Автор Тема: Магия и книги  (Прочетена 23570 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Магия и книги
« Отговор #30 -: Декември 12, 2016, 10:55:15 pm »
Мислех, че като мине така' преломната 2012", тази вълна започнала безобидно от"" пилешка супа за душата "и книгите на шърли Маклейн, през Селестинското пророчество и ескалирали през посланията на Крион и разговори с Бога ще намалеят след така преломната и преекспонирана 2012, но нищо подобно. Мислех, че ще има отлив, разкъсване на илюзиите, излизане от приказните заблудите и стъпване на разумния път свързан с интелигентност и отсяване, но като че ли не се случи. Езотеричният бизнес набра скорост, много пребиваващи от  семинар в духовен семинар натрупаха собствен гуру духовен авторитет и се почувстваха длъжни да споделят 10-15 годишния си духовен път.  :012:  И така малко нелепо в една малка България примерно се оказа че живеем 4милиона цигани и 3 милиона гурута аватари .Естествено ,че се иска талант и са приятни за четене -не може да се чете само висша мaтематика, но искрено се учудвам, че някои все още мислят че има пари ,хляб в този бизнес със семинари и книги за" духовно насърчаване". Тук сме малък пазар, пък и е демоде ,ама много хора бяха въвлечени и затова сега е тази пост вълна, която търси своя бряг -но мисля, че уви ..Говоря принципно, като човек чел и ченълинг и дори преди да ми светне лампата и Татяна Микушина  ;D ;D  не осъзнавах, че говори в най-добрия случай с нисши астрали :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Магия и книги
« Отговор #31 -: Декември 12, 2016, 11:05:02 pm »
Ребека,  коментирате магия след поста на Ема. Да не заравяме главите в пясъка.
Мога да си коментирам, каквото искам -при мен тече свободен поток от асоциации и мисли и няма значение от къде е тръгнола мисълта ми, често говорейки забравям от къде съм тръгнала-но Изразявам своето си мнение, а да си заровя главата в пясъка -за мое нещастие може би няма да ми се случи в тоя живот. Ако искаш нещо кажи по-конкретно, щото куктудякането не ми е най-любимият стил песен. А ти какво търсиш в тази тема Хепи-междуособици-може би имаш богат опит с историческите книжки а-Тримата мускетари а ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #32 -: Декември 12, 2016, 11:20:49 pm »
Мислех, че като мине така' преломната 2012", тази вълна започнала безобидно от"" пилешка супа за душата "и книгите на шърли Маклейн, през Селестинското пророчество и ескалирали през посланията на Крион и разговори с Бога ще намалеят след така преломната и преекспонирана 2012, но нищо подобно.

И аз съм го минала тоя етап. Преди десетина години, когато нямах сатурнови грижи. Освен да драскам по форуми, да гледам хороскопите на знайни и незнайни удавници, вдигнали рев до небесата, и да изживявам форумни войни, водени от шепа скучаещи интригантки, като световен проблем. До Селестинското пророчество и Диагностика на кармата не успях да стигна, но бях изкупила цялата поредица на Разговори с Бога. Спомням си как издирвах липсваща част от поредицата, намерих я на старо в една антикварна книжарница. Бях много въодушевена от тази щастлива находка и заредена с юнашки ентусиазъм. Прочитам цялата поредица божествени разговори и просветлението ме удря в главата с хиляда волта, предизвиквайки мощен брейн сторминг, звън на райски камбанки и прилив на вселенска любов.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Магия и книги
« Отговор #33 -: Декември 12, 2016, 11:54:44 pm »
Затова съм скептик и циник.

И аз съм скептик и циник. И магия има. И както да станеш от леглото се иска енергия, така и за нея. Ако нямаш свободна и искаш магия, трябва да си освободиш. Някои просто се раждат с повече енергия и не им трябва строга дисциплина.
Естествено, не всичко може да се моделира и случва
« Последна редакция: Декември 13, 2016, 12:12:47 am от Papy »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Магия и книги
« Отговор #34 -: Декември 12, 2016, 11:57:56 pm »
Диагностика на кармата ги минах отдавна, още като излязоха ,в началото им се вързвах, дори разказвах на хората, давах им да четат, вече към 4тата част усетих, че нещо не е наред ,загубих им вяра и за щастие преминаха в графата тротоарна езотерика .С толкова много боклуци си напълних главата, че си трябва чистка :012:  А, когато казвам че архангел Михаил ми е приятел-такъв е и то близък, дори се каня да го рисувам в цял ръст, за което се надявам да ми позира лично в човешки облик  :012:  ;D
« Последна редакция: Декември 12, 2016, 11:59:28 pm от Ребека »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Магия и книги
« Отговор #35 -: Декември 12, 2016, 11:58:07 pm »
Аз тук съм попадала на цитати от Ема, ами не ми е звучало магьоснически, по-скоро - като събрана мъдрост, пречупена през традициите ни, обичаи ...

Вероятно утре ще ми я доставят - поръчах я през сайта, че ... да не свърши пак :) А и ето - два пъти ходя до мола и двата пъти - по спешност хуквам  пропускам книжарницата  :012:



Тъrся магия за DRM  защита. Купих си ел. книга, без да съм наясно и ... не става за Киндъла. Махнах защитата, обаче по-голямата част то текста е на маймуни :( 2 часа посветих да стигна до тук и нямах нерви да продължавам :(

Ядосах се - да бяха написали под бутона "КУПИ" - не става за Киндъл. Такива тарикати на дребно .... :(
« Последна редакция: Декември 13, 2016, 12:00:29 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #36 -: Декември 13, 2016, 12:10:34 am »
За мен "магия" е да виждаш невидимите знаци. И да се научиш да разпознаваш нишките, които свързват хора и събития, в тяхната последователност. Да си изчистиш градинката и да видиш как се преобразява екстериорът. Как се освобождава и презарежда пространството около теб, без реално да си мръднал от задната точка, върху която седиш. Друг енергиен поток, други хора, други възможности.

А ако говорим за реални магии, има и такива книги. Но те не са лъжица за всяка уста и не са подходящи за скучаещи фантазьори. Дори могат да бъдат опасни. Ако се озоват в ръцете на невеж, най–много да навреди на себе си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Магия и книги
« Отговор #37 -: Декември 13, 2016, 12:50:01 am »
Мразя сенките на сандалестия крилатко. Писах и нещо там баш на поантата напраих и изтрих.
И сънищата ни са магични.
Различавам едни чудни неща по 8 дом-енергии повече астрални тип 8-ми и въобще всички водни домове.  Но пък и по 9 дом има магично. Йогите какво правят....
А когато още не е имало урбанизация в  България, вещерът-вещият селски лечител, неучил медицинска дисциплина, е помагал. Дори е бил нещо като светец, в също време-" ще те изгорим на клада и на шиш набучим, ако не излекуваш" Езичници, може и по-добри да са били нерде безбожници, Монотеизъм, или пантеизъм, кое е по-добро? Не всеки може да носи тази отговорност.
Жреци, Колобри в България, друиди, има ги, винаги ще е така.
Знаците,  и те са магични.
Книгите за реални магии с цел намеса, по-добре аутодафета за тях.
« Последна редакция: Декември 13, 2016, 12:54:54 am от enigma »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Магия и книги
« Отговор #38 -: Декември 13, 2016, 01:06:02 am »
Зачетох се в сайта на авторката, остави ме с много двусмислени впечатления.Най-съдържателното нещо там е дипломната ѝ работа — е, тя ми беше интересна. Дори ако оставим темата настрани, самият ѝ експеримент заслужава адмирации, работила е със зависи от алкохол и наркотици. Останалото обаче… съмтайм уин, съмтайм люн. Днес минах през една близка и заредена книжарница, но точно обсъжданата книга я нямаше, а ми се щеше да я попрелистя. Вместо това се сдобих с една за българските ритуали и вярвания — само описание, без личен елемент и преживяване. Потресаващо е в бита какви откровени глупости има, суеверия по-право, на човек свят да му се завие. Ако се сещате за Захари Стоянов и описанията му на овчарите с тяхното "Камък падна от небето" — ей такива.  При честването на празниците е по-друго, запазили са се ритуали със сила и смисъл. Прабългарски елементи, колкото и благосклонно да гледам, ми е трудно да открия. Виж, тракийско-елински — бол. Дано не обиждам народните чувства някому.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Магия и книги
« Отговор #39 -: Декември 13, 2016, 09:53:06 am »
Купих си "Когато Ницше плака" на Ървин Ялом.

Гледала ли си филма?

http://www.imdb.com/title/tt0760188/

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Магия и книги
« Отговор #40 -: Декември 13, 2016, 11:10:21 am »
Чудех се дали да го напиша .... Ще го направя

И трите гранд дами се изказват с авторитет, цинизъм и твърдост, без обаче въобще да са разбрали смисъла на думата "магия", използвана от Емма.  Ако поне малко опитате да излезете от собствените си крепости и следните от троновете,  може и да ви се случи нещо прекрасно без да се налага да полагате сизифовски усилия.

Значи ...за пореден път-защо ти обясняваш на едни хора какво искат да кажат/мислят/усещат други хора? Не знам какви цели си поставяш в живота, но аз на твое място щях да искам да го премахна тоя навик с най-висок приоритет. Там е коренът на 90% от проблемите ти-така предполагам

Happy58

  • Гост
Re: Магия и книги
« Отговор #41 -: Декември 13, 2016, 11:31:08 am »
Значи ...за пореден път-защо ти обясняваш на едни хора какво искат да кажат/мислят/усещат други хора? Не знам какви цели си поставяш в живота, но аз на твое място щях да искам да го премахна тоя навик с най-висок приоритет. Там е коренът на 90% от проблемите ти-така предполагам


аз си помислих, че ще ме пропуснеш .... но не би ...
Отговора: защото тези едни хора обясняват на други едни хора как не са прави, без да са разбрали какво първите какво искат да кажат

За пореден път ти казвам - не те питам и не ти искам съветите. Отдай грижовността и доброто си чувство на някой друг - толкова много хора има с тежки съдби - аз не съм от тях.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #42 -: Декември 13, 2016, 11:45:53 am »
Проблематиката се вижда и в хороскопа. За тези, които знаят какво да гледат. Чете се като по учебник.

– Луна в 8 дом от Лагна в Утара Ашадха – обичат спорове, добра позиция за юристи, военни /накшатрата/. Ментално неспокойни. Позиция, която не предполага спокоен и хармоничен семеен живот.
– Луна в опозиция с Марс и Юпитер – Марс в падение, Юпитер екзалтирал – повече говорим, отколкото действаме, налагаме нашата "истина" с огън и меч, вербално /2 дом/.
- Лагна в Пунарвасу вероятно /на Пушйа не ми прилича/ – обичат да водят дебати, интелектуални разговори, добри комуникатори, но често се увличат в излишни спорове и полемики. Тази накшатра е с юпитерова природа, дава добри интелектуални способности, но във всяка ситуация те трябва да са прави.
– Сатурн извън хайз в горна кулминация – знакова опозиция със Слънце и Меркурий в 4 дом от изгряващия знак – критичността е вътрешно заложено качество, самият човек се чувства неспокоен, не е ок със себе си. За същото говори и позицията на Луна в 8 дом от Лагна, сатурнов знак. Компенсира се с много говорене, с назидателен тон – Марс и Юпитер във 2 дом от Лагна. Но ако искаш да чуеш истината, такъв човек ще ти я каже в прав текст, няма да излъже. Според субективната си представа за "истина".

Позицията на Венера няма да коментирам, тук на почит е моята – по-инвалидизирана няма.  :012:

Тук понеже някои се напъват аматьорски да ми анализират хороскопа и да пишат свободни съчинения по него, нагласявайки както на тях им е удобно и докъдето им стигат знанията и опитът, веднъж да си го позволя и аз. Обективно, без лично отношение. После ще го изтрия, разбира се.

Астрологията е велика наука. Ако познаваш в дълбочина и владееш нейния инструментариум, ще видиш човека зад хороскопа и за броени минути ще извлечеш есенцията. Затова вече рядко ме учудват реакциите на човек, чийто хороскоп познавам. Всичко си го пише. Останалото са само красиви театрални пози и удобни социални маски. Но ако някои се чувстват ок с това, нека продължават да играят театър. А ние ще аплодираме.  :clap:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магия и книги
« Отговор #43 -: Декември 13, 2016, 12:03:40 pm »
Грозна история. Да беше вложила тази страст другаде. Къде повече смисъл щеше да има. Отношението ти много напомня кикиморското отношение в разни стари форуми - като не можем да се обидим цинично, защото играем ролята на възвишена личност, ще се обиждаме на Луни, Слънца и Венери.  :)

Жалка картинка.  :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #44 -: Декември 13, 2016, 12:04:45 pm »
Грозна история. Да беше вложила тази страст другаде. Къде повече смисъл щеше да има. Отношението ти много напомня кикиморското отношение в разни стари форуми - като не можем да се обидим цинично, защото играем ролята на възвишена личност, ще се обиждаме на Луни, Слънца и Венери.  :)

Жалка картинка.  :)

А вашето не е ли грозно? Да правите междуособици и да плетете интриги.

И коя си ти, че да даваш оценка на моето поведение? Като каква се изживяваш?

Май ролята на възвишена личност някой друг я играе, чак се е сраснал с нея. И я припознава в другите. Много ми е курвенско това, долнопробно.

Като не разбирате от астрология, само ще четете и ще цъкате с език. А модата да се обиждаме на Слънце, Луни и Венера май други "колежки" са я наложили тук. На мен вашият инструментариум ми е много добре познат и далеч не е от най-умните.

Хепенцето ако вътрешно не копнееше да се "зареди" с някое мини скандалче, нямаше да търси под вола теле. Включително и в постове, в които изначално не е вложена негативна умисъл и намерение някой да бъде подигран.



« Последна редакция: Декември 13, 2016, 12:11:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui