Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 82429 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #15 -: Юли 07, 2014, 12:37:15 am »
А като има качества да ръководи, защо не е то архитект, а другите-строители-примерно?
Много добре знае кое е добро и кое-не

Пристъпът на ярост беше, че всички искаме в един ресторант, а то-в пицария

Аз не знам кое поведение е правилно, но нещо е сбъркано в цялата история...

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да послушаме...
« Отговор #16 -: Юли 07, 2014, 12:51:19 am »
Папи, аз съм виждала  :) ( за съжаление), даже ме учудва, че чак сга си забелязала... характера и аспектите в картата на много деца са си видими в ранните години... Например рожденната жестокост, манипулативност и тн. Например гледаш родителите добри хора уж, пък се чудиш лапето откъде се е взело такова ( просто явно се е преродило в тази инкарнация такова). Аз се сещам за изключително хитри и манипулативни деца ,... обаче някои те гледат като възрастни и то гадно :) малко като крипи филм звучи, ама е така  :012: Но пък за щасие по-голямата част не са такива, поне ако ги възпитаваш правилно
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #17 -: Юли 07, 2014, 01:01:58 am »
Флора, виждала съм и друг път, ама някак съм намирала обяснение-не му обръщат внимание, много заети или безхаберни, все нещо е имало
Пък и са били по-...детски проявите
А може и да не ми се е искало да видя истината

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да послушаме...
« Отговор #18 -: Юли 07, 2014, 01:58:39 am »
Когато се оформя Аза и Егото в детска възраст се следват отначало вродените,а след това и придобитите инстинкти.Азът е по скоро оформянето на индивидуално съзнание,по късно и качественото му развитие,Егото ми се струва изразява претенциите на индивида/Аза/за място в социалната йерархия,следва вродения инстинкт който го има и при животните,йерархията е необходима за оцеляване на стадото , всичко жизнено необходимо се вгражда ,става автоматично,посъзнателно,вродено .Следвайки тоя инстинкт ,екстроветите,агресивните настъпват докато не срещнат ответен равностоен отпор,който да даде границите на Егото,с това да им се покаже мястото в йерархията.Затъпелите,денатурирани инстинкти на съвременния човек,прекалената демокрация мисля обърква естествения порядък,детето следва инстинкт,а отговор няма или е неадекватен-Егото на детето се развива,расте ненормално .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #19 -: Юли 07, 2014, 08:23:24 am »
Папи, аз съм виждала  :) ( за съжаление), даже ме учудва, че чак сга си забелязала... характера и аспектите в картата на много деца са си видими в ранните години... Например рожденната жестокост, манипулативност и тн. възпитаваш правилно

При първата ми братовчедка и първия ми браточед го имаше това, а са възпитавани от изключително свястна, всеотдайна и отговорна жена.

От малки им личаха трудните аспекти - при братовчеда съвпад Марс/Сатурн в Рак, при братовчедката съвпад Луна/Плутон в т-квадрат с Марс в Козирог и Сатурн в Рак.

Много мили и жалосливи към животните, но зли към близките, със стремеж да нараняват (а при нея и да доминира, да манипулира). Леля ми с все сили се стараеше да им даде добро възпитание, но растяха без баща, тя рано се разведе.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да послушаме...
« Отговор #20 -: Юли 07, 2014, 09:12:23 am »
Всяко следващо поколение са все по-големи изродчета и това е факт. Не са само мои наблюдения, но и наблюдения на възпитатели и лелички в детската градина. Същите те са възпитавали моите диванета и все още продължават да си работят по професията. Като говорих наскоро с директорката и тя е на мнение, че си е направо деволюция и никаква еволюция при децата. Манипулативни, зли в същината си, долни и нахални твари... А преди години си мислех, че моите диванета не се траят, но се оказва, че просто моите са били диви и палави в сравнение с тези сега...

Направо нямам думи! Ако продължава "развитието" на поколенията в тоя ред, то скоро ще се върнем по дърветата...  :91:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #21 -: Юли 07, 2014, 09:25:06 am »
Манипулативни, зли в същината си, долни и нахални твари...

Веще, да не са тръгнали масово да се прераждат животински инкарнации?  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #22 -: Юли 07, 2014, 09:46:06 am »
Манипулативни, зли в същината си, долни и нахални твари...

А кой е отговорен за това децата да са такива или са се родили такива, зли, долни, нахални твари.
Всяко следващо поколение става по-лошо, защото по-лошо поколение ги възпитава, голям процент не живеят в нормална семейна среда, родителите са незаинтересовани, учителите, обществото също, претенциите към децата все по-голяма, отговорността към тях по-малка.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да послушаме...
« Отговор #23 -: Юли 07, 2014, 09:52:58 am »
Аз твърдя че тези проблеми са от неправилно оформено,недисциплинирано,прекомерно Его,липсва Сатурн Астрологично Овен и Лъв са стандарт за голямо Его. Овен е в опозиция/най далече /от знака на екзалтация на Сатурн,Лъв -опозиция на старото владение на Сатурн-комбинация от енергия,екстровертност и липса на ограничението,границите,спирачката на Сатурн,естествено трябва да е подсилено и от друго,но си е предразположение .Казват Лъв,обикновено са единствени деца в семейството-родителите подсъзнателно мисля усещат силната му енергия ,обикновено те имат силен глас,такова дете като реве в детството изпарява желанието за други деца предполагам.Егото расте докъдето му се позволи,като единствено дете на лъва доста му пораства Егото,дават ги добри за сцена,основно за сцената е да я изпълниш с присъствие,трябва силно Его,енергия ,самочувствие.В 6 дом/подчинени/ имам лъв-много е кофти да имаш подчинен лъв,вярно имат много качества,енергия,но неизбежно се стига до опити да наложат Егото си,справят се с всяка работа в кратки срокове,изпълняват основната задача блестящо,но всичко второстепенно ,,замитат под килима,, блестящ резултат на пръв поглед това е важното,не чистят след себе си,сигурно е под достойнството им,бързината е за сметка на другите които чистят след тях,има някаква безскруполност,висока скорост за сметка на спирачките и детайлите,които оставят на други,майстори на доброто впечатление,което е привидно .Като фиксиран знак това е постоянно,при овен има подобно ,но е по слабо изразено,на импулси ,при стрелец е скрито,неусетно .

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да послушаме...
« Отговор #24 -: Юли 07, 2014, 09:56:13 am »
А кой е отговорен за това децата да са такива или са се родили такива, зли, долни, нахални твари.


Скъпа, ти нали учиш астрология бе?!? Какъв мислиш е отговорът на въпроса ти  :d030:. Ти едно нещо или го имаш, или го нямаш в себе си. Така нареченото възпитание може съвсем малко да те окастри/култивира. Твоята вътрешна същност, която е основата на твоите действия ти се раждаш с нея.

Спрете с това възпитание, щото то е едва 1/20-та от цялата картинка. 1/15-та от нея ако не и повече ти се раждаш с нея. Защо иначе например на добри и богобоязливи родители би им се родил сериен убиец например а... Айде моля ви се с възпитанието. Само човек дето е нямал деца да възпитава може да си мисли, че възпитанието е важно. Ти му говориш и обясняваш едно нещо от деня на раждането му, а то например 20 години те гледа в очите, кима ти и зад гърба ти прави точно обратното... И това не се дължи на възпитание, а неговата вътрешна потребност например, с която е роден.

И да малките говеда е нужно да се шамарят за да научат границите на възможностите си. Аз едно време като ядях пердах, да не би да не стана човек от мен. Ако не бях яла пердах можеше и да не съм на тоя свят вече, че то през тераси на 6-я етаж ли не се прекачвах, сеновал ли не подпалих, от жиците на стълбовете за електричество ли не висях... Тя не е за разправяне. И кво нашите да ме гледат и да ми ръкопляскат ли. Я пердах по гъза докато ми дойде акъла...  :043: :043: :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #25 -: Юли 07, 2014, 10:16:37 am »
Опозит, всеки знак има неговото си "лошо" его, в твоя пример с лъва, водолеят не е по-малко егоистичен, просто го демонстрира по различен начин

Сатен, може по принцип да си права, но точно за детето, за което разказах-грешките на майката специално, са в това, че не вярва в корективната роля на родителя. Тя смята, че родителите трябва само да обичат и подкрепят децата, и всичко ще е ок

За съжаление родителските грешки водят до нездрави хора, и тук съм съгласна с тезата, че си губим инстинктите като хора, и в частност-родители, и оттам идват всякакви проблеми

Например много млади хора нямат посока, и няма и кой да им я даде

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да послушаме...
« Отговор #26 -: Юли 07, 2014, 11:03:32 am »
Няма спор ,всеки знак че всеки знак изразява Егото по различен начин в различни области,избрах огнените и лъв именно заради експресивността,екстровертността,демонстративността което ги прави подходящ ,удобен обект за изследване на Его.при другите трябва да се рови по дълбоко в различни степени .Съвременното възпитание според мен залага прекалено само на втората сигнална система,еволюционно най млада,най слаба.В човека е заложен инстикта на обучение чрез имитиране,повторение,следване на определен модел,който обикновено са родителите,вродените чрез гените инстинкти,получават най лесна и пълна експресия чрез следване на модел на придобити инстинкти на родителите,така вродените инстинкти резонират с придобитите.Въобще набляга се само на обучение,Възпитанието е нещо друго,следване на подходящ модел -това го няма .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #27 -: Юли 07, 2014, 11:51:53 am »
Каква е  базата  за сравнение ,от какво/къде се изхожда ,за да се определи кое е лошо и кое добро ?!?

Аз съм с огнен АСЦ и гледам на света като на едно шарено ,любопитно,добронамерено място;с Нептун на АСЦ -така ми се иска да го виждам;с У5 в огнен знак и Луна/Венера в огнен знак-харесвам децата и ми импонират всички будни ,палави деца,Сатурн в аспект към същите и У5,ако детето не отговаря на ценностната ми система и мироглед за същото,или се дистанцирам (ако не ме вълнува ) ,или вадя показалката.
Дадох пример със себе си в тази посока ,защото всичко е въпрос на отношение,как ние самите гледаме на заобикалящото ни.
Няма лоши деца,а начинът по който ,гледаме на същите е лош.
Как може едно Слънце/Лъв да е/са лоши,та нали те ни дават живот?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #28 -: Юли 07, 2014, 12:03:39 pm »
Рени, как би определила ритник с афект по д-то на майка му от 10 год дете? Като интересно, различно, весело, цветно...?

Аз не
В природата ако лъвчето захапе силно майка си по муцуната по време на игра, тя такава лапа ще му удари, че то повече не повтаря
Малките котенца като пораснат, майките им ги гонят да си търсят нова територия, и т.н.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Да послушаме...
« Отговор #29 -: Юли 07, 2014, 12:26:00 pm »
Много ясно, че не всички деца са добри по презумпция.

Всъщност те са малки само на възраст, което е земна мярка, не е предпоставка за нищо повече. Душата си идва със своите нужди и съответните дадености. Заложеното, качествата и цялата същност си е налице от самото начало. Единствената разлика е, че до определен период липсва социалната маска, която се спуска като защита и помощно средство на личността на по-късен етап.

И определено съм съгласна с Вещичка за възпитанието.

Винаги съм смятала, че нито средата, нито образованието, нито семейството, приятелите и всичко останало са фактор за развитието и култивирането на човека. Аз считам, че индивидуалната специфика е далеч по-силна и ключова. Не казвам, че останалото трябва да куца, но идеални родители няма - това е мит, а и това също не е случайно, те трябва да са точно такива, каквито са. 

Но не приемам тезата, че все повече уродчета идвали на бял свят. Малко ми е бабешко, те и навремето така са смятали... Не отричам характерните прояви при повечето в настоящето, но това не казва непременно, че тяхното "тесто" ще роди по-некачествен "продукт".
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred