Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233054 пъти)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1095 -: Юни 23, 2018, 01:25:50 am »
И аз не знам PADOCT. Снощи намерих в една градинка до нас ударено коте - абсолютно същия цвят, но беше напълно обезобразено и полуразложено  :'( гледката беше ужасяваща и не можахме да разберем дали е нашето момче. Затова и питах дали мъртвото коте което намерих тази вечер е Х.
Тук съм много объркана дали да гледам 11 дом за бездомно животно, защото не съм сигурна дали е нашето, и 6 дом за нашето. В смисъл дали аспект между управителите на двата дома би дал отговор или друго се гледа? Ако съм права У11 е в разходящ квадрат с У6 и може да не е той. Притеснява ме Нептун в 1 дом - дали не дава заблуда в тълкуването, или просто показва моята несигурност в отговора. Луната пък е във Виа Комбуста, но като сигнификатор на въпроса може и да не значи нерадикалност или не е така? Късния АС е това, че питам за нещо случило се вече. Последния аспект на Луната е квадрат с Плутон У4 негов дом. По всичко това си мисля, че не е той, но е твърде вероятно да се самонавивам. А и дали този квадрат не показва, че няма да се прибере, въпреки че въпросът е друг?
Извинявайте за многото ми въпроси по този повод, но ми е много притеснено. Предпочитам да знам истината, отколкото да съм в неведение, затова дори и да виждате най- лошото, го напишете. И пак се извинявам.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1096 -: Юни 23, 2018, 12:40:13 pm »
И аз не знам PADOCT. Снощи намерих в една градинка до нас ударено коте - абсолютно същия цвят, но беше напълно обезобразено и полуразложено  :'( гледката беше ужасяваща и не можахме да разберем дали е нашето момче. Затова и питах дали мъртвото коте което намерих тази вечер е Х.
Тук съм много объркана дали да гледам 11 дом за бездомно животно, защото не съм сигурна дали е нашето, и 6 дом за нашето. В смисъл дали аспект между управителите на двата дома би дал отговор или друго се гледа? Ако съм права У11 е в разходящ квадрат с У6 и може да не е той. Притеснява ме Нептун в 1 дом - дали не дава заблуда в тълкуването, или просто показва моята несигурност в отговора. Луната пък е във Виа Комбуста, но като сигнификатор на въпроса може и да не значи нерадикалност или не е така? Късния АС е това, че питам за нещо случило се вече. Последния аспект на Луната е квадрат с Плутон У4 негов дом. По всичко това си мисля, че не е той, но е твърде вероятно да се самонавивам. А и дали този квадрат не показва, че няма да се прибере, въпреки че въпросът е друг?
Извинявайте за многото ми въпроси по този повод, но ми е много притеснено. Предпочитам да знам истината, отколкото да съм в неведение, затова дори и да виждате най- лошото, го напишете. И пак се извинявам.
възможно е.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1097 -: Юни 23, 2018, 01:18:30 pm »
Аз зададох въпроса жив ли е котака по 6ти дом, обаче от това не стана по- ясно.. Не съм експерт и не знам какво да мисля-ни добро ни лошо , картата изглежда наистина нерадикална и показва стреса от неизвестното на кверента .Винаги търся нещо хубаво да се хвана ,дори и да виждам много негативни аспекти ,та къде е парс фортуната

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1098 -: Юни 23, 2018, 07:56:10 pm »
Самият въпрос "Другото коте мое коте ли е?" е зададен объркващо и не предполага ясен отговор.
Не знам, може би трябва да се потърси някаква връзка. Кверентът е по АС, неговият личен домашен любимец е по 6 дом. Ако в хорара няма връзка 1/6, вероятността мъртвото коте да е твоето е ниска. А Луната винаги сигнифицира въпроса. Същевременно Асцендентът е 8ми дом за твоя домашен любимец. Търсим връзка Луна/Сатурн – каква е? Има разходяща квадратура. И ако се пита дали е умряло, би следвало квадратурата да даде отрицателен отговор. В случая обаче се пита за друго животно и се търси връзка с любимеца.

По Региомонтанус Луната, като у6, е почти на върха на 8 дом, но все още е в последните градуси на 7ми. И е часови управител. АС в последните градуси, знакът му няма връзка с часовия управител. Според мен мъртвото животно няма връзка с твоето коте.

По Кох АС не е Риби. АС и МС все са едни и същи, независимо от домификацията. Мърдат само неъглови куспиди.

----

Вчера не се сетих. Всъщност ситуацията може да се разгледа и директно по първи дом, без да го свързваме с кверента. Питащата и без това по никакъв начин не може да повлияе върху ситуацията. Видяла умряло коте на улицата и пита дали случайно не е нейно. Но може да се каже, че и към нерадикалност клони, както е предположила Бека.



« Последна редакция: Юни 24, 2018, 01:55:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1099 -: Юни 25, 2018, 04:10:44 pm »
Извинявайте, че с такова закъснение пиша, но все от телефона влизах, а ми е трудно да пиша там.
Много ви благодаря на всички за подкрепата и помощта.
Бека, и аз винаги гледам да търся нещо обнадеждаващо и хубаво и сигурно затова се успокоявам на моменти. Благодаря ти, че си направила карта. Явно наистина сега напрежението около случката е в повече и не може да се разбере със сигурност отговора. Парс Фортуна не знам дали се счита за съвпад с Юпитер - почти 4* ги дели. По Кох е в 8 дом.

В случая обаче се пита за друго животно и се търси връзка с любимеца.
Лили, и аз се чудих дали коректно съм задала въпроса, но много го мислих и това ми се стори най- ясния начин. Но наистина е объркващ. Затова и единственото, което ми дойде на ум при зададен въпрос за животно, което не е мое, е да го гледам като бездомно 11 дом. Но си е чиста импровизация.
Преди съм пробвала да сравнявам хорари и по Кох и по Региомонтаус, но ми се струваше, че по Кох се виждат повече детайли - нямам особено опит, но сигурно е въпрос на избор и практика.
Като цяло за котето - чувствам се на моменти изчерпана емоционално и гледам да не го мисля много, че съм блокирала вече. Но тези дни се прокрадна една надежда в мен (дали основателно или не) - но и на двамата с мъжа ми ни се стори, че зъбите на това коте, което намерих бяха много жълти. Дано не е илюзия. Въпреки че толкова време да го няма, едва ли има шанс да е добре, но надеждата умира последна.
Ще пиша задължително ако има развитие по случая. Отново ви благодаря на всички много!  :58:
« Последна редакция: Юни 25, 2018, 04:12:38 pm от irko_birko »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1100 -: Юни 25, 2018, 04:53:07 pm »
Принципно е ясно ,че щом го няма нещо се е случило, но напълно реално е да е един вид" отвлечено". Има една категория хора, масово разпостранена, която прибира всичко живо и умряло стига да е на аванта -пухкаво чисто котенце, което си личи от километри, че е домашно, загубено кученце ,кoстенурка на терасата, таралеж ,папагалче и всичко което се сетите.. Въобще не им пука, че животинчето е одухотворен" предмет"-за тях не е и че може да страда за стопаните си и те за него.. Радват се и се хвалят кво са намерили, все едно са намерили златна гривна примерно. Та- да, някои са толкова прости ,че е възможно да са го примамили,защото е по социализирано и да го държат затворено да не избяга, като играчка в къщи за детето .Знам за такива хора домъкнали папагалче от друг град! Отврат колко са мили... а.. спасили падналото папагалче, не го оставили там да си литне в къщи ами в кутия спасено в др град. Този тип, за когото говоря беше възпитан така да забърсва всичко, което е аванта ,независимо че не му трябва -лепенки, баджове, касети, всичко-оо.. Това е манталитет и може да е жертва на подобна колекционерска находка ..

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1101 -: Юни 25, 2018, 05:38:39 pm »
 :) Не знаех, че са толкова разпространени този тип хора. Със сигурност не обичат животните. Но наистина имам наблюдения на такива случайно преминаващи, които са проявявали интерес към някое от котетата ни да си го вземат - при положение, че виждат, че е домашно. А като го видиш този същия по- нататък подминава без грам интерес бездомно животно. Луда работа. Това ни коте е доста предпазливо и няма да се даде лесно, но знае ли човек. Времето ще покаже.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1102 -: Юни 25, 2018, 07:13:34 pm »
Дано котките са по-недоверчиви, щото повечето кучета за една хапка шпек ще правят пирует до небето .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1103 -: Юни 25, 2018, 08:58:22 pm »
Лелее, онази вечер си мислех, че хорарът за удареното коте е на maimunka, а бях забравил, че irko_birko го е пуснала и чак сега разбрах защо тогава тя ме нападна, а аз дори не схванах защо.  :-\ :lol_hitting: :lol_hitting: Ама който не чете внимателно, така му се пада!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1104 -: Юни 25, 2018, 09:08:46 pm »
Извинявай, за което и аз късно се усетих, че си се объркал и изтрих коментара си!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1105 -: Юни 25, 2018, 09:33:16 pm »
Няма проблем. Аз чак тази вечер се усетих какво е станало, но и вината си е моя също, че се надценявам и си мисля, че мога с четене "по диагонал" да разбера всичко, което е писано.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1106 -: Юли 02, 2018, 09:00:07 am »
Здравейте,
Имам една огромна молба.
Става въпрод за котарака ми Оливър, който мисля че е болен. Разбира се днес ще го заведем на ветеринар, но аз не издържам. От два дни не е същото коте, имам чувството че е депресиран. Предната година страда от стомашно-чревен проблем. Знам че е странен въпросът ми, особено че е за домашен любимец,но ми е много напрегнато.
Благодаря ви!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1107 -: Юли 02, 2018, 04:41:21 pm »
Здравейте,
Имам една огромна молба.
Става въпрод за котарака ми Оливър, който мисля че е болен. Разбира се днес ще го заведем на ветеринар, но аз не издържам. От два дни не е същото коте, имам чувството че е депресиран. Предната година страда от стомашно-чревен проблем. Знам че е странен въпросът ми, особено че е за домашен любимец,но ми е много напрегнато.
Благодаря ви!
негов У8 в 6д е извършил опозиция с ретро У1 в 12д, обострил се е стар проблем, свързан със стомаха, Луната е без курс, няма какво ново да се очаква

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1108 -: Юли 02, 2018, 05:36:25 pm »
негов У8 в 6д е извършил опозиция с ретро У1 в 12д, обострил се е стар проблем, свързан със стомаха, Луната е без курс, няма какво ново да се очаква
Akruks,тъкмо чакам мъжът ми да дойер с колата и ще го водим на ветеринар.
Просто, не знам какво да го правя, готвя му храна без сол и подправки, хапва и котешка по-скъпа храна. Но ме съмнява че или яде навън някъде на двора или свекърва ми му дава нещо. Като съм я предупредила, след последния път в който дадохме 280лв, май пак си е позволила. С тези болести и при баща ми (два пъти в кома, а майка ми я оперираха преди години от рак уж доброкачествен на яйчниците... няма да ви товаря), вече не издържам, но днес просто и аз не съм яла и ми се реве. А аз рядко си позволявам. Просто това е коте, което не може да ми каже какво му има и ми е много жал.
Ще ви пиша след прегледа.
« Последна редакция: Юли 02, 2018, 08:11:40 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1109 -: Юли 02, 2018, 08:10:40 pm »
негов У8 в 6д е извършил опозиция с ретро У1 в 12д, обострил се е стар проблем, свързан със стомаха, Луната е без курс, няма какво ново да се очаква
akruks ,
За съжаление тази вечер ще остане във ветеринарната клиника, защото чернодробните му показатели са много лоши. Съмняват се за неизлечима болест, но ще се разбере утре. Бактериална инфекция, която е с неуточнен произход. Надявам се наистина да е старият проблем и Оливър да остане жив. В момента и не мога и да мисля трезво, но съм убедена в правотата ти и в способностите ти, така че това ми дава много голямо успокоение.
Благодаря ти още веднъж.   :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.