Автор Тема: Прочит на наталната карта  (Прочетена 33272 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #30 -: Юни 10, 2013, 07:58:21 pm »
Има нещо анормално ,аморално в тази личност .Периодът 1986 г-1988г ,ако ти е близка,има ли обрат в живота и?

В него пеирод е била все още ученичка.

Знам че е ,била ученичка ,но това не пречи да има важен момент ,прелом в живота и. :)
Ако това е въпросната личност ,ми харесва като "отговор" .


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #31 -: Юни 10, 2013, 08:01:06 pm »
Точно в него период е учила за мед. сестра в УПК. Имаше такава форма на обучение (това за по-младите юзъри като инфо). :)

Да, това е въпросната личност, а брат й е бившият министър на транспорта от служебното правителство.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #32 -: Юни 10, 2013, 08:09:30 pm »
Рени, непочтеността от къде я заподозря? :)

В нейна защита мога да кажа, че като дете доста я юркаха родителите й в чисто физически труд. Работеше на 11-12годишна възраст през летните ваканции в ТКЗС.
« Последна редакция: Юни 10, 2013, 08:11:33 pm от Uran »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #33 -: Юни 10, 2013, 08:26:38 pm »
По мои наблюдения Меркурий в мутабелен знак в аспект с Марс дава доста ловки хора. Умеят с хитрост да излизат от неудобни и неизгодни ситуации. Но ако лъжат, то лъжат на дребно, и за един по-аналитичен ум не е трудно да ги разобличи.
Особеното в горния случай е, че и двете планети са ретроградни. Прави ми впечатление, че Сатурн има малко мажорни аспекти. Понякога е за предпочитане да няма напрегнати аспекти с лични планети, но в нейния случай един сатурнов аспект по-скоро би бил някаква спирачка, от гледна точка на някои недотам етични изяви.
« Последна редакция: Юни 10, 2013, 08:28:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #34 -: Юни 10, 2013, 08:34:12 pm »
Рени, непочтеността от къде я заподозря? :)

В нейна защита мога да кажа, че като дете доста я юркаха родителите й в чисто физически труд. Работеше на 11-12годишна възраст през летните ваканции в ТКЗС.

Да ти кажа гледах в картата нодалната ос-тя ми направи впечатление в тази карта.Управител СЛВ съвпад с ЮЛВ и това е Юпитер в Дева .Малко скрита "лимонка" го е играла ,за да успее в нещото ,което гони .Нещо от типа "лолитка" ,затова казах аморално. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #35 -: Юни 10, 2013, 08:55:44 pm »
Според мен твърдите аспекти Меркурий /Марс в подвижни знаци най-често се "използват" от своите притежатели на същите най-вече ,наранявайки другите с думи ,казани импулсивно,сякаш бълват огън без много,много да се замислят и така се "разделят" от другите.След като Марс оцветява Меркурий ,много трудно същия би си позволил да лъже даже и на дребно ,даже и в собствен знак.Тук специално имаме секстил от Венера ,така че въпросната дама умело използва "празните" си приказки за "пълни"такива.
Съгласна съм с Lilla,че взаимодействието между двете планети дава ловкост ,даже и при твърди аспекти и в пряк ,и в преносен смисъл-богът на разума/общуването в комбинация с този на войната .

Аз колко лъжовно (удобно) звуча?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #36 -: Юни 10, 2013, 09:00:30 pm »

Аз колко лъжовно (удобно) звуча?  :)

зависи кой слуша :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #37 -: Юни 10, 2013, 09:07:58 pm »

Аз колко лъжовно (удобно) звуча?  :)

зависи кой слуша :)

"Зависи" в раздел синастрия -тук е раздел "натална карта"  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #38 -: Юни 10, 2013, 09:13:24 pm »
ем -то кой ще излъжеш в натална карта  ;D
искат се (поне) двама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #39 -: Юни 10, 2013, 09:27:21 pm »
Марс в твърд аспект с Меркурий може да даде прямота, ирония, понякога и нетактичност (ако няма смекчаващи аспекти), също така по-рязък изказ, без излишни завъртулки (стига да не участват Венера, Нептун или Кету). Но в античната астрология по Марс/Меркурий са и лъжците, крадците. В наши дни това могат да бъдат ловки адвокати, търговци, говорители и репортери - "въздействие чрез слово". Прямотата все още не означава честност. Човек може да бъде по-невъздържан в думите си, но праволинейността не означава искреност и честност. Право в очите може да се изричат и умело скалъпени лъжи, поднесени по груб, натрапчив и арогантен начин. Всеки действа според своята вътрешна етика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #40 -: Юни 10, 2013, 09:45:34 pm »
Римска или гръцка ?

Така е ,прямотата не е аналог на честност.Може би трябваше да уточня ,че при тази констелация Марс би подстрекавал/поддържал Меркурий в посочените от теб дела ,когато е в Риби,Рак ,Скорпион,Везни . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #41 -: Юни 10, 2013, 10:02:23 pm »
Айде ще препиша малко, че вече не ми е работливо :)

"Квадратурите създават ментално напрежение.

Имате добър интелект, но може да бъдете прекалено импулсивен и понякога да достигнете до прибързани заключения. Любопитен сте и ако не внимавате, вашият разход на ментална енергия може да ви доведе до изтощение. Трябва да се научите да се съсредоточавате и да отстъпвате. Вие сте борбен, своенравен, язвителен, придирчив и склонен към главоболие. Този аспект е добър за право, стратегия, действие, драматургия, спорт и управление.
Квадрата между Марс и Меркурий дава напрегнатост и желание за спор. Опитвайте се първо да огледате всички факти и гледни точки, а след това да давате мнение. Трябва да сте наясно, че вашето мнение не винаги е безпогрешно. Дори и когато сте убедени в правотата на вашето мислене, се постарайте да го налагате по мирен начин, а не с партизански маниер. Този аспект често е причина за главоболия и нервни разстройства. Този аспект ни кара да се учим на търпение и мълчание."

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #42 -: Юни 10, 2013, 10:07:35 pm »
Да, това е въпросната личност, а брат й е бившият министър на транспорта от служебното правителство.
Ахаа, Бойковото протеже, по-известен като новия 10 процента. Нямах понятие, че си има сестричка.

В допълнение към ретроградието (тя въобще е с доста такива), Меркурий е и в лъчите на Слънцето. А по-интересното е, че Сатурн е планетата, която изгрява преди Слънце - важи ли тук, че основно се е подвизавала в разни институции и на държавни постове? Знае ли се поне нощно или дневно раждане е?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #43 -: Юни 10, 2013, 10:30:16 pm »
Според древните Меркурий в лъчите на Слънцето не е чак толкова неблагоприятна позиция, стига да е на разстояние повече от 7-8 градуса. При добра аспектация може да даде интуиция, проницателност, интелигентност, бърз ум.
По-близкият съвпад със Слънцето се счита за по-проблематичен, макар че винаги могат да се намерят изключения и не са малко. За прехвалената позиция "казими" в интерес на истината при индийците не съм чела нищо, споменава се само за "комбуста" (изгаряне).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #44 -: Юни 10, 2013, 10:32:20 pm »
Айде ще препиша малко, че вече не ми е работливо :)

"Квадратурите създават ментално напрежение.

Имате добър интелект, но може да бъдете прекалено импулсивен и понякога да достигнете до прибързани заключения. Любопитен сте и ако не внимавате, вашият разход на ментална енергия може да ви доведе до изтощение. Трябва да се научите да се съсредоточавате и да отстъпвате. Вие сте борбен, своенравен, язвителен, придирчив и склонен към главоболие. Този аспект е добър за право, стратегия, действие, драматургия, спорт и управление.
Квадрата между Марс и Меркурий дава напрегнатост и желание за спор. Опитвайте се първо да огледате всички факти и гледни точки, а след това да давате мнение. Трябва да сте наясно, че вашето мнение не винаги е безпогрешно. Дори и когато сте убедени в правотата на вашето мислене, се постарайте да го налагате по мирен начин, а не с партизански маниер. Този аспект често е причина за главоболия и нервни разстройства. Този аспект ни кара да се учим на търпение и мълчание."

Вярно .
Желателно е да се науча(им) ,но няма как да ме/ни накара .Не е изолиран ,трябва нещо друго в картата да го "повтаря" ,"иска".Понеже знам какво ще ме питаш ,направо ще ти отговоря-когато съм прекалено ангажирана в някаква дейност,съм мълчалива ,когато съм ангажирана в диалог с човек ,който ме стимулира интелектуално съм търпелива и когато нямам достоен опонент не споря,няма тръпка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“