Автор Тема: Програми за ректификация  (Прочетена 5413 пъти)

DaisyD

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Програми за ректификация
« -: Декември 19, 2017, 12:33:36 am »
Здравейте,

От скоро се интересувам от астрология и неминуемо стигнах до въпроса за ректификация на часа на раждане. Тъй като нямам нужните умения да направя изчисленията сама, се разтърсих за програми, които биха били свършили работа.

Попаднах на този сайт - http://astro-app.net/apps-rectification.php?lang=EN

Спрямо изчисленията там, има разминаване от 2 минути в часа на раждане, който аз знам и този, който програмата изчислява.

Та, на въпроса - смятате ли подобни програми за достоверни и използвате ли други такива, и кои?

Благодаря предварително и се извинявам, че пускам нова тема, но така и не открих подобна.   :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Програми за ректификация
« Отговор #1 -: Декември 19, 2017, 10:28:28 am »
От една програма можеш да вземеш техниките, но мисловният анализ се прави от човек. Не можеш просто да пуснеш някаква програма и тя автоматично да ректифицира картата. Това е аналитичен процес, изискващ човешко участие.

И най-яката програма да имаш, да речем да примарни дирекции, но ако не можеш да я използваш правилно и не те бива в ректификациите, резултатът ще е незадоволителен. Ректификация може да се направи и с по-простичка програма, стига да смята правилно, а прецизността на анализа зависи от астролога, от неговите качества и опит, не на последно място и усет. Иначе могат да те пратят за зелен хайвер.
« Последна редакция: Декември 19, 2017, 10:30:48 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

DaisyD

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Програми за ректификация
« Отговор #2 -: Декември 19, 2017, 01:53:08 pm »
Благодаря за отговора, Лила.
На този етап нямам нужните знания, за да се хвърлям в такива дълбоки води.
Имах желание да знам до колко може да се вярва на подобни програми или сайтове, тъй като както написах и в първият си пост - все още тази материя е нова за мен.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Програми за ректификация
« Отговор #3 -: Декември 19, 2017, 02:01:32 pm »
Програмите са помощен инструмент, те са създадени да бъдат в услуга на човека. Не могат да заменят човешката мисъл и логика, интуиция и усет. В такъв случай на една автоматична "ректификация" не може да се разчита. Обикновено се прави от астролог.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui