Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 93788 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натурална козметика
« Отговор #45 -: Юли 02, 2015, 11:30:09 pm »
А кремовете на Нуксе са много добри, но на мене ми идваха малко по-тежки и плътни. Моята кожа има нужда основно от хидратация и свежест, иначе се омазнява.

Ползвам хидратиращата серия, хидратира без да омазнява.
Само от шампоана им не останах очарована. Косата ми е много мека и от него става съвсем като перушина.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натурална козметика
« Отговор #46 -: Юли 03, 2015, 03:33:23 pm »
Дракониада, аз съм с Луна в Овен и Марс в Стрелец в 1-ви дом, Сатурн в Овен -кожата ми е  смесен тип. 
Акцент Земя, Скорпион дават тенденция към  мазна кожа, така че е нормално при теб да е по-суха кожата . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #47 -: Юли 29, 2015, 01:09:05 pm »
Момичета препоръчайте ми някакъв продукт/маска за суха коса, но да е на достъпна цена  :012:.  Много цъфти, а изобщо не я третирам, явно слънцето е виновно. Искам да ми е мека като перушинка, а не твърда  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #48 -: Юли 29, 2015, 02:48:09 pm »
Пробвай с натурални подхранващи масла. Имаше и някакви маски с маслиново масло, доколкото си спомням.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #49 -: Юли 29, 2015, 02:51:51 pm »
Арганово масло на маслена, загряваща маска. Преди баня си намазваш на косата, увиваш я в найлон и хавлия, стоиш поне половин час и след това отмиваш. Ако имаш къдрава коса маслото от баобаб е подходящо, защото е за къдрици принципно. Зехтин, бадемово масло също.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #50 -: Юли 29, 2015, 02:55:57 pm »
Арганово става и след измиване, после не се плакне, нанася се по дължината
Но първо махаш цъфналото

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #51 -: Юли 29, 2015, 03:04:34 pm »
Благодаря, момичета. Ще пробвам с арганово масло.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #52 -: Август 03, 2015, 06:12:08 pm »
Вещичка да ни светне в подробности, но приятелки по морето масово използват естествени масла вместо купешки за слънцезащита. Някаква смес от зехтин, кокосово и какаово...

Happy58

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #53 -: Август 03, 2015, 06:21:17 pm »
Вещичка да ни светне в подробности, но приятелки по морето масово използват естествени масла вместо купешки за слънцезащита. Някаква смес от зехтин, кокосово и какаово...

Папи, просто към зехтина слагаш някакво, което смяташ, че е подходящо за твоята кожа и си готова. Аз по-напред споменах за една рецепта, но нямаше особен интерес . В момента съм я заредила и ще си имам за цялата зима и за другото лято. Тя е с билки, накиснати в зехтин - идеална за слънчева алергия и против изгаряне.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натурална козметика
« Отговор #54 -: Август 03, 2015, 06:33:16 pm »
Е вижте съдържанието на крема против изгаряне-масло,до желана консистенция чрез смесване на различни,малко благовоние и титаниев или цинков окис-това всъщност са прахове за правене на бяла боя-да отразява светлината/УВ/,смесва се с миксера и готово !Аборигените в Австралия не са глупави ,мажат се с глина,същата работа,животните в Африка правят същото .

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #55 -: Август 03, 2015, 06:36:09 pm »
Вещичка да ни светне в подробности, но приятелки по морето масово използват естествени масла вместо купешки за слънцезащита. Някаква смес от зехтин, кокосово и какаово...

Тцъ! Натуралните базови масла нямат слънцезащитен фактор! Максимума им е до спф 6-10, а това е реално нищо! Стига сте ги развявали за предпазване от слънцето, защото не стават за това.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Натурална козметика
« Отговор #56 -: Август 03, 2015, 06:37:49 pm »
Тцъ! Натуралните базови масла нямат слънцезащитен фактор! Максимума им е до спф 6-10, а това е реално нищо! Стига сте ги развявали за предпазване от слънцето, защото не стават за това.

+ фактът, че всяко олио създава и ефект лупа и се потъмнява/изгаря по-лесно  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #57 -: Август 03, 2015, 06:41:06 pm »
Ясно, значи те се мажат да почерняват, не да се предпазват :)
Ами аз как да се пазя с крем?

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Натурална козметика
« Отговор #58 -: Август 03, 2015, 06:51:45 pm »
Ясно, значи те се мажат да почерняват, не да се предпазват :)
Ами аз как да се пазя с крем?
Ако търсиш натурален заместител - тегава работа. Ако не - бих могла да ти препоръчам медицински крем, но зависи каква ти е кожата(светла/тъмна, реактивна/нормална, лесно/трудно почерняваща).
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #59 -: Август 03, 2015, 07:03:53 pm »
Ем, аз използвам биодерма, уж са едни от най-добрите
Ама все пак химия
Всъщност се опитваме да ходим на плаж към 16.30, тогава става и без кремове

Кожата ми е тънка, светла, изгарям много лесно, почернявам много трудно, за толкова години не си спомням ни веднъж да съм ставала като шоколад, в най-добрия случай някаква разлика с банския, дето само аз си я виждам :)