Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601212 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Натални карти
« Отговор #3945 -: Януари 20, 2019, 11:26:59 am »
Може да опиташ по Юпитер, Близнаци, който е упр. 8-ми. Да я запознаеш с астрологията и може да станете приятелки. На по чай, като английската кралица,  с астрологична беседа.  :012: Дори някои неразбирателства да се изгладят философски. Но не вярвам да е за дълго, прати я някъде на екскурзия, да си починеш за известно време. На околосветски круиз. :012:
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 11:29:08 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #3946 -: Януари 20, 2019, 12:23:34 pm »
fortunades, с Луна в Лъв на АСЦ и Слънце в 10 дом това да блести, да е първа, най-компетентна е като въздуха и водата за нея. Това може да се изразява и хармонично, меко, но при нея светилата са в конфликт, участвайки в Тао-квадратура с връх Луна, която е извън секта.
Марс в първи дом дава устременост, борбеност, но вреди на личните взаимоотношения и може да направи човека избухлив, безразсъден и яростен. Още повече, тук е в съвпад с Уран.

Тя със сигурност има и положителни качества и за теб е важно да забелязваш най-вече тях, защото тя едва ли може да се промени.
delphin,
Много, много ти благодаря за коментара. Всичко това което си описала е така, защото го усещам и наистина има голямо напрежение в самата нея. Тя е като тенджера под налягане, която всеки момент, ще избухне. Но е много прикрита и не ми споделя нищо-може би защото има 2 момчета и не е свикнала да споделя. Друго е когато една майка си има дъщеря с която да споделя.
Определено има положителни качества, но когато и направя комплимент за нещо-тя веднага ме контрира с нещо неуместно. И на мен ми се изпарява всякакъв ентусиазъм, а и с моята Луна във Водолей ми е много трудно да "играя" различни роли и да се "подмазвам" на някого. Разбира се и моят съвпад Слънце с Юпитер ми пречи да го правя.
Исках да ме насочите в най-ярките аспекти и да знам къде и на какво да обърна внимание.
Ще кача синастрията ни в темата, за да видим и там какви са обстоятелствата между нас.
Благодаря ти!
Може да опиташ по Юпитер, Близнаци, който е упр. 8-ми. Да я запознаеш с астрологията и може да станете приятелки. На по чай, като английската кралица,  с астрологична беседа.  :012: Дори някои неразбирателства да се изгладят философски. Но не вярвам да е за дълго, прати я някъде на екскурзия, да си починеш за известно време. На околосветски круиз. :012:
maimunka365,
Опитвам се да я пратя не на околосветско, ами на Марсианско пътешествие :D
Да ти кажа, според мен тя иска да се държа с нея като самата английска кралица, ама аз с такива простотии не се занимавам. Далече са ми тези неща от типа " Ох, днес си много красива  и т.н.". Голям работохолик е, и иска да се доказва там, но това и носи и много нерви и си го изкарва на мен. 
Благодаря ти.

То всеки си гледа от неговата камбанария.Свекървата си я гледай по твоя натал,10/4 ти домове.Туй то!
Сафо,
Това съм го правила, но в крайна сметка мисля че по-нагледно е една натална карта на човека, отколкото да гледам по моята.
А и с моите "познания", мисля че е по-добрият вариант в който може да се види цялата картина. Благодаря ти.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #3947 -: Януари 20, 2019, 02:13:27 pm »
fortunades, има и един друг момент при по-взискателните хора и то е че долавят всеки момент на уязвимост, обида, и го приемат като по детинско поведение. Може би, няма как да знам при вас как е - споделям различен поглед от опит- дали, не й се вързваш твърде много и това да я предизвиква да те дразни? С този Марс в Дева, Меркурий в 9-ти е голям педант и фиксирани оси, Слънце и Луна, няма как да приеме мнение от някой, ако не го уважава достатъчно. Без да се обиждаш,  просто предполагам по картата й и споделям мнение.
maimunka365,
В никакъв случай не се обиждам, напротив благодаря ти за всичко което споделяш. Това е помощ, която би ми дала някакъв начален старт за да подобрим взаимоотношенията си.
Не е лош човек, напротив. Аз я уважавам, защото знам колко й е било трудно докато е гледала две малки момчета с година и 7 месеца разлика, чупила е крак, била е без работа в продължение на 10 години и е слугувала в къщи, а мъжът и е работил на 3 места за да ги издържа. Но може би този труден живот, който е водила я е направила толкова сурова и взискателна към себе си и към останалите. Но тя не ми дава и шанс, за да и покажа че аз не искам да и навредя и че не съм и враг.
Определено ме обижда вътрешно и да-вързвам и се и аз не знам защо-може би защото и аз търся прекалено много одобрението на хората около мен, което е моя грешка. Не съм безпристрастна, но поне Луната ми, донякъде контролира израза на външни емоции, докато при нея-това не се случва и бълва всичко за секунди, след това според мен съжалява, но никога не си признава че е виновна (типично за Лъв). Много голям педант, чисти и подрежда постоянно и това и е като "хоби", защото просто няма приятелки с които да излиза. Затворила се е като един скот вкъщи и само това прави. Кое може да я накара да ме уважава? Мисля, че правя достатъчно вкъщи и за синът и за тях също. Може би да изкарвам повече пари? Мисля че това е главната причина, поради която тя не ме уважава, защото аз изкарвам в момента с 500лева по-малко от нея. А когато работих на 3 места, тя нямаше нищо против и даже ми се радваше, когато и подарявах кремове за по 100-200лева. Знам, че звучи тъпо и глупаво, но  все пак си е със Слънце в Телец, както и Венера в Телец и МЦ, което предполага към материализация на желанията.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Натални карти
« Отговор #3948 -: Януари 20, 2019, 02:50:20 pm »
Твоята Луна нали беше във Водолей и ако да в кой градус? Имате напрегнати аспекти и е по-добро синастрично да се види.

Виж, тук как е обяснено, но в случая става въпрос за нейн Марс в Дева куинконс твоя Луна във Водолей, която е и в опозиция с нейната и квадратира нейното Слънце. Твой Марс съвпада с нейното Слънце и имате квадрат на Венерите. Тя със Слънце/Венера, а ти с Луна/Венера.

Асцендент, Слънце или Луна в знак Дева
    6-ят дом попада в знак Водолей. Способността на този знак да внася шок и електрическо напрежение, да създава „къси съединения” около себе и, да се движи по някаква напълно необяснима логика и винаги извън приетото за нормално, ви създава дълбок дискомфорт. Ако вие се славите със склонността си към детайлно съвършенство, то характеристиката от знак Водолей е почти пълна анархия. Не че липсва ред, но той е напълно неразбираем за вас. Друга характеристика на знак Водолей е способността да ви вкарват в техния ритъм като ви изваждат най-безцеремонно от вашия личен. Егоизмът и пресметливостта, „моето си е мое, чуждото е общо”, също са характеристика на този знак. Всичко това, проявявано от партньорите ви е основният източник на конфликти и проблеми. По отношение на това в коя роля сте обикновено – на изоставящия или изоставения, проверете Меркурий дали е в мъжки или женски знак. Приоритетно си избирате партньори, при които знак Водолей е акцентиран по някакъв начин или има изявени Сатурн и Уран в хороскопа им.
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 03:00:15 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #3949 -: Януари 20, 2019, 03:24:44 pm »
Твоята Луна нали беше във Водолей и ако да в кой градус? Имате напрегнати аспекти и е по-добро синастрично да се види.

Виж, тук как е обяснено, но в случая става въпрос за нейн Марс в Дева куинконс твоя Луна във Водолей, която е и в опозиция с нейната и квадратира нейното Слънце. Твой Марс съвпада с нейното Слънце и имате квадрат на Венерите. Тя със Слънце/Венера, а ти с Луна/Венера.

Асцендент, Слънце или Луна в знак Дева
    6-ят дом попада в знак Водолей. Способността на този знак да внася шок и електрическо напрежение, да създава „къси съединения” около себе и, да се движи по някаква напълно необяснима логика и винаги извън приетото за нормално, ви създава дълбок дискомфорт. Ако вие се славите със склонността си към детайлно съвършенство, то характеристиката от знак Водолей е почти пълна анархия. Не че липсва ред, но той е напълно неразбираем за вас. Друга характеристика на знак Водолей е способността да ви вкарват в техния ритъм като ви изваждат най-безцеремонно от вашия личен. Егоизмът и пресметливостта, „моето си е мое, чуждото е общо”, също са характеристика на този знак. Всичко това, проявявано от партньорите ви е основният източник на конфликти и проблеми. По отношение на това в коя роля сте обикновено – на изоставящия или изоставения, проверете Меркурий дали е в мъжки или женски знак. Приоритетно си избирате партньори, при които знак Водолей е акцентиран по някакъв начин или има изявени Сатурн и Уран в хороскопа им.
maimunka365,
Пускам синастрията в темата за синастрия.
Определено не и допада факта че съм толкова обрана от към емоции и че не се усмихвам :D Това я побърква, и че не й обръщам внимание на нейните драматични изказвания и преживявания. Луната й в Лъв определено и дава тласък да превръща проблемите в драми и сътворява истински театър, за да привлече вниманието към себе си. Само че мен това хич, ама хич не ми е на дневен ред, а и аз изобщо не мога да бъда на нейните емоционални честоти. Да-тя прави нещата много бавно и методично и монотонно, което мен ме изнервя и аз нямам време да се занимавам с глупости. Правя всичко бързо и по-добре от нея, а и ми отнема супер малко време, а на нея цял ден-два. Аз ако сготвя нещо за 2 часа, тя го прави за 4-6 часа.
"Друга характеристика на знак Водолей е способността да ви вкарват в техния ритъм като ви изваждат най-безцеремонно от вашия личен." Да, това е така, поради простата причина че тя само драматизира и все иска да става по нейната и да е номер едно и да е център на внимание, дори и когато става въпрос за нещо мое/наше с мъжът ми. Все си вре носът където не и е работата и когато не стане така както тя е казала се държи като " глезено малко дете".
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Натални карти
« Отговор #3950 -: Януари 20, 2019, 03:44:27 pm »
Е, пак добре че не го завива нощем и такива ги има.  :012: Така е, като си в техния дом, трябва да се съобразва човек. Познавам само една жена,  с Луна в Лъв, нейната също е ъглова и много капризна и налагаща се. Аз затова си прекъснах отношенията наскоро с нея, чувствам се използвана и дори смачкана, натоварена след виждане с нея. Просто се разминаваме за по-близко приятелство.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #3951 -: Януари 20, 2019, 04:28:59 pm »
Е, пак добре че не го завива нощем и такива ги има.  :012: Така е, като си в техния дом, трябва да се съобразва човек. Познавам само една жена,  с Луна в Лъв, нейната също е ъглова и много капризна и налагаща се. Аз затова си прекъснах отношенията наскоро с нея, чувствам се използвана и дори смачкана, натоварена след виждане с нея. Просто се разминаваме за по-близко приятелство.
maimunka365,
Абе щом още му вика на галено "Чочо" :D Значи положението не е никак добре.
Радвам се, че си успяла да прекъснеш отношенията си, защото аз не мога.
При мен нещата са в пъти по-налагащи се, но ще трябва да се спасяваме.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3952 -: Януари 20, 2019, 06:17:36 pm »
Абе щом още му вика на галено "Чочо" :D Значи положението не е никак добре.

Не, не значи това. Означава, че нейното обръщение към него е такова. Аз също имам син и не смятам, че ще променя начина, по който се обръщам към него само защото е пораснал или се е оженил.
Това са си техни отношения, в които ти нямаш място. Както тя няма място във вашите. Просто сте две различни страни.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #3953 -: Януари 20, 2019, 06:35:29 pm »
Не, не значи това. Означава, че нейното обръщение към него е такова. Аз също имам син и не смятам, че ще променя начина, по който се обръщам към него само защото е пораснал или се е оженил.
Това са си техни отношения, в които ти нямаш място. Както тя няма място във вашите. Просто сте две различни страни.
А фактът, че той не иска тя да му вика така, какво означава?
Аз не се меся и не съм и казвала да не му вика така или на него също. Той ми е споделял, че не му е приятно да му вика така, защото не бил малко дете. Аз в техните не се меся, но тя в нашите да. Нормално е да сме различни, но при нея нещата са малко по-емоционални. Аз не смятам да пия антидепресанти цал живот, заради нейната емоционална несигурност и детинско държание. Но това може да стане единствено когато не живеем под един покрив. Онзи ден когато синът й имаше рожден ден й подарих орхидея, за да и засвидетелствам уважение й казах че все пак днес тя има празник, защото го е родила и го е отгледала, грижила се е за него и тя ми вика " М, да и най-доброто остана за теб". Сякаш съм й го отмъкнала на 1000км и не го пускам да я вижда! Както и да е, ще се справяме някак си.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3954 -: Януари 20, 2019, 07:16:47 pm »
Ние във форума, разбира се не знаем подробности от личния живот на пишещите тук и говорим по принцип.  Ако мъжът ти има нерешени проблеми с майка си, е негова работа да ги реши като възрастен.
Не съм следила историята ти, но ако не живеете в един дом, няма нужда да се вълнуваш толкова заради нея. Ако живете заедно, помислете за свой дом. Не ни е работа да те съветваме, както казах, говоря по принцип. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #3955 -: Януари 20, 2019, 07:26:49 pm »
Ние във форума, разбира се не знаем подробности от личния живот на пишещите тук и говорим по принцип.  Ако мъжът ти има нерешени проблеми с майка си, е негова работа да ги реши като възрастен.
Не съм следила историята ти, но ако не живеете в един дом, няма нужда да се вълнуваш толкова заради нея. Ако живете заедно, помислете за свой дом. Не ни е работа да те съветваме, както казах, говоря по принцип. :)
delphin,
Ако знаеш колко много искам да си имам собствен дом. Живеем в една къща на два етажа, но с вътрешна стълба. И достъпа е неограничен от нейна страна.
О мъжът ми е асцендент Везни и там не може да има конфликти, той е добрият- а аз лошата. Никога не води битки и не оспорва нищо, само и само да не стават конфликти.
Благодаря ти много за споделеното.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Натални карти
« Отговор #3956 -: Март 22, 2019, 08:32:25 pm »
 :58: Ще се радвам,ако някой разгледа картата ми..Имам ли в натала брак,любов,работа,която да ме удовлетворява...дотук в живота ми нищо :'( :'( ...или ще си я карам сама и всичко по трудния начин.Не че на някой в днешно време му е лесно.Благодаря. :58:
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Натални карти
« Отговор #3957 -: Март 23, 2019, 10:47:01 am »
Би трябвало да си открила призванието си или поне си навита да работиш дори и при трудни условия със този Сатурн,който ти упр 6ти дом-нещата може и да се забавят при теб,но пък изглежда че можеш да имаш стабилна работа.Юпитер до някъде балансира Сатурн така че не мисля,че финансово си зле и че винаги нещата са трудни за теб.

За връзките ти-има колебания и резки промени заради опозицията Венера/Уран.Но пък тя също така може да ти доведе и до внезапни и неочаквани шансове да се срещаш със сроден за теб човек,може да привлечеш сродна душа,но това няма да е задължително интимен партньор.

Самотата ти идва от Луна в 12ти дом или поне ти си склонна да се самоизолираш и затваряш,не се отпускаш лесно и това може да ти пречи в личният живот.

Като цяло мисля,че натала ти е добър за нещата които питаш,но реала си е съвсем друга работа  ;)
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3958 -: Март 24, 2019, 02:08:21 pm »
:58: Ще се радвам,ако някой разгледа картата ми..Имам ли в натала брак,любов,работа,която да ме удовлетворява...дотук в живота ми нищо :'( :'( ...или ще си я карам сама и всичко по трудния начин.Не че на някой в днешно време му е лесно.Благодаря. :58:

Има връзка между управителите на 1-4-7-10 за брак, но има такива в ретроградна фаза, не са в своята секта, не виждат осите. Сатурн, Слънце и Марс са в домове, където нямат сила да действат, трудно могат да породят събитие.Само Венера е в благоприятно положение, но с квадратура към АСЦ, а тя е у10. Това по някакъв начин забавя или възпрепятства реализирането на брак.
Венера е есенциално и акцедентално силна,  получава добър аспект от у5,от Луна, Слънце и Луна са в рецепция, в един и същи знак с Марс, Венера, Слънце, Юпитер в знаци на Венера, до тук добре за любовната сфера. Но Венера е над хоризонта и може да е изгорена, макар че орбиса между нея и Слънце да е над 8*, може да липсва спонтанност при изразяване на чувствата, откритост, да не може да се прецени правилно какви са чувствата на другия към него.
Венера има отношение и към парите, а тук и към професионалната заетост като у10 и в 10-ти дом, може парите да не носят нужна надеждност, сигурност или тяхното правилно разпределение да липсва, което да води към неудовлетворение. Но съвпада Юпитер/Сатурн във 2-ри дом е подкрепящ с тригон към у10 в 10-ти, Юпитер се чувства добре във 2-ри дом и като у5 може да е индикация, да правиш пари от нещо, което наистина ти е забавно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Натални карти
« Отговор #3959 -: Март 26, 2019, 10:51:04 pm »
Така както сте тръгнали и аз срам - не срам ще попитам: Вижда ли се тук любов и кога? :)

« Последна редакция: Март 27, 2019, 12:24:12 pm от Хриспа »