Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58731 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #270 -: Март 06, 2018, 03:58:45 pm »
Юпитер у7,у8  в 6дом квадратира ми Слънцето и все едно някой сипва сол в раните ми,кара ме да човъркам там,където не трябва.Марс транзитира през 7дом.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #271 -: Март 06, 2018, 06:19:11 pm »
Юпитер спря в 23 * Скорпион в рецепция с Марс в Стрелец , ще бъде ли по-обещаваща стационарната фаза до 08/03 и там, където попада в картата ще бъдем ли по-уверени в следващите 4 месеца да "ревизираме" изборите си, своята настоятелност, битки, стремежи и това как овладяваме и доколко всяка трудност, предизвикателство ?!?

В куинконс с Венерата ми.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #272 -: Март 06, 2018, 10:39:21 pm »
Напротив, слънцето е мн важно

Papy  :38: съгласна съм, но нямам някакви очаквания от близките дни :) Но, скоро е - ще се разбре  :engel016: . По-рано днес си пуснах карта за утрешния ден - Слънцето на Асцендента в тригон към нат.Венера, а тр.Венера и Меркурий с ингрес в Овен в 1 дом. Марс вече на градус-два в 10 дом, нодалната ос в тригон с нат.Юпитер - У10... Плутон и той в секстил с нодалната ми ос. Натъртва се на нея някак  :017:  Но за мен тази ос е леко в мъгла :( Правило ми е впечатление, че понякога при съвкупност от аспекти имам очакване за някаква изява... и резултат е бил "нищо видимо за сетивата ми". Да видим сега - без очаквания - как ще е  :29:
« Последна редакция: Март 06, 2018, 10:44:55 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #273 -: Март 06, 2018, 11:14:12 pm »
И този тр марс не се изяви, така ли? Часът ти точен ли е?
Аз от нодалната ос при тия аспекти нищо не бих очаквала
Но слънце на асц, марс на мс, раздухан от юпитер, и в натала в опозиция-да, би трябвало
« Последна редакция: Март 06, 2018, 11:38:56 pm от Papy »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #274 -: Март 06, 2018, 11:30:59 pm »
Юпитер спря в 23 * Скорпион в рецепция с Марс в Стрелец , ще бъде ли по-обещаваща стационарната фаза до 08/03 и там, където попада в картата ще бъдем ли по-уверени в следващите 4 месеца да "ревизираме" изборите си, своята настоятелност, битки, стремежи и това как овладяваме и доколко всяка трудност, предизвикателство ?!?
И при мен е в точен квадрат към Слънце, обаче имам толкова активирани важни точки и планети от тежкарите, че даже престанах да се питам откъде произтича всяка съставка на миш- маша.
Като цяло съм с усещането, че съм взела и продължавам да вземам грешни решения по определени въпроси, обаче на инат продължавам по начертания път със завиден самоконтрол :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #275 -: Март 07, 2018, 08:59:41 am »
И този тр марс не се изяви, така ли? Часът ти точен ли е?
Аз от нодалната ос при тия аспекти нищо не бих очаквала
Но слънце на асц, марс на мс, раздухан от юпитер, и в натала в опозиция-да, би трябвало

Ами ха де :017: Още повече, че на МС Марс е в кулминация на цикъла си (наталният е в съвпад с IC).
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #276 -: Март 07, 2018, 10:59:17 am »
Веднага реагират на събитийността кардиналният темперамент, Алена има акцент на подвижност, повече говори, анализира какво може да й се случи, отколкото веднага да  се  случи на събитията. Луна във фиксиран знак и главни оси в подвижен кръст с Марс и Слънце там, само Юпитер е с изявена кардиналност, но той не е лична планета. Нали, първо гледаме натала и после всичко , което се върти около нас ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #277 -: Март 07, 2018, 02:31:44 pm »
Днес изненадващо за мен получих покана за премиерата на "Закачане" - Театър София. Толкова се зарадвах :) Грейнах  :engel016: :engel016: :engel016: Дано му се идва на мъжа ми, в краен случай - приятелка ще оцени възможността  :cheer:

Над силата е само умението да я владеем!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #278 -: Март 07, 2018, 03:30:48 pm »
Дотук седми е готин ден. Нареди се нещо, за което имах известни съмнения дали ще стане.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #279 -: Март 07, 2018, 03:50:10 pm »
Днес изненадващо за мен получих покана за премиерата на "Закачане" - Театър София. Толкова се зарадвах :) Грейнах  :engel016: :engel016: :engel016: Дано му се идва на мъжа ми, в краен случай - приятелка ще оцени възможността  :cheer:

Тригон венера, викаш, работи

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #280 -: Март 07, 2018, 04:11:09 pm »
Напоследък съм на вълна подаръци, не мога да се спра – и за мен, и за други хора. Така ми действа Юпитер. От друга страна Сатурн нашепва на ушенце, че мога да го закъсам финансово.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #281 -: Март 07, 2018, 04:41:29 pm »
Тригон венера, викаш, работи

Така излиза  :29:



Напоследък съм на вълна подаръци, не мога да се спра – и за мен, и за други хора. Така ми действа Юпитер. От друга страна Сатурн нашепва на ушенце, че мога да го закъсам финансово.  :57:

Нещо подобно е при мен сега - суров финансов реализъм, коланът е затегнат и едва дишам, но Юпитер гали Венерата ми с по нещо благо :) Не е само Сатурнов мортос :)



Загледах се, че преди 10г - Юпитер ми е бил върху Слънцето в 10 дом. Върнах картата - съвпад на тр.Плутон, Юпитер, Слънце и Меркурий - върху натално Слънце - У6 в 10 дом. Най-силната ми кариерна година и тежка и всякаква. Догодина по това време го чакам пак там - но този път сам  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #282 -: Март 08, 2018, 02:05:53 pm »
Юпитер се обръща ретроградно в деня, когато Меркурий влиза в ретроградна сянка. Двамата по транзит имат един и същ диспозитор - Марс.
При мен двете планети са във взаимна рецепция и опозиция в 5-11д и управляват оста 3/9 домове, но с разменени места, като Марс също участва - в съвпад с Юпитер.
Нямам планове за обучение или дейности във връзка с комуникацията, но вероятно ще има някакво раздвижване.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #283 -: Март 08, 2018, 04:32:59 pm »
Юпитер спря в полусекстил с диспозитора си.
цитат за действието на аспекта :" влияние върху човека е позитивно и опосредствано: чрез група от хора като цяло, чрез стихии, чрез природата. На човек  му върви в дреболиите, колективът го поддържа, никой не му пречи. Той не обръща никакво внимание на дреболиите.
Полусекстилът е периодично включваща се защита, защита за човека, идваща от средата. Полусекстилите определят наградата за внимателното, грижливо отношение към Природата; за това, че човек никого не е обиждал.
"

"На дребно" ще ни върви и помощ от средата  при активирани 13-24 * точки особено във водните и земни стихии. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #284 -: Март 09, 2018, 12:35:21 pm »
Юпитер спря в полусекстил с диспозитора си.
цитат за действието на аспекта :" влияние върху човека е позитивно и опосредствано: чрез група от хора като цяло, чрез стихии, чрез природата. На човек  му върви в дреболиите, колективът го поддържа, никой не му пречи. Той не обръща никакво внимание на дреболиите.
Полусекстилът е периодично включваща се защита, защита за човека, идваща от средата. Полусекстилите определят наградата за внимателното, грижливо отношение към Природата; за това, че човек никого не е обиждал.
"

"На дребно" ще ни върви и помощ от средата  при активирани 13-24 * точки особено във водните и земни стихии. :)

Вчера вечерта, до полунощ имах много отчетливо и запомнящо се събитие, но за резултата от него е рано да се съди. Ако ти представлява интерес, питай ме пак някъде към края на август, септември. Мисля, че по време на събитието тр Луна е влезнала в Стрелец и е направила секстил към наталното Слънце. Иначе, на 23гр Риби ми е Хирон - свързвам събитието с него (е, намесени са и Юпитер и Марс де).

А обстоятелствата на случването напълно отговарят на описанието ти.