Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 93744 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #60 -: Август 03, 2015, 07:10:59 pm »
На този линк могат да се поръчват разни неща, но аз го слагам заради ориентировъчните фактори на слънцезащита при маслата и кои не трябва да се използват при слънце

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Натурална козметика
« Отговор #61 -: Август 03, 2015, 07:18:02 pm »
Ем, аз използвам биодерма, уж са едни от най-добрите
Ама все пак химия
Всъщност се опитваме да ходим на плаж към 16.30, тогава става и без кремове

Кожата ми е тънка, светла, изгарям много лесно, почернявам много трудно, за толкова години не си спомням ни веднъж да съм ставала като шоколад, в най-добрия случай някаква разлика с банския, дето само аз си я виждам :)

Ooo Bioderma не са нищо особено(дажее мисля, че се класират към "зле" според моята кожа, а тя си е направо маркер). От всичко изпробвано досега съм най-доволна от Daylong(не е скъпа козметика, но е наистина медицинска хаха) , предполагам, че Biotherm също ще е добре(не съм пробвала). Слънцезащита при кожа като твоята е необходима нон стоп(дори и да е 15 фактор).
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #62 -: Август 03, 2015, 07:54:11 pm »
Не знам, в един момент опира до реклама, ако бях химик някак да тествам...
Може догодина да пробвам твоите

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #63 -: Август 03, 2015, 08:12:32 pm »

+ фактът, че всяко олио създава и ефект лупа и се потъмнява/изгаря по-лесно  :)

И това също!


Във фейса членувам в една група за козметична алхимия. Води се от химик специалист по козметика. Та тя казва, че за момента най-добра слънцезащита има нивеята. Изследвала е съставките на доста марки и казва, че нивеята води по тези параграфи. Сега, друг е въпроса с качествата на самата козметика, но за слънцезащитата били най-добри.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #64 -: Август 03, 2015, 08:22:55 pm »
Най-обикновеният крем нивеа става за много неща, сори за ненатуралнито отклонение

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #65 -: Август 09, 2015, 03:54:45 pm »
Търсих арганово масло обаче нямаше в кварталните аптеки и си купих бадемово. Сега как да процедирам, като се изкъпя да го нанеса върху косата и да не го изплаквам, така ли?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #66 -: Август 09, 2015, 04:00:57 pm »
И ще ходиш с мазна коса на клечки.

Обикновено се слага преди къпане, престояваш известно време с маслото и после си измиваш косата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #67 -: Август 09, 2015, 04:03:14 pm »
Търсих арганово масло обаче нямаше в кварталните аптеки и си купих бадемово. Сега как да процедирам, като се изкъпя да го нанеса върху косата и да не го изплаквам, така ли?

Ако косата ти е суха по принцип си капваш малко върху дланите и го нанасяш върху влажна коса. Така може и два пъти. След това не измиваш. Ако косата ти е нормална или мазна - наплескваш я, слагаш найлонка, отгоре хавлия и стоиш 2 часа и след това изплакваш.

Бадемовото е много добро за коса, но е желателно да не си го плескаш върху лицето, защото стимулира растежа на космите.  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #68 -: Август 09, 2015, 04:05:27 pm »
Ако косата ти е суха по принцип си капваш малко върху дланите и го нанасяш върху влажна коса. Така може и два пъти. След това не измиваш. Ако косата ти е нормална или мазна - наплескваш я, слагаш найлонка, отгоре хавлия и стоиш 2 часа и след това изплакваш.

Бадемовото е много добро за коса, но е желателно да не си го плескаш върху лицето, защото стимулира растежа на космите.  :012:

квоооо  :o ами аз точно си сложих върху лицето  ;D отивам да го измия  ;D ;D ;D Косата ми само в корените е мазна, краищата й са много сухи и е склонна към цъфтеж. Четох, че може и след къпане 2-3 капки да се сложат.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #69 -: Август 09, 2015, 04:06:25 pm »
Сакън! Не  :012: Може да затоплиш маслото за малко в микровълнова, мажеш краищата, слагаш отгоре шапка за баня или някакъв найлонов плик( важното е да се получи ефект загряване. По принцип зимата върху тази шапка се увива и кърпа, за да може да се затопли, но лятото не е нужно). Стоиш минимум 30 мин и после се измива. Не го мажеш след къпане, защото единственото, което ще постигнеш е ефект заглаждане и по-скоростно омазняване. Идеята е маслото да проникне в самия косъм. Прочети в нета и виж дали не ти е пороьозна косата, а не просто суха.  :)


Тцъ!!! Микровълновата разрушава връзките в молекулите бре! За чий си е купила натурално масло, като ще го разруши в тая микровълнова.


И още нещо: ако косата е много суха може да си го нанася върху измита и влажна коса. Не става мазна. Ела да видиш кошника дали е мазен. От години така си нанасям маслата. Максимум след 12 часа няма и следа от масло - всичко е глътнато от косата.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #70 -: Август 09, 2015, 04:07:56 pm »
След къпане можеш да си сложиш кристали върху краищата. Има и специални сухи масла тип спрей, но и те омазняват. Моята коса е като твоята - по-бързо се омазнява в корените, суха по дължината, склонна към изтъняване в краищата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #71 -: Август 09, 2015, 04:08:45 pm »
квоооо  :o ами аз точно си сложих върху лицето  ;D отивам да го измия  ;D ;D ;D Косата ми само в корените е мазна, краищата й са много сухи и е склонна към цъфтеж. Четох, че може и след къпане 2-3 капки да се сложат.

А бе предположих, че такава ще я свършиш и затова ти го написах я!  :57:

Моята коса от години я плескам със специална смес от масла и то след баня, върху почти мокра коса нанасям обилно количество и тогава се реша. И до ден днешен не се е омазнила хич даже. Гълта си изпълнително всичко, което и наплескам.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #72 -: Август 09, 2015, 04:12:00 pm »
Ще пробвам след къпане и ще докладвам какъв е ефектът. Не ми се вярва да се омазни бухала  :012:
Ей кожата ми е супер мека, то златно било това масло  :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #73 -: Август 09, 2015, 04:16:47 pm »
Ще пробвам след къпане и ще докладвам какъв е ефектът. Не ми се вярва да се омазни бухала  :012:
Ей кожата ми е супер мека, то златно било това масло  :012:

А бе маце, много ясно, че след натурални масла кожата става уникално мека, ама забрави бадемовото за муцуната и тялото, че ще се разориш от самобръсначки и ще засукваш като Филип Тотювия мустак...  :57:

Има достатъчно много други масла, които не влияят като бадемовото на козиняка по тялото.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #74 -: Август 09, 2015, 04:29:49 pm »
Това за лимона и моята фризьорка ми го каза, ама все ме домързява да си сложа  :012: