Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1031383 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6840 -: Юли 27, 2018, 09:10:05 pm »
Котките нямат ли регистрация, чипове, медальони.

Не е задължително. Моите имат само първа ваксина, оттам нататък няма. И не са чипизирани.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4535
Re: Общи хорари
« Отговор #6841 -: Юли 27, 2018, 09:22:52 pm »
Не е задължително. Моите имат само първа ваксина, оттам нататък няма. И не са чипизирани.
Това затруднява намирането ,защото може и да попаднат на свестни хора ,които да се свържат със стопанина .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6842 -: Юли 27, 2018, 09:29:38 pm »
Моите не излизат навън, то и няма къде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4535
Re: Общи хорари
« Отговор #6843 -: Юли 27, 2018, 09:39:12 pm »
Ами къде да ходят те нали вече нямат сексуални мераци  ;D Или като са кастрати -имат ама бездетен секс  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6844 -: Юли 27, 2018, 09:45:50 pm »
Мераци имат, но те могат да се реализират и в затворено пространство.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6845 -: Юли 28, 2018, 02:56:58 am »
Давам обратна връзка по хорара. Не се върна котенцето, мина една седмица. Сигурно някой го е взел, тя беше много игрива и контактна.  :(
Има време да се върне у дома ти, Луната след 3* ще извърши секстил с Венера У4 за тебе, У3 за котето, може би няма да е една седмица, а три...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #6846 -: Юли 28, 2018, 11:52:12 am »
Акрукс, благодаря за надеждата, дано.  :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Общи хорари
« Отговор #6847 -: Юли 29, 2018, 06:42:06 pm »
Ами аз съм кандидатствал там, и в Лидл също, подал съм документи, но засега никой не ми се е обадил. Вярно, че скоро ги подадох, затова може да има шанс да ме викнат на интервю.
Преди малко получих по имейл отказ от Лидл относно кандидатурата ми:

Благодарим Ви за интереса към нашата компания и изпратените документи за кандидатстване за позиция 201 Касиер - продавач (м/ж) ПРД - гр. Пловдив, бул. "Менделеев" 2Б.
За съжаление трябва да Ви информираме, че няма да разглеждаме Вашата кандидатура в по-нататъшния процес на подбор.
Съжаляваме, че не можем да Ви дадем положителна обратна връзка.
Вашите лични данни, предоставени във връзка с кандидатстване за конкретната позиция, ще бъдат окончателно изтрити от нашата система след три месеца.
Пожелаваме Ви успех в бъдещите начинания.


Не мога да разбера защо и дали не трябваше да не пиша в CV-то, че имам висше образование и че съм работил в София.  :-X Чудя се, дали ще е добра идея, ако направя няколко CV-та с различна информация и да изпращам различно в зависимост от обявата.  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6848 -: Юли 29, 2018, 07:01:27 pm »
Не мога да разбера защо и дали не трябваше да не пиша в CV-то, че имам висше образование и че съм работил в София.

Може да е някакво предимство, ако имаш специализирано образование в тяхната сфера - търговска или икономическа специалност. А иначе за какво му е на касиер в супермаркет висше образование? Аз така в Метро съм кандидатствала за административен сътрудник на управителите в търговски отдел. Имам специализирано образование в областта и опит на административни/организаторски позиции. Дори вежлив отказ не получих.

В случая обаче ти имаш търговски опит и би следвало това да бъде предимство при подбора. Те образованието въобще не го ценят, а и вече куцо и сакато завършва виШе.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6849 -: Юли 29, 2018, 09:27:32 pm »
Преди малко получих по имейл отказ от Лидл относно кандидатурата ми:

Не мога да разбера защо и дали не трябваше да не пиша в CV-то, че имам висше образование и че съм работил в София.  :-X Чудя се, дали ще е добра идея, ако направя няколко CV-та с различна информация и да изпращам различно в зависимост от обявата.  :017:
Висшето го пиши винаги, независимо къде и за каква позиция кандидатстваш, а специално за касиер- в нашия град в лидл са само жени, в била и по другите вериги също. Не го приемай лично, трябвало е към друга позиция да се ориентираш.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Общи хорари
« Отговор #6850 -: Юли 29, 2018, 09:29:27 pm »
Благодаря ви и на двете за мненията! В нашия Лидл има и мъже касиери, и жени, и въобще не виждам да има някаква дискриминацията към половете по отношение на работата (както и трябва да бъде според законите в ЕС).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6851 -: Юли 29, 2018, 09:32:25 pm »
Весо, в ЕС също са касиерки, мъжете работят друго за повече пари.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Общи хорари
« Отговор #6852 -: Юли 29, 2018, 09:38:55 pm »
Весо, в ЕС също са касиерки, мъжете работят друго за повече пари.
Не говоря само за тази позиция, а по принцип. Също и по отношение на заплащането не би трябвало да има разлика между половете - има жени, които работят мъжки професии наравно с мъжете и заслужават също толкова, колкото и тях (познавам една 140-килограмова жена, която се занимава да коли животни и се справя далеч по-добре от много мъже.
В Норвегия знам, че дори жените получават по-високо заплащане от мъжете - явно за да няма дискриминация, се е получил обратният ефект.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6853 -: Юли 29, 2018, 10:21:59 pm »
В моята професия няма полова дискриминация, заплащането зависи от езиковата комбинация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #6854 -: Юли 31, 2018, 04:38:56 pm »
Здравейте,

Знам, че такива неясни въпроси не се задават при хорарите, но не се стърпях и реших да направя карта, колкото и астро обстановката да е кофти в момента...

"Някой ден ще имам ли възможност да уча Х (определена специалност?"

Тъй като вече имам висше образование, това ще се наложи да е платено и никак не е евтино, годишно към 15 000лв. :o Т.е. трябва да имам ресурс, което за момента ми е абсурдно. Та някой ден дали ще е възможно да се случи ;D?

Кво да се прави, като имам един ненаситен Стрелец на МС... :17: Поне мечтите са безплатни... :012: