Автор Тема: Магия и книги  (Прочетена 23234 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Магия и книги
« Отговор #15 -: Декември 11, 2016, 11:52:36 pm »
Ех жалко, мислех, че може да си понаписала.., важно че е хванал дикиш  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #16 -: Декември 12, 2016, 02:22:32 pm »
Има книги, които са релаксиращо четиво, не са готови рецептурници за щастие и хармония.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магия и книги
« Отговор #17 -: Декември 12, 2016, 03:01:16 pm »
Единствено и само ти можеш да сбъднеш мечтите си.  :08:
Никой нищо не може да ти обещае.  :08:
За някои хора, дори магията сама да им тропне на вратата, ще я хлопнат под носа й. Защото така им харесва. В отрицанието им е по-хубаво. За такива хора никоя магия не помага. Защото отдавна е умряла в тях самите. А магията е в човек. Не в предписания.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Магия и книги
« Отговор #18 -: Декември 12, 2016, 03:59:24 pm »
Ема, ето ти още магия - никога не съм влизала в тази тема. Но днес - факт. Аз не се интересувам от такава тематика,  но познавам силата на материята.  Радвам се, че има хора тук, на които  наистина им е интересно.

... тоя грип е отвратителен  :d030: :d030: :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #19 -: Декември 12, 2016, 07:02:59 pm »
Може би зависи от нагласата на човека да възприема дадено нещо за чудо или за обичайна тривиалност.

И аз с доста скепсис подхождам понякога, не очаквам гръм да ме удари от ясно небе. И ако нещо хубаво се случи, рядко е чудо, в повечето случаи е заслужено, изработено, предизвикано от моя страна. За чудо бих сметнала нещо, което не зависи от моята воля и моите желания. Искам го, копнея да се случи, но зависи от някои синхроничности – между моята воля и божествената или тази на друг човек.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #20 -: Декември 12, 2016, 07:16:40 pm »
За мен няма чудеса, има синхроничост и несинхроничност. И не всичко е в нагласата. Де да ставаше толкова лесно с изкуствен позитивизъм да привличаме потоци на изобилие и хармония. Всеки си върви по предначертания път – на един му се подава рамо, на друг му се подлива вода. Но без намеса свише трудно ще се отвори някоя вратичка, независимо какви усилия полагаме. Всеки човек има различна енергийна настройка, за различен тип предпоставки и житейски обстоятелства. И затова няма готови формули за успех и благоденствие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Магия и книги
« Отговор #21 -: Декември 12, 2016, 07:34:43 pm »
Мечтите не се случват нито по заслуги, нито по собствени усилия и боравене с магия, ако беше така, всички заслужили артисти, герои на посткомунизма и магическия реализъм щяхме да обитаваме нашият вълшебен коледен филм! Удобен, топъл с мирис на ванилия  и сбъднато вълшебство филм :012:   Ама Сатурн е на друго мнение или ми е гърбава и гърчава кармата .Магическите моменти ги има, но ме учудва, че все още върви постнюейдж ванилен коучинг гурувизъм шаманизъм бизнес влияние училище за вещици гейши или прозаични и меркантилни курви примерно маскирани на мистериозни дами пики с 1 грам мозък в главата. Много принцеси, много класа ,много гурута-поне нещо вярно има в библията :012:  Може би това е нов жанр като мелодрама, романтизъм, бягство от реалността. Далеч от прагматичния разум, донякъде опасно, защото отраснаха вече поколения кандидат магьосници дето ги мързи да учат, работят, малки ученици на Хари Потър . Сега си фантазират как си отвръщат с тъмни сили децата вместо да си представят, че разговарят с противника или както беше по мое време му извъртят шамар .Та магичното е прекрасно, но трябва да внимаваме как го възприемат децата като модел в живота, защото Сатурн е неприятен ама без него -пази боже.Знам какво е да палиш свещ в църквата да се изповядаш да се прибереш в къщи запалиш ароматни пръчици на Ганеша, да му дарите цветя да правиш асаните научени наскоро в индийски ашрам, а около теб да се търкалят 10см боклук плод на двумесечна липса на метла да миришеш на фр парфюм а гребенчетата с гнидите да са нахвърляни всред чиниите в кухнята. Какво толкова-битовизми ние живеем в магична реалност-да ама някой трябва да пуска водата в тоалетната и да слага руло с хартия  ;D ;D Аз съм преживявала много чудеса, но не открих вълшебната мантра за отключване на затворените врати освен да продължа -да ръгам ключето, ритника, фейската пръчка пък барем се отвори нещо и отзад да не е мръсна яма, а райската градина  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #22 -: Декември 12, 2016, 07:42:32 pm »
Бека, получаваш Оскар за тоя пост!  :clap:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Магия и книги
« Отговор #23 -: Декември 12, 2016, 07:48:20 pm »
Да, като се знае колко мразя да пиша повече от ред си е направо речта на краля :D  Истината е ,че имам сатурнови задължения ,от които всячески гледам да изкръшкам леко и да се захамавея малко, ама айде после пак  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Магия и книги
« Отговор #24 -: Декември 12, 2016, 08:56:43 pm »
Чудех се дали да го напиша .... Ще го направя

И трите гранд дами се изказват с авторитет, цинизъм и твърдост, без обаче въобще да са разбрали смисъла на думата "магия", използвана от Емма.  Ако поне малко опитате да излезете от собствените си крепости и следните от троновете,  може и да ви се случи нещо прекрасно без да се налага да полагате сизифовски усилия.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Магия и книги
« Отговор #25 -: Декември 12, 2016, 09:19:15 pm »
Чудех се дали да го напиша .... Ще го направя

И трите гранд дами се изказват с авторитет, цинизъм и твърдост, без обаче въобще да са разбрали смисъла на думата "магия", използвана от Емма.  Ако поне малко опитате да излезете от собствените си крепости и следните от троновете,  може и да ви се случи нещо прекрасно без да се налага да полагате сизифовски усилия.

Гранд дами ли? Бъркаш са,тя е една,ама нещо вече не уважава форума...
Защо не я поканиш,да заповяда? Очевидно поддържаш връзка.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Магия и книги
« Отговор #26 -: Декември 12, 2016, 09:26:07 pm »
Хепи от името на трите грации, св Анна и тримата влъхви, ти заявявам-Девата ми е слабо застъпена, аз съм все пак Риба, та може да не те разбирам правилно, но това, което пиша аз лично не е относно Ема ,а все още модната тенденция за издаване на книги и курсове тип Ангелска магия! И да, нямам Дева, като твоята  ;D и Меркурий в тризнаци  :017:  нямям но не мисля, че магия е кокал от виатнамско прасе в саксията, сляпо куче в градината и поклонение пред гроба на баба ВАНГА :D   дА МЕ нашибат кукувиците в ограничената Риба и задръстената Луна/ Плутон в 12 дом Скорпион, че съм тъй прагматична, гърбава поклоничка на Сатурн ;D  Аз вярвам на Ема, но съм нащрек за всички кандидат гуру магьоснички, които искат да покажат магията в тунела на черногледството ми! Господи аз съм отроче на свещената простота-знам само 1 смисъл на думата магия-най-буквалния-ши съ ръгна в рибешката глава Да-рибата се вмирисвала откъм главата-опей ме Господи  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #27 -: Декември 12, 2016, 09:40:02 pm »
Много ме кефят такива недалновидни изказвания. Особено когато се съставя "компетентно" мнение за човека въз основа на неангажиращ пост, в който няма и следа от критика.

Е, за думите на Бека вече не отговарям. Там ако някоя случайно се е разпознала, проблемът не е мой. За чуждо авторство не отговарям. Както и за неволни попадения в целта.  :012:

А вие какво очаквате – само да ви аплодират ли? И всички да се съгласяват с всяка ваша дума, да нямат собствено мнение, без право да го изразят?

На мен магичност ми се случва, но просто не бия тъпан за това. Защото нямам нужда да се самоутвърждавам и да доказвам някакъв имагинерен мой успех, особено пък тук.  :57:

« Последна редакция: Декември 12, 2016, 09:49:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Магия и книги
« Отговор #28 -: Декември 12, 2016, 10:39:02 pm »
Ребека,  коментирате магия след поста на Ема. Да не заравяме главите в пясъка.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #29 -: Декември 12, 2016, 10:42:28 pm »
А нужно ли е всеки път да скачат клакьорски групички?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui