Автор Тема: Храната  (Прочетена 103478 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Храната
« Отговор #15 -: Юни 19, 2014, 03:37:11 pm »
не ми е известно да имам болести (освен един гастрит), но пуша

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #16 -: Юни 19, 2014, 03:37:57 pm »
Така де. Има хора, които си мислят ,че ще умрат, ако изкарат ден без храна. Затова трябва вътрешна нагласа, то не е лишение, здраве е , оказва се после.
Животните на правят излишества, като са болни-спират да ядат и се възстановяват.

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #17 -: Юни 19, 2014, 03:42:00 pm »
аз лично, по принцип, откакто съм жива, ако не ям на всеки 2-3 часа, ми става лошо, призлява ми ... и ... ям. Изключение правят периодите, когато съм нещастна от любов :).

Моя брат също така ми говореше - било въпрос на настройка и желание ..... не, за мен това е въпрос на организъм. Аз поглъщам толкова много храна ... къде отива, нямам идея .... но без храна просто ще си припадна.

Пробвах веднъж с чай, ябълки - още следобеда ми прилоша, припаднах. Но тогава открих книгата за аюрведа и нещата се оправиха - много силно нарушена Вата си имам просто.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #18 -: Юни 19, 2014, 03:45:07 pm »
а имаш ли нужда от гладуване? болести някакви?

ако е просто за поддържане, има други методи

Имам нужда. Като гладувам ежегодишно, усетът за това кое е полезно за мен се засилва. Всяко натоварване-замърсяване, те кара да гладуваш отново-един вид като бебе си лабилен към вредно хранене.
Но пак-казвам-това е моят начин, който е здрав и иначе-лошо няма.
Когато ям жива , органична храна-плодове , ядки ,зеленчуци-имам енергия. Семейството ми се храни-"от магазина", засега нямат оплаквания. Те са оптимисти по начало, има някаква връзка, не задълбават в детайли и са доволни. Аз съм друга опера. :72:
Не мога да пия нищо освен аналгин, появяват ми се гъбички, кожни проблеми. И грип лекувам така-глад и микроорганизмите нямат среда да се хранят и умират.

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #19 -: Юни 19, 2014, 03:47:56 pm »
Имам нужда. Като гладувам ежегодишно, усетът за това кое е полезно за мен се засилва. Всяко натоварване-замърсяване, те кара да гладуваш отново-един вид като бебе си лабилен към вредно хранене.
Но пак-казвам-това е моят начин, който е здрав и иначе-лошо няма.
Когато ям жива , органична храна-плодове , ядки ,зеленчуци-имам енергия. Семейството ми се храни-"от магазина", засега нямат оплаквания. Те са оптимисти по начало, има някаква връзка, не задълбават в детайли и са доволни. Аз съм друга опера. :72:
Не мога да пия нищо освен аналгин, появяват ми се гъбички, кожни проблеми. И грип лекувам така-глад и микроорганизмите нямат среда да се хранят и умират.

аз питах Папи - да не съм объркала цитата - сега ще видя :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #20 -: Юни 19, 2014, 03:48:02 pm »
аз лично, по принцип, откакто съм жива, ако не ям на всеки 2-3 часа, ми става лошо, призлява ми ... и ... ям. Изключение правят периодите, когато съм нещастна от любов :).

Моя брат също така ми говореше - било въпрос на настройка и желание ..... не, за мен това е въпрос на организъм. Аз поглъщам толкова много храна ... къде отива, нямам идея .... но без храна просто ще си припадна.

Пробвах веднъж с чай, ябълки - още следобеда ми прилоша, припаднах. Но тогава открих книгата за аюрведа и нещата се оправиха - много силно нарушена Вата си имам просто.
Хепи, ти си толкова елегантна и слаба. Не ти трябва. Сигурно има и значение микросредата в стомаха, то там е цял океан от разнообразие, микроорганизми. Аз не мога да ям повече от 2 вида храни наведнъж. Който може-блазе му.
А иначе-при такива гладувания кръвната захар пада, задължително се приема до 2 с. л. мед дневно, и поне 2-3 литра вода-чай, течност.....

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #21 -: Юни 19, 2014, 03:50:39 pm »
Хепи, ти си толкова елегантна и слаба. Не ти трябва. Сигурно има и значение микросредата в стомаха, то там е цял океан от разнообразие, микроорганизми. Аз не мога да ям повече от 2 вида храни наведнъж. Който може-блазе му.
А иначе-при такива гладувания кръвната захар пада, задължително се приема до 2 с. л. мед дневно, и поне 2-3 литра вода-чай, течност.....

ама аз не заради теглото - заради здравето пробвах.
А за комбинациите на яденето - опитах разделното - не е за мен. Комбинирам от всичко - и задължително сладко със солено, иначе ми става лошо, ако е само едното :)

Сега се сещам и нещо друго - моя СЛВ е в Телец :) - за какво гладуване говорим :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #22 -: Юни 19, 2014, 03:56:43 pm »
Точно, Хепи. мислех да го пиша, на планети в телец и примерно слънце във 2 дом не се удава лишението. Те усвояват, натрупват, как да се лишат, не е това начин за тях. По-скоро движение, подвижна модалност.
Разбрах,  питаш Папи. Е, ретрото ме извинява. :012:

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #23 -: Юни 19, 2014, 03:59:27 pm »
Точно, Хепи. мислех да го пиша, на планети в телец и примерно слънце във 2 дом не се удава лишението. Те усвояват, натрупват, как да се лишат, не е това начин за тях. По-скоро движение, подвижна модалност.
Разбрах,  питаш Папи. Е, ретрото ме извинява. :012:

няма проблем :)

ами то и Слънцето ми обича да си угажда - Везничка съм :)

първото нещо, което "спечелих", е да осъзная, че не трябва да се обвинявам, че обичам нещата по Телец и Везни,  Венера, въобще :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #24 -: Юни 19, 2014, 04:19:57 pm »
То гладуването добре, ама не трябва и да се пуши през това време  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #25 -: Юни 19, 2014, 04:35:01 pm »
Това не го мога :57: Глад, ама с цигари :012:

е какъв е смисълът от гладуването тогава  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Храната
« Отговор #26 -: Юни 19, 2014, 04:53:20 pm »
Другата седмица излизам в отпуска и почвам детокс, от миналото лято не съм го правила  ;D

Ще издивявам от глад!  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Храната
« Отговор #27 -: Юни 19, 2014, 04:54:13 pm »
А иначе-при такива гладувания кръвната захар пада, задължително се приема до 2 с. л. мед дневно, и поне 2-3 литра вода-чай, течност.....

До преди 6 години (преди да се наложи да пия хормони половин година и да кача 30 кила отгоре си заради тях) веднъж седмично, обикновено понеделника, го карах на вода целия ден. Нямам проблеми с пиенето на вода - сега лятото стигам до 4-5 литра вода дневно, щото просто ми се пие. Тогава се чувствах добре с този един ден глад. Не съм гладувала, защото съм била дебела - бях 43кг с мокри дрехи на височина 160см  :012:. Чувствах се добре с такъв пречистващ ден. Сега обаче странното е, че не мога да не ям. Ако сутринта не закуся и до обяд вече ми се разтреперват ръцете и краката от глад. Отдавам го на паднала кръвна захар. Кръвната ми захар не е висока по принцип. Тествах се миналата година - след половин тава домашен кекс и 2 чаши лимонада кръвната ми захар беше 4,3  :043:...

Та обмисляла съм идеята пак да започна понеделнишкото гладуване, но с тази ниска кръвна захар не зная какво да правя.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Храната
« Отговор #28 -: Юни 19, 2014, 04:57:15 pm »
И според мен човек трябва сам за себе си да прецени коя храна му се отразява добре и коя не.
Не се ли усети нещо със сърцето, от вътре - нищо не става.

Когато бях на 17г. спрях месото за 8 месеца, чувствах се много добре. Но ми се появи пъпки по лицето и родителите ми прецениха, че е липса на витамини и ме заставиха да започвам да ям.
Преди 3г. започнах да го спирам постепенно, докато дойде момента да се откажа окончателно.
Въпреки, че съм яла месо преди, не мога да кажа, че съм го обичала или че съм яла много, по скоро е бил навик, че трябва да се яде.
правила експерименти - 1 седмица ям, 1 не ям и виждам разликите
От позицията на сега без да коментирам другите причини, мога да кажа, че я няма тази агресивност, направо озвереност към хората и живота, като цяло. Много по-балансирана се чувствам и ми е по-добре без месо.

Откакто прогр. Луна влезе в риби и започна да доближава наталната в 12-ти дом започнах да намалявам млечните храни. От фен на йогуртите и сирената - просто ги спрях. Започна да ми става някак неестествено да ям млечни храни.

Кафето - не ми понася добре, пулсът ми се ускорява. Фен съм на чайчетата - пия от лайка, плодов с парченца плодове (уникален е!), отскоро и зелен.

Шоколада го отказах преди 3 месеца, след като изядох няколко сурови зърна какао и оттогава ми секна желанието. Сладкишите и подобните неща - също.

Правя си сокове от плодове и зеленчуци, смутита. И разни салати със семена, бобови и зърнени храни.
Зеленчуците и плодовете ги изкисвам в сода или ябълков оцет. Ядките и останалите по часове също в хладка вода, за да махна инхибиторите.
Няма я тази умора, която преди съм имала след храна. Дава ми по-голяма жизненост и по-спокоен сън. Просто чувствам, че това е моята храна...

Вероятно на всичко това ми повлия и преминаването на тр. Уран/У12 през Юпитер/У10, Слънцето/У6, ПФ, СЛВ през 1-ви дом.
Нищо според мен не може да спре волята на човек да се откажи от вредните си навици и да заживее по целесъобразно.

Без да коментирам вредно и невредно - това е моят личен опит с храните :)
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 04:59:03 pm от romantica »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Храната
« Отговор #29 -: Юни 19, 2014, 05:25:37 pm »
На глад ми е добре. Бях пробвала и житния режим на Петър Дънов - добре, по време на самия режим. Но в къщи всички сме такива хамели, че ако решиш да гладуваш или да си на диета, те гледат накриво все едно си някакъв побъркан сектант. Освен това майка ми е като навита латерна и не спира да ми мели за това колко ям, ама гладна ли съм, ама не можело така, не можело иначе. изключително фрустриращо е това за мен, понеже ссе опитвам да направя нещо за себе си. Дори и да издържа на цялото това мърморене и някак избегна всички ръце, които искат да ме нахранят насила, накрая все пак гена се обажда и като започне захранването, се превръща в охранване.  :012: :012: :012: :012:

Шоколада и сладкото почти ги бях спряла и от сума ти вафли и шоколади на ден, ги намалих до една вафла на няколко дена, най-много, шоколад тотално бях спряла да ям. Но паметта ми много се влоши. Принципно помня като слон - та сега покрай сесията пак си почнах и сладкото, но определено не е в количествата, в които беше преди.

Хляб не ям с ядене. Ям го отделно от време на време - някоя филия с лютеница да си намажа или пица/закуска да изям. Но ако е хляб, е бял, не ям черни  извращения. Като цяло, храната трябва да ми е вкусна, това е важното.

Мазно изобщо не обичам, не кусвам. А в къщи всички обичат мазничко ... и така и готвят. Също манджи с някакви сосове за топене изобщо не харесвам, но отново в къщи само така се готви, защото "така било полезно" и по друг начин не можело. Но личното ми предпочитание е вместо да ям, примерно гювеч с картофи, да има картофи на фурна без много сос и като толкова се държи, да изпия една чаша доматен сок ОТДЕЛНО. Разделно хранене никога не съм целяла, но като се замисля, накрая винаги правя така и нямам нелепи комбинации, явно отвътре ми идва.  :012:

Месо не ям, само бяло пилешко и то от време на време. Обожавам мляко и млечни продукти, особено кисело мляко, сирене ... кашкавал по-малко, преди много го обичах. Обожавам пресни плодове и зеленчуци, но я има тази тънкост, че изключително много ми спада апетита за тях, когато не са прасно набрани. Аз бера, измивам и ям. Не обичам да ям неща, които са набрани дни преди това. Така че ако нещо се застои, едва ли ще го изям. От суперите, които продават плодове и зеленчуци, единственото, което си купувам, е банани.

Като цяло в къщи жените, пък и аз, сме си пухкавички.  :012: Не дебели, но има какво да се желае. Аз съм единствената в къщи, която няма гастрит. Всички други са си докарали, особено сестра ми с вечните й не толкова осмислени от здравословно отношение, диети. Като изключим тази пролет, в която се разболях 4905890485903809 пъти заради тоя тъп Марс във Везни, съм с доста добър имунитет и рядко се разболявам.
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 05:30:55 pm от ThuNdeRGoDDeSS »