Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 93763 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #15 -: Юни 17, 2015, 07:53:44 pm »
Решила съм да правя хидратиращ крем с отварка липа,глицерин и за разкош "капка" вит А.Не съм сигурна в срока му на годност,трябва да е много кратък.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #16 -: Юни 18, 2015, 06:48:33 am »
Решила съм да правя хидратиращ крем с отварка липа,глицерин и за разкош "капка" вит А.Не съм сигурна в срока му на годност,трябва да е много кратък.

3-4-5 дни до седмица ако се съхранява в хладилник. Кремът ти съдържа вода, а живота се заражда във водата още от преди Дарвин  :012: и затова във всичко с вода се развиват бактерии, плесени и прочие брр гадости. Освен ако не добавиш консервант за козметика.
http://www.ekomama.net/beauty-kitchen/systavki-za-domashna-kozmetika/euxyl-k-900-30-ml.html
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #17 -: Юни 18, 2015, 08:56:36 pm »
3-4-5 дни до седмица ако се съхранява в хладилник. Кремът ти съдържа вода, а живота се заражда във водата още от преди Дарвин  :012: и затова във всичко с вода се развиват бактерии, плесени и прочие брр гадости. Освен ако не добавиш консервант за козметика.
http://www.ekomama.net/beauty-kitchen/systavki-za-domashna-kozmetika/euxyl-k-900-30-ml.html
Последно реших да го правя ден за ден,Вещенгер  :08: :-* ,защото водата вЕрно ще засмърди или с по-натурални консерванти-аспирин.И без това бил полезен за кожата 
« Последна редакция: Юни 18, 2015, 08:58:14 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #18 -: Юни 28, 2015, 06:45:09 pm »
Решила съм да правя хидратиращ крем с отварка липа,глицерин и за разкош "капка" вит А.Не съм сигурна в срока му на годност,трябва да е много кратък.
ОВ:направих "нещо"  :043:
Сложих глицерин,който ме съсипа  :043: Глицеринът не е за суха кожа като моята и не хидратира,а дехидратира(ако има какво да кажете за глицерина в негова защита-сега е моментът  :d030: .Поправям поразиите с рициново масло,зехтин ,яйчен жълтък и каквото още ми хрумне :d030: :D Ще сложа фередже  :57:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #19 -: Юни 28, 2015, 07:08:44 pm »
ОВ:направих "нещо"  :043:
Сложих глицерин,който ме съсипа  :043: Глицеринът не е за суха кожа като моята и не хидратира,а дехидратира(ако има какво да кажете за глицерина в негова защита-сега е моментът  :d030: .Поправям поразиите с рициново масло,зехтин ,яйчен жълтък и каквото още ми хрумне :d030: :D Ще сложа фередже  :57:

вземи малко натурална, безсолна мас - мъничко - и се намажи. Рициновото масло ме съмнява, зехтина и той. Просто мас - действа при всякакви поразии върху кожата

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #20 -: Юни 28, 2015, 07:18:35 pm »
вземи малко натурална, безсолна мас - мъничко - и се намажи. Рициновото масло ме съмнява, зехтина и той. Просто мас - действа при всякакви поразии върху кожата
Освен това да пробвам.Избягвах маста,заради миризмата  :08: :38:
Трябва хем да хидратирам,хем да омазнявам.Ако някой има други идеи ще съм благодарна.
Опитвам се да не купувам химикалите на виши и юсерин,а те действат моментално и миришат толкова цивилизовано и хубавоооо   :)
« Последна редакция: Юни 28, 2015, 07:20:23 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #21 -: Юни 28, 2015, 07:37:02 pm »
Драки сещам  се за един лосион за чувствителна кожа на Балеа, доста мазничка ми ставаше кожата на лицето, явно е бил за суха, а не за мазна кожа

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #22 -: Юни 29, 2015, 04:17:18 pm »
вчера си направих розова вода като накиснах няколко листенца от роза във водата, но се чудя дали не трябва да ги варя или пък не?  :017:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #23 -: Юни 29, 2015, 04:33:01 pm »
вчера си направих розова вода като накиснах няколко листенца от роза във водата, но се чудя дали не трябва да ги варя или пък не?  :017:

http://translate.google.bg/translate?hl=bg-BG&sl=en&tl=bg&u=https%3A%2F%2Fsweetteaapothecary.wordpress.com%2F2012%2F11%2F12%2Fhow-to-make-all-natural-floral-water-you-can-use-herbs-too%2F&anno=2&sandbox=1
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #24 -: Юни 29, 2015, 04:35:26 pm »
Мерси Вещичке, ей сега ще го погледна  :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #25 -: Юни 30, 2015, 08:39:30 am »
Али, ти тъп ли си или ходиш на специални курсове за това?!?!


Скъпата козметика е само това - скъпа химия и нищо повече! Преди години съм използвала маса скъпи кремове и мазила за мутрата и тялото, но ефекта им е само моментален, а химията уврежда кожата с времето и я трови!


От друга страна натуралната козметика има всички качества да овлажнява, омазнява, опъва бръчки и други такива. От повече от 7-8 години си правя сама кремовете и който ме е виждал на живо може да го потвърди - имам само леки, ситни бръчици около очите и туй то, въпреки 41 години.

От друга страна ако трябва да говорим за цени, то реалната себестойност на един крем Виши например, който се продава за 50-60-80лв от 50мл е някъде между 5-6лв, но в случая си плащаш за марка, а не за съдържание. Така е и с всички маркови продукти!

Обаче при натуралната козметика, при правилно съчетани масла (съобразени с вида, типа и изискванията на кожата) то себестойността на един крем от 50мл може и да достигне до 50-60лв в зависимост от цената на маслата. Говоря за качествени натурални масла, а не за евтинджосите заляли пазара.


Ще те помоля когато не си запознат с нещата да не си отваряш плювалника! Не можеш да си на всяка манджа мерудия за да си чешеш егото! Точно в тази тема направо огази всички луци!!!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #26 -: Юни 30, 2015, 08:46:59 am »
Освен това да пробвам.Избягвах маста,заради миризмата  :08: :38:
Трябва хем да хидратирам,хем да омазнявам.Ако някой има други идеи ще съм благодарна.
Опитвам се да не купувам химикалите на виши и юсерин,а те действат моментално и миришат толкова цивилизовано и хубавоооо   :)

Драко, дан си посмяла да плескаш свинска мас на лицето!

Натуралната козметика може да мирише уникално в зависимост от етеричните масла вложени в нея. Стига с тези погрешни модели на мислене!

Аз например преди 2 месеца открих, че маслото от авокадо ми действа невероятно на кожата на лицето, но вложено и съчетано и с други масла ми идва много мазно и затова си го плескам обилно на лицето само преди лягане, а на сутринта, което не се обърсало във възглавницата и е останало (предимно по челото) го измивам. Кожата става невероятна и за през деня дори не ми е нужен крем.

Ако някога имаш път на към Варна ми свирни да ми дойдеш на гости и ще ти тестваме на муцуната каквото има налично за момента в къщи и ще ти измайсторим нещо  :012:, а ако искаш и парфюм ще ти направим и ще ти ароматизираме крема за лице с него (ако позволяват ЕМ за твоя тип кожа), защото на парфюма не пречат, но за лице е малко по специфично.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #27 -: Юни 30, 2015, 11:53:50 am »
Драко, дан си посмяла да плескаш свинска мас на лицето!

Натуралната козметика може да мирише уникално в зависимост от етеричните масла вложени в нея. Стига с тези погрешни модели на мислене!



Понеже аз  й дадох акъла - защо пък да не слага? Аз го правя понякога - и то не само по лицето. Ефектът е много добър. Естествено, говорим за много малки количества - на върха на нокътя.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #28 -: Юни 30, 2015, 03:49:54 pm »
Сега.. Кой тъп,кой още по-тъп и кой най-тъп, времето ще покаже.
След това, ти ли ми говориш за Его,при положение че си хвалиш домашните там не знам как да ги нарека,нещица? Вярно е,съгласен съм за домашно приготвеното и качеството му,НО не при всичко и всички случай е така! Ти още малко ще кажеш,че сапуните ти са по-добри от един сапун на Dove примерно,а? Да,ама НЕ! Така,че в случая въпросната не акцентира върху това кое е по-полезно и кое не е,а акцентира върху средствата,които трябва да се прахосат(според нея прахосат),дали няма да използва било кремове,било парфюми,било балсами,ако някой и ги подари,едва ли.
И стигa си нападала без да мислиш,защото аз не нападнах никого,а просто отбелязах закачливо(да поясня за неразбиращите).


Да, сапуните ми са много по-добри от тези на Дов! За справка можеш да прочетеш съставките на сапун Дов и да видиш моите съставки какви са и понеже си наистина много тъп за да скачаш в тази тема да спориш без да си имаш на идея за какво става въпрос то да те светна: всяка една съставка я прекарай през гугъл за да разбереш за какво става въпрос и за полезностите и и респективно вредностите и!

Отново нямаш право да говориш без да знаеш за какво говориш или да си опитал!

А Драката визира не това, че няма пари или и се свиди да купи скъп крем, а ефекта на крема на база цената му! И още нещо - тези кремове, които е визирала и ти наричаш скъпи са от евтините! Има кремове по хилядарка бурканчето, но там отново се плаща за име.


Еееееей, е*и-учи, е*и-учи, ама докога беееееееееееееее...  :91: :91: :91: :91: :91: :91:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #29 -: Юни 30, 2015, 03:56:37 pm »
На мен ми подариха комплект от етерично масло, базово масло и основа - сама да си бъркам крем за тяло. И не съм била по-доволна. А имам мнооого капризна кожа(смесена, реактивна). Обривала съм се от скъпа козметика(и от медицинска такава - също). Най-хубавата маска за лице, от която съм видяла страхотен ефект, е мед и лимон - майка ми си махна петната от лицето(защото е луничава) само с тази маска. А и лед също(може да се правят ледчета от билкови запарки). Единствено не съм намерила натурален еквивалент на слънцезащитните кремове - 50 фактор. Мажа се цяло лято и не се пека на слънце. Може да ходя бледа като мъртвец и да ми се подиграват, но знам какви са дългосрочните ефекти от слънцето и не искам да си ги причинявам(особено, че съм с тънка кожа, която е по-склонна да се сбръчква).
Напълно подкрепям Вещичка за натуралните сапуни, кремчета  -  в крайна сметка с домашен сапун съм махала петна от дрехи, които и супер скъпят Ариел/Персил/Вениш не можа да махне. Който за каквото иска да си дава парите - аз търся дълготраен ефект.

Пърпъл, от натуралните масла НЕ можеш да достигнеш висок UV фактор. Маслата с UV филтър са следните: карите, какао, морковено семе, сусам, авокадо, жожоба, арган и семе от малина, но най-високото UV от тези мисля, че не надвишаваше 6, а факторът им не се умножава като ги смесиш, а се наслагва, тоест няма как да достигнеш по-високо от най-високото, тоест забрави ако някой ти каже, че нещо натурално ще те спаси от слънцето.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн