Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440082 пъти)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1140 -: Януари 17, 2019, 04:34:32 pm »
За да изглеждаш стилно е необходимо да имаш усет за пропорция, изграждане на концепция, т.е. Сатурн в аспект с лични планети най-вече с Венера, Венера в Козирог или Водолей. Тогава може да комбинираш, аранжираш всичко и то да изглежда добре съчетано.

Животинските принтове предполагам повече ще им се кефят жени с по-първичен натюрел, кучки, по-агресивни, позьорки, съблазнителки, хитруши.
:) При мен не с Венера , но Сатурн има аспект със Слънцето и помня навремето класната ми в гимназията ме намираше за много добра в съчетаването на дрехите и стила. А относно принта ми стана много смешно.  :012: Преди няколко дни бях на косъм да си взема едно леопардово сако, много ми хареса.  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1141 -: Януари 17, 2019, 04:44:03 pm »
Сега се сетих че преди имах кожени гащи със змийски принт  :D ама бяха готини не кичозни Това не е майтап  ;D но с леопардов десен ще се чувствам цигански мисля че дори бих се срамувала да сложа подобно нещо дори да струва хиляди  :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1142 -: Януари 17, 2019, 04:57:22 pm »
Страхотни сте!Наистина !Супер женска тема.Та се сещам по повод на облеклото......мъжа ми с една бала пари в джоба,обаче с работни дрехи ,влезе в един магазин за да си купи някаква скъпа машина(около 2000) и продавача,младо "гъзе" му каза,че този магазин не е по джоба му?!!! :-\ :D  Мъжът ми със сигурност можеше да го купи(младежът),но си замълча и излезе.Така че не гледайте много дрехи,външен вид............много често лъжат.Там ,където съм работила много от хората се разхождаха по анцузи и джапанки и въртеха милиони.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1143 -: Януари 17, 2019, 05:08:29 pm »
И аз на прибежки,че имам работа,а ми е много интересно....Имам приятелка,страхотна е,много стилна.Стар е права,Венера във водолей,аАЦ е овен ,Сатурн в 1 ви -телец квадрат Венера,Марс в козирог.Перфектно съчетание на дрехи,аксесоари,грим.На много висока и отговорна длъжност е.Но от малка,млада е изключително стилна.Слънце в риби,12 дом.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1144 -: Януари 17, 2019, 05:10:39 pm »
За да изглеждаш стилно е необходимо да имаш усет за пропорция, изграждане на концепция, т.е. Сатурн в аспект с лични планети най-вече с Венера, Венера в Козирог или Водолей. Тогава може да комбинираш, аранжираш всичко и то да изглежда добре съчетано.

Животинските принтове предполагам повече ще им се кефят жени с по-първичен натюрел, кучки, по-агресивни, позьорки, съблазнителки, хитруши.
[/size]Хитруши?Спадам ли към този тип,заради близнашки АЦ.т.е.меркурианка съм?Как мислиш Стар?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1145 -: Януари 17, 2019, 06:09:18 pm »
Венера в какъв знак е къде се намира в картата ? Близнашкото предполага по-разчупен, младежки, небрежарски стил. Въздухът - елегантност, разнообразие, шаренко, свежи и леки аромати. Огънят фокусира внимание чрез грабващи настъпателни десени, цветове, силни и тежки аромати и предизвикателни форми и дрехи, кожени дрехи, животински принтове, спортен или натруфен, помпозен стил. Водата - приглушени пастелни цветове, свободни дрехи, джувки, къдрици, дантела, воал, романтичен стил, ефирни рокли, дълги и широки поли, плодови и деликатни аромати, лежерен стайлинг. Земята - униформи, костюми, сака, класически модели, аксесоари и дрехи от естествени материали, удобство, практичност, изчистен стил.
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 06:57:46 pm от starinthenightsky »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1146 -: Януари 17, 2019, 08:11:58 pm »
Знам, че не може да се каже коя комбинация от аспекти/планети и Управители на 5ти дом е най-добрата и коя не, но исках да го киментираме на база наблюдения.
Ето, че споделяте за Венера във Водолей ( моята е такава в 10ти дом, социалното положение и работата, кариерата, а МЦ в Водолей а Меркурий У5 в Риби Нептун, свързани с медицина, козметика, точно си е като по учебник) секстил със Сатурн в 7ми дом в Стрелец. Обожавам дантелата, но не прекалената, също и саката които са вталени, но ризите не са за мен. По-скоро обичам едноцветни дрехи, които мога да съчетая с други. Най-много 2 цвята в една дреха, напр. синя пола с бели точки, съчетавам със синя блуза същия нюанс като на полата, черни обувки и черна чанта. Кадифето също много го харесвам, но например да е само блуза или сако, но не повече от 1 брой дреха. Е разбира се самите модели са винаги такива, че да отиват на фигурата ми, защото широките не са зс мен: стоят ми все едно са на закачалка.
Мъжът ми също има Венера във Водолей,У5 Водолей: обича стилните и скъпи дрехи, вталени ризи и блузи, също едницветни :D
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 08:30:11 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1147 -: Януари 17, 2019, 08:25:51 pm »
Fortunades,как може Венера да е в10дом,водолей,а МС да е в риби?В някой от Лунарите погледнах,иимаш Меркурий в 10 дом ,риби,а не в 11 дом както писа по-горе.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1148 -: Януари 17, 2019, 08:28:16 pm »
Венера в какъв знак е къде се намира в картата ? Близнашкото предполага по-разчупен, младежки, небрежарски стил. Въздухът - елегантност, разнообразие, шаренко, свежи и леки аромати. Огънят фокусира внимание чрез грабващи настъпателни десени, цветове, силни и тежки аромати и предизвикателни форми и дрехи, кожени дрехи, животински принтове, спортен или натруфен, помпозен стил. Водата - приглушени пастелни цветове, свободни дрехи, джувки, къдрици, дантела, воал, романтичен стил, ефирни рокли, дълги и широки поли, плодови и деликатни аромати, лежерен стайлинг. Земята - униформи, костюми, сака, класически модели, аксесоари и дрехи от естествени материали, удобство, практичност, изчистен стил.
Това е ! :38:

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1149 -: Януари 17, 2019, 08:30:55 pm »
Fortunades,как може Венера да е в10дом,водолей,а МС да е в риби?В някой от Лунарите погледнах,иимаш Меркурий в 10 дом ,риби,а не в 11 дом както писа по-горе.
Сафо,
Пиша от телефон и нета е супер бавен и ми трие всичко. Поправих се, извинявам се. Скоро ми ректифицираха часът, защото не беше точен.
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 08:34:23 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1150 -: Януари 17, 2019, 08:56:48 pm »
Сафо,
Пиша от телефон и нета е супер бавен и ми трие всичко. Поправих се, извинявам се. Скоро ми ректифицираха часът, защото не беше точен.
Това вече е друго.Всъщност нито един лунар,който съм ти правила не е бил точен. :57:...Моят АЦ също е в 4*близнаци.Какво прави този Уран на к8?Нещо по-нестандартно по 8 ми дом имало ли е досега?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1151 -: Януари 17, 2019, 09:04:38 pm »
Това вече е друго.Всъщност нито един лунар,който съм ти правила не е бил точен. :57:...Моят АЦ също е в 4*близнаци.Какво прави този Уран на к8?Нещо по-нестандартно по 8 ми дом имало ли е досега?
Сафо,
Не мисля че не са били точни, напротив.
Кажи ми кое е по-нестандартно според теб :D
Защото за мен едно е, за теб друго.
Единствено че започнах с астрологията преди една година. Ако говорим за секс, там не търся нищо нестандартно, а по-скоро ми харесва дантеленото бельо, но това го открих откакто съм с мъжът си. Но не мисля че това е нещо нестандартно.
Много ми е интересна смъртта и какво се случва по време и след това-това може би вече не е ок :D Не се страхувам от нея, даже напротив-харесвам военни филми или такива за медицината. Изследване на отвъдното, общуване с хора от отвъдното, спиритизъм, магия, окултизъм, това ми е интересно също.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1152 -: Януари 17, 2019, 09:07:03 pm »
У5 е Луна в 12-ти дом в риби, Венера във Водолей в 12-ти, Меркурий в риби на АС, Сатурн ми е в съвпад с МЦ и прави секстил с Венера.

Обличам се скромно, ненатрапчиво, не експериментирам много с цветовете в ежедневието.
В работата гледам преди всичко да ми е удобно, тъй като ми се налага да съм в постоянно движение из етажите - панталон, блуза, шал. Професията налага ограничение, но съм ОК с това. Поддържам къс маникюр (винаги светъл лак с лек брокат), нося - гривна, обеци, гримът ми е нюд (коректор, пудра, сенки, спирала, лек гланц). Важно ми е дрехите да са чисти, косата оформена. Ползвам задължително парфюм - лек, свеж аромат.

Иначе харесвам високи обувки, по-елегантни дрехи, не пошли, разголени, вулгарни, а по-дискретни и стилни. Харесвам ограничено златисти и сребристи елементи. За събития бих експериментирала с грим, прическа. От цветовете не харесвам - червено, оранжево, жълто, кафяво. А също и дълги, орелски нокти, за мен е нехигиенично.

Вкъщи харесвам да съм неглиже, обикновено нося по-широки, свободни дрехи.

fortunades, аз съм родена няколко часа след теб и съм с АС риби или овен :)
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 09:12:14 pm от romantica »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1153 -: Януари 17, 2019, 09:15:03 pm »
Това е ! :38:
Венера в какъв знак е къде се намира в картата ? Близнашкото предполага по-разчупен, младежки, небрежарски стил. Въздухът - елегантност, разнообразие, шаренко, свежи и леки аромати. Огънят фокусира внимание чрез грабващи настъпателни десени, цветове, силни и тежки аромати и предизвикателни форми и дрехи, кожени дрехи, животински принтове, спортен или натруфен, помпозен стил. Водата - приглушени пастелни цветове, свободни дрехи, джувки, къдрици, дантела, воал, романтичен стил, ефирни рокли, дълги и широки поли, плодови и деликатни аромати, лежерен стайлинг. Земята - униформи, костюми, сака, класически модели, аксесоари и дрехи от естествени материали, удобство, практичност, изчистен стил.
starinthenightsky,
Браво! Така наистина вече нещата са много по-ясни.
Но близнашкия ми Асцендент, не ме кара да съм по-небрежна, а по-скоро изглеждам по-младолика. Въздушната ми Венера ми дава елегантност, но не и шарено. Но определено търся разнообразни по вид и цвят дрехи и не обичам да нося една дреха повече от една -две години :D Всичко отива при майка ми. У5 Меркурий в Риби: обожавам пастелните цветове, дантелата и романтичният стил- и най-вече винтидж, стил Мерилин Монро и то по отношение на прически най-вече с тези къдрици и силно вталени дрехи. На снимката с мацката си бях харесала такъв стил облекло за една сватба, но не и като цвят. В крайна сметка не успях да намеря такъв тоалет и си уших рокля по поръчка за моята височина https://caramella-online.com/damski-rokli/3550-roklya-sweet-girl.html#
И тази рокля от линка пък ми натрупа точки. И разбира се бях най-различната от всички и открояващата се.
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 09:17:54 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1154 -: Януари 17, 2019, 09:26:13 pm »
У5 е Луна в 12-ти дом в риби, Венера във Водолей в 12-ти, Меркурий в риби на АС, Сатурн ми е в съвпад с МЦ и прави секстил с Венера.

Обличам се скромно, ненатрапчиво, не експериментирам много с цветовете в ежедневието.
В работата гледам преди всичко да ми е удобно, тъй като ми се налага да съм в постоянно движение из етажите - панталон, блуза, шал. Професията налага ограничение, но съм ОК с това. Поддържам къс маникюр (винаги светъл лак с лек брокат), нося - гривна, обеци, гримът ми е нюд (коректор, пудра, сенки, спирала, лек гланц). Важно ми е дрехите да са чисти, косата оформена. Ползвам задължително парфюм - лек, свеж аромат.

Иначе харесвам високи обувки, по-елегантни дрехи, не пошли, разголени, вулгарни, а по-дискретни и стилни. Харесвам ограничено златисти и сребристи елементи. За събития бих експериментирала с грим, прическа. От цветовете не харесвам - червено, оранжево, жълто, кафяво. А също и дълги, орелски нокти, за мен е нехигиенично.

Вкъщи харесвам да съм неглиже, обикновено нося по-широки, свободни дрехи.

fortunades, аз съм родена няколко часа след теб и съм с АС риби или овен :)
romantica, не знаех  :-*
И аз харесвам високи обувки, по-елегантни но височината ми от 180см не позволява да ходя с такива постоянно, а и не съм свикнала. Все пак и аз работих на крак до преди една година и това определяше стилът ми на обличане да е спортно - елегантен. Нося винаги грим и то в лилавите или кафявите нюанси, зависи с какви цветове се обличам, винаги слагам очна линия,спирала, гел за вежди и опушвам гримът, основа за грим, ББ крем със слънцезащитен фактор и то целогодишно, руж и то два цвята и гланц. Винаги нося лак и то в лилавите и розови нюанси., може и червен. В къщи обичам клин + широк суитчер или пуловер за през зимата. Ако излизам на бар, там вече гримът е доста по-тежък, очите са очертани с молив, по-силно  червило, но пак от розовата гама, черни дрехи+пайети понякога или дантела. В зависимост от мястото и стилът на заведението и сезонът се съобразявам с обувките, но по-често са ниски и удобни за танци. Преди носих бижута, но сега само по повод- пречат ми.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.