Автор Тема: Предаността  (Прочетена 8191 пъти)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Предаността
« Отговор #15 -: Юни 18, 2013, 03:00:57 pm »
Огън,Слънце/Уран ,5/11 ,акцент на мъжкия принцип в натала .
много добър отговор


Ако говорим за лоялност, и аз залагам на акцентиран огън - Лъв и Овен, при Стрелец е много по-слабо изразено.

Също така може да е изразено при водните знаци (тук говорим за силна емоционална привързаност), при фиксиран акцент.

Сатурн дава по-изразено чувство за дълг, оттам може да се свързе и с качеството лоялност, но не винаги. За сатурновите типове лоялността свършва там, където вече не съзират полезност (нямам предвид буквално и задължително изгода).




Защо при Стрелец да е по- слабо изразено - нали тъкмо този знак определят като един от подходящите за духовници :) Аз не твърдя, че не си права, просто питам- иначе  и аз познавам непоследователни Стрелци, но не съм бил разочарован по отношение на преданост от никой Стрелец.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предаността
« Отговор #16 -: Юни 18, 2013, 04:00:10 pm »
Ако говорим за преданост на някаква идея, понякога до степен на фанатизъм, Стрелците са ненадминати.
Но ако става въпрос за лична лоялност, нямам такива наблюдения при акцентирани Стрелци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предаността
« Отговор #17 -: Юни 18, 2013, 06:10:22 pm »
При Юпитер/Стрелец има толкова много възможности ,дейности разширяващи хоризонта ,въобще толкова много "много" ,че няма как да е предан на една идея,един/а мъж/жена ,кауза -това е в разрез с   неговата  философия .Ако един Стрелец  приеме предаността като вид авантюра-да ,само тогава. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Предаността
« Отговор #18 -: Юни 18, 2013, 06:37:29 pm »
Кои фактори в наталната карта най- значимо дават сведение за Предаността ?
 Тя , разбира се- предаността, може да бъде и въпрос на гледна точка - както биха казали "урановите" ми приятели, които са изключително предани, но към своя кодекс. Или пък въпрос на избор  :)
Някъде бях прочел, че Слънцето се разглежда като сигнифактор на лоялността.

из Тълковен речник  :)

предана, предано, мн. предани, прил. Който е изпълнен с вяра, вярност и любов към някого или към нещо. Предан съпруг. Предан привърженик на идеята.

Според мене това качество може да бъде изследвано в хороскопа по състоянието на 9-ти дом, дома на Дхармата... Лоялността е свърана с чувството за отговорност, а още и с осъзнаването на  личността на нейното житейско предназначение тук на Земята.
Слънцето е сигнификатор на  Бащата. По неговото състоянеи в картата може да се разсъждава около взаимоотношенията с Бащата и  изпълнението на синовния дълг, което е вид лоялност. Разбира се в днешно време има  няколко десетки  видове лоялност и степени на лоялността.  ;D

Интерсно - да. В Древността 9 - дом е наричан и "дома на Бога" и сега като прегелждах малко руска литература за талантите и различните видове професии, те дават , че от Стрелци И риби стават много добри свещеници, според тва писание де, тоест този Юпитер- явно визират, че той може да бъде много устремен в целта си, при Стрелец -като опъне стрелата, не се оглежда настрани за захарни петлета, както биха правили Близнаците :D Освен това, по своему Стрелецът може в едно от прояленията да бъде "търсач на истината" - брат ми гледаше сериал с такова заглавие и понеже той самият е стрелец, онова, което вдъхновява Стрелците и също когато подскачат от кеф край мен е приключението и всичко, което стимулира спонтанното освобождаване на емоция. Ако един Стрелец се насочи във духовни направления, той има потенциалните заложби да стигне далеч.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предаността
« Отговор #19 -: Юни 18, 2013, 07:13:36 pm »
Кои фактори в наталната карта най- значимо дават сведение за Предаността ?
 Тя , разбира се- предаността, може да бъде и въпрос на гледна точка - както биха казали "урановите" ми приятели, които са изключително предани, но към своя кодекс. Или пък въпрос на избор  :)
Някъде бях прочел, че Слънцето се разглежда като сигнифактор на лоялността.

из Тълковен речник  :)

предана, предано, мн. предани, прил. Който е изпълнен с вяра, вярност и любов към някого или към нещо. Предан съпруг. Предан привърженик на идеята.

Според мене това качество може да бъде изследвано в хороскопа по състоянието на 9-ти дом, дома на Дхармата... Лоялността е свърана с чувството за отговорност, а още и с осъзнаването на  личността на нейното житейско предназначение тук на Земята.
Слънцето е сигнификатор на  Бащата. По неговото състоянеи в картата може да се разсъждава около взаимоотношенията с Бащата и  изпълнението на синовния дълг, което е вид лоялност. Разбира се в днешно време има  няколко десетки  видове лоялност и степени на лоялността.  ;D

Интерсно - да. В Древността 9 - дом е наричан и "дома на Бога" и сега като прегелждах малко руска литература за талантите и различните видове професии, те дават , че от Стрелци И риби стават много добри свещеници, според тва писание де, тоест този Юпитер- явно визират, че той може да бъде много устремен в целта си, при Стрелец -като опъне стрелата, не се оглежда настрани за захарни петлета, както биха правили Близнаците :D Освен това, по своему Стрелецът може в едно от прояленията да бъде "търсач на истината" - брат ми гледаше сериал с такова заглавие и понеже той самият е стрелец, онова, което вдъхновява Стрелците и също когато подскачат от кеф край мен е приключението и всичко, което стимулира спонтанното освобождаване на емоция. Ако един Стрелец се насочи във духовни направления, той има потенциалните заложби да стигне далеч.

Но не и без ...Сатурн ,иначе стига предимно до 4 или 9 км беше  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предаността
« Отговор #20 -: Юни 20, 2013, 09:13:36 pm »
От чисто животинска гледна точка, да си предан не е оправдано, нито желано
Генетичното разнообразие е по-добър вариант