Автор Тема: Фотография  (Прочетена 17572 пъти)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Фотография
« -: Юни 21, 2013, 03:44:34 pm »
Върти ми се в главата следният въпрос понеже напоследък ме питат доста за професии, призвания.
Коя планета управлява фотографията като изкуство и кои акценти биха били показателни в натала за заложби свързани с фотографията като призвание , професия?
 При кои слънчеви знаци се забелязва чест афинитет към тази сфера?
 Може ли определена полусфера, качество, елемент, специфично аспектно взаимодействие да бъде групирано в тази проефсия/хоби/ призвание?

Онзи ден четох анализ на една карта, при която авторът се опита да аргументира, че нептун управител на 6 дом не дава индикации, че фотографията е подходящо поприще, а това беше за момента заетостта на питащия. Та се зачудих коя в същност планета свързваме с фотографията.

Ето и моите предположения- Венера, Луна и Нептун- свързвам с отражение и сантимент.
Знаци с афинитет към фотографията - Рак, Везни, Риби, Близнаци.

Като си помисля- сантименталните натури, които помня да прелистват снимки с часове съм забелязвал акцент върху Рак- мама има венера рак до асц и ако щракне само 20- 30 пъти на някое събитие все едно нищо не е направила.

За да бъде обаче фотографията страст мотивите могат да бъдат различни- не само сантимента, а  отношението към детайла, проекцията върху идеалния образ на аз/ ти, вдъхновението от / към нещо, природата. Този анализ ,който четох - там  пишеше, че Нептун не управлява фотографията, но от моите лични преживявания върху Нептун знам, че той провокира към по- възвишена, по- широка любов, той приканва любовта да излезе от формата към нещо/ някого и да потече към много други неща- птичките и пчеличките също, а и Нептуновото влияние също може да създава картини и образи, които биха могли да се изпозлват както от художника, така и от фотографа.


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фотография
« Отговор #1 -: Юни 21, 2013, 03:55:44 pm »
как нептун не дава фотография, според мен е точно обратното - нептун на мц - моряци и фотографи :)

това е много общо разбира се, на мен нептун ми е у6, но фотографията не ме привлича особено, щом и фотоапарат даже нямам, а албумите стоят празни...


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фотография
« Отговор #2 -: Юни 21, 2013, 04:01:07 pm »
даже сега като гледам банката с данни на астрото - много често нептун в аспект с марс

виж сърча тук

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Фотография
« Отговор #3 -: Юни 21, 2013, 04:10:29 pm »
Да, но срещна, че Нептун не управлява фотографията и в една книга на Саспортас и понеже аз не се бях замислил по този въпрос е опитах да си представя дали може да има връзка с тази сфера и се оказа, че може- аз самият като малък имах силен подтик да рисувам и снимам, сега преди 2 години една любов по врмето на Нептун на десцендента възвърнах това хоби и имам хубава колекция цветя :)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Фотография
« Отговор #4 -: Юни 21, 2013, 04:11:49 pm »
Да, мерси,че ме сети, ще разгледам тази банка- аз имам нептун- марс  :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фотография
« Отговор #5 -: Юни 21, 2013, 04:16:48 pm »
Да, мерси,че ме сети, ще разгледам тази банка- аз имам нептун- марс  :D

и как си с фотографията :)

ами и венера ще да е важна, трябва човек да си има усет към красиво

П.п. Луис Карол и той е бил фотограф, освен всичко останало

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Фотография
« Отговор #6 -: Юни 21, 2013, 04:28:14 pm »
И венера е важна- имам и венера аспект нептун. Моето първо предположение е,че фотографията е по венера- мислейки си за "огледалцето", луна- мислейки си за сантимента и нептун мислейки си за "живата вода" на душата.
За мен фотографията е едно хоби, което доставя удоволствие имам и някаква мисъл като снимам да споделя красотата, а не да остава само за мене си, някои неща бих желал да ги рисувам, но нямам техническите умения, драскам си- ето тва вече не е задължително да го споделям би казал брат ми  .

 За фотографията бих направил следното- бих си взел по- добър фотоапарат след време и бих го правил най- вече за лично удовлетворение, без професионални аспирации, бих позаучил някоя друга техника, но вчера както си вървях междуградско видях едно момиче, което чакаше залеза посредата на една полянка с лавандули и веднага отидох при нея   Хубаво нещо е фотографията. Момичето ще се занимава 2-3 часа да чака от 100 пози една снимка, невероятна- търси определено нещо, което си предсатвя.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Фотография
« Отговор #7 -: Юни 21, 2013, 04:34:29 pm »
В картата, която постави за пример разглеждам няколко фактора- доминиращ огън, но Луна на асцендента, второ Венера /- упи 6ти- сръчности, умения/ в съвпад с Марс, упи на 5ти- какво правим като лично творчество, за лично самоудовлетворение и тригон с плутон в 5ти. Неаспектиран Нептун -неаспектираната планета търси да се интегрира, досега всички неаспектирани планети на близки познати очевидно ги вълнуват много и се опитват да им дадат канали за изява.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фотография
« Отговор #8 -: Юни 21, 2013, 05:10:19 pm »
При силен афинитет към фотографията често съм забелязвала акцентиране на следните знаци: Стрелец, Водолей, Риби (често в съчетание). Също така нептунови аспекти - с Луната, Меркурий, понякога и с Венера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #9 -: Юни 21, 2013, 05:18:11 pm »
Меркурий,Нептун,Слънце.
« Последна редакция: Юни 21, 2013, 05:25:38 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Фотография
« Отговор #10 -: Юни 21, 2013, 05:31:16 pm »
Фотографията определено е по Нептун, но според мен интересът или заниманията са налице, когато в комбинация участва и Уран. Даже бих казала, че неговото отсъствие ще ме учуди, ако видя карта на запален по фотографията. Имам карти на любители и профи, и аз си падам открай време. Да имаш око и усет като даденост при всички случаи се иска Уран/Нептун.

Мислила съм обаче кое би го подсказало, ако ги зачеркнем и съм стигнала до извода, че самите им знаци ще изпъкват по някакъв начин. Включвам също Рак, особено струпване, плюс Луна във въздушни.

Ако се практикува, няма как и Марс да не присъства, да. Така, че аспект Марс/Нептун принципно си е доста показателен, нищо че само той не би бил достатъчен. Възможно е да се изрази и другояче. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #11 -: Юни 21, 2013, 05:40:27 pm »
В картата, която постави за пример разглеждам няколко фактора- доминиращ огън, но Луна на асцендента, второ Венера /- упи 6ти- сръчности, умения/ в съвпад с Марс, упи на 5ти- какво правим като лично творчество, за лично самоудовлетворение и тригон с плутон в 5ти. Неаспектиран Нептун -неаспектираната планета търси да се интегрира, досега всички неаспектирани планети на близки познати очевидно ги вълнуват много и се опитват да им дадат канали за изява.

Точно така ,трябва да има огън /светлина ,зрение  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фотография
« Отговор #12 -: Юни 21, 2013, 05:40:37 pm »
Ако искаме хубав пример, по-добре е да вземем картата на Ансел Адамс, смята се за един от най-значимите форографи в историята (инфо тук)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фотография
« Отговор #13 -: Юни 21, 2013, 05:43:35 pm »
А ,преди да стане значим фотограф ,с какво друго се е занимавал ,защото за мен при него това е следствие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фотография
« Отговор #14 -: Юни 21, 2013, 05:49:42 pm »
ами в линка пише: роден 1902, 1927 има портфолио, 1930 вече знае, че това му е призванието, иначе е учил за музикант (което е разбираемо), но има и технически разработки, свързани с фотографията