Автор Тема: Приятели  (Прочетена 12551 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Приятели
« Отговор #15 -: Декември 03, 2015, 10:20:24 am »
На шопинг винаги сама - не искам никой да ме разсейва. И без това се случва рядко - отивам, гледам, меря избирам и хайде чао. Винаги зная къде отивам, какво търся, няма безцелно шляене.

Приятелки винаги съм имала и връзката ни е много силна. Виждаме се редовно, говорим си точно по женски за нещата от живота, семействата, работа ... всичко ... Подкрепяме се, помагаме си. Когато ми бяха операциите и мъжът ми ми въртеше номера - бяха на линия да съпортват във всеки един момент и оценям това високо. Аз също много се раздавам за тях :) Обичайно в групата аз съм водещата, инициирам срещи, мероприятия ... но всички заедно правим събитието :)

Имам К11 в съвпад с Мркурий на върха на тао квадрат. Опозицията на квадрата е между Юпитер и Плутон  - 1-7 дом, Плутон е У8. Венера му е в 8 дом и е в съвпад със  СЛВ. Добре са навързани май :)

Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Приятели
« Отговор #16 -: Декември 03, 2015, 11:54:05 am »
При мен У11 е дебилитиран и изгорен от слънцето, в 8ми дом. С годините започна да не ми достига енергия да поддържам приятелства, а те така се разпадат, особено в днешните времена, в които хората и без това ги разделят достатъчно неща.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятели
« Отговор #17 -: Декември 04, 2015, 11:40:19 pm »
Зорница е преди слънцето-изгрява в зората
А западната венера е по-женската от двете

Пак ще се калявам явно

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Приятели
« Отговор #18 -: Декември 05, 2015, 08:03:40 am »
При мен Юпитер е У11 и е в 10 дом и би трябвало да имам високопоставени приятели или пък да искам такива. Въпреки това, нямам, нито пък искам да имам такива. Истинските ми приятели са много малко, но пък имам много добри познати, имал съм хора, които са заставали на моя страна, но не и шефовете да кажем в една работа, а по-скоро колеги. Често се случва да ме черпят, дори и да не съм искал (сигурно заради секстила на Юпитер с Венера У8 в 8 дом). Като малък имах чувството, че някои се навъртат около мен, за да ме използват, особено в училище. Искаха да им пиша домашните, дори някои ми предлагаха мизерни пари за това, но аз не се съгласявах да рискувам свободното си време и странях от такива. Сега не попадам на такива и по-добре, но кой знае.
За себе си не бих казал, че съм от самодостатъчните, още повече, че за мен това е равносилно на егоизъм. Не обичам големите и шумни компании, макар че се е случвало да попадам в такива.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Приятели
« Отговор #19 -: Декември 05, 2015, 09:17:21 am »
Благодаря, Rahu, за разяснението!
Имаш право, че самите те са заети с кариерата си.  :012:
А относно ходенето по кафета, заведения, много рядко ходя, поради причината, че не обичам много такива места, първо, защото приятелите ми не обичат да ходят на такива места, а аз не обичам да ходя сам.

Rahu, а ти имаш ли приятели? Как е поставен У11 в твоя натал и имаш ли планети в 11 дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятели
« Отговор #20 -: Декември 05, 2015, 11:52:05 am »
В интерес на истината във ведическата астрология не съм виждала активно да се бистри въпросът за приятелите.

Някак противоречиво ми се струва - 11 дом да е най-материалният дом в хороскопа, да е свързан с печалби и облагодетелстване и същевременно по него да дирим приятелите, истинските.

Иначе в по-осъвременен прочит и при индийците съм виждала да се споменава за 11 дом и връзката му с приятелите, протекциите, надеждите, мечтите. Не мога да кажа доколко е автентично, може да са го взели от западния маниер на тълкуване.

Иначе мога да кажа, че средата в голяма степен определя и приятелите. Няма как в тази среда и сред това обкръжение да имам успели или високопоставени приятели, никога не съм се и стремяла към такива.

« Последна редакция: Декември 05, 2015, 11:55:04 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятели
« Отговор #21 -: Декември 05, 2015, 12:22:37 pm »
Ако за Вечерница има само едно име, то за "дневната" Венера се позлват и ДЕНица, и Зорница...

... за Зорница мога да приема някоя доста елонгирана венера – такава, на която не се налага да вдига ръка, за да я забележат – нещо, което се случва с изгорените/невидимите планети (изключая мерк)


Тук нали говорим за приятелства, а не за протекции и интимни връзки? Или смяташ, че Венера на по-голямо разстояние от Слънцето дава тенденция към повече приятелства? Имаш ли такива наблюдения?

В моето обкръжение имаше три примера с елонгирана Венера, жени. Наистина, нямаше нужда да вдигат ръка, за да бъдат някъде забелязани. Независимо от външния вид и интелектуалния багаж, рядко остават сами, около тях все има рояци мъже.

Но имаше и една силно подчертана безразборност.

А колкото до това, че не им се налага да бият тъпан и да тропат, за да им се обърне внимание, има един друг момент. Постоянно се разтропват пред другите колко са магнетични, харесвани и търсени, където и да се появят. Това също е биене на тъпан. И в един момент става твърде досадно и дразнещо, сякаш други теми за разговор няма освен самоизтъкване.

Що се отнася до приятелствата при трите споменати особи с елонгирана Венера, тенденцията към безразборност се е пренесла и там. Количество за сметка на качеството. Много контакти, големи весели компании, но в момента, в който ги споходи някаква житейска криза, изведнъж разбират, че са останали сами. Това като цяло е тенденция в съвременния свят, май не зависи от позицията на Венера или която и да било друга планета в хороскопа.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Приятели
« Отговор #22 -: Декември 05, 2015, 12:32:06 pm »
Зависи как се интерпретира понятието -11 дом е,,големия брат,биг брадъра,, ,един от социалните домове,наред с 3д,и 7д,въздушните домове.3д е всекидневното обкръжение,съседи,малкия брат,сестра,7д-партнъори ,другите,.от 3те социални домове 11д е в най-голяма степен социално покровителство,полезен за индивида социален контакт ако под това се разбира приятелство.Мисля трябва да се прави някаква компилация от 3те социални дома,управителите в картата и естествените управители Меркурий,Венера,Уран .Намеквам че приятелството е преди всичко социален контакт .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Приятели
« Отговор #23 -: Декември 05, 2015, 12:34:29 pm »
При мен Венера е максимално отдалечена от Слънцето, на изток от него. Нямам безразборност в приятелствата и контактите, много съм мнителен даже в това отношение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятели
« Отговор #24 -: Декември 05, 2015, 12:37:08 pm »
Не знам, Весо, може би в женска карта се проявява по-особено, но пак зависи от целия хороскоп. Току що се сетих и за четвърти пример, същото проявление като описаното по-горе.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Приятели
« Отговор #25 -: Декември 05, 2015, 12:56:25 pm »
А Луната в кой знак ти беше?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятели
« Отговор #26 -: Декември 05, 2015, 01:12:28 pm »
Сега се замислих - при повечето мои познати с Венера на по-голямо разстояние от Слънцето се наблюдава доста по-активен социален живот. Създава се една илюзия за много приятелства. Но друг е въпросът дали многото социални контакти и познанства предполагат повече приятелски връзки. На някои хора работата им може да е свързана с повече ежедневни контакти, други могат да използват познанствата си за лични цели - да има по един човек за всичко, ако се наложи да се потърси някакво съдействие.

И мен често са ме питали "Твоята работа предполага толкова много контакти, а все стоиш сама, как така!?". Отвън се създава илюзия за постоянна динамика, че си обкръжен от хора, имаш много познати. Но такъв тип познанства трудно бих могла да превърна в лични приятелства. Нито да ги използвам за лични цели, да търся някакви услуги от тях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Приятели
« Отговор #27 -: Декември 05, 2015, 01:16:01 pm »
А ти чувствала ли си се вътрешно удовлетворена от създадените контакти през годините?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятели
« Отговор #28 -: Декември 05, 2015, 01:20:22 pm »
А ти чувствала ли си се вътрешно удовлетворена от създадените контакти през годините?

На професионално ниво - от някои да, от някои не. Но ако трябва да се обобщи, по-скоро бих казала, че се чувствам удовлетворена от създадените професионални контакти през последните 8-9 години. И се стремя да създавам нови, още по-читави.

На ниво лични връзки и приятелства - по-скоро не, но това е субективно възприятие. Направих доста равносметки през годините.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Приятели
« Отговор #29 -: Декември 05, 2015, 01:25:03 pm »
Ясно. Имах предвид по-скоро на ниво лични, не професионални.