Автор Тема: Сизигия  (Прочетена 17614 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #15 -: Юни 05, 2013, 10:12:23 pm »
Какво грешно казах?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #16 -: Юни 06, 2013, 12:57:27 am »
Какво грешно казах?

??/ Къде използвах думата "грешка" ?
Нали искаш да интерпретираш по правилата ,ами тогава прави го и ще започнеш да си "четеш" събитията. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #17 -: Юни 06, 2013, 10:02:05 am »
Ами я ти ми прочети едно :)
Може четящия да не може да се научи как да използва правилото

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #18 -: Юни 06, 2013, 10:49:32 am »
Ами я ти ми прочети едно :)
Може четящия да не може да се научи как да използва правилото

Разбрах ,не търсиш отговор . :)
Аз не правя астрологични прогностики,не умея.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #19 -: Юни 06, 2013, 11:07:51 am »
Не е вярно
Новолуния и пълнолуния в близост до слънцето например, което има най-точен аспект в картата, трябва да доведат до проявата на нещо по дома, или по противоположния, особено като се вземе предвид, че е двойно акцентирано в момента от транзити (или беше по време на съответната лунация)
Просто не помня конкретните дати да ги изредя, но от началото на годината имаше акценти няколко пъти
Отделно имах възврат на възлите - така ли се казваше, и затъмнение в/у тях-и пак нищо

Сега вече можеш ли да кажеш какво да си припомня, че да се изведе някаква логика?

А относно лунарите-тях не ги гледам въобще, защото по мое скромно разсъждение, ако по затъмненията са предсказвали възход и падение на царе, а в моята карта не дават и една хрема, как възвратна карта на нещо толкова бързо като луната - ще даде, и още повече-възвратната карта си е просто една транзитна карта-това е

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #20 -: Юни 06, 2013, 11:17:55 am »
Ето-сега проверих
Виж пълнолунието от 26.01.2013-според теб не трябваше ли да има събитие?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #21 -: Юни 06, 2013, 12:40:44 pm »
Ето-сега проверих
Виж пълнолунието от 26.01.2013-според теб не трябваше ли да има събитие?

Ще видя. :)
Събития има всеки ден ,но хората виждат онези,които могат да видят ,астрологически според това ,което им е заложено в натала.Според теб, аз ще усетя ли ,че някой мъж изгаря по мен по лунация върху Венера ,Марс,АСЦ ...?
А ,ти ще разбереш  ли ,че някой те мотивира по лунация върху Марс,Слънце...1-ви дом ?

Пълнолунието от 26.01 .2013 г е дало събитие при партньор (интимен,бизнес) ,приятел ,познат,авторитет  или дете ,свързано със внезапно заболяване,злополука,загуба на финанси ,в положителна посока -смяна на посоката относто начин на работа,изява като технологични такива.Ти си отиграла напрежението ,в смисъл бунтувала си се срещу нещо ,някой ,може да не е определено и но си "сложила " черта на някакъв проект като замисъл ,може да си го замразила временно.Това е интерпретиране ,не разбиране -не съм имала контакт с теб. :)

Кои са участниците в лунациите ,какъв е акцента ,кога се случват ...и веднага ще започнеш да си познаваш събития по тях .Както е казал "поета" (Дейн Ръдиър)  ;)   :"Не събитието се случва на човека ,а човек се случва на събитието " . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #22 -: Юни 06, 2013, 12:48:57 pm »
Хм-да, имаше болни по това време вкъщи, ма то кога ли няма, все някой е с хрема, кашлица и подобни
Затова не мога да го отдам на лунацията, щото ще излезе, че всички фази на луната отигравам :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #23 -: Юни 06, 2013, 01:08:19 pm »
 :D :D :D
Ами по това време на годината винаги точно "там" ще имаш лунация ,която ще окаже влияние върху делата от това "там" -това им е "работата" на лунациите ,това предсказват ,защото са циклични .
И не всеки може да "отиграва" ,онова което се случва във въздуха  ;) и тук лунните фази са само сезонен декор.
Видя ли колко е лесно ?!? ;)

Но понеже темата е със спецификата в тази област -можеш да се "упражниш" ако искаш върху моята карта ,защото съм родена на затъмнение ,ето ти дата 07.03.1989г -Сл.затъмнение-събитийност ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #24 -: Юни 06, 2013, 01:52:25 pm »
Ужасс-събират ми се карти да глеедаам, няма вреемее
Добре :)
Ще ги почна една по една-първо тези от приятелската тема, че там видях само първата, реших, че има приятели, реших по презумпция, че втората е обратна и хич не я погледнах :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сизигия
« Отговор #25 -: Юни 06, 2013, 11:25:04 pm »
Пренаталното ми новолуние (него реших да гледам, че съм пълнолунна) е на 3 градуса от десцендента- в козирог. Имам и съвпад на Марс с пренатално МЦ. Юпитер и Меркурий са били директни, а в радикса ми са ретро. Не знам какво трябва да значи това. Ще изследвам за "събития" на този градус в козирог.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #26 -: Юни 08, 2013, 11:26:36 pm »
Знам само, че ги използват в някакъв метод за ректификация на часа на раждане - http://www.skyscript.co.uk/gl/animodar.html. Нямам никакъв опит с тях.

ако правилно съм разбрала как се прави - намира се есенциално най-силната планета в градуса на сизигията и ако е близо до асц или мц, градусът на асц се коригира така, че да съвпадне с градуса на въпросната планета в картата - да кажем- луна близо до мц, есенциално най-силна в градуса на сизигията, мц се коригира така че да съвпадне с градуса на луната, за асц - каквото се получи
обече в моя случай това няма как да проработи май
някой с точен час иска ли да провери метода с картата си?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #27 -: Юни 08, 2013, 11:39:58 pm »
Нямам есенциално силна планета ,само по дом -Нептун в градуса на затъмнението , негов управител   и е съвпад с АСЦ до 2* .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #28 -: Юни 08, 2013, 11:55:49 pm »
Мен пък ми изглежда да ти е марс въпросната планета, картата ти я имаше някъде, нека и някой друг да погленде - ако може напиши си точния градус на сизигията

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #29 -: Юни 09, 2013, 12:07:58 am »
27* Риби ,Нептун е в 28* Скорпион
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“