Автор Тема: Марс  (Прочетена 269092 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Марс
« Отговор #45 -: Юни 17, 2013, 11:54:44 pm »

Тук от кое правило изхождаш ?

Ама - сега ги търся- виж по-горе има 2-3 въпроса, чети внимателно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Марс
« Отговор #46 -: Юни 17, 2013, 11:57:47 pm »
Също карта 2 - защо има белези по главата, ако може малко да се уточни - по главата или по лицето?

видях един тао-квадрат - марс у1 участник, парс фортуна в началото на близнаци - у меркурий - също участник, юлв - в 1-ви, диспозитор-марс, не звучи лошо, м?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #47 -: Юни 18, 2013, 12:00:53 am »
"Step by step" ,е добро "правило"  ,но ти не го спазваш  ;) -искаш да вземаш по две-три стъпала наведнъж  и както виждаш не се получава или пък тръгваш отгоре ,надолу.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #48 -: Юни 18, 2013, 06:25:42 pm »
Чели ли сте нещо за дебилитиран Марс от гледна точка на ведическата астрология? Уверявам ви, че това, което пише за манипулативността, лъжливостта, емоционалните изблици, провокирани от вътрешни комплекси на тема собствен авторитет и его, обидчивостта, злопаметността и опитите за контрол на околните, не е преувеличено. Свидетел съм как двойно дебилитиран Марс (в раши и в навамша) прави всичко това (че и повече). За жалост нямам час на раждане, за да споделя с вас. Марс е в накшатра Пунарвасу (управител Юпитер), а Юпитер е в Близнаци. Марс е в сидерален Рак заедно с Меркурий и Венера, които обаче попадат в следващата накшатра, Пушия, която е под управлевието на Сатурн. Луната е в сидерална Дева, получавайки аспект само от Сатурн (опозиция). Егото се засилва от троново Слънце (по сидерал и тропикал).
Юпитер и Кету взаимно се аспектират и са в един знак (Близнаци) в навамша. Чела съм, че комбинацията между двете планети би могла да дава интерес към биоголия, микробиология, биохимия, но той няма такъв.

А аз се чудя защо ли ми напомня по реакции на Бойко Борисов. Борисов също има дебилитиран Марс (в комбинация с Венера).
« Последна редакция: Юни 18, 2013, 06:36:06 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Марс
« Отговор #49 -: Юни 18, 2013, 06:45:52 pm »
Понеже тези индийските не ги разбирам много-да попитам
Марс в рак в западната карта, минава в близнаци в индийската и вече не е дебилен-шегувам се :)
Така ли?
Докато ако е в лъв-става в рак -> дебилитиран?
« Последна редакция: Юни 18, 2013, 06:49:11 pm от Papy »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #50 -: Юни 18, 2013, 07:02:51 pm »
Сори, пропуснах. В западната карта Марс е също дебилитиран в Рак, но подкрепен от екзалтиран Юпитер, с който са заедно в тесен съвпад (3-4 градуса орбис).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #51 -: Юни 18, 2013, 07:09:39 pm »
Мирабела, имам наблюдения за двойно дебилитирани планети - в раши и навамша. Силни са си, все пак са варготама, но силата им не винаги се изразява в конструктивна насока, зависи от аспектите и домовата позиция. Повече аспекти с малефици предполагат по-негативен уклон. Същото съм наблюдавала и при силна планета в раши, която става дебилитирана в навамша.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #52 -: Юни 18, 2013, 07:10:04 pm »
Всеки потиснат Марс -агресия ,могат да се проявяват по начин ,по който си описала Мирабела .Това се отнася и за Марс в Овен ,Скорпион,Козирог . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Марс
« Отговор #53 -: Юни 18, 2013, 07:10:34 pm »
Сори, пропуснах. В западната карта Марс е също дебилитиран в Рак, но подкрепен от екзалтиран Юпитер, с който са заедно в тесен съвпад (3-4 градуса орбис).

Така ми се струва по-различно, или бъркам?
Например моят сатурн и в двете карти остава нещастен в рак, и можем с пълна сила да му препишем дебилност, но ако беше мръднал в близнаци в сидералната карта, нямаше да е толкова зле?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #54 -: Юни 18, 2013, 07:43:21 pm »
Нямам му западната карта пред мен. Марс му попада след 23-тия градус на тропикален Рак и затова остава в този знак и по сидерал. Юпитер е преди 23-тия градус и отива в последния градус на предходния знак (Близнаци) по сидерал.

Във ведическата астрология няма понятие заточение. Така че Сатурн не отслабва в сидерален Рак по аналогични съображения на западните. В Рак има накшатра (Пушия), която Сатурн управлява. Попадането му в собствена накшатра би трябвало да му действа благотворно. Освен това някои ведически астролози твърдят, че силата на дадена планета се увеличава, ако тя вижда (аспектира) собствения си знак от мястото, където се намира. От Рак Сатурн аспектира Козирог, защото всяка планета може да аспектира 7-мия знак от себе си. Но тази информация не е достатъчна. Важна е и домофикацията, а в случая на мъжа с дебилитирания Марс не разполагам с такава. Освен това във ведическата астрология има понятие "неутрализация на дебилитацията", но и за него е необходимо да се знае домофикацията.

Лила, прави си, че Марс е варготама, което би трябвало да го подсилва. Но дебилитирана планета в навамша е по-лошо от дебилитирана в раши. Така че не знам доколко това му помага. Може би кара планетата да изпъкне повече, да се проявява по-силно. Марс би трябвало да е спасен отчасти и от факта, че се намира в накшатра на приятел (Юпитер). Благодаря ти за споделеното!
« Последна редакция: Юни 18, 2013, 07:48:12 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #55 -: Юни 18, 2013, 08:21:34 pm »
Имам близък със силни планети в Раши, но дебилитирани в Навамша (Юпитер, Венера, Луна) - изявата им е доста специфична. Юпитер в Раши е в Риби и 10 дом от Лагна, дава аспект на Луна в Рак, а в Навамша има Луна и Юпитер в Козирог. Юпитер в тази карта се изявава в материален аспект, не дава никаква духовност - човекът е материалист до мозъка на костите, има висок социален статус, късметлия във финансов и материален план. В Раши има т.нар. Хамса йога - при него работи само в материален план, нищо общо няма с духовността, морала и религията. Луната е АК, намира се във втори дом в Раши (в собствен знак), а в Навамша, ако часът е точен, също попада заедно с Юпитер във втори дом от Лагна (при този час Юпитер управлява Лагна в Д9). Потънал е изцяло в материята, има еснафски виждания за живота и примитивна ценностна система.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Марс
« Отговор #56 -: Юни 18, 2013, 09:15:30 pm »
а някой има ли предположения/обяснения по картите на рени?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Марс
« Отговор #57 -: Юни 18, 2013, 09:35:13 pm »
Гаури, отдалеч ми миришеш на материалистка - виж си какъв ти е червен върхът на носа  ;D

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #58 -: Юни 18, 2013, 09:45:56 pm »
Не, защо да си материалистка? Рак в 4-ти дом означава Овен на АС. Значи Юпитер управлява 9-ти и 12-ти дом, което го прави функционален бенефик за теб. Юпитер е екзалтиран в ъглов дом - Хамса йога в раши и екзалтиран и в навамша. Ако си материалистка (не ми изглеждаш на такава), не е от Юпитер. Много добре ти е поставен. Мисля, че ти помага да осъществяваш инициативите си, дава ти вътрешен покой, увереност, успехи в работата. Юпитер от 4-ти аспектира 8-ми и 12-ти - мокша домовете и управлява 9-ти и 12-ти. Връзка между 9-ти, 12-ти и 4-ти може да се изрази като стремеж към достигане на познания за духовния свят, живот зад граница евентуално. Луната ти е заедно с Юпитер в 4-ти, нещо такова си спомням, че прочетох в постовете ти. Заедно дават раджа йога - добро семейство и семейна среда, дом, добри отношения с майката. Екстра наклонности към духовния свят изглежда да имаш. Дано Луната и Юпитер не получават аспекти от малефици, за да не им намалят доброто въздействие.

Слънцето също е функционален бенефик за теб. Това, че е в 11-ти, го прави батхака, та оттам положителното му действие в дашата му може да намалее (не мога да преценя колко).

Гаури, извинявай, ако са глупости.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Марс
« Отговор #59 -: Юни 18, 2013, 10:16:47 pm »
Гаури, отдалеч ми миришеш на материалистка - виж си какъв ти е червен върхът на носа  ;D

Е, червените неща са по Марс...Моят "по европейските стандарти" е в 7-ми дом...В дружеска прегръдка с южния възел... :)

шегувам се :) с някои от вас се познаваме сравнително отскоро - ще ми свикнете :)))