Автор Тема: Годишни подредби  (Прочетена 70900 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #90 -: Август 02, 2016, 10:35:53 am »
Цедката на устата няма нищо общо с това някой да си позволява да ти държи сметка, да изисква. При мен най-прекият път да ме откажат да направя нещо за някого е този някой да се държи по подобен начин.

Ти преди да си даваш мнението, постара ли се да установиш, какво се е случило между хората, какво са говорили, как си говорят, на какво ниво е взаимоотношението ....
После, на твоя монитор емотикони дали излизат ....
Трето, за първи път ли четеш мои постове? Къде видя изискването? Значи ти с въпрос можеш да намекваш, ама другите не могат ...

Не желая повече да коментираш мои постове - игнорирай ме, за да не наранявам нежната ти душа.

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #91 -: Август 02, 2016, 10:47:10 am »
Чрез нахалство към прогрес.
Ако някой на мен ми държи такъв тон моментално ще го отсвиря.  :57:

За Ема

И все пак, за всеки случай, ако си почувствала същото, моля да бъда извинена - опитвам се само да напомня. В началото на годината ти желаеше да направиш подредбите, но после имаше някакви периоди на "застой" и аз изчаквах. Периодично проверявах, а сега направо си написах подсещанката - опитах да е в шеговит тон. :58:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #92 -: Август 02, 2016, 05:29:22 pm »
Хубавото и лошото в този свят е, че всички сме различни.  :08:
Аз нямам никакъв проблем от това, че Хепи ме е подсетила, че съм забравила за мое обещание. Дори би трябвало малко да ме е срам от мен си.
Но и нищо случайно няма.  :38:
Стар, ти така го възприемаш. Но аз определено не го възприемам с лошо. Всички сме различни.  :08:
Хепи, да ме обидиш ти е почти невъзможно. Едно на милион.  :38:

Много вълнуваща подредба направих. Изтеглих я с мисълта да е актуална от днес до следващ август. За една година. Малко никъде времево, но пък границите могат и да се прекрачват.

Изтеглените от мен карти:

1. Отшелникът
2. Деветка мечове
3. Магьосникът
4. Рицар пентакли
5. Колесницата
6. Влюбените
7. Крал чаши( ;D ;D ;D И аз така, изненадах се много. Няма нищо нагласено, звездите и Вселената така казва)
8. Паж жезли
9. Паж чаши
10. Луната
11. Седмица жезли
12. Умереността

1. По отношение на теб и какво би показвала пред света - може да ти се иска да се отдръпнеш. Да си малко мистериозна. Или да намериш себе си. В процес на себеоткриване, на своята истина. А може по-честичко да ти се налага да си като лечител, пътепоказател на някой. Да искаш да показваш своята духовна страна, с което да помагаш на другите.
2. Финансите - има страх тук. Може би няма да си много смела. Ще има мигове на отчаяние. На безпътност. Сякаш сама ще си сложила граници и от това ще идва по-тежко време. Бъди внимателна да не се въвлечеш прекалено много в своите кошмари и лоши очаквания. Бъди реалистка. Не всичко е толкова лошо. Може да си прекалено предпазлива от страх да не загубиш.
3. Общуването с другите и начина на усвояване на нови знания - много позитивна карта. Всичко е в твои ръце. От теб зависи до каква степен ще имаш кратки пътешествия, какви договори ще подписваш, какво ще научаваш. Положителното е, че това е меркуриева карта и да говориш и общуваш, да полагаш началото на нов начин на общуване - ще ти се отдава. Ще има какво да кажеш и да те чуят. Ще боравиш с факти. Може да започнеш някакво обучение.
4. Дом и род - с този рицар определено ще искаш сигурност и спокойствие. През годината може да имаш постъпления, които да вложиш в своя дом. Няма да е бързо. По-скоро бавно ще правиш промени, ще се подсигуряваш. Може да печелиш от дома си. Но и ти ще си тази, която ще е стабилната в дома, рода. Може да помогнеш на някой, да го заземиш.
5. Любовта и забавленията - с тази Колесница, явно е дошло време да сложиш ред в тези теми. Ще искаш да поемеш по свой път. Няма да се изкушаваш от различни неща. По-скоро ще търсиш средината. Но и ти ще си инициативна и ще трябва да работиш с другите за компромиси. По-добре търси нещата, които те свързват с другите. Може да пътуваш по любовни теми.
6. В работата и ежедневието - търси как да се свързваш с другите. Работа в екип ще ти носи ползи. Може да имаш моменти на кръстопът. Да се чудиш кое да избереш - ново и старо. Може да създадеш съюз. В здравословен план на интуиция - преглеждай се по-често при гинеколог. Гледай да си в хармония - мъжки и женски хормони. Това може да ти е година за изцеление, посещение при някой лечител.
7. Партньорствата - Крал чаши! Така е рекла Вселената, Хепи. Явно ще те вълнуват отношенията с този воден мъж. Ще ти се иска да има повече емоция, повече разбиране между вас. Може да си мечтателна по отношение на партньорствата. Все пак се стреми да няма тайни, особено в деловите връзки.
8. Сексуален живот и съвместни начинания - ще си ентусиазирана. Бих казала, че може да си по-палава, игрива, ще влагаш страст. Радвай се на това. Впечатлението между 6 и 8 дом - прави повече секс, за да си добре здравословно. Така ми дойде на интуицията. Тоест, не се отказвай от желанията си да показваш страст. По отношение на общите пари - внимавай да не правиш прекалено прибързани неща. Ще ти се иска да се впускаш с хъс в такива дейности, но може да ти убягват детайлите.
9. Пътуванията в чужбина, духовното - отношението ти към религия и духовно ще е пречупено през чувствата. Може да имаш засилена комуникация с някой човек в чужбина. И това ще те прави емоционална, ще ти въздейства. Ако някъде ти се пътува извън страната - последвай сърцето си. Явно ще ти е важно.
10. Професионална реализация и репутацията ти в обществото - тази карта не ми харесва много. Може би ще имаш своите страхове или ще си прекалено фантазираща. Пази се от самоизмама. Гледай детайлите и не се губи в света на фантазиите. Но и слушай интуицията си. Не забравяй, че всичко има своето време и е част от цикъл. Идва ден, идва нощ - може да имаш променливи успехи.
11. Приятелствата и мечтите - пази се от приятели, които ще се опитват да ти слагат прътове в колелата. Може да има трудности в общуването с приятели. Да имаш усещането, че вървиш по ръба. Но ще се справиш с тези кризисни ситуации, ще покажеш воля и издръжливост. Бъди куражлийка да следваш мечтите си, колкото и труден да ти се струва път за осъществяването им.
12. Скрити врагове, страхове - на мен лично ми харесва Умереността на тази позиция. Сякаш ще успееш да се справиш с онова, което те притеснява. Ще си в баланс. Може да те вълнува повече изкуството, да си доставяш удоволствие, да се усамотяваш, за да медитираш. Така ще ти е полезно. Интересно е, че умереността астрологично съответства на Юпитер. А Юпитер е стар управител на Риби и 12 дом. Има синхроничност. Може да стигнеш до някакво просветление, посока, която да следваш. Чисто духовно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #93 -: Август 02, 2016, 05:31:21 pm »
Забравих за цифричките.

Отшелникът е 9
Магьосникът е 1
Колесницата е 7
Влюбените са 6
Луната е 18
Умереността е 14

За теб са важни.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Годишни подредби
« Отговор #94 -: Август 02, 2016, 05:45:22 pm »
Тук все пак малко или повече се познаваме, с някои - от години. Така че не виждам нищо нахално от време на време да си правим някакви услуги - кой с гледане карти или руни, кой с гледане на хороскоп или друг съвет...

На мен като ми пишат абсолютно непознати хора с искане за безплатен анализ на хороскопа, трябва ли да им казвам в прав текст колко са нахални? Добре че с течение на времето съм се научила да преценявам за кого да свърша такава услуга, а кой да игнорирам. Но няма място за сръдни и обиди - хората си искат, пък ние преценяваме колко да дадем от баницата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #95 -: Август 02, 2016, 06:35:06 pm »
Ами то не е до услугата само.
От моята позиция и това, което аз знам за отношенията ни с Хепи - не е странно да ме подсети. Ние общуваме и извън форума.
Но от позицията на хора, които си контактуват само на тази платформа - може да звучи нахално.
Но в този случай не е. Не адвокатствам на Хепи. Просто си знам в какви отношения сме.  :38:
Почти ще ни излезе име на любовници, ако продължавам да пиша.

Не се сещам да има човек от форума, на който бих отказала помощ, ако ми е по силите. А какво остава за тези хора, с които си имаме и други приказки.  :)
Да, като ми пише някой непознат - също съм помагала, но е по-различно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #96 -: Август 02, 2016, 07:22:32 pm »
Емс, много интересна подредба - и дори си е в тон с нещата, които ми се случват. Много благодаря  :58:

Сега и цифрите от картите ще трябва да ги мисля  :57: - как ме подкукоросваааш  :57:

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #97 -: Август 02, 2016, 07:42:47 pm »
Емс, разглеждам сега цифрите на картите, обаче запецнах - ако отшелникът е 9, тогава деветка мечове (или как точно беше) като какво да я смятам ... тук трябва да се измисли друга система. Може би ще помогне, ако отделните видове - мечове, пентакли и т.н. ги опишем с някакви цифри и оттам да направим комбинация .... нещо такова ми се върти като идея.

Ще помагате ли с описанията?

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #98 -: Август 02, 2016, 08:12:11 pm »
Стар, какъв ти е проблема на теб в момента? Дискусия няма, има ситуация - аз поисках подредба, Ема няма нищо против и ми я направи. Въпросът е приключен. Не е необходимо да продължаваш да дълбаеш. Става досадно.

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #99 -: Август 02, 2016, 09:07:52 pm »
Не коментирайте в тази насока, за да не не се получава дискусия.  ;) Въпросът го приключих още с отговора си към теб, но Лили и Ема продължиха по тази тема.

Ти си тази, която е редно да спре - намеси се в моя разговор с Ема. И сега ще продължа да ти отговарям, докато не спреш, колкото и глупаво и неестествено да е от моя страна.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #100 -: Август 03, 2016, 12:52:34 am »
Емс, разглеждам сега цифрите на картите, обаче запецнах - ако отшелникът е 9, тогава деветка мечове (или как точно беше) като какво да я смятам ... тук трябва да се измисли друга система. Може би ще помогне, ако отделните видове - мечове, пентакли и т.н. ги опишем с някакви цифри и оттам да направим комбинация .... нещо такова ми се върти като идея.

Ще помагате ли с описанията?

Хепи, в тарото има големи и малки аркани. Големите са тези като Отшелник, Маг, Луната. А малките аркани са разделени на "бои" Всяка боя съответства на определена стихия. Мечовете на въздух. Чашите на вода. Пентаклите на земя. Жезлите на огън.
Големите аркани показват по-важни събития. Когато нещо е значимо. Малките аркани показват детайлите - като пояснение.
Може да направиш асоциация - 9, Отшелник, 9 меча - 9, но пречупено през призмата на въздуха.
Или 9 меча носи енергията на Отшелник - отдръпване. Но когато си се уединил и си се отдал на много мислене(въздух), често може да ти се струват проблемите по-големи от реалната им стойност.

Дворцовите карти - паж, рицар, кралица и крал, те са малко по-различни. Те най-общо отразяват личностите или характеристики на личности. Кралете символизират мъжеството, лидерството. Кралиците са като майка, женското. Рицарите са свързани с действие. А Пажовете са като деца, вестоносци. Има йерархия при тях.

В твоята подредба има предимно дворцови карти и големи аркани.

Сега виждам, че другата карта, която е от малките аркани - 7 жезли.

В големите аркани под номер 7 се намира Колесницата. Или да поемеш контрол над живота си. 7 жезли или 7 огън - да проявиш кураж(огън), да се изправиш пред трудностите, да минеш всички препятствия, за да имаш контрол над своя живот. И да стигнеш до целта си.


9 меча астрологично съответстват на Марс в Близнаци.

7 жезли - Марс в Лъв.

Отшелникът - Дева
Магьосникът - Меркурий
Рицар пентакли - Дева
Колесницата - Рак
Влюбените - Близнаци
Крал чаши - Рак
Луната - Риби
Умереността - Стрелец


Съвсем те вкарах в приключение. Аз ще помогна с описание на значенията. Забележи, че Луната се редуцира до 9. Но при нея не знам дали цифричките имат връзка с интуицията -  1 и 8. Защото пак става въпрос за някакво уединяване, но по-скоро в света на фантазиите. Където интуитивно да намериш път към светлината. При Отшелник е на фокус мисленето, той знае, има мъдрост в себе си. При него няма дълбока емоция, както е при Луната. Неговата интуиция е по-различна. Той знае, че отговорите са в него.

Ти ще кажеш като повелителка на числата за 1 и 8, които се редуцират до 9. Има ли връзка с написаното от мен по някакъв начин?

Другата интересна връзка е, че Риби и Дева са в опозиция. А тук Отшелник и Луна, която се редуцира до Отшелник съответстват на Риби и Дева.

То стана сложно.  :57: В главата ми има разни идеи, но ми е много слаб Меркурий сега. И не мога да ги изкристализирам.   :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #101 -: Август 03, 2016, 08:50:06 am »
Благодаря, Ема, ще ги обмисля нещата. Инфото е достатъчно.

Лек и приятен ден на всички  :58:

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Годишни подредби
« Отговор #102 -: Август 23, 2016, 07:23:24 am »
Момичета, утре е рождения ми ден има ли някой от вас желание и възможност за една годишна подредба? Ще бъда благодарна  :)
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Годишни подредби
« Отговор #103 -: Септември 01, 2016, 03:09:41 pm »
Здравейте, момичета. В крайна сметка сама изтеглих годишна подредба:

1. 5 Мечове - има вече и своите проявления тази карта: вчера жесток семеен скандал, след който съм съкрушена,за съжаление не мога да мръдна от тази ситуация, защото съм силно зависима от редица обстоятелства. Надеждата ми е в следващата карта

2. 9 Пентакли  ( желанието ми е за нова работа, за да мога да напусна ситуацията в която съм и да се избавя от зависимостта си от хора в близкото ми обкръжение)

3. Принц мечове

4.Кралица на пентакли

5. 4 Пентакли

6. 14 Ферилат/Умереността

7. Принцеса на жезли

8. 7 Жезли

9. Върховната жрица

10. Асо жезли

11. 5 Жезли

12 2 Пентакли

Ще се радвам да споделите мнение и предположения за годишна прогноза
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #104 -: Септември 01, 2016, 03:33:29 pm »
1 позиция и 5 меча показва ти каква 'маска' имаш. 5 меча не предполага самата ти да си настроена добре. а по-скоро би била войнствена, може би прекалено остро ще заявяваш себе си, може да отблъскваш хората с желание да се чува мнението ти.
2 позиция и 9 пентакли - говори за добри финансови постъпления. сигурно повече ще се глезиш, ще гледаш за себе си и личните удоволствия. може да имаш някакви пари/доходи от наследство.
3 позиция и принц мечове - коя е колодата? предполагам, че става дума за рицар мечове - в комуникацията ще имаш своите идеи, даже идеали. ще искаш да се бориш за справедливост. но може да си малко по-първосигнална, по-остра и първична в начина на общуване.
4 позиция и кралица пентакли. явно майката има голямо значение. по-скоро е традиционалистка, с идея да командва, но по-скоро в сянка. да се чува думата й. иска да има ред, удоволствия, стреми се към това да е хармонично в дома. но е по-скоро земна жена. или практична.
5 позиция - четворка пентакли. по отношение на любовта може да ти е трудно да направиш нещо ново и различно. ще се хванеш за своите разбирания и вярвания, традиционно ще мислиш. ще искаш да запазиш наличното. не бъди рационална.
6 умереността - малко ме озадачава тук. по здравните теми може да се опитваш да смесваш традиционна и нетрадиционна медицина и лечения. трябва да намериш баланс някакъв. имаш ли някакви завишени/занижени стойности, които искаш да усредниш някак?
7 - принцеса жезли трябва да е паж жезли. имаш страст и искаш такава в партньорствата. по-скоро игрива, сексуална. с голям ентусиазъм би влязла в партньорство, но няма да има нужната зрялост. пази се от необмислени решения, прибързани. бързо ще се палиш, но може и бързо да гаснеш.
8 - 7 жезли - отново ми идва идея за наследство и трудности по изясняването му. може да усетиш спънки от другите.
9 - висшата жрица тук ми харесва. ще учиш нещо, може да е свързано с окултното.
10 - по отношение на кариерата - нещо ново ще дойде. или поне ще се зароди идея за нещо ново.
11 - приятелствата и петица жезли - не е много приятелска тази карта. говори за спорове, конкуренция, опозиция. мерене на сили.
12 - 2 пентакли - да не се страхуваш дали ще успееш да се справиш в повече задължения, дали ще намериш нужната дипломация, баланс? или те е страх от раздвояване, ситуации на избор?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.