Автор Тема: Фирдарии  (Прочетена 37579 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Фирдарии
« Отговор #45 -: Януари 06, 2019, 09:26:24 pm »
не знам за ведическата,но забелязах разлика при дневно-нощно раждане,при нощното възлите не са накрая

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Фирдарии
« Отговор #46 -: Януари 07, 2019, 12:32:54 am »
От 2018 съм в период на Луната, а месец май тази година навлизам в подпериод на Сатурн. В солара ми за 2019г имам Луна/Сатурн съвпад сол Асц.
По профекции също съвпада и проф. и сол. асцендент са в 9-ти натален.

« Последна редакция: Януари 07, 2019, 01:29:48 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Фирдарии
« Отговор #47 -: Януари 07, 2019, 07:07:44 pm »
не знам за ведическата,но забелязах разлика при дневно-нощно раждане,при нощното възлите не са накрая

Стреличка ,има опция да ги  преместиш да са накрая.Погледнах си и моя сега съвпада с зета...и защо ли ги погледнах,през 2034 сигурно ще ми е края...даже и хорар си пуснах да си попитам...дано да не е верен... :57:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7337
Re: Фирдарии
« Отговор #48 -: Януари 08, 2019, 09:46:56 am »
Сатурн/Меркурий съм от 25.12.2017г.През юли тази година Сатурн/Луна ще съм,като дир.сатурн е съвпад нат.Луна в 1ви .

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 217
Re: Фирдарии
« Отговор #49 -: Януари 09, 2019, 09:51:04 am »
При мен фирдариите работят много буквално или поне тази: в годината в която влязох в период на Марс У 8-имах хирургическа операция.Тази година ми е последна от периода на Марс с подпериод Марс/Юпитер и смятам,че ще ми е добра,нещо със сигурност ще приключи в живота ми,защото Юпитер е У 4.

Някакви идеи за период на Раху? Кое да гледам-натално къде е или да гледам къде се намира управителят му за това къде ще са събитията.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Фирдарии
« Отговор #50 -: Януари 09, 2019, 12:22:14 pm »
Да се допълня/поправя: всички подпериоди с участие на сатурн са кофти, при главния период усещането беше безрадостно, а интересно, че конфигурациите марс/сатурн не са нищо особено
така е, при главен период Венера, но подпериод Сатурн - дъртия с обръчите ми разказа играта за една година
Сега съм в период Венера- Марс до август, тази година, когато навлизам в последния подпериод на Венера- Слънце
При период Слънце с подпериод Венера беше добро време, ще видя след 8м обратния период-подпериод

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Фирдарии
« Отговор #51 -: Януари 09, 2019, 12:55:32 pm »
Акрукс, как по-точно ти разказа играта? Какво се е случило? Ясно, че е индивидуално, но с какво го запомни сатурановия подпериод? Благодаря!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Фирдарии
« Отговор #52 -: Януари 09, 2019, 02:23:12 pm »
При мен фирдариите работят много буквално или поне тази: в годината в която влязох в период на Марс У 8-имах хирургическа операция.Тази година ми е последна от периода на Марс с подпериод Марс/Юпитер и смятам,че ще ми е добра,нещо със сигурност ще приключи в живота ми,защото Юпитер е У 4.

Някакви идеи за период на Раху? Кое да гледам-натално къде е или да гледам къде се намира управителят му за това къде ще са събитията.

Таис е много добра в системата,не съм добра в обясненията,но се гледат планетата на главния период и подпериода как са в натала,рецепция,кой  дом управляват,кофти домове са 6,8,12 и каква аспектна връзка имат/нямат помежду си
Фирдрии- проф.упр. на годината и в солара тези три планети как са, дали са ъглови
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 02:26:16 pm от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Фирдарии
« Отговор #53 -: Януари 09, 2019, 02:57:53 pm »
Акрукс, как по-точно ти разказа играта? Какво се е случило? Ясно, че е индивидуално, но с какво го запомни сатурановия подпериод? Благодаря!
с тежките задължения - грижи за майка ми и нейната къща/двор, после погребението, сметки, пак грижи за къщата и двора, и всичко на моя гръб, никой не ми помогна в този тежък и мрачен период, а дори ядове ми създаваха/т племенниците и комшии

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #54 -: Януари 09, 2019, 11:18:08 pm »

Някакви идеи за период на Раху? Кое да гледам-натално къде е или да гледам къде се намира управителят му за това къде ще са събитията.

1.Дом, знак, в който се намира
2. Диспозитора и неговата сила
3.Домовете, които управлява диспозитора
4.Дали има аспекти  и от кои планети към възела
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 217
Re: Фирдарии
« Отговор #55 -: Януари 10, 2019, 09:08:03 am »
Опозициите към СЛВ броят ли се или се тълкуват само съвпадите с ЮЛВ?  ::)

Иначе ми е добре аспектиран Раху-има секстили с Луна,Юпитер и Сатурн.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Фирдарии
« Отговор #56 -: Януари 10, 2019, 11:40:03 am »
Опозициите към СЛВ броят ли се или се тълкуват само съвпадите с ЮЛВ?  ::)

Иначе ми е добре аспектиран Раху-има секстили с Луна,Юпитер и Сатурн.
Каретата към Нодалната се броят като съвпад с ЮЛВ,както и опозетата,значи е съвпад с юлв

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #57 -: Януари 10, 2019, 04:53:41 pm »
Опозициите към СЛВ броят ли се или се тълкуват само съвпадите с ЮЛВ?  ::)

Иначе ми е добре аспектиран Раху-има секстили с Луна,Юпитер и Сатурн.

Щом планета е съвпад с ЮЛВ е опозиция със СЛВ. Планети на нодалната ос са "затъмнени", трябва време на натива, докато ги въведе в живота си съзнателно. Обикновено планета/и съвпад с ЮЛВ "преливат" с аналогиите си, има едно прекаляване с природата им, например ЮЛВ с Меркурий, натива не спира да бърбори, на всяка манджа мерудия, като знака, в който попада възела, показва  и как, с какво  прекалява. Но, по вероятно е натива да си избере дейност, занимание по планета/-и съвпад с ЮЛВ, отколкото такива в съвпад със СЛВ.
След като си в период на Раху, би трябвало да следващ заложената ти посока, чрез откриване на нови хоризонти и след като няма твърди аспекти към възлите, това да се случва без пречки. Ще се наложи да излезеш от зоната си на комфорт и да тръгнеш към непознатото, така ще усвоиш умения, полезни да те водят по твоя си път. Редно е да следиш в периода затъмненията, кои сфери активират в натала ти, за да разбереш къде евентуално може или ще се съпротивляваш на онова, което не импонира на мирогледа ти.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 217
Re: Фирдарии
« Отговор #58 -: Януари 10, 2019, 08:38:34 pm »
Да,имаше го това преливане,имам Меркурий на ЮЛВ и преди много общувах,мислех,творях си,писах и т.н.,но вече не е така,
може би след като минах 33 години станах по-сдържан и затворен,вече не планирам и обмислям толкова всичко,повече се оставям на импулса да ме води там накъдето е пътя ми.Имам и Марс на ЮЛВ и съм водил своите битки,отделно съм се занимавал и с бойни изкуства,но и вече и тази енергия се изхаби,сега го карам много по-спокойно.Единствено имам да овладея една прибързаност в това все всичко колкото се може веднага да става с тоя съвпад Мерк/Марс/ЮЛВ във Водолей.

Приемам,че задача на СЛВ във Лъв е да играя "бащинска" роля сред сродните си души,да им въздействам творчески и аз сам да не бягам от това да творя реалности,които отговарят на мечтите ми.Остта Водолей/Лъв я виждам като братска/лична любов, сега трябва да придобия повече опит по последната явно.

В Раху период влизам от следващата година,за сега го оставяме настрана,но и аз сам усещам,че ще е период на градивни промени и на по-ясно следване на личното ми предназначение.

Чудех се за причината да се променя след 33 и сега виждам,че от тогава прогр Слънце ми е минало в Риби!
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 08:17:17 am от Синухе »
Никой не резонира с планетите, така както ти!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Фирдарии
« Отговор #59 -: Януари 11, 2019, 01:05:09 pm »
с тежките задължения - грижи за майка ми и нейната къща/двор, после погребението, сметки, пак грижи за къщата и двора, и всичко на моя гръб, никой не ми помогна в този тежък и мрачен период, а дори ядове ми създаваха/т племенниците и комшии

Да, видях че при теб Сатурн упр. 5, 6-ти дом и е в 5-ти, което е 8-ми от 10ти. 6-ти нашето свободно време, ежедневието. Поне така си обеснявам проявата му. Тогава е транзитирал през 4-ти нали? А Сатурн през 4-ти няма как да е добър период. Май нещо се обърках. 
На 4 или 10 отговаря при теб майката?
В солара за годината как е бил поставен?
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 08:43:52 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг