Автор Тема: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019  (Прочетена 17518 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« -: Декември 31, 2018, 02:46:10 am »
Втората лунация за годината ще бъде пълно лунно затъмнение с по-малко от 4 градуса отстояние на светилата от нодалната ос. Това ще бъде и последното затъмнение по оста Лъв-Водолей от изминалата поредица на 1 градус. Вероятно ще бъде и разтърсващо, заради квадратурата с дизпозитора на Слънцето - Уран, който също прави финален транзит в Овен, и Плутон на АС.

На фона на затъмнението започва и новият цикъл Венера-Юпитер (тронов) в Стрелец, с тригон към тронов Марс. От споменатите по-горе - изглежда всеки с всеки е свързан - диспозитор на Венера е тронов Юпитер; а Марс на Уран, той на Слънцето, то на Луната  :012:



При мен лунацията съвпада с нат.Сатурн. А Марс и Венера-Сатурн на два върха от големия ми огнен тригон.
« Последна редакция: Декември 31, 2018, 02:53:55 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #1 -: Декември 31, 2018, 05:03:32 am »
В 3 ти дом,затваря ми тао-то до голям квадрат.Венера /Нептун точен мун.квадрат,с такъв съм родена.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #2 -: Декември 31, 2018, 01:52:14 pm »
Гледах го и аз снощи този квадрат - изглежда някак отрезвяващ ...като на проглеждане ...
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #3 -: Декември 31, 2018, 06:15:56 pm »
Лунните затъмнения изобщо играят ли някаква роля? Тази лунация ми опозира Юпитер управител 7 ми /10 ти , тригон Марс/Венера управители 5/11 , 6/12

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #4 -: Декември 31, 2018, 07:25:32 pm »
По мои наблюдения играят, когато са на чувствителни места.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #5 -: Януари 04, 2019, 12:14:38 pm »
Лунните затъмнения изобщо играят ли някаква роля? Тази лунация ми опозира Юпитер управител 7 ми /10 ти , тригон Марс/Венера управители 5/11 , 6/12
Е, що за въпрос? Лунното затъмнение нали си е Пълнолуние, но по–интензивно и с по-дълго действие, и дори да няма точен аспект, пак оказва влияние според дома където попада.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #6 -: Януари 20, 2019, 09:55:29 am »
някой проследявал ли е твърдението на Ръшман,че на 5-тия ден,преди или  след пълнолуние/лунно затъмнение/ се случват разни неща според активирани дом-планети в натала
тя е дала с пълнолуние в 1 дом

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #7 -: Януари 20, 2019, 05:55:09 pm »
5 планети са тронови-луна,марс,юпитер,сатурн,нептун по пълнолудието

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #8 -: Януари 20, 2019, 07:00:25 pm »
При сина ми затъмнението е върху съвпада му Слънце/Сатурн, квадратиран натално от Марс и днес сутринта се събуди отпаднал и с кашлица. а няколко часа по-късно вече с 39* температура.  Транзитен Марс е в точна опозиция с Юпитер, У6.
Сега живна, сякаш нищо не е било и се надявам случващото се да е по-скоро по Марс и бързо да отмине.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #9 -: Януари 20, 2019, 07:50:03 pm »
Лунацията е точно върху Сатурна в критичен градус на братовчедката ми, за която съм споделяла вече. Само, че този нат. Сатурн е активиран от дир. Луна точно върху него, a прогресивната е точно отсреща ,също в нулевия критичен градус  :o Утре точно е на дело -истинали досиета ,изчезнал родител, а за съжаление продължават здравните проблеми и изследвания, но не пожела да сподели последните, подозирам ,че е свързано с рак на гърдата.. Дано нищо повече негативно не се случва по темата, но тепърва ще видим. Това е за сега  :-X

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #10 -: Януари 20, 2019, 07:55:35 pm »
При мен е на АС, съвпад Сатурн... Боже... Какво ли ме чака... Какво ли не четох... Дано да има проява на 5-ия ден. Имам резервация за почивка с и планувана процедура на лицето...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #11 -: Януари 20, 2019, 08:03:03 pm »
Лунацията е точно върху Сатурна в критичен градус на братовчедката ми, за която съм споделяла вече. Само, че този нат. Сатурн е активиран от дир. Луна точно върху него, a прогресивната е точно отсреща ,също в нулевия критичен градус  :o Утре точно е на дело -истинали досиета ,изчезнал родител, а за съжаление продължават здравните проблеми и изследвания, но не пожела да сподели последните, подозирам ,че е свързано с рак на гърдата.. Дано нищо повече негативно не се случва по темата, но тепърва ще видим. Това е за сега  :-X

Ребека, ако този Сатурн е свързан със Слънцето, АСЦ, Луната или 6 дом, тогава така силно активиран ще отключи болестите. Много зачестиха случаите на тежки заболявания напоследък около мен и ми е много тъжно. Това са все хора, които познавам отдавна, а ти в случая си близка и мога да си представя колко се вълнуваш.

При мен затъмнението попада в 11 дом в тригон с Нептун, у7 и 8 в 4-ти.
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 08:05:25 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #12 -: Януари 20, 2019, 08:34:18 pm »
Не Делфин, не е свързан със Слънцето или АЦ, но нат Луна е в 10 дом и може това да е една от причините, ако гледаме соц. статус, Баща ,съпруг, че и предстои развод и утре пък това дело за бащата.. Това е последната лунация в Лъв ,като това бележи един период на много затъмнения в/ у нат.Венера в Лъв ,която е най-аспектираната планета в картата и съответно цялта карта и всички житейски теми гръмнаха..Дано това е краят на този цикъл .При мен е по оста 2-8, въобще не ми се коментира настоящата финансова ситуация ,която от много комбинации ми причини зверско главоболие от 2 дни с ниско кръвно и малки граници, които потушавам единствено с огромни количества сол в айряна и съответно оттоци по очите и лицето от огромните количества сол посреднощ .

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #13 -: Януари 20, 2019, 09:32:11 pm »
Има връзка, Ребека, но не толкова пряка. Сега се сетих, че беше споделила картата й преди време. Сатурн е връх на Тао с рамене Юпитер, у6 и Меркурий, диспозитор на Луната (и Уран, у5). А Везни, знака на АСЦ, е знакът на екзалтация на Сатурн, който макар и в изгнание, е Хайз за тази карта. Венера е извън секта.

Нейният Сатурн е на същия градус и на почти същите минути като на моето момче.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Пълно лунно затъмнение 21.01.2019
« Отговор #14 -: Януари 20, 2019, 09:41:37 pm »
Съвпад на Слънце/ Сатурн в критичен градус в Лъв точно.. Пази ли сянка черният чадър на Сатурн над Слънцето му ,пречи ли там, какво е нивото на енергията му по принцип? И възможно ли е да съществува изгорял Сатурн от троново Сланце :017: Тия с Плутон са такива мръсничета че ми е трудно да си представя изгорял Плутон и Сатурн  :012: