Автор Тема: Краят и началото  (Прочетена 26040 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Краят и началото
« Отговор #150 -: Януари 20, 2015, 10:10:50 pm »
Що спамите тука
Има 2 теми за блабла

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #151 -: Януари 21, 2015, 04:01:28 pm »
Между другото, все ме сърби езика да ви разкажа за най-слънчевото и позитивно момиче в нашия отдел. Слънце в Близнаци, Луна във Везни /имат 2 седмици разлика с един наш съфорумец/. Момичето е от някакво селце, живее тук на квартира, сама се издържа. Майка й е раково болна и на всеки 20 дни идва във Варна да прави химиотерапия. Дъщерята постоянно търчи по болници и да търси някакви скъпи лекарства, за да се правят вливания. Е, вярвайте ми, веднъж не съм я видяла мрачна, негативна, веднъж не съм я чула да мрънка и да се оплаква. Връща се от поредната химиотерапия на мама с усмивка! Дай Боже да има повече такива хора.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #152 -: Януари 21, 2015, 05:41:59 pm »
Това въобще не е упрек нито към Бейби, нито към който и да било друг. Просто един положителен пример, от който искрено се впечатлих. Но бях сигурна, че споделеният пример ще предизвика такава реакция. Хората са много предсказуеми.  :)

Не мога да кажа със сигурност дали въпросното момиче по-повърхностно и леко приема нещата, аз на нейно място не бих могла да запазя тази усмивка.

Аз не мрънкам и не се оплаквам, а констатирам факти, а именно сред какви идиоти живея и работя и че простотията е плъзнала масово.  :012:
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 05:44:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Краят и началото
« Отговор #153 -: Януари 21, 2015, 05:55:57 pm »
Акрукс, напоследък набираш някаква скорост такава...излишна

Надявам се Бейбиблу да е добре

Лили, луна във везни са с доста повърхностни емоции, в повечето случаи-за тяхно добро
Както се смеят, така плачат, после обратно, но са весели, приказливички, ведрички, бързо минават-заминават

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #154 -: Януари 21, 2015, 06:04:40 pm »
И аз се надявам дискусията, която се получи в темата, де е била поне с нещо полезна на Бейбиблу. Ако беше за едното търсене на съпричастност, можеше да сподели за състоянието си и  на лични с хора, които чувства по-близки, без да го прави достояние на всички във форума. Предполагам, че е била наясно, че в темата могат да се получат различни мнения. Щом е решила да го сподели публично, значи би трябвало да е търсила и съвет, не само емпатия. Но в крайна сметка никой не може да я накара да промени каквото и да било в живота си, ако тя не го възнамери най-осъзнато.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Краят и началото
« Отговор #155 -: Януари 21, 2015, 06:56:55 pm »
Акрукс, напоследък набираш някаква скорост такава...излишна
Има си причина, нали Мерка тази нощ става ретро, а аз съм си меркуриево чадо- бързам да напиша к'вото има, че после се оттеглям
да не се чудите следващите седмици що не съм на линия постоянно  :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Краят и началото
« Отговор #156 -: Януари 22, 2015, 09:52:13 am »
Гледам доста от вас се занимават с фитнес, прави впечатление фитнес инструкторка е по-умерена от повечето от вас,има моменти и за перце и за бич,какъв точно е момента? ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #157 -: Януари 22, 2015, 12:08:35 pm »
Има индивиди, за които и Драката не става за таран. Такъв ако не се размърда отвътре, и Големият взрив отвън няма да го изкара от стагнацията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Краят и началото
« Отговор #158 -: Януари 23, 2015, 01:53:03 pm »
Бях много деликатна докато пишех на Бейбито.Пък тя или не се вясваше или тихуваше.
В края на краищата не ми пука ще живее ли или ще се бастиса и реших другия път като изреве че ще се самоубива да и разкажа успешни,безболезнени начини,без опасността от спасяване и да се остане инвалид.  :d030: :D
 Много хора от познатите ми са  :D
успели,други ги спасиха.Тъпото е,че напрягат близките си и им причиняват стрес.Църквата с право е отказвала опело за тях-по-бързо трябва да бъдат забравени и да не се споменават!И да няма памет за тях.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #159 -: Януари 23, 2015, 02:36:15 pm »
Много си крайна, Дракс.

Но в повечето случаи самоубийците наистина не си дават сметка какво оставят след себе си и какво причиняват на близките.

Познавам случай, в който майката истерично се хвърля от терасата пред очите на двете си дъщери и загива. След тази семейна трагедия едната й дъщеря /която бегло познавах/ се пропи на около 20-годишна възраст.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #160 -: Януари 23, 2015, 05:10:59 pm »
Направила го е с идея да им даде възможност да се справят по-добре без нея? А защо го прави показно пред очите им? Как е мислила, че ще живеят с тази травма по-нататък? Не че други начини на самоубийство не са по-малко травмиращи за близките, но някой да си потроши главата пред очите ти е изключително разтърсваща гледка. "Вижте ме колко съм съсипана и нещастна, правя го пред вас за назидание" - на мен така ми изглежда такава показна акция.

ПП. Що ли задавам тези въпроси, тя въобще не е мислила в него момент.
« Последна редакция: Януари 23, 2015, 05:13:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Краят и началото
« Отговор #161 -: Януари 23, 2015, 05:13:50 pm »
Всяка крайна проява е в следствие дефицит.
Един хладилник преди да се зареди с храна, известно време часове, стои празен.Така и с/при човека, полезно е да си даде необходимото време часове, дни да е в покой, за да разбере кои продукти са свършили и да зареди, съхранявайки ги при специални условия. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Краят и началото
« Отговор #162 -: Януари 23, 2015, 05:20:42 pm »
Да сравняваш изпушил самоубиец с хладилник е меко казано...странно

Бейбиблу, не обръщай внимание на Дракониада, така се крие голям страх-с голяма поза

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Краят и началото
« Отговор #163 -: Януари 23, 2015, 05:58:11 pm »
Да сравняваш изпушил самоубиец с хладилник е меко казано...странно

Бейбиблу, не обръщай внимание на Дракониада, така се крие голям страх-с голяма поза
  :d030: беше ме страх за един идиот но това беше мнооого отдавна, който все повтаряше,че ще се гъцне доброволно.
Темата на Бейбито,с която ни разбуни духовете беше нагла и егоистична от нейна страна ,но нейният дух си е в същата позиция. ;) Както Лили писа тя трябва да е готова освен за деликатното пристъпяне около нея във форума като около пътник,за който едва ли не носим отговорност(не знам защо!) и за по-друго мнение.
 и ще го кажа-ГНУС ме е от такива като нея.Събуждат агресията ми с вампирските си приоми.Изобщо не мислят,че другите също се борят с какво ли не,но ги товарят безогледно със себе си.
 Една моя позната преди десетина години я спасиха в пирогов със срязани вени.Онзи ден ми изрева на умряло по телефона.Видях се с нея.Тръгна да реве и да ми разказва.Още на първата минута и казах,че нямам възможност да  поемам повече товари,от колкото нося.Като ми каза,че животът и нямал смисъл си взех чантата и обясних,че тя ме товари,а аз съм изморена от работа и съм длъжна да съм в добра форма.След това си тръгнах.
Няма да допусна някой да ми краде времето за да му слушам бученето.Ако искат да се стягат.
« Последна редакция: Януари 23, 2015, 05:59:43 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #164 -: Януари 23, 2015, 06:01:09 pm »
Ема, аз ако съм в такова тежко здравословно състояние и осъзнавам, че съм безнадеждна и колко много тежа на близките, измъчвам ги с моята агония, сигурно също бих се замислила да ускоря смъртта си, стига да мога.

И мен ме е спохождало желание да се гътна, когато се чувствам силно разочарована и не усещам никаква радост от живота, но нито веднъж не съм помисляла да се мятам от терасата или да се нагълтам с хапчета. Можеш да желаеш смъртта си, но въпреки всичко намираш сили да продължиш напред и да водиш живот, който не те удовлетворява. По-лесно е да го прекратиш като не ти стиска да се бориш.



« Последна редакция: Януари 23, 2015, 06:05:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui