Автор Тема: Астрологията в Детайли  (Прочетена 31151 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #90 -: Януари 24, 2017, 03:03:11 pm »
Добре,но все пак все пак,какви са мненията,впечатленията на  мнозинството във форума - не аспектирано слънце какво индикира?
Разбира се - изобщо като цяло не спектираните планети какво загатват?

Още нещо - там Сатурн е в 3-ти дом,добре беше обяснено,че има направен извод за този дом,че като е натоверен се свързва със сръчност и гъвкавост.
Ами ако не аспектираната планета е в 4-ти дом? 1-ви дом? 10-ти дом? Хм.. Изобщо някой ако може да коментира всички домове - именно с коментари,подробни,ще има полза за много хора.. Ще има сериозен обмен,обосновани твърдения,обмен на информация и опит и ще бъде много полезно..
Надявам се да има коментари... - обяснения.
« Последна редакция: Януари 24, 2017, 03:09:08 pm от Ali_Lun »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #91 -: Януари 24, 2017, 03:40:43 pm »
И друг път сме казвали, че няма готови формули и рецепти. Има многовариантност. За една неаспектирана Луна теоретично може да се каже, че не е особено добра позиция /имаше и такава индийска йога/, но каква е изявата ѝ в конкретния хороскоп не може да се каже само на фаза теоретични постановки, трябва да се изследва и наблюдава. И няма да е общовалидно за всички, родени с така поставена Луна.

Понятието "неаспектирана планета" се е наложило в модерната астрология, при това само в някои школи. Гледано по сидерал, може да има мажорни аспекти, един секстил да се трансформира в квадратура, а квадратура в секстил... И тогава какво правим? С неаспектиран Юпитер съм само по модерната тропическа система, където се използват тесни орбиси. По всички други системи не е неаспектиран, просто е в специфична позиция и това обяснява влиянието му.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #92 -: Януари 24, 2017, 03:41:24 pm »
Стар, остави го алито, ами ела да ми помогнеш в темата за мястото, че тия картографии са ми трудни :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #93 -: Януари 24, 2017, 04:05:26 pm »
И друг път сме казвали, че няма готови формули и рецепти. Има многовариантност. За една неаспектирана Луна теоретично може да се каже, че не е особено добра позиция /имаше и такава индийска йога/, но каква е изявата ѝ в конкретния хороскоп не може да се каже само на фаза теоретични постановки, трябва да се изследва и наблюдава. И няма да е общовалидно за всички, родени с така поставена Луна.

Понятието "неаспектирана планета" се е наложило в модерната астрология, при това само в някои школи. Гледано по сидерал, може да има мажорни аспекти, един секстил да се трансформира в квадратура, а квадратура в секстил... И тогава какво правим? С неаспектиран Юпитер съм само по модерната тропическа система, където се използват тесни орбиси. По всички други системи не е неаспектиран, просто е в специфична позиция и това обяснява влиянието му.

Хм,сега пък сидерал - е,кое човек да избере? Ти щом имаш опит с няколко видове системи - в крайна сметка коя е работещата? Или - най-добре работещата? И... защо има толкова много видове...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #94 -: Януари 24, 2017, 04:13:45 pm »
Хм,сега пък сидерал - е,кое човек да избере? Ти щом имаш опит с няколко видове системи - в крайна сметка коя е работещата? Или - най-добре работещата? И... защо има толкова много видове...

Али, това е най-скандалният въпрос в астрологичните среди. Коя е по-добрата и по-работещата.  :D

Моля те, спести ми го!  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #95 -: Януари 24, 2017, 04:31:36 pm »
Али, това е най-скандалният въпрос в астрологичните среди. Коя е по-добрата и по-работещата.  :D

Моля те, спести ми го!  :57:

И все пак - по твой субективен опит и преценка,кажи.. все пак...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #96 -: Януари 24, 2017, 04:35:11 pm »
Много добре знаеш по каква система работя, защо питаш тогава? Стандартния натал по тропикал гледам не повече от 5 минути, оттам нататък целият анализ е базиран на други техники. И досега недоволни не е имало.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2017, 03:13:12 pm »
Това е важно мисля.

https://www.youtube.com/watch?v=6nExwV2zogg

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #98 -: Февруари 18, 2017, 09:04:54 am »
Стреличка нали пусна една карта на скиорка. Обърни внимание на сатурн там, а нали знаеш-ските не са лек спорт, натоварват яко кости, стави, връзки

http://astra.la/forum/index.php?topic=292.880

Линдзи Вон- неаспектиран Сатурн Скорпи в 3 дом,извън секта,ВЗ с Марс Козирог

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #99 -: Февруари 18, 2017, 12:01:36 pm »
А, да, за сектата-виж при ретро венера, ако ти е интересно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #100 -: Февруари 25, 2017, 06:16:41 pm »
Доживяхме да го видим по телевизията  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=QkxYVdZyYbY&t=441s

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #101 -: Февруари 25, 2017, 07:24:45 pm »
А, това го гледах. Няколко пъти спирах на пауза, за да видя стоп кадър на пръстените в едър план. Много ми е интересно, защо е станал властелинът на пръстените, защо ги е сложил ,какво изразяват ,имат ли символи и камъни по тях. Ще съм разочарована, ако нямат друг смисъл от разкрасителен атрибут ;D  Та, съм решила, ако го видя на живо, да питам за пръстенчетата, само да не реши че се будалкам, щото наистина ме интересува. Иначе относно интервюто, жалко е, че алена е на национален ефир -канал 2 по Сорос, а гн Колев- не знам къде е ,всъщност-онлайн тв ли кво е това, но водещият е много зле, опитва се да фамилиарничи без да е достатъчно компетентен за такъв събеседник. Жалък образ, който явно по приятелска линия се бе сдобил с подобен гост, жалко че не може да води диалог на достойно ниво ,но бе приет със снизхождение -не високомерие! от госта .Явно толкова са му заслугите на Румен Колев, като порасне колкото господарките на кармата ще може и  той да се изяви като властелинът на пръстените .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #102 -: Февруари 25, 2017, 07:29:34 pm »
Може и магически пръстен да си е направил, имаше такава лекция. Според мен не са само с разкрасителна цел като при Хули.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #103 -: Февруари 25, 2017, 07:55:01 pm »
Ооо ,наистина ли е имал такава лекция-би ми било много интересно, но ме съмнява  да има пак такива, сигурно е било преди 10тина  :017: години .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологията в Детайли
« Отговор #104 -: Февруари 25, 2017, 07:59:30 pm »
Преди няколко години имаше, но повече не е повтарял. Ще вземат да заприиждат лелки от клуб Пентаграм.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui