ще пробвам и с това, току виж се разбрал моя час :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #4 -: Юни 04, 2013, 05:00:58 pm »
Не съм експериментирала да използвам сизигиите в прогностиката.

Според Античната астрология преднаталната сизигия е едно от хилегиалните места в хороскопа.

Ми..да видим дали при напрегнат аспект индивидът нещо страда?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сизигия
« Отговор #5 -: Юни 04, 2013, 05:39:22 pm »
Иазват, че и картата на последното пренатално новолуние също имала влияние. При мен това новолуние подчертава и без друго изявена планета, така че не съм в състояние обективно да преценя.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #6 -: Юни 04, 2013, 05:59:18 pm »
моята сизигия се пада приблизителмо в 26* рак
ама защо на тая програма моринус като избера сизигия - нищо не става?

а за картата на преднаталното новолуние, такива като мен с балсамична луна, дали ще ни огрява :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сизигия
« Отговор #7 -: Юни 04, 2013, 06:09:40 pm »
Това, което гледаш в Моринус, предполагам, че са настройките на сигизиите. Иначе в табличката за алмутените я показва: Tables -> Almutens -> Chart.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #8 -: Юни 04, 2013, 06:37:57 pm »
Това, което гледаш в Моринус, предполагам, че са настройките на сигизиите. Иначе в табличката за алмутените я показва: Tables -> Almutens -> Chart.

а мерси - там е :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Сизигия
« Отговор #9 -: Юни 04, 2013, 07:08:22 pm »
Сизигията ми е на по-малко от градус от Плутон и на четири от Слънце. Точно новолуние си е, щото съм с млада, петдневна Луна. Попада върху МП Сатурн/Раху. Значи, ако при транзити има някаква активност, като нищо може да се отдаде на подранило действие на кардинален аспект в ъглов дом. При прогресиите отнема повечко време и по може да се отграничи сякаш
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #10 -: Юни 04, 2013, 09:59:10 pm »
Molq, da byda izvinena,che pisha na latinica ,no imam problem s tehnikata zatova.

Vsichki "Da" i "Ne-ta" ,znachimi v jivota mi dosega sa bili kazani pri aktivirane na syshata ot tranziti,progresii ,direkcii ,lunacii-zadvijva se cqlata mi karta ,zashoto e v aspekt sys Slynce,nodalna os,Upiter,upr.ASC,Uran ,Neptun ,ASC ,PLuton ,Hiron(vsichki izbroeni sa yglovi).
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #11 -: Юни 05, 2013, 07:17:19 pm »
Ако на даден човек му работят разни лунации и т.н., дали и градусът на сизигия дава събития при активност, и най-вече - обратното: ако не се проявяват горните, има ли смисъл да изследвам сизигията?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #12 -: Юни 05, 2013, 07:31:31 pm »
Papy ,би ли ми обяснила какво влагаш в това "....ако на даден човек му (не)работят дадени лунации" и ще ти отговоря на въпроса ,разбира се ако търсиш отговор ?  :o :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #13 -: Юни 05, 2013, 08:17:54 pm »
при попадане в дадена важна точка от картата (планета, асц, иц и т.н.) и налични транзити или прогресии (за дирекции не съм проверявала :) ) няма събитие

сатен ми напомни, че скоро имаше новолуние в телец върху моя юлв - няма събитие

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #14 -: Юни 05, 2013, 09:52:49 pm »
при попадане в дадена важна точка от картата (планета, асц, иц и т.н.) и налични транзити или прогресии (за дирекции не съм проверявала :) ) няма събитие

сатен ми напомни, че скоро имаше новолуние в телец върху моя юлв - няма събитие

Сега ти сама си напомни ,какво е лунация  ;) и тогава е резонно да проверяваш за онова,което търсиш по същата .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“