Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429999 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #780 -: Юли 19, 2018, 10:17:43 pm »
Не съм пращала съобщение до теб .... и мисля че никой за нищо не съм питала на лично съобщение. Възможно е от някой друг да е. Провери си ....
Добре,извини ме.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #781 -: Юли 19, 2018, 10:27:55 pm »
А имаше ли ефект?
Аз по-скоро, ако искам да накарам някой да спре да бучи
Тя не бучи, а ходи с все сила,  и не се спира ни денем, ни нощем. В кухнята пералнята им по цяла нощ бучи и хлопа, та не мога да се изолирам за кратко дори в кухничката, където имам кокетно диванче, което се разпъва на спалня. ето и сега в момента се кове нещо над мен, може ли след 22ч да ковеш? И в същото време една вечер е направила забележка на комшиите пред блока, че си пиели бирата и бъбрели тихо!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #782 -: Юли 19, 2018, 11:08:51 pm »
И аз те помня от преди. Беше позната на Веско. И някаква тема беше създала във форума.
Така е, но от 2 години прекъснахме контакт, освен това, аз не искам да го възобновявам никога повече.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #783 -: Юли 20, 2018, 06:38:44 am »
Така е, но от 2 години прекъснахме контакт, освен това, аз не искам да го възобновявам никога повече.

Важното е да не остават лоши чувства.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #784 -: Юли 20, 2018, 09:50:56 am »
Важното е да не остават лоши чувства.
Ами, то не зависи толкова от мен, а от другите най-вече. Не мога само аз да нося и своята, и чуждата отговорност за действията и на другите. Имам същите права като всички останали!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #785 -: Юли 20, 2018, 10:44:35 am »
Тя не бучи, а ходи с все сила,  и не се спира ни денем, ни нощем. В кухнята пералнята им по цяла нощ бучи и хлопа, та не мога да се изолирам за кратко дори в кухничката, където имам кокетно диванче, което се разпъва на спалня. ето и сега в момента се кове нещо над мен, може ли след 22ч да ковеш? И в същото време една вечер е направила забележка на комшиите пред блока, че си пиели бирата и бъбрели тихо!
akruks ,

Още в началото на нашата връзка с мъжът ми, се изнесохме на квартира. Тези отгоре бяха по 100 и отгоре килограми + куче + телевизорът им постоянно беше увеличен до дупка в хола, където беше нашета спалня и  представи си. Аз започнах да спя с тапи за уши и имах ефект, но мъжът ми на няколко пъти щеше да го бие. Има един трик, но не знам колко ще успееш да се възползваш-единият е ако можеш да си сложиш окачен таван и да сложих изолация между тавана и окачения таван. Другият е да пускаш бомбички на терасата им, стига да е открита. В родният ми град и ние имахме шумни съседи, но баща ми така ги научи с бомбички и с "приятни" разговори в асансьора. Сутрин им пускаше по 2-3 бомбички за добро утро към 6.00-6.30ч :D
А сега в къщата в която живеем, лаят нон-стоп кучетата на съседите особено вечер-пак с пиратки ги успокояваме, но винаги има кой да коси, да реже, да вдига шум! Най са ми любими виенето на съседското куче едно такова тънко гласче вади, и съответно съседът се побърква и почва да му крещи да млъкне. А имаме и в другата къща крави, които мучат нон-стоп + внучката на този дето гледа крави, крещи като обезумяла, все едно я колят. Наистина е ужасно. Знам за какво става въпрос, но със селенията и простотията на хората няма оправия.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #786 -: Юли 20, 2018, 10:58:10 am »
fortunades, окачени тавани и т.н. не мога да слагам, защото също съм под наем. Обаче това с пиратките е гуд айдия  :012: Ще харижа някой лев и започвам със загрявката за новата година  :D Истинските крави не ме дразнят, особено като не са мои- да му мислят стопаните, че съм гледала коза 90-та година и знам сутрин какво блеене беше, докато не стана да ѝ дам храна, а моят мъж да я издои, че аз така и не се научих. На съседа с кученцето кажи да го прегледа за глисти, хапчетата не са скъпи и ще спре да вие.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #787 -: Юли 20, 2018, 11:24:26 am »
fortunades, окачени тавани и т.н. не мога да слагам, защото също съм под наем. Обаче това с пиратките е гуд айдия  :012: Ще харижа някой лев и започвам със загрявката за новата година  :D Истинските крави не ме дразнят, особено като не са мои- да му мислят стопаните, че съм гледала коза 90-та година и знам сутрин какво блеене беше, докато не стана да ѝ дам храна, а моят мъж да я издои, че аз така и не се научих. На съседа с кученцето кажи да го прегледа за глисти, хапчетата не са скъпи и ще спре да вие.
akruks,
Ами още по-добре че си под наем, можеш в крайна сметка да кажеш на хазяина че ти вдигат шум, той е длъжен да ти осигури спокойствието за което си заплащаш. Тя моята  хазяйка тогава щеше да вика мъжът си, който бил мутра :D , да го бие тоя отгоре. Предполагам че след като ти взимат парите, би следвало да получаваш качество. А за съседите, когато започнат да вдигат шум-ти пали пиратка :D
А мен кравите също не ме дразнят, аз съм завършила гимназия по ветеринарна медицина и си ми харесват, но определено човекът който ги гледа е доста изтормозен.
За кучето на съседа-то е затворено в нещо като клетка-бокс. И го държат там, никога не го пускат и ми е жал за него. Иначе с тях не може да се говори, навирили са носове и все завиждат и се блещят насреща. Каквото и да кажа, няма да е от полза, по-скоро ще е повод за съседска война. А и аз нали не съм от "там" и съм доведена снаха, тъй че нямам много глас. Затварям си прозорците, дето са със супер изолация и си решавам този проблем, но ако съм на двора, не е ок.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #788 -: Юли 20, 2018, 11:34:01 am »
akruks,
Ами още по-добре че си под наем, можеш в крайна сметка да кажеш на хазяина че ти вдигат шум, той е длъжен да ти осигури спокойствието за което си заплащаш.
Хазяина не съм виждала от години, живее в чужбина и братовчед на жена му минава за наема, а спокойствието е длъжен да ми подсигури домоуправителя, на когото плащам всеки месец 5лв. , без да върши нищо!

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #789 -: Юли 20, 2018, 11:36:59 am »
Ами, то не зависи толкова от мен, а от другите най-вече. Не мога само аз да нося и своята, и чуждата отговорност за действията и на другите. Имам същите права като всички останали!

Аз и до ден днешен не разбрах ти защо прекъсна тоя контакт, сега разбирам че и някаква отговорност си носил .... Божее ....
В тоя период още двама човека прекъснаха контакт с мен и това беше защото единият от тях реши че съм правила магии и беше казал на другия :85:
И така една година така и не разбрах защо, докато не ми се каза директно че са ме подозирали в това  :72:
Веско, хич незнам твоята причина за прекъсването , но подозирам че е Може би нещо, което изобщо не е така. Да не би и ти да си бил под това магическо влияние?
Така е, гледам си аз тука,  правя си магии на приятелите ми и те изчезват без дори да ти кажат защо ....
От форумите трябва да разбера .....
« Последна редакция: Юли 20, 2018, 11:38:30 am от Entice »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #790 -: Юли 20, 2018, 11:39:30 am »

За кучето на съседа-то е затворено в нещо като клетка-бокс. И го държат там, никога не го пускат и ми е жал за него.

Уфф, не се издържа на тази селска идиотщина. Това не е играчка, че да стои в клетка или на верига, но хората са повече от жестоки.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #791 -: Юли 20, 2018, 11:45:38 am »
Аз и до ден днешен не разбрах ти защо прекъсна тоя контакт, сега разбирам че и някаква отговорност си носил .... Божее ....
В тоя период още двама човека прекъснаха контакт с мен и това беше защото единият от тях реши че съм правила магии и беше казал на другия :85:
И така една година така и не разбрах защо, докато не ми се каза директно че са ме подозирали в това  :72:
Веско, хич незнам твоята причина за прекъсването , но подозирам че е Може би нещо, което изобщо не е така. Да не би и ти да си бил под това магическо влияние?
Така е, гледам си аз тука,  правя си магии на приятелите ми и те изчезват без дори да ти кажат защо ....
От форумите трябва да разбера .....

Не се впрягай излишно, няма смисъл.  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #792 -: Юли 20, 2018, 11:55:53 am »
Така е, гледам си аз тука,  правя си магии на приятелите ми и те изчезват без дори да ти кажат защо ....
От форумите трябва да разбера .....

И все пак си оставам на мнението, че приятелствата с мъж са по-стойностни и истински, стига да е някой мъж на място. С приятелки връстнички нещата се усложняват доста, когато не успеят да преодолеят завистта, макар и умело прикривана, завоалирана. Ама то я яде отвътре, дразнителят трябва да бъде изолиран, иначе се нарушава зоната ѝ на комфорт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #793 -: Юли 20, 2018, 11:56:35 am »
Аз и до ден днешен не разбрах ти защо прекъсна тоя контакт, сега разбирам че и някаква отговорност си носил .... Божее ....
В тоя период още двама човека прекъснаха контакт с мен и това беше защото единият от тях реши че съм правила магии и беше казал на другия :85:
И така една година така и не разбрах защо, докато не ми се каза директно че са ме подозирали в това  :72:
Веско, хич незнам твоята причина за прекъсването , но подозирам че е Може би нещо, което изобщо не е така. Да не би и ти да си бил под това магическо влияние?
Така е, гледам си аз тука,  правя си магии на приятелите ми и те изчезват без дори да ти кажат защо ....
От форумите трябва да разбера .....
Entice, аз говорех по принцип, не конкретно за теб, а иначе за тогава, доколкото помня, двамата взаимно май прекъснахме контакта. Както и да е.
А това за магиите са пълни глупости. Още повече, че магии не съществуват, а ако някой си мисли, че може да прави, то той е в голяма заблуда.
За отговорността имах предвид, за всички, че не може аз да търпя другите да се държат с мен както им скимне, един ден да не искат да говорят с мен, на другия ден - друго, не може така "иде ми, дойде ми", а аз ако се държа веднъж по-иначе, да излизам лош. Както и да е, каквото било - било. Може за добро да е.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #794 -: Юли 20, 2018, 12:40:42 pm »
Уфф, не се издържа на тази селска идиотщина. Това не е играчка, че да стои в клетка или на верига, но хората са повече от жестоки.
И аз не мога да ги разбера, защо са го взели като го държат вързано в клетка? Нашият си е лош и го пускаме само като сме всички вкъщи и той заспива на поляната, поне 3 пъти в седмицата и един ден цял от уикенда.

Хазяина не съм виждала от години, живее в чужбина и братовчед на жена му минава за наема, а спокойствието е длъжен да ми подсигури домоуправителя, на когото плащам всеки месец 5лв. , без да върши нищо!
Пускай му пиратки и на него тогава за 5 лева на месец!
 :cheer:
« Последна редакция: Юли 20, 2018, 12:42:18 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.