Автор Тема: До колко съобразявате живота си с астропрогнозите?  (Прочетена 6901 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Всички малко или много наблюдаваме - къде предстои напрежение, къде дадена възможност. До колко съобразявате планирате дейности с това да има благоприятн момент или да избегнете неблагоприятните.

Виждам, че има пристрастени, направо болни хора, които за елементарни дейности - тръсят най-подходящото време. Така, меко казано - пропускат да живеят. В повечето случаи не са напреднали астролози, просто любители и се допитват до един, до втори, до трети ... получават различни прогнози и настава шаш и паника - ами сега - кой момент да изберат?!?!?  ;D

В крайна сметка - "съдбата" (енергията) не може да се измами, ако трябва да преживеем дадени събития - по-добре да се случат и да си вземем уроците. Нищо не идва в живота ни слчайно. Ще дам пример със себе си. След като ми монтираха постоянните мостове в края на февруари - започнаха прроблеми, които наложиха да бъдта мостовете да бъдат демонтирани за преработка. Три пъти ми назнчават дата и всеки път има някакъв проблем, независещ от мен, та часът се променяше. Финално в началото на юни ми дадоха час за 22 юни. Прибирам се, поглеждам ... и ай ай ай - имам си един тао квадрат с връх Меркурий и опозиция на Юпиер и Плутон, на тази дата - Марс го затвря до голям квадрат, а тр.Юпитер също застава на единия връх, в опозиция на наталния и в съвпад с Плутон. М , да - веднага си помислих, че нещо ще стане, и си имах едно наум. Не се обадих да отменям часа и вярвам, че ако напрежението не мине през демонтажа на конструкциите в мен - щеше да засегне друга област на живота ми.

Така отивам сутринта на 22.06 и в един момент се скъса главата на единия от винтовете, което доста усложни мероприятието и направо си беше ужас, ужасен, за който няам да разказвам. Временните мостове, които ми поставиха, докато се преработват моите са доста крехки, трошат се постоянно, не мога да се храня и ми е нервно. Предполагам, че докато Юпитер не мръдне още малко напред да излезе от фигурата - ще е така. Квадратът му с нат. Меркурий яко ми мъти водата. Пратката с мостовете е изпратена към лабораторията в Гърция на 22.06, и вчера отивам в клиниката - за да се монтират преработените мостове, но тях ги няма - няма пратка от Гърция Зъним там - няма англоговорящ да разберем какво се случва. Накрая пратиха мейл, че не разбрали, че имат пратка и явно си е отлежала 1 седмица при куриера, та сега следват още една седмица мъки при мен. Но то и в картата се вижда  ;D Ако тук нещо бях изклинчила, енергията щеше да засегна друга меркуриева област, я брака, можеше да ми се счупи новия телефон или пък нещо друго - през коет да протече тази енергия.

Надявам се сега в петък да ме зарадват, тр.Юпитер вече излиза от точния квадрат с нат.Меркурий, прави точна опозиция с наталния Юпитер, тр.Меркурий е в съвпад с нат. Сатурн, Марс прави тригон/секстил към нодалната ос. Надявам се на хепиенд.

И така - да се върна на темата, в повечето случаи, гледайки картат асе информирам какъв период предстои, дори д аси подготвен психически, не е малко, но не гледам да се надлъгвам със съдбата. За дата за операция и т.н - се съобразяваам, до колкото е възможно и не е спешно.

Вие как ползвате астрологичните познания, които имате и информацията, която извличате. До колко съобразявате живота си с тях?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Гледам си тенденциозно хороскопа, прогнози за нещо конкретно вече не си изготвям. Особено ако е нещо силно желано, което не зависи само от мен, а от редица обстоятелства или от известна доза късмет.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Аз също, да не казвам, че отварям софтуера - 1-2 пъти седмично и то по-често заради някой друг, който нещо ме  епопитал, та накрая поглеждам и при себе си. По-изкъсо гледах кога СД Луна и Веера правят ингрес, както и прогресивната Луна, беше почти едновременно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Никак, единственото, което следя , е знакът на Луната, когато се подстригвам и особено за боядисване, но ако ми е спешно, правя го и не драматизирам.
Колкото повече гледам , толкова повече очаквания имам, а това прецаква елемента на изненада.
В момента се улавям, че набеждавам про Луна за много неща, повечето плод на моето въображение .
Лунари изобщо не следя. Соларът вече забравих как изглежда.
Стига да иска, човек винаги може да натамъняса нещата относно някой транзит .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Аз не се съобразявам,не защото не вярвам,a защото просто не съм толкова много важен човек - човек,който може да избира,да има много варианти за избор,животът си тече,аз поглеждам картата,виждам,че е зле положението,но си продължавам и... каквото има се случва,астрологията не греши(за добро и за зло,не греши),както казах,нямам много... свобода за избор,пожелавам си в бъдеще да го имам този лукс. Тази Прогресивна Луна в Рак.. Направо ме Изцеди... И ми е във 2-ти натален дом...
Освен астрологията,за съжаление не се движа и според сънищата си,които много,да не кажа винаги излиза това,което съм видял.. Но пренебрегвам и... се случва - лошотията. Като казах лошотия,сега се питам - как един път не сънувам(предчувствам) нещо хубаво? :)
Та... както и ти си казала,a.l.e.n.a, - енергията не може да се избегне,тя се проявява така или иначе,но пък както и аз казах - аз пък нямам избор,знам не знам - какво от това? Психологически се подготвя човек - да,но това доколко е хубаво,доколко е лошо? :)
Добре е да се знае все пак... :)
« Последна редакция: Юли 01, 2017, 06:35:04 pm от Ali_Lun »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Алена, повтаряй си "и това ще мине". Искрено ти съчувствам
Относно прогнозите-въобще не гледам никакви карти, а моята пък съвсем хич; само при проблем отварям да видя с какво въоръжение да тръгвам. Като видя марс или меркурий, вземам джобното ножче. Като видя сатурн-вземам търпението, а при плутон-пазя вярата. Само при юпитер стоя нащрек и се ослушвам.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Благодаря  :38: Надявам се, да е за последно  :engel016:
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Само при юпитер стоя нащрек и се ослушвам.
Не вярваш в късмета си?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Ослушва се за някой шанс. ;) Човек трябва да е нащрек, за да не пропусне момента, в който птиченцето каца на рамото.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Не точно
Много хора умират при аспект на юпитер. Той като цяло е по големите неща, както всички знаете, та...не се знае

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Да, дълого пътуване и освобождаване ... Сега при обръщането му директен - няколко човека около мен си отидоха. някои - внезапно ...

Загледах се преди малко кога юпитер ще направи съвпад с Венерата ми, гледам в ефемеридите, чуквам затата в Зет-ко и какво да видя - съвпад на тр.Марс и тр.Юпитер (и с моята Венера) и междувременно - секстил с тр.Слънце и тр.Венера ... Със смесени чувства съм.
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Като видя марс или меркурий, вземам джобното ножче. Като видя сатурн-вземам търпението, а при плутон-пазя вярата. Само при юпитер стоя нащрек и се ослушвам.

юпитер във високо напрежение с  марс,прави от малкото нещастие марс-голямо
юпитер във високо напрежение с  венера,прави от малкото щастие венера-голямо
юпитеров растеж :)


Много хора умират при аспект на юпитер. Той като цяло е по големите неща, както всички знаете, та...не се знае
това при напрежение юпитер -сатурн,голямото нещастие

Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Не точно
Много хора умират при аспект на юпитер. Той като цяло е по големите неща, както всички знаете, та...не се знае

В този смисъл,погледнах хороскопа на майка ми,която почина в края на миналата година.Транзитен Юпитер съвпад натален в 12-ти дом,тригон Марс на К4,У 6-ти дом. Почина в болница.

Аз много се филмирам,като си гледам хороскопа,искам да престана да го правя,натоварващо е.
В повечето случаи не се съобразявам особено,само понякога.
« Последна редакция: Юли 02, 2017, 09:03:41 pm от Aska »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Алена, изчетох само твоя пост и ще се върна към останалите по-късно, но ето как аз ползвам скромните познания, които имам.

Научих се, че колкото и да се опитвам да предвидя даден аспект, животът винаги има с какво да ме изненада. (и добре, че е така!)
В такъв случай, много по-полезно е "да не си връзваш главата преди да те е заболяла", а просто да си имаш едно наум. Щото много пъти съм си прекарвала дни наред в търсене и тревоги и за какво?!? Обикновено се оказва - "дет не го сееш, там никне" :D

Когато усетя повечко вътрешно напрежение или поредност от някакви подобни събития (някаква тенденция), отварям картата и установявам причината. Това ми действа успокояващо, защото си обяснявам периода и защото знам, че всичко е преходно.

Но, вече не вися ежедневно в астро-кома или в астро-програмата. Супер вредно от моя гледна точка. И супер отдалечаващо от реалния живот, в който сме приели да бъдем участници и е хубаво да бъдем добри такива. :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Направи ми впечатление, че вече като не обръщам внимание на някои аспекти кога се случват, след много време не отчитам никакви събития по тях, дори и преди или след точния аспект.