Автор Тема: Номерология и енергия  (Прочетена 220311 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Номерология и енергия
« -: Декември 29, 2013, 10:27:07 pm »
Отмъкнах тука нещо интересно
Кристиян
"Започнах в последния си постинг да разглеждам въпроса за негативните влияния от страна на хората, и по-точно, на онези влияния, които определяме като енергиен вампиризъм.

Има доста добри критерии, чрез които всеки един от нас може да определи нивото на своята лична енергийна система- дали е бедна на енергия, дали е наситена, дали има излишък от енергия.

Начините които аз познавам, за определяне на нивото на личната енергия, което от своя страна е главната предпоставка за възникване на явлението психовампиризъм, са два, като и двата са нумерологични.

Първият е чрез използване на питагоровата нумерология, чрез която се създава психоматрица на човека, и стойностите се нанасят в т.нар. питагоров квадрат, и от там се прави анализ на определени стойности, на определени явления- диагонали, вертикални и хоризонтални редове, числови стойности, и т.н. Този метод изисква доста добро боравене с нумерологичните стойности и разширени нумерологични познания.

Втория метод е също нумерологичен и се заключава в два етапа- първият и основен етап е този, в който се изчислява т.нар. Житейски Път (Пътека)- това е редуцирания до едноцифрено число сбор от деня, месеца и годината на раждане.

Например 06.12.1970 (моите данни) 6+1+2+1+9+7+0=26=2+6=8

Стойности от 5 нагоре означават, че човек има по рождение високо ниво на личната енергия, и всъщност проблемите в живота му като цяло се дължат на излишък, който не се влага в градивно направление, или на блокиране, вследствие на което блокирания енергиен поток в съответната област (орган, система, меридиан, чакра) създава своеобразен патологичен енергиен проблем на причинно, ментално, астрално (емоционално), етерно и материално ниво.

Числото 5 е било винаги твърде крехко и нестабилно, и винаги е с тенденции да премине в друго число, поради което хора със стойност 5 на житейския си път, могат да поемат както към обогатяване на енергетиката си за сметка на личното си развитие и напредък, така и да поемат по другия път- да отнемат енергия от другите, за своите лични нужди и желания.

Стойности от 5 надолу, създават в човека едно ниско енергийно ниво, което ги прави потенциални или изявени енергийни вампири, в зависимост от това, какви възгледи имат по отношение на собствената си реализация, средата в която са израстнали, учили, в която работят и се развиват, приятелския "кръг", семейния "кръг" и т.н.

Енергийно богатите хора за да бъдат полезни на себе си и на другите е необходимо да се научат да дават, без да задържат, преодолявайки емоционалния полярен модел за добро/зло, за удоволствие/неудоволствие за радост/вина и т.н., и когато хармонизират потока си така,че да могат да дават съзнателно и с желание, дори и на изявените си врагове, тогава те престават да бъдат обект на нападения и жертви на енергийно източване. По принцип богатите на енергия хора са хора на действието, реализатори, изпълнители на всякакви проекти от материален и нематериален характер. Те са добри лечители. Те са и своеобразни лидери- могат да ръководят, да обединяват група хора- голяма или малка, и да умеят да "вдъхновяват" тези хора със своята лична енергия, която им създава образа на "водача"- а водачите имат своеобразен чар... 

Хората със стойности под 5 са по принцип склонни да "приемат"- те имат отлична интуиция, имат усет към диагностиката на събития, на проблеми, на болести- те са добри ясновидци, и ниското ниво на енергията им, по правило им полага да могат да навлизат много по-лесно във възприемателно състояние, и да получават всякаква информация която пожелаят. Те са отлични ясновидци, но не трябва да работят с много хора, защото без да съзнават, в критични ситуации използват точно тези хора, за да си попълнят запасите откъм енергия. Също така човек от тази група, попаднал в позицията на ръководител или лидер, вече е склонен да прибегне до подобни действия, просто защото равновесието в тези хора се попълва най-добре в усамотение, най-добре сред природата и чрез помощта на съответните стихии- слънце, земя, вода, въздух...Най-добре тези стихии са представени в дърветата.

Но, има и още един нюанс, който съм установил. Тези данни до тук са данни, които съм събирал от различни места, и понеже като една доста упорита и често "зацикляща" осмица съм бил жертва на вампиризъм от страна на много хора, включително и от родителите си още от детството си, в колектива и т.н., и с течение на годините когато разбрах тези неща, съумях да поставя себе си в едно по-хармонично състояние, и по този начин помогнах на себе си- директно, а индиректно на онезци, които в мое присъствие се "изкушават" (съзнателно или не) да посегнат и да си пъхнат "сламката" в моето "енергийно канче"  Оттогава долу-горе започнах да осъзнавам и качествата си на лечител, но вече не само в насока медицина-хирургия, а в по-разширена насока, която спокойно бих могъл да определя като енергийна.

Има и още нещо обаче, което оформя много съществени нюанси в това, дали един човек ще прояви или не качествата си разумно, или ще злоупотреби с тях. А това нещо е свързано с нумерологичния сбор на буквите в трите имена на човека, така както са си по рождение, които се добавят към стойността на Житейския път и се получава един нов сбор. Ако сборът на житейския път и съдбата е едноцифрено число (например житейски път-6, съдба-3=9), то качествата, които човек притежава най-често остават дълго време недостъпни за човека и той може да ги развие едва след доста опити от типа проба/грешка, а може и да не ги развие...

Ако сборът е над 10, то тогава се получава сбор, чията стойност е например следната - житейски път 8+ съдба 5= 13= 4 (примера е с моите данни)- получената 4-ка в случая показва, че неизбежно ще се стигне до развитие на вложените качества, но чрез преминеване пътя на страданията и загубите, и правилно отработване на т.нар. карма. Предвид особеността на житейския път като самостоятелна стойност, и съдбата като самостоятелна стойност, в моя случай това означава, че едва след 30 годишна възраст ще настъпи момента в който ще ми "светне лапата" и от там нататък, ще започна постепенно да съзнавам и осезавам това, което съм аз самия и своите качества, така че, в следващия цикъл, в който ще се прояви числото 8- 35/36 годишна възраст, ще имам възможност да направя основните промени"

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология и енергия
« Отговор #1 -: Януари 03, 2014, 12:40:59 pm »
Който по- ги разбира тия неща-да помогне малко плс :)
За числата от квадрата на Потагор видях различни сметки. В единия случай просто попълват цифрите от рождената дата в матрицата. В другия второто работно число го получават като от първото извадят първата цифра от годината на раждане умножена по 2, тоест при всички, родени 19хх година се вади 2. Кое е вярното?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #2 -: Януари 03, 2014, 01:08:32 pm »
Сега ще ти дам пример с моята дата ,защото няма да мога да ти го обясня по стандартния начин. ;)

19.03.1969

1+9+3+1+9+6+9=38

38 11 36 9

1111 /    /
/        /    8
333   66  9999


 Това е Питагоровият квадрат.Полученият сбор от датата на раждане индуцираш до едноцифрено число ,с изключение ,когато сбора е 11 или 22.След това умножаваш първата цифра от датата си x 2,в случая при мен е "1" и изваждаш полученото от сбора на датата -при мен "38" .Записваш полученият резултата и пак го индуцираш до едноцифрено число .След това си разчертаваш квадрат 3x3 и поставяш броя ,съответстваш на цифрите със съответната стойност от 1 до 9 и вече който може тълкува получената информация . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Номерология и енергия
« Отговор #3 -: Януари 03, 2014, 01:17:25 pm »
Има различни версии за Питагоров квадрат.
Аз ползвм тази на Александър Александров.
При него след първата сметка-напр.16.02.1985 РАВНО на 32/първо число/
3+2=5
                                                                                                5/второ число/

Трето-от първото 32 вадим най-първото число от рождената дата, тук 1, умножено по 2. Това за всички числа, ако си на 6-ти, тогава6 по 2. Та....от 32 в случая вадим 2. Получаваме        3/трето число/          Александров нулата не я уважава.

Четвъртото е сбор от третото, тук-пак.................................3/четвърто число/.




После написва в този ред-1621985, под него другите числа...
                                            32533

После ги подрежда в таблица,нямам ексел....но в 9 квадратчета изписва по колко едници, двойки и т.н....има.

                                                 11 _  _
                                                 22 55 8
                                              333   6  9
 

                                       
                                           
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 01:19:23 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #4 -: Януари 03, 2014, 01:23:06 pm »
Значи начинът ,който ти споделяш ,.Enigma ,при мен промяната е следната -още една 9-ка ,за сметка на 6 .Уууаааауууууу съвсем ще се фанатизирам  :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Номерология и енергия
« Отговор #5 -: Януари 03, 2014, 01:28:00 pm »
Значи начинът ,който ти споделяш ,.Enigma ,при мен промяната е следната -още една 9-ка ,за сметка на 6 .Уууаааауууууу съвсем ще се фанатизирам  :57:
Не ,той дава на "9"-ката друго значение-малко както екстрасензорни въприятия, памет, склонност към ясновидство. За последното се иска обаче 2 и 5.
На 3х6 дава/А./-склонност към числото на звяра например, не ти трябва. Аз имам 4х6, нИ знам каква съм. Но не и само това, ами склонноста към ръчен труд.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология и енергия
« Отговор #6 -: Януари 03, 2014, 01:31:11 pm »
Благодаря :)
Значи и в двата случая от първото число вадим първата цифра от датата-не от годината, умножено по 2

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Номерология и енергия
« Отговор #7 -: Януари 03, 2014, 01:32:12 pm »
Благодаря :)
Значи и в двата случая от първото число вадим първата цифра от датата-не от годината, умножено по 2
Да, абсолютно. :72:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #8 -: Януари 03, 2014, 01:36:06 pm »
Значи начинът ,който ти споделяш ,.Enigma ,при мен промяната е следната -още една 9-ка ,за сметка на 6 .Уууаааауууууу съвсем ще се фанатизирам  :57:
Не ,той дава на "9"-ката друго значение-малко както екстрасензорни въприятия, памет, склонност към ясновидство. За последното се иска обаче 2 и 5.
На 3х6 дава/А./-склонност към числото на звяра например, не ти трябва. Аз имам 4х6, нИ знам каква съм. Но не и само това, ами склонноста към ръчен труд.

Знам ,знам...но при мен липсва Земя,нямам енергия за същото иначе бих била една "топ магьосница/вещерка"  :72:
Аз съм записана на 20 и така съм се "сдобила" поне с една "2-ка" ,голям късметттттттттт  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Номерология и енергия
« Отговор #9 -: Януари 03, 2014, 01:40:21 pm »
Но той дава на 9 "асоциативно ясновидство", дал е все пак :72:
Но трябва да натрупват енергия, за да "задържат" за по-дълго образа....
И говори за "преминаване на числата", тоест празното квадратче, може да се запълни от теб. Впрочем, ако си го чела-знаеш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #10 -: Януари 03, 2014, 02:31:39 pm »
Не съм го чела ,една дама ми разказа накратко какво се случва около "моя' Питагоров квадрат.Аз като лаик само предположих ,че потвърждава това ,че съм краен човек -много дефицит в квадрата . ;)

Виж сега ти ме заинтригува ,как да си 'запълня' квадратчетата  ::) ::) ::)

А ,знаеш ли какво друго дават на повече от три "9-ки" -перфектните рецидивисти ,въобще всички фанатични крайности-висши духовници,изпращели психопати ,аутисти и т.н.,но да трябва да има '2" и/или 4/5 "  ;)

Аз ще си остана както ти каза ,"асоциативна гледачка " :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Номерология и енергия
« Отговор #11 -: Януари 03, 2014, 08:48:17 pm »
Още един въпрос: в кои случаи 11 и 22 не се редуцират съотв до 2 и 4?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Номерология и енергия
« Отговор #12 -: Януари 03, 2014, 08:49:55 pm »
4 и 5 можеш да си ги "преминеш-направиш" с работа по себе си чрез усета-какво не ти достига като характер....
А. казва,че всяко количествено натрупване преминава в ново ниво /качествено изменение/.така е с 9, усетът, паметта преминават в интуиция. Но, ако човекът е сръдлив и дълго помни обидите, напр. всичката тази енергия по 9-ката отива там и не остава за друго...Казва, че тези с три и повече 9-ки имат спорадичен достъп до Акашките записи....
При него норма е -"три, или повече" от една цифра. Под три-не е гуд, повече-прекаляване, разсейване на влиянието.
А нали имам само 9 числа-как да стане да имаш всичко.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Номерология и енергия
« Отговор #13 -: Януари 03, 2014, 09:37:42 pm »
4 и 5 можеш да си ги "преминеш-направиш" с работа по себе си чрез усета-какво не ти достига като характер....
А. казва,че всяко количествено натрупване преминава в ново ниво /качествено изменение/.така е с 9, усетът, паметта преминават в интуиция. Но, ако човекът е сръдлив и дълго помни обидите, напр. всичката тази енергия по 9-ката отива там и не остава за друго...Казва, че тези с три и повече 9-ки имат спорадичен достъп до Акашките записи....
При него норма е -"три, или повече" от една цифра. Под три-не е гуд, повече-прекаляване, разсейване на влиянието.
А нали имам само 9 числа-как да стане да имаш всичко.

Enigma,благодаря за споделеното.В смисъл да разбера какво символизират "4' и '5" и да усетя  ,с  какво да компенсирам  ::)

А за "1"в период ... какво казва ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Номерология и енергия
« Отговор #14 -: Януари 03, 2014, 09:51:51 pm »
4 и 5 можеш да си ги "преминеш-направиш" с работа по себе си чрез усета-какво не ти достига като характер....
А. казва,че всяко количествено натрупване преминава в ново ниво /качествено изменение/.така е с 9, усетът, паметта преминават в интуиция. Но, ако човекът е сръдлив и дълго помни обидите, напр. всичката тази енергия по 9-ката отива там и не остава за друго...Казва, че тези с три и повече 9-ки имат спорадичен достъп до Акашките записи....
При него норма е -"три, или повече" от една цифра. Под три-не е гуд, повече-прекаляване, разсейване на влиянието.
А нали имам само 9 числа-как да стане да имаш всичко.

Enigma,благодаря за споделеното.В смисъл да разбера какво символизират "4' и '5" и да усетя  ,с  какво да компенсирам  ::)

А за "1"в период ... какво казва ?!? ;)
какво е това?
Повеч от две 1-ци искат по една 8-ца, на всеки две-по една. Иначе от три нагоре 1-ци, сме склонни към тиранство.
Не е истина ,моята "матрица" е досущ като твоята, само имам една 6-ца повече и една 9-ка по-малко.
За преминаването на число 1 в 8 ,казва, че ако не забравяме за дълга към родителите, търпими сме към хората, тези 1-ци в повече и без налични 8, могат да преминат в тях.