Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1022049 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #15 -: Юли 09, 2013, 10:16:50 pm »
Благодаря ,Papy за вниманието  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #16 -: Юли 10, 2013, 09:19:03 am »
По-скоро да
Друг въпрос е дали ще ти хареса срещата

Мнението ми е идентично
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #17 -: Юли 10, 2013, 10:39:20 am »
По-скоро да
Друг въпрос е дали ще ти хареса срещата

Мнението ми е идентично

Diyana,благодаря и на теб,ще дам обратна връзка . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #18 -: Юли 11, 2013, 12:04:43 am »
Направих си хорар тази вечер в с въпроса- ще се развият ли положително нещата за мен в професионален план до 2 месеца? Визирам намирането на нова работа в желаната от мен  сфера и тн. Този плутон на ац ми говори за някакви лични мои трансформации май-май. Луната ще направи само още един аспект до напускане на знака- за мое добро секстил с марс, У3 и У10 ако гледаме марс като втори управител на скорпион. Какво мислите вие?



Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Общи хорари
« Отговор #19 -: Юли 21, 2013, 09:43:57 pm »
дъщеря ми иска да се мести в друго училище в 11 клас. първоначално бях против, но тя много настоява и започнах да се замислям...почти съм решила да се съглася. миналия ден зададох въпроса "добре ли ще е за дъщеря ми да се премести в другото училище?" . ще съм благодарна да чуя мненията ви.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #20 -: Юли 21, 2013, 10:45:43 pm »
дъщеря ми иска да се мести в друго училище в 11 клас. първоначално бях против, но тя много настоява и започнах да се замислям...почти съм решила да се съглася. миналия ден зададох въпроса "добре ли ще е за дъщеря ми да се премести в другото училище?" . ще съм благодарна да чуя мненията ви.
Интересно е, че и двете училища са представени от меркурий-може би са с подобни профили, иначе би трябвало да приравнява?
Меркурий с ретродвижението си почти стига квадрат с уран/бъдещата професия/, спорът е стар, не е от вчера, но реално не се квадратират без орбисата, тоест дилемата е повече теоретична, засега не е конкретен проблем това дали новото обучение е по-добро за бъдещата реализация.
Като сигнификатори на висшето образование след средното и кое обучение от двете е по-добро-за едното училище и нептун- за другото-юпитер...впрочем, ако работим само със старите управители-само юпитер...
луната е в домицила на юпитер, а той-в нейния и екзалтиран, не се срещат чрез аспект-вярно,  и той е включен в 3 дом, но и разпада големия  воден тригон...
Луната-идва от тригон уран, май вече сте решили, ще направи и тригон с венера-сигнификатор на детето, което значи, че ще се справи. Последният аспект е куинконс-спорен аспект и не е мажорен, вероятно липса на вътрешно единство за детето,  а може и да няма едниомислие в мненията на родителите й...
Сатурн-"последната дума" в дългосрочен план-прави тригон с марс-страховете й-постепенно ще отпаднат чрез труд и упоритост ще постигне сигурност в себе си. Луната ще направи и тригон с върха на 4 дом-края на нещата... При този натоварен трети дом ще й е трудно, но ще се справи, и да остане в старото училище, пак не ще се чувства добре-меркурий е ранен, ретро...
Съжалявам, че не звучи еднозначно, но и картата е такава, поне за мен. :)
Да чуем другите...

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Общи хорари
« Отговор #21 -: Юли 21, 2013, 11:39:31 pm »
благодаря, енигма,
притеснява ме, че не се мести заради ученето, а заради приятелите, и защото всичко й омръзва бързо и все търси някаква промяна.
досега беше в езикова паралелка, а иска да се мести в механотехникум- нищо общо двете специалности.
ще има й приравнителни изпити,  затова е натоварен 3 ти дом...но уж всички ги изкарвали.
ще я пусна да се мести, пък ако не й хареса там, ще се връща в старото и това е . няма да я предпазвам цял живот от грешки.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #22 -: Юли 22, 2013, 01:00:41 pm »
благодаря, енигма,
притеснява ме, че не се мести заради ученето, а заради приятелите, и защото всичко й омръзва бързо и все търси някаква промяна.
досега беше в езикова паралелка, а иска да се мести в механотехникум- нищо общо двете специалности.
ще има й приравнителни изпити,  затова е натоварен 3 ти дом...но уж всички ги изкарвали.
ще я пусна да се мести, пък ако не й хареса там, ще се връща в старото и това е . няма да я предпазвам цял живот от грешки.
Ако г-рят на въпроса е с ретроградно движение, нещата по някакъв начин ще се преобърнат на 180 гр., вижда се, че детето има подкрепата ти, но очаквай после да се върнете към старото...за меркурий говоря..
друго-луна, меркурий и юпитер си имат тройна рецепция, а юпитер-управлява 9 дом на детето, твой-1 ,мерк и луна-3 и вкл. знак, меркурий отива към съвпад със Сириус...мисля, че накрая нещата ще приключат благополучно
Сигнификаторът на астролога е ретро, включен... ;)това явно тук дава специфика...
« Последна редакция: Юли 22, 2013, 01:02:13 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #23 -: Август 08, 2013, 03:32:31 pm »
Получих прозрение
Не знак къде да го споделя, затова - тук

Хорарната астрология не работи добре по въпроси, засягащи процеси
Или поне - не работи достатъчно добре

Говорихме си сравнително скоро с един човек от форума защо не му работят хорарите - ей затова
Спонтанен проблем, спонтанен въпрос - хорарна карта - отговор

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #24 -: Август 08, 2013, 04:13:26 pm »
Papy,какви процеси при хорарна астрология???!!! ...отговаряща на конкретни въпроси от живота,които изискват някакво бързо и прагматично решение,затова и отговорите са с "Да" или "Не". ;)
Няма такова нещо ,като не ми "работят" хорарите ,не ми' работи" натала,не ми "работи " прогресивната Луна и ала-бала,отговорът е :"Работят работите на работните" .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #25 -: Август 08, 2013, 04:28:17 pm »
все бързаш, винаги

например: "ще се пресдтавя ли добре по време на първия семестър в университета"

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #26 -: Август 08, 2013, 05:51:34 pm »
Пак ще ти отговоря бързо и на този въпрос,къде е тук конкретиката  на въпроса или важността за момента ,че да се задава като хорарен въпрос?!?
За такъв вид въпроси се ползва друг вид прогностика-транзити ,прогресия,лунации...
Виж как би звучал хорарния въпрос в случая:" Ще си взема ли изпитите първия семестър?" -точно и ясно.Тук вече може да се даде категоричен отговор '"Да" или "Не" .
Сега разбра разликата ,нали и ако наистина , астрологът е достатъчно на "Ти" с хорарната астрология ,ще отговори адекватно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #27 -: Август 13, 2013, 12:07:59 am »
Получих прозрение
Не знак къде да го споделя, затова - тук

Хорарната астрология не работи добре по въпроси, засягащи процеси
Или поне - не работи достатъчно добре

Говорихме си сравнително скоро с един човек от форума защо не му работят хорарите - ей затова
Спонтанен проблем, спонтанен въпрос - хорарна карта - отговор
абсолютно си права-мое мнение, според други в други форуми-хорарът важал години...едно от условията за радикалност на хорара е да се пита за текущи неща...,които се развиват в рамките на месеци...

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #28 -: Август 14, 2013, 09:20:51 pm »
Хорарната астрология не работи добре по въпроси, засягащи процеси
Или поне - не работи достатъчно добре

За какви процеси става дума?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #29 -: Август 14, 2013, 09:34:50 pm »
нещо, което не се решава с еднократно действие

например 9 месеца бременност, но отиваш - раждаш и туй то

тоест има разлика ако кажеш: "ще си намеря ли работа това лято" - и се предполага, че ще кандидатстваш на 100 места. Вероятно хорарът ще даде насоки, но категоричният отговор да/не е под въпрос - по-скоро може да звучи така: "ако кандидатсваш средата на юни, ще те вземат"
или "ще ме одобрят ли на интервюто" - тук "да/не" е достатъчно показателно и достоверно

това е само хрумване, не съм сигурна, просто споделям :)