Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58678 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #315 -: Май 14, 2018, 09:03:44 pm »
Днес ми съобщиха, че получавам скромна сума от продадени наследствени земи. Толкова бяха изненадана. Парите не са много, но ей така - кой ти дава. Веднага си помислих, че ще ги скатая за черно дни. Или ще ги добавя към сумата за кола. Добре дошли са ми точно сега. Класическо проявление на ретрограден Юпитер в съвпад с нат.Венера - У2 в 8 дом :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #316 -: Юли 09, 2018, 04:19:37 pm »
Утре най-накрая Юпитер обръща посоката :) Довечера ще разгледам какъв е общият фон :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #317 -: Юли 09, 2018, 04:39:40 pm »
Усети се, активира се една юпитерова тема при мен, макар че не се обръща в изгряващия ми градус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #318 -: Юли 09, 2018, 07:36:07 pm »
Точният момент съм с отбелязала за утре вечер в 20:02:26 наше време :)  :29: Сатурн ще бъде тронов на Асцендента, Плутон в 1 дом, в опозиция на Слънцето. Очаквам да има силна воля за утвърждаване и налагане на решения, на влияние и въздействие. Венера ще е направила ингрес в Дева и ще тригонира Уран (на когото е диспозитор) на IC и Сатурн на АС. Вероятно ако някъде има ремонти - ще бъдат спорни :) Воден тригон се заформя от Юпитер, Слънцето и Нептун - подемът на Юпитер напред - ще получи подкрепа.

При мен Юпи тръгва директен в точен тригон с К5. Тр.Меркурий ще ми е точен тригон с нат.Юпитер, а Венера в тригон със Слънцето. Креативно звучи :) Юпитер ще мине за трети път през Венерата ми и явно сега ще набира инерция  :29: Точният съвпад ще бъде на 6 септември, когато Сатурн тръгва напред.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #319 -: Юли 09, 2018, 07:51:56 pm »
В дните около стационарността на планетата не е желателно веднага да се впускаме в действие защото все още сме дезориентирани в посочените сфери. Спиранията носят най-много напрежение и действия без посока.Желателно е да се изчакат  няколко дни ако искаме да си изясним проблемите от ретро фазата. Който има точки в дъговото разстояние 13-28 * на фиксирания кръст най-силно ще усети къде е нужно човек да се разгърне, следвано от такива точки във водните и земните знаци. Реформите по ретро фазата се случват с резулта при квадратурата Слънце- Юпитер месец август.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #320 -: Юли 14, 2020, 11:18:54 am »
Кулминация Слънце- Юпитер 22*20 ' Рак- Козирог, дано реалистичните идеи, да са вече узрели, особено онези, с чисто материалистичен характер, които да носят благополучие  в бъдеще. Който е коригирал надждите, перспективите, мирогледа си, в периода 15.05.-13.07. ще има възможността да получава от заобикалящото го, по-скоро под някаква видима, конкретна форма (Юпитер в Козирог) и да го превръща в нещо необходимо и с по-голямо значение. Като всяка кулминация, се търси осъществяване, ред, отчет, сбъдване, но и край/приключване. Разочарованието, което съпътства кулминацията във всеки цикъл, мисля е най-силно изразено и съкрушително при Слънце- Юпитер, Слънце -Нептун, при първия, защото свързваме Юпитер с късмета и бъдещето, при Нептун, заради подхранваната илюзия, че винаги можем да избягаме  от физическия свят, от  задълженията и отговорностите си и като сме отразяваме образа на жертви, ще   се докоснем до "покоя". :)
« Последна редакция: Юли 14, 2020, 12:11:20 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #321 -: Юли 14, 2020, 11:41:44 am »
Аз такъв звучен шамар получих вчера, имам Венера и Юпитер на 22 гр Козирог/ Овен и съответно вчера Луната заформи тао с въпросната мунданна опозиция .
Този Меркурий, дето ми се мотае на АЦ, ми направи голяма услуга откъм дар слово. Отделно по Юпитеровски преувеличавам вероятно, но никак не съм склонна на компромиси с егото си.
Но наистина ми предстои или да си коригирам очакванията, или да приключа изцяло.
Благодаря, Рени, за написаното.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #322 -: Юли 14, 2020, 02:52:51 pm »
Корея, затова периода от стационарно-ретроградната точка до кулминацията, не ни се нрави особено, защото е нужно да схванем, че за това, което ни се случва в тази сфера, е следствие нашите постъпки, а не тези на външния свят, корекцията върви с нас, по нас. Но, пък Юпитер, си е Юпитер и кофти поставен не ни е отнета напълно увереността, надеждата, погледа отправен напред, просто няма да е така леко и лесно. Трудното идва от това, че с така поставен мундо Юпитер не можем да реагираме, като   шанс на "неочакваното" . Юпитер в Козирог дава временна власт в съответната сфера, но лишава от морал, нравственост, справедливост, законност, ей от онези древни духовни нещичка от неговата природа.

Благодаря, за споделеното. Щом си го осъзнала случилото се, значи до средата на септември ще вкараш умереност там. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #323 -: Септември 14, 2020, 03:23:49 pm »
13-17.09. Юпитер  е стационарен.
Някой усеща ли напрежение в домовете с Риби и Стрелец, планети в тези знаци,  планети в 16-18 * в кардиналните знаци и по техните теми ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #324 -: Септември 14, 2020, 04:20:32 pm »
13-17.09. Юпитер  е стационарен.
Някой усеща ли напрежение в домовете с Риби и Стрелец, планети в тези знаци,  планети в 16-18 * в кардиналните знаци и по техните теми ?
аз да- имам кардинална Венера на 18° във 2д, Юпитер я квадрати от 5д-  децата и парите

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #325 -: Септември 14, 2020, 05:54:07 pm »
Аз не.
Риби и Стрелец са ми съответно в 10 и 6 домове, на работа е пълен ужас- днес лудо препускане за утре , защото десет дни се мотахме като патки в кълчища и пак има сто нерешени въпроса, но ми е странно спокойно.
По- скоро мисля , че е от ретро Марса това измамно спокойствие.
Даже качих кило - две и спя като пън.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #326 -: Септември 14, 2020, 06:59:00 pm »
Е, Акрукс, може да споделиш, ако нещо по-съществено приемеш, че се случва.  :)
Юпитер аспектира планета, докато е стационарен, значи преди 7 месеца е бил там, но директен, нещо би трябвало да е узряло по нейните сфери и сега да се започне с нова концепция по това, което те вълнува там. Докато Юпитер стане пак стационарно-ретрограден, може да се действа в дома, където транзитира Юпитер
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #327 -: Септември 14, 2020, 08:00:07 pm »
Напрежение не усещам (слънце и луна в риби и стрелец, 5-8 дом) - даже една идея по-леко е от събота при мен.

Усещам го почти винаги тръгването напред на юпитер, понякога и с конкретни събития.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #328 -: Септември 14, 2020, 08:48:42 pm »
Да усещам и то голямо Юпитер и МС ми е в точен квадрат до 1 Мин с транзитния. Моя нат. Юпитер е в точен съвпад с МС и със Слънцето ми в 10 дом Везни орбис по-малко от три градуса. Като тръгне директен ще ми квадратура и Слънцето, то вече го квадратира. Чувствам се сякаш нещо ще се случи. Особено днес, има и теми, които исках но не можах да приключа, може би за това, не знам. Юпитер ми е управител на хороскопа управлява 1 дом. Ще споделя, за събития.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Ретрограден Юпит
« Отговор #329 -: Септември 14, 2020, 10:15:13 pm »
Другото, което сега се сещам, заради рибите, те са ми трети дом и със сестра ми има напрежение в общуването, в трети дом ми е и сев. Възел