Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429693 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1110 -: Януари 13, 2019, 08:16:16 pm »
Ако приемем наталната карта като цветна палитра, можем да разглеждаме зодиакалните знаци и различните аспекти, конфигурации през призмата на комбинация, съчетание на цветове. Една добре написана статия за цветовете.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1111 -: Януари 13, 2019, 08:51:25 pm »
Много интересна статия, Стар! И красива :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1112 -: Януари 14, 2019, 10:56:44 am »
Сексапила е свързан с Марс и Венера. Марс, Венера по оста 1-7, особено в 1-ви, обмен между тях винаги дава това излъчване без оглед на това какъв е стилът на обличане. Човекът прави облеклото, а не облеклото човека. Изборът на дрехи, грим, обувки може само да увеличи заложения сексапил, но не може да го създаде. Сексапила не е свързан с красота, грозота и т.н. , свързан е с , излъчване -привличане.
Саманта Фокс- Марс в 1-ви дом
Клаудия Кардинале- Венера/Марс
Жан Пол Белмондо- Венера/Марс
Памела Андерсън-Венера/Марс
Мел Гибсън-Венера/Марс
Робърт Де Ниро-Венера/Марс
Мерилин Монро-Венера/Марс
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1113 -: Януари 14, 2019, 11:20:08 am »
Сексапила е свързан с Марс и Венера. Марс, Венера по оста 1-7, особено в 1-ви, обмен между тях винаги дава това излъчване без оглед на това какъв е стилът на обличане. Човекът прави облеклото, а не облеклото човека. Изборът на дрехи, грим, обувки може само да увеличи заложения сексапил, но не може да го създаде. Сексапила не е свързан с красота, грозота и т.н. , свързан е с , излъчване -привличане.
Саманта Фокс- Марс в 1-ви дом
Клаудия Кардинале- Венера/Марс
Жан Пол Белмондо- Венера/Марс
Памела Андерсън-Венера/Марс
Мел Гибсън-Венера/Марс
Робърт Де Ниро-Венера/Марс
Мерилин Монро-Венера/Марс
Рени,само "добрите" ли аспекти Марс/Венера дават сексапил?Марс съвпад Венера в рак-сексапилен ли е мъжът?(сина ми) :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1114 -: Януари 14, 2019, 11:58:31 am »
Сафо, знакът показва как ще се случва, работи, харесва, даже и утвърждава  с този сексапил, в случая.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1115 -: Януари 14, 2019, 02:02:56 pm »
Привет,
Моля за помощ как да тълкувам, когато прогресивната ми луна отключи т-квадрат, съответно направи квадратура с натална луна и слънце и опозиция с натален нептун. Засегнати са кардиналните 1, 4, 7 и 10 дом. Прогресивната луна ще е в рак и 4-ти дом, т.е.  в стихията си, означава ли това, че семейството ми ще бъде повлияно по негативен начин? Според Каръл Ръшман, прогресивната луна в квадратура значи край или начало на нещо, ако планетата се положи на асцедента и се види в кой дом попада прогресивната луна, аз в този случай в посока на часовниковата страна ли вътря, или обратно на нея?

Прилагам си картата за сведение. Благодаря ви много!
M+A=VE/NE=JU/AD

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1116 -: Януари 14, 2019, 02:21:04 pm »
Привет,
Моля за помощ как да тълкувам, когато прогресивната ми луна отключи т-квадрат, съответно направи квадратура с натална луна и слънце и опозиция с натален нептун. Засегнати са кардиналните 1, 4, 7 и 10 дом. Прогресивната луна ще е в рак и 4-ти дом, т.е.  в стихията си, означава ли това, че семейството ми ще бъде повлияно по негативен начин? Според Каръл Ръшман, прогресивната луна в квадратура значи край или начало на нещо, ако планетата се положи на асцедента и се види в кой дом попада прогресивната луна, аз в този случай в посока на часовниковата страна ли вътря, или обратно на нея?

Прилагам си картата за сведение. Благодаря ви много!
Защо веднага за негативно влияние се настройваш? Тао-квадрата си го имаш за цял живот, това е много движеща конфигурация, носи динамика в натала и активност на натива, особено в кардинални знаци, както е при теб.
Прогресната Луна според разположението си посочва в този период, от 2,5г приблизително, делата по кой дом ще са активни, в случая дом, семейство, от този род. Поставена за АС пуска квадрати към натална Луна в 10д и Слънце в 4д, значи пак дом, семейство, семеен статус
Скоро ще има Лунно затъмнение в твоя 5д и в тригон с Луната ти в 1д, много добър аспект за майчинство  :)

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1117 -: Януари 14, 2019, 02:56:48 pm »
Благодаря ти много за съдействието, akruks  :-*
Наистина много ти благодаря, за това, че отделяш от времето си, за да обясняваш на начинаещите и да споделяш от твоите знания :)
Единствено това, че аспектите са трудни, ме навежда на мисълта, че ще е тежък период. Второ майчинство с половинката не планираме, за сега, но по слънчев възврат ми дава подобни индикации, но от 09.2019 до 09.2020та. Слънце, луна, венера и марс в 7 ми дом и северен лунен възел на куспидата на 5 ти натален.
Благодаря ти много за съдействието!
Само да попитам, за лунното затъмнение в 5тия ми дом , за тази позиция на луната ли става въпрос: 02.07.2019 Новолуние 10'38‘ Рак? Не ми ли попада в 4-ти дом тогава луната?
M+A=VE/NE=JU/AD

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1118 -: Януари 14, 2019, 03:04:06 pm »
Само да попитам, за лунното затъмнение в 5тия ми дом , за тази позиция на луната ли става въпрос: 02.07.2019 Новолуние 10'38‘ Рак? Не ми ли попада в 4-ти дом тогава луната?
Лунно затъмнение има при Пълнолуние, при Новолуние е Слънчево
За това ЛЗ става въпрос, което е в 1-вия градус на Лъв http://astra.la/forum/index.php?topic=1199.0

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1119 -: Януари 16, 2019, 03:00:56 pm »
Сексапила е свързан с Марс и Венера. Марс, Венера по оста 1-7, особено в 1-ви, обмен между тях винаги дава това излъчване без оглед на това какъв е стилът на обличане. Човекът прави облеклото, а не облеклото човека. Изборът на дрехи, грим, обувки може само да увеличи заложения сексапил, но не може да го създаде. Сексапила не е свързан с красота, грозота и т.н. , свързан е с , излъчване -привличане.
Саманта Фокс- Марс в 1-ви дом
Клаудия Кардинале- Венера/Марс
Жан Пол Белмондо- Венера/Марс
Памела Андерсън-Венера/Марс
Мел Гибсън-Венера/Марс
Робърт Де Ниро-Венера/Марс
Мерилин Монро-Венера/Марс
Рени, благодаря ти че се включи!
В крайна сметка дрехите, които носим и начина по който се обличаме по кой дом е?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1120 -: Януари 16, 2019, 05:10:09 pm »
Fortunades, дрехите по 5-ти дом, като нещата, които носят удоволствие, Венера като стил на обличане, може би и 1-ви дом като визия, какво е добро за тялото.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1121 -: Януари 16, 2019, 05:13:01 pm »
Fortunades, дрехите по 5-ти дом, като нещата, които носят удоволствие, Венера като стил на обличане, може би и 1-ви дом като визия, какво е добро за тялото.
Рени много ти благодаря за разяснението.
В този случай при мен 5ти дом е Дева, това означава ли че обичам официалният стил, офис- стилът или по-скоро обичам да съм по-изгладена и изпъната, както казва сестра ми :D
Но пък Меркурий ми е в Риби в 11ти дом и това не знам какво означава, по отношение на обличането.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1122 -: Януари 16, 2019, 07:32:35 pm »
Fortunades, комбинирай Меркурий, Риби, Венера, Телец, ако ти е на К1.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1123 -: Януари 17, 2019, 08:16:52 am »
Рени много ти благодаря за разяснението.
В този случай при мен 5ти дом е Дева, това означава ли че обичам официалният стил, офис- стилът или по-скоро обичам да съм по-изгладена и изпъната, както казва сестра ми :D
Но пък Меркурий ми е в Риби в 11ти дом и това не знам какво означава, по отношение на обличането.
И при мен 5ти дом е дева,не обичам официален стил.По-скоро си мисля,да съм чистичка,изгладена да,но може скъсана(скъпо скъсана имам предвид),винаги изпрани дрехи обличам,нищо от вчера,но дева се свързва с работническото общество :012: ,със здравни теми,ежедневие......така че е възможно и такъв тип нагласа спрямо облекло.Нося гащеризони -фен съм им.Дева не е най-стилният знак според мен,но зависи и как е поставен Меркурий.Ако е тронов,да,човекът знае как,какво,стилен е .За Венера важи същото,но много зависи и какво управлява,как е поставена.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1124 -: Януари 17, 2019, 11:26:36 am »
Как се облича жена с Асц Рак, Луна в Близнаци, 11д опозиция Уран. К5 е в Скорпион, Марс съвпад Сатурн в 4-ти тригон Слънце/Венера/Меркурий/ПФ в Рак, 12-ти?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг